Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: stř led 20, 2021 1:55 am

Spor s ČEZ Distribuce

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Předchozí

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvekod chatař » stř čer 10, 2020 9:04 am

rokytna píše:Hele jsme na stejné straně, taky mě to trápí že je to problém, ale jeho identifikace je potřebný první krok k řešení.

Neřízené usměrňovače - Greatz - pouze by měli být eliminované sudé harmonické, liché zůstávají.
třeba... http://pub.mti.tul.cz/~martin.cernik/VK ... 13_ESF.pdf

Ale bylo by velice zajímavé to na MK změřit. Sám bych byl velmi zvědav jak to udělali.

Ten náraz (25A) tam je, když to přepne, měl jsem ne-invertorovou centrálu a měla v tu chvíli co dělat. Teď tam zatím nemám nic, ale na zimu uvidím co s tím .

Ostrov mám právě proto, abych nemusel řešit propojení na DS a někde s někým něco řešit. Část spotřebičů mám z DS (boiler na NT, varnou desku, troubu) a tato instalalace je u mě fyzicky zcela oddělena, včetně PE (zakopal jsem nový zemnič), od instalace FVE.
No a na ostrově mám zbytek (světla, ledničky, atd.) a dost baterek, a teprve čekám na první zimu. Zatím ale bez problému.
Samozřejmě, je na každém jak to má.

Přesně tak to mám i já a ze stejných pohnutek. Nechci s nikým nic řešit. Ostrov, Axpert nepřipojen k DS, samostatná rozvodná síť - pouze zásuvky, světlo jsem nechal E.ONu. I ten zemnič PE jsem si také vykopal svůj. :D
10S (8 REC 295Wp POLY + 2 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
chatař

Příspěvekod xmasin » stř čer 10, 2020 10:29 am

Mám před i za Axpertem King chytré elektroměry, ze kterých jsem schopen vyčítat určité údaje a aktuálně při zatížení měniče cca 150W na výstupu je účiník na vstupu 0,75 a na výstupu 0,97. Na výstupu Axperta je teď připojena jen nabíječka/zdroj pro 24V napájení PLC, wifi routeru a kamerového systému.
xmasin

Příspěvekod jarda_x » stř čer 10, 2020 10:45 am

Právě mi přišla odpověď z distribuce a světe div se:

Pro požadované napájení záložního zdroje UPS a jeho napojení na FVE je nutné dodržet podmínky, které jsou popsány v PPDS příloha č. 4 strana 21. "výrobna musí být oddělena přes vazební spínač".
Pokud bude jakýkoliv přetok do distribuční sitě je nutné podat žádost o připojení mikrozdroje/výrobny.

To vypadá jako celkem jednoduchá podmínka
jarda_x

Příspěvekod Vitek » stř čer 10, 2020 10:53 am

z toho plyne že použiješ přepínač sítí a máš vyřešeno?
Vitek

Příspěvekod xmasin » stř čer 10, 2020 10:55 am

Vazební spínač je v Axpertu, takže není co řešit, akorát před ním musí být jistič o správné hodnotě a charakteristice. Já mám 25A s charakteristikou B.
xmasin

Příspěvekod Vitek » stř čer 10, 2020 10:58 am

xmasin píše:Vazební spínač je v Axpertu, takže není co řešit, akorát před ním musí být jistič o správné hodnotě a charakteristice. Já mám 25A s charakteristikou B.

25A char B mám tuším na hlavním přívodu v pojistkovce, no a před axpertíkem mám jen 16A, jelikož jedu 2 paralelně a do bypasu skočí oba jako teplý bratři.
Vitek

Předchozí

Zpět na Legislativa a právo