Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od JiříK »

A viděno selským rozumem-neny žalobce neny soudce. Takže jako ve spoustě jiných případu mi můžou políbit (!) Jen ten soused, mou eletriku užívajíc, nesmí přijít k úrazu.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od mypower.cz »

JiříK píše:A viděno selským rozumem-neny žalobce neny soudce. Takže jako ve spoustě jiných případu mi můžou políbit (!) Jen ten soused, mou eletriku užívajíc, nesmí přijít k úrazu.
A muze prijit k urazu elektrikou z DS? Bude za to taky zodpovedny ten co mu tu elektriku dodal, tedy distributor ? :D Treba kdyz bude strkat hrebiky do zasuvky ? :D
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od vata »

drama píše:Neuvádíte zdroj svého zjištění, takže těžko mohou polemizovat, ale vyhledejte si terminus technicus "prodej ze dvora" a budete mít jasno alespoň v tom, že to jde :).
Nevím, kde jsem to vyhrabala, asi nějaký zahrádkářský web.
No ale máte pravdu, viz. tohle: http://eagri.cz/public/web/mze/potravin ... -ze-dvora/ Sice se mi to nechce celé študovat, ale dobře vědět :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od JiříK »

A ještě dotaz: Je v zákoně VÝSLOVNĚ ZAKÁZÁNO, že nesmím prodat sousedovi eletriku'??? Pokud ne, viz můj příspěvek výše... Úplně to samé, jako když soused pojede z autobaterie a až je vybitá, si ji ke mně přijde nabít. Deset nabití = půllitr rumu. Co mi kdo může??? A jestli ji nabiju ze sítě, nebo z FVE, je celkem nepodstatné.

V jedné hospodě je nápis: Použití zásuvky (pro NTB, nabití mobilu) 1 hodina = 5 Kč. JE TO NELEGÁLNÍ????
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od mypower.cz »

to se dozvis jak pise drama, az si nastudujes 252 stran zakona vcetne definic ktere k tomu vubec nepotrebujes, vcetne kompetenci ministerstev, ktere k tomu taky nepotrebujes, takze mozna bude efektivnejsi se se sousedem domluvit a pokud ma vsech pet pohromade, tak to pro vas oba bude vyhoda. Hlavne to nikde nerikat. Pokud nema, kaslat na to.

EDIT: nezapomenout na zakon o hospodareni energii .. Aby tam nahodou taky neco o tom nebylo.. Mozna dobre prostudovat celou sbirku zakonu = plno balastu.
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od JiříK »

mypower.cz píše:to se dozvis jak pise drama, az si nastudujes 252 stran zakona vcetne definic ktere k tomu vubec nepotrebujes, vcetne kompetenci ministerstev, ktere k tomu taky nepotrebujes, takze mozna bude efektivnejsi se se sousedem domluvit a pokud ma vsech pet pohromade, tak to pro vas oba bude vyhoda. Hlavne to nikde nerikat. Pokud nema, kaslat na to.

EDIT: nezapomenout na zakon o hospodareni energii .. Aby tam nahodou taky neco o tom nebylo.. Mozna dobre prostudovat celou sbirku zakonu = plno balastu.
Herdek, admine, z tebe v posledních dnech čiší ironie a sarkasmus všemi póry! Co ti kdo provedl? Řekni a my ho pujdem zkřápat! :mrgreen: On drama to nemyslí zle, to čtení písmenek, co vyplodí naši zvolení, je vskutku, ehm, nezáživné...

Ale pokud to nastudováno má, bylo by prima, kdyby nás poučil, za sebe mluvíc, byl bych rád!
Naposledy upravil(a) JiříK dne čtv led 31, 2013 9:38 pm, celkem upraveno 1 x.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od matej »

gupa píše: ... vysvětlete mi, který zákon a jeho paragraf mi zakazuje, natažení kabelu k sousedovi přes plot, ato přes např. přes 2A jističochránič a elektroměr 230V z odbočky z mojí elektrárny která není napojená na DS?
drama píše: Pokud nemáte licenci na obchodování s elektřinou, je to nelegální...
Gupa ale neřekl, že by se jednalo o prodej. Řekl bych, že když někomu něco dám zdarma, tak to není obchodování. Anebo se mýlím?

