Tristar MPPT60A po 10MWh ve finále

Diskuze na téma regulátorů TriStar Morningstar
Uživatelský avatar
ixo
Příspěvky: 489
Registrován: stř říj 10, 2012 6:11 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Tristar MPPT60A po 10MWh ve finále

Příspěvek od ixo »

Jéj, vatička, rád vás tu vidím, mám pocit, že som vás tu dlho nevidel...
Ináč veru tak, Tristar je fajn, už mi bude bežať ôsmy rok a 6.7 MWh... Nejaké zakopnutia už síce mal, ale vždy som ho rozchodil a dúfam, že ešte poslúži.
Zdá sa mi, že tú odchýlku som v lete ešte nenameral, ale uvidím - pre Absorption som navýšil napätie a viem to priebežne pohodlne monitorovať. Ďakujem za info, zdá sa, že pri Tristare ide o správanie hraničiace s "vlastnosťou". :)
1900 Wp, LiFePo 8x200Ah + 123\SmartBMS, Tristar MPPT 60A, Meanwell 1 kW, PowerJack 5kW, Bratislava
Monitoring systému: https://panel.homeinfo.sk/?id_objekt=15 ... elektraren
(Ne)návratnosť systému: https://tinyurl.com/cx74hkv
Zdieľaná databáza meničov: https://tinyurl.com/mx6gvsj
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Tristar MPPT60A po 10MWh ve finále

Příspěvek od vata »

Milé setkání :)
Já sem chodím se tak občas rozhlížet co nového - k těm všelijakým hybridům a přetokům tak jaksi nemám co říct...
Chlubit se tady 12V systémem s pasivními balancery je už skoro napřesčuňu, tož co bych tak mohla psát. Možná se časem zmíním o náhradě části svých zasloužilých 100Wp amorfů za 370Wp monokrystaly. Amorfy půjdou očistit od pryskyřice a budou sloužit nadále jako střešní krytina a výrobna osvětlení a proudu pro nářadí do nové kůlny.
Ale zpátky k TS: zdá se, že ty krásné doby svobodných regů s dobře dokumentovaným rozhraním, a bez povinnosti připojení ke cloudu jsou asi tytam... Číňan chrlí jeden model za druhým, už půl roku staré vševjednom krabice jsou zastaralé, a neustále se přitvrzuje :)
Takže ano, zlatý Tristar. Děsím se chvíle, kdy doslouží. Samozřejmě jsou tu Victrony, ale ty mají jaksi překomplikované připojení na intranet, nechce se mi to studovat a bojím se, že budu časem muset...
Mějte se, ať nám svítí :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Ivo12s
Příspěvky: 535
Registrován: ned kvě 06, 2012 3:47 pm
Lokalita: Kolínsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4880
Kapacita baterie [kWh]: 35
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tristar MPPT60A po 10MWh ve finále

Příspěvek od Ivo12s »

vata píše:...Ale zpátky k TS: zdá se, že ty krásné doby svobodných regů s dobře dokumentovaným rozhraním, a bez povinnosti připojení ke cloudu jsou asi tytam...
Teď jsem připojoval MSTS MPPT-60 do Victron monitoringu a je fakt, že prográmek, který na to autor vytvořil (a musí se doinstalovat do Victron instalace) pochází z roku 2016 s posledními SW úpravami v roce 2019 :dontknow: . Když jsem to zjistil, v podstatě jsem předpokládal "na jisto", že to fungovat nebude. Pak jsem přímo u zdroje zjišťoval, jestli to poběží na Raspberry Rpi 4B, tak prý to mám zkusit a když tak to zkompiluje znovu. Naštěstí to funguje, u Morningstar ten MPPT-60 pořád vyrábějí, lze tedy předpokládat, že je po něm poptávka. Ten můj první nejstarší MPPT-60 zatím vyrobil 3,3 MWh, tak snad má ještě dlouhý život před sebou. :celebrate1:
100% OSTROV SČ KRAJ = 16 panelů Canadian Solar CS3K-305; 2 větve 2S4P; 2x Regulátor Victron BlueSolar Charger MPPT 150/60; Měnič 1F Smart Phoenix Inverter 48V 5000VA 230V; Monitoring Victron BMV700 + Raspberry Pi 4B; Energy Meter ET112 a spousta kabelů.
Baterie LiFePo4 =2P x 48V/120Ah +16S x 120Ah + 1P/311Ah= cca 35,2 kWh, skládaná z článků Winston WB-LYP60AHA a EVE LF304 ✔ Zlepšení pozice u vyhledávačů; Aktuální stav FVE instalace.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek