FVE v televizi, rádiu, novinách

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od LIX »

Tak pridám niečo aj ja. Projekt na nový solárny regulátor na ktorý som narazil na nete. https://www.kickstarter.com/projects/el ... ?ref=video
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2572
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od tomas »

hmm zajímavé, ale ten integrovaný 200mA balancér se mi nelíbí :? , jen do 24V :( a bez MPPT :evil:
Nevidím rozdíl s tímto:
http://www.ev-power.eu/SBM-CBM-1-1/Simp ... V-60A.html
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od dracekvo »

Hlavně že používají 24 bitový ADC převodník :D
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

... konečně pěkné a přehledné pojednání o ostrovních , hybridních a on-grid FVE .
http://www.solarninovinky.cz/?zpravy/20 ... a-budovach

"Odborníci" typu ERU , čez a spol si pěkně překrucují skutečnosti ... já to vím dlouho , mnozí zde také , ale není nad vyjádření moudrých študovaných hlav které ví , a né žvásty dosazených pablbů ... :uh: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od fugas »

Zdravím.
Proto tahám ještě jeden rozvod a všude budou ještě jedny zásuvky.V době hojnosti budou spotřebiče v solárních zásuvkách a v době temna prostě v síti.Žádné přisosávání atp.Stejně tak osvětlení-220V z DS + nezávislé DC.
Je to pakárna,ale jistota že se mě netýká nic,co panstvo vyšpekuluje a nebo jak si ta která paní ouřednice vysvětluje to nebo ono elektrické oddělení z fušérské dílny našich zákonodárců.Třeba až budu velký,odstřihnu je úplně.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Dreambox
Příspěvky: 277
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Bydliště: Dolní Podluží

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od Dreambox »

3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od petrs »

...a splátková firma Cetelem....

A taky Homeless Credit..
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od PavelR »

dluh je nejhorsi vec na svete !
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od petrs »

"Zlato to jsou peníze králů, Stříbro je penězi pro gentlemana, Barter to jsou peníze pro rolníky, ale Dluh to jsou peníze otroků"
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od petrs »

Nedoporucuji slabsim povaham

https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE

http://naradi-ferda.cz/nasady-zahradnic ... 94166.html

...nekolik spojenych kusu na ometani radioaktivniho prachu z panelu...
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od fugas »

Impérium :D :D :DTouha po nadvládě pár chamtivých jednoduchých hlupáků. Došly jim prachy,i ty cizí prachy.Za 200 let existence stačil tento "národ" rozfrcat ukradená nerostná bohatsví.Jejich nadutá existence pod vedením pár schovaných jedinců/rodin se chýlí ke konci a nic nejde podle plánu.
Proto jsou nebezpeční,proto od 2.světové rozpoutali mnoho okupačních tažení pod smyšlenými průhlednými zaminkami,většinu prohráli a zdrhli.Zanechali jen bordel a nepokoje a Evropa je nařadě.
Bohužel to nářadí na ometání panelů není zcela neaktuální.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2194
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od gupa »

No já bych tak rázný v názoru nebyl, o konfliktu vím, že prostě Rusko zajišťuje své pozice. Představ si, že jsem nedávno četl, že v milionové Podkarpadské rusi chcou místní Rusíni po Rusech ochranu a chcou svou zemi prohlásit za autonomní. Představ si, že za Košicemi bude Rusko! A tak to funguje, jak v 68, chce-li někdo ochránit své pozice, bude dělat cokoli aby se tak stalo a pokud Rusko zareaguje a vypracuje plán, je taková hrozba velmi reálná. No a teď ke komu se modlit, k Rusku nebo k USA, obě země nás mají jen za provincie, obě země v historii na ČSR kašlali. Rusku územně jde o pozice stejně jako Američanům.

