FVE v televizi, rádiu, novinách

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
mobilik
Příspěvky: 2678
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od mobilik »

Mafia sa uz nespecializuje na drogy, ale na panely? :mrgreen: inak je to smutne ze uz aj v nemecku...
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Victron Energy, 12kWh Pylontech+GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,6kWp, FRONIUS AC Coupling+VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Pavel.Z.
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 25, 2012 10:06 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od Pavel.Z. »

Veru je to smutné :-(...
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od dracekvo »

Nevím kam to dát. Náhodou sem narazil na přečerpávací elektrárnu. Jen místo vody se tam používaj šutry :D
http://www.aresnorthamerica.com/grid-sc ... gy-storage
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od rottenkiwi »

Aj takáto mobilná FVE sa mi páči: :D
A dajte si repraky na plne gule.
https://www.youtube.com/watch?v=HQ1GGmzsdlk
Robí to niekto na fóre, tieto veci ? Nedaleko mám Šíravu.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2244
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od fugas »

Já mám nafukovací člun pro čtyři osoby.Je poháněn motorem z akuvrtačky.Přemýšlel jsem že na něj dám panel.Ale takových rychlostí to nedosáhne :D
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od rottenkiwi »

Len jak si tá pani, ktorá žije na ulici nabíja tie baterky a či jej ten menič
tak slúži, ako mne, že zapnem jamahu, idem sa rozcvicit a prd. je po meniči. :)
https://www.youtube.com/watch?v=s3PGNnG1OGw
Paradoxy denšnej doby, hlupáci sedia v zlate a talenty umierajú na podchladenie. :)
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
gupa
Příspěvky: 2327
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od gupa »

Chudoba k umělecké dráze patří, jak koze rohy. Ta paní je profík v důchodu, bohužel hodněneznámých ale i známých skladatelů a umělců takto končí. Někteří chudobu zastírají, ale tato paní má zrovna syna, který ji zviditelnil. Mám obavy, že se okolo klavírů na ulici začnou motat výběrčí a nakonec ty peníze se budou řádně dělit. Jinak ty stroje nám Japoci z Yamahy ukazovali v 90 roce na škole, dovezli si i umělkyni Yuri Hiranuma a poprvé jsem slyšel lepší zvuk než z Vermon nebo Korgů poly 800.Jenže doba je dnes jiná - vyměnily se nástroje. Doba na chudobu a boháče je ale stále stejná.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2244
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: "Tesla" model X

Příspěvek od fugas »

Tak možná bude "Tesla" i pro nás.Mám čínský regulátor,čínský měnič,vrtačku,větrník,triko,trenýrky....Tak proč ne tohle :D

http://www.novinky.cz/auto/376298-cinan ... elkem.html
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
rob.brno
Příspěvky: 975
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od rob.brno »

Ani tohle nebude asi pro nás, má to být furt drahé, má to stát kolem 900t kč.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2244
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od fugas »

Ale jasně.Měla to být nadsázka.Nemám ani na Saxo.Ale pořád je to třetina.Uvidí se jak kvalitní kopie se jim podaří vyladit a ceny čínských ojetin poletí raketově dolů.I když padne dojezd na 100km,bude to oproti ojetému C-zero stát za úvahu za řekněme 300KKč.Rozhodně to nebude pro lidi,kteří jezdí do servisu i na výměnu čepů.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od hurvayz »

Mám obavu že to bude věčně pokazené
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
rob.brno
Příspěvky: 975
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od rob.brno »

fugas píše:Ale jasně.Měla to být nadsázka.Nemám ani na Saxo.Ale pořád je to třetina.Uvidí se jak kvalitní kopie se jim podaří vyladit a ceny čínských ojetin poletí raketově dolů.I když padne dojezd na 100km,bude to oproti ojetému C-zero stát za úvahu za řekněme 300KKč.Rozhodně to nebude pro lidi,kteří jezdí do servisu i na výměnu čepů.
S napětím čekám co udělá cena ojetých Leafů a C-zer koncem tohoto roku při uvedení do prodeje nové verze Leafu s 30kWh baterií. Pokud to povedek výraznému poklesu cen e-ojetin, rád oželím plánovanou českou státní dotaci na nové e-auto ve výši 40t kč, jejíž výše bude skoro o ničem. http://byznys.lidovky.cz/motivace-ke-ko ... prava_pave
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od dracekvo »