V článku bylo, že v 92 Rusíni požádali oficiálně federaci Klause a Mečiara o připojení ke státu, jenže ti odmítli, protože si zrovna dělili republiku na dva ostrovy. Takže Rusíni na základě tohoto odmítnutí nyní požádali Putina.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od brumlaj »

jen tak na okraj - je zajímavé jak firma jde proti ideji jmenovce, on propagoval proud střídavý, ona nám dnes pomáhá skladovat stejnosměrný. Jakoby se jmenovala Edison. Inu jsou to paradoxy.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od fugas »

gupa píše:No já bych tak rázný v názoru nebyl, o konfliktu vím, že prostě Rusko zajišťuje své pozice. Představ si, že jsem nedávno četl, že v milionové Podkarpadské rusi chcou místní Rusíni po Rusech ochranu a chcou svou zemi prohlásit za autonomní. Představ si, že za Košicemi bude Rusko! A tak to funguje, jak v 68, chce-li někdo ochránit své pozice, bude dělat cokoli aby se tak stalo a pokud Rusko zareaguje a vypracuje plán, je taková hrozba velmi reálná. No a teď ke komu se modlit, k Rusku nebo k USA, obě země nás mají jen za provincie, obě země v historii na ČSR kašlali. Rusku územně jde o pozice stejně jako Američanům.

V článku bylo, že v 92 Rusíni požádali oficiálně federaci Klause a Mečiara o připojení ke státu, jenže ti odmítli, protože si zrovna dělili republiku na dva ostrovy. Takže Rusíni na základě tohoto odmítnutí nyní požádali Putina.
Omlouvám se a pozdní reakci.Všiml jsem si příspěvku až s dalším příspěvkem.Politikaření sem určitě nepatří,ale na druhé straně,něco se chystá,něco se stane a my v tom bohužel snadno můžeme účinkovat.Tak proč nesrovnat úhly pohledu.
Nestojím ani na jedné straně.Tedy kdo není pro "pravici",nemusí být automaticky komunista a kdo nemává emerickým OTéčkům není automaticky proruský fanatik.Média nám neustále omýlají naše člensví v NATO a pak je naprosto logické že se tu prohání po ose takzvaní spojenečtí vojáci.Neustále se mluví o demokracii,ale na tak zásadní věc,jakou byl vstup do NATO se lidí nikdo neptal,například referendem.Za další,copak je to asi za rovnocené spojenectví?S našimi třemi vypůjčenými stíhačkami a tím zbytkem výzbroje můžeme posloužit maximálně jako užiteční idioti.Provincie,jak píšeš.
Jak a proč vše začalo na UA je věcí tisíce názorů a hlavně spekulací,protože skutečných informací se nám dostane možná s odstupem několika let.Ale jedno je jasné.Celou Evropou se prohání Ami ve výzbroji,ačkoliv "doma" jsou úplně někde jinde a už zase by se jim chtělo válčit a zase na cizí zahrádce.UA je výbornou záminkou.
Budují základny v Evropě,pro naši bezpečnost samozřejmě.Někteří emeričtí představitelé prý starostí o bezpečí v Evropě ani nespí :D
Nemohu si pomoci,ale jestli cítím agresi,provokaci a nebezpečí,pak je to ze strany těch "hodných".Že Rusko zabralo Krym je neprosto logické.Jenom velmi hloupý ovčák by si nechal nastěhovat smečku vlků za chalupu.
Prostě se mi zdá,že USA v posledních desetiletích té demokracie pod různými záminkami vyvezli mnohem víc,než je zdrávo a nevěřím jim ani nos mezi očima.
No,když jsem viděl,jak v srdci Evropy lidé v době míru mávají US obrněncům US vlajkami,udělalo se mi jaksi smutno...


Kdysi dávno se táta potkával s pilotem IL62,který lítal New York.Když se něco popilo a chlapi se ho vyptávali,jak že to vlastně chodí v zemi zaslíbené,tak prý říkal: Nenchte se mýlit.Američan,to je jenom takovej rusák ve fraku :D
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od petrs »

fugas píše: ... už zase by se jim chtělo válčit a zase na cizí zahrádce.UA je výbornou záminkou.
Budují základny v Evropě,pro naši bezpečnost samozřejmě.Někteří emeričtí představitelé prý starostí o bezpečí v Evropě ani nespí :D
Nemohu si pomoci,ale jestli cítím agresi,provokaci a nebezpečí,pak je to ze strany těch "hodných".Že Rusko zabralo Krym je neprosto logické.Jenom velmi hloupý ovčák by si nechal nastěhovat smečku vlků za chalupu.
Prostě se mi zdá,že USA v posledních desetiletích té demokracie pod různými záminkami vyvezli mnohem víc,než je zdrávo a nevěřím jim ani nos mezi očima.
No,když jsem viděl,jak v srdci Evropy lidé v době míru mávají US obrněncům US vlajkami,udělalo se mi jaksi smutno...
Rozepsal bych se sahodlouhym prispevkem,nekterym by se to ale nemuselo libit.
Az budete mit chvili casu,vezmete si tuzku a obtahnete si obrys Severni Ameriky...
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od fugas »