No jo 40 tis je hezké. Ale co sem počítal, tak aby se eauto vůbec zaplatilo, tak by muselo stát jen tolik co stojí jeho baterie.
Když sem to počítal, tak se nevyplatí ani malinkej citrón nebo pažout co se nechá koupit za 70 tis bez baterek. Auto na LPG stále vyjde na provoz levněji. Nehledě na jeho praktičnost.
Takže na nákup auta na elektriku by musela bejt řádná dotace. Nejlépe taková, že komplet osvobození od všech daní.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od abrams »

dracekvo píše:No jo 40 tis je hezké. Ale co sem počítal, tak aby se eauto vůbec zaplatilo, tak by muselo stát jen tolik co stojí jeho baterie.
Když sem to počítal, tak se nevyplatí ani malinkej citrón nebo pažout co se nechá koupit za 70 tis bez baterek. Auto na LPG stále vyjde na provoz levněji. Nehledě na jeho praktičnost.
Takže na nákup auta na elektriku by musela bejt řádná dotace. Nejlépe taková, že komplet osvobození od všech daní.
Zdravím ,

... už zase ty pindy vyplatí / nevaplatí :uh: tento faktor není alfou a omegou pro všechy lidi , pro mnohé (včetně mě) jsou podstatnější jiné skutečnosti . Například LPG je furt fosil :arrow: majitel je stále služebníčkem petro-chemickému průmyslu :hell: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2244
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od fugas »

Přesně tak abramsi!Přesně tak!
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od dracekvo »

Tak promiňte, že jsem si vůbec dovolil zmínit finanční stránku elektromobilu.
Už raději mlčím a kaju se. Ano elektromobil je jediná a nejlepšejší věc pod sluncem a majitel elektomobilu není vůbec ničím služebníčem, že ano.
Né každej si může dovolit držet doma auto za 300 tisíc na to aby si jednou za čas mohl nehlučně popojet 70 km a modlit se, jestli vůbec vyjede poslední kopeček k baráku.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2244
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od fugas »

Není třeba se rozčílit.Já jsem to určitě nemyslel zle a myslím že ani abrams.Jen to cítím stejně jako on.Mě těch 70km vystačí v 90% jízd.A ano,byl bych rád kdybych si mohl do práce pro výplatu dojíždět bez daně,tedy zlodějsky vysoké daně z PHM.Každý měsíc je mi automaticky stržena daň ze mzdy,čemuž tedy rozumím jako "tumáš trubko,tohle si berem za to že pracuješ a nejsi přítěží a dáme to vesměs darmožroutům protože oni nikdy dělat nebudou".Další část jde na policii,která mě cvičně nechá cestou do práce vyndat povinnou výbavu a když mi někdo z darmožroutů ukradne z auta rádio a oni ho chytí,udělají ty ty ty!Na své nemocné sbíráme víčka a cizince si hýčkáme v bavlnce.Když se mi narodí dítě,řeknou jo tak ty máš víc jak čtrnáct ticíc výplatu,tak to jsi ve vatě a v podstatě nemáš na nic nárok atd. atd.Takže morální pocit,že na tohle přispívám nejméně jak se dá je pro mě penězi k nezaplacení.To je všechno,prostě to počítám jinak. :handshake:

EDIT:Taky na o nemám,ale kdybych měl,o smyslu té investice bych nezapochyboval.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

dracekvo , jistě že finanční stránka není marginální , to nepopírám , ale už jsem dost alergickej na argumenty typu "to se do pěti let nevráti tak se na to vykašli " a podobné :sm1: bohužel na tyto věty v poslední době narážím čím dál častěji :uh: a bohužel musím řici , že snahy o vysvětlení jen zvyšují zatvrzelost ::facepalm:: . Naštěstí se najdou i vyjímky ;) .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od brumlaj »

vždy byli lidé, kteří žili z ruky do huby a jiní, kteří se snažili ušetřit aspoň desetník. Teď, když peníze nejsou žádná reálná hodnota a tedy se je nevyplatí syslit, se holt lidi dělí na ty co se nepřipravují (spotřebují vše), ty co syslí kulaťáčky (a případ Řecka je nepoučil), což v dlouhodobém horizontu vyjde nastejno s těmi prvními a na nás, kteří mají koníčka ;-) jehož příjemným bonusem v budoucnu bude zalomená paže s dovětkem o trusu případně konci trávicího traktu. Prostě aspoň malý úkrok od tvrdého proudu "zaplať ševče, vždyť nemáš zaplaceny daně ani na přespříští rok". A to v místech kde to umíme.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
rob.brno
Příspěvky: 975
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od rob.brno »

dracekvo píše:No jo 40 tis je hezké. Ale co sem počítal, tak aby se eauto vůbec zaplatilo, tak by muselo stát jen tolik co stojí jeho baterie.
I to bude, ale musíme chvíli počkat než spadnou ceny baterií(bude to podobně jako s FVE,masovost srazí ceny). Pro mě je např. strop na eauto pod 300t kč. Infrastruktura rychlonabíjček je u nás tragická a ani mimo ČR to není snadné(http://www.hybrid.cz/nissanem-leaf-do-chorvatska), ale i toto spaví čas :-)
Ani s eautem se zřejmě do budoucna nezbavíme okrádáním od státu, oni už si způsob najdou, např. zdaněním pohybu po silnicích.