Líbit nebo nelíbit.Je to jen názor,v podstatě vycucaný z propagandy pro naší zeměpisnou polohu.Jinde mají zase jinou propagandu.Každá doba měla,má a bude mít svoji podle momentální situace.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
rob.brno
Příspěvky: 971
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od rob.brno »

Nová zelená úspora má podporovat i FVE, ale ještě ne tento rok(pravděpodobně až od 2016):
- http://www.solarninovinky.cz/?zpravy/20 ... iny-schazi
- http://www.solarninovinky.cz/?zpravy/20 ... -se-na-cez

Mohlo by jít až o dotaci 50proc.nákladů, až do výše 50t kč. Předpokladem získání dotace asi bude, aby FVE instalovala osoba oprávněná. Byla by hrazena z prostředků za prodej emisních povolenek, tedy jinak než zelené bonusy.
sitra
Příspěvky: 288
Registrován: ned led 25, 2015 12:28 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od sitra »

Mi to tak nějak připomíná, když mám čerpat jako včelař 40-50% dotaci na nákup medometu a dalších pomůcek....
Spousta byrokracie, vrácené žádosti a výsledek je takový, že hodnota těchto věcí je u obchodníků o 80-100% předražena....
Mohl bych se i rozepsat, ale....

Mě bude stačit, ať mě nešikanují co můžu a nemůžu, jestli si nabíjím svojí APCku nebo vybíjím, ať nemusím za D25 platit 500Kč mesíčně a hlavně, když k nim náhodou něco přeteče, tak aby se z toho nepos.... :yes:
RT E2A, Certifikace ČFA, FVE experiment od roku 2015, zpracování projektové dokumentace Victron.
ostrov - Victron 3x Multiplus II 48/5000, Longi 16x455Wp, CERBO GX, GX Touch 50, Pylontech 5x US3000C...
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od solárník »

To máš jak se zateplením domu. Když to udělám svépomocí, vyjde mne to dejme tomu na X korun. Když na to ale chci dotace, musím to zadat certifikované firmě, která si za provedení vezme 2,5 krát X korun. Stát mne zadotuje dejme tomu také sumou X korun a výsledek pro mne je, že místo X zaplatím ještě o polovinu víc. Alespoň takto mi vycházela kalkulace, když jsem se chystal zateplovat dům.

Čili suma byla, že bych zaplatil i při dotaci od státu o polovinu víc, než při svépomocném zateplení bez dotace. Pravdou je, že bych se mohl honosit dílem od certifikované firmy a prožít díky tomu několik myšlenkových orgasmů. Čili ony jsou některé dotace tak trošku k nepotřebě.
rob.brno
Příspěvky: 971
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvek od rob.brno »

solárník píše:To máš jak se zateplením domu. Když to udělám svépomocí, vyjde mne to dejme tomu na X korun.
Čili suma byla, že bych zaplatil i při dotaci od státu o polovinu víc, než při svépomocném zateplení bez dotace.
U těch zateplováků to tak bylo, nejjednoddušší je vzít tři chlapy z dědiny, který to udělaj nejlíp v hodinovce v hotovosti na ruku :-)
Ale údajně už tu podmínku certifikovanosti nějak zmírnili.

Ovšem u technologií je to něco jinného, tč, soláry, panely se musejí koupit, tak jako tak(cena pro koncovýho zákazníka je stejná nebo i vyšší) a té práce už tam tak moc není, takže u technologií pokud si to nechci dělat sám se ZU vyplatí.
Úplně nejlépe je si to udělat certifikovaně sám sobě a ještě získat dotaci :-)

Pokud ta dotace od roku 2016 opravdu projde a budou rozumně nastaveny podmínky, bude to druhý obrovský boom FV na střechách, tak jak to mohlo být už od začátku(nebýt posranců ve vládě).