Někdo tady uvedl dobrý příklad s hospodou. Já uvedu jiný příklad - když mám nemovitost, například dům, a někomu ho pronajmu. Dodavatel elektřiny do objektu má smlouvu se mnou jakožto vlastníkem nemovitosti a faktury chodí mne na trvalé bydliště (jiné než pronajatý dům). Nicméně já účtuji za pronájem nějakou částku, řekněme paušální, která mi pokrývá náklady na elektřinu. Tím pádem bych řekl, že již se jedná o obchodováni s elektřinou, protože já ji v podstatě nakupuji od dodavatele a prodávám nájemci. Měl bych mít na to licenci? Anebo jiné zvláštní povolení?
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od mypower.cz »

JiříK píše:Ale pokud to nastudováno má, bylo by prima, kdyby nás poučil, za sebe mluvíc, byl bych rád!
Presne o toto jde. Nelibi se mi kdyz nekdo dela chytreho ze vi co a jak kde je uvedeno v jakem zakone, ale kde to je uvedeno to proste neda. Nastudujte si, zjistete si, proberte se tunami balastu, ja to vim, ale nepovim... !!!

V predchozim prispevku ale sam pise o tom, ze vata neuvedla link na konkretni veci.. To proste neni ok. Sorry .. toto je mozna zdroj meho sarkasmu a kdo vi ceho.. Taky druha vec jsou finance kolem tohoto serveru. To dela taky svoje, ale to je na jine tema.

Zkusim od sarkasmu upustit a dat si od mypower.cz nejaky cas pokoj. Mozna to pomuze. Docela to bere az moc zivotni energie s ohledem na vysledek. Tak se na me nezlobte. Jsem taky jen clovek a mam take sve chyby, jako kazdy.
elli
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 18, 2011 8:43 pm

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od elli »

Tak ČEZ začíná mít v zahraničí problémy. V Albánii se ho zbavili, v Bulharsku protestují, jenom české ovce platí.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

nejen že platí ... ale ty jejich průsery zaplatíme na 98,52% my :twisted: a zdražení zase svedou na fotovotaiku ... všiváci :hell: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
honzaL
Příspěvky: 412
Registrován: pon kvě 21, 2012 11:33 am
Bydliště: Hradec Kráové

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od honzaL »

V televizi se dnes objevuje, že lidi doplatí na fotovoltaiku až bilion korun. Teď už jen čekám, kdo mi na vsi rozbije hubu nebo kdo mi na panely pošle v noci dlažební kostku. Bylo by fajn udělat nějaké jednoznačné označení ostrovních elektráren a to si dát třeba za okno. Taky hasiči by měli vědět, že tam máme pouze 100V a nemusí se bát hasit (při té kampani mi tam ale spíše přiloží). Mám nějaké styky na novináře a asi by se dalo něco o nás zveřejnit v tisku nebo v televizi.
18x 550Wp, 16xLiFePO 780Ah (stáří 0, 8, 10 let), STUDER: 3x MPPT VT65; 3x Xtender 4000-48. PLC UNIPI
(v minulosti = CEEG 15x230 Wp, 16xLiFePO 500 Ah, MS TS60A, Studer 4000-48, PLC Siemens,)
Petr

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od Petr »

honzaL píše:Bylo by fajn udělat nějaké jednoznačné označení ostrovních elektráren a to si dát třeba za okno.
Takto? :D
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od gupa »

Nebezpeční jsou lidé, kteří tvoří systém harmonizace českého zákona s nařízeními a směrnicemi EU. Tito partyzáni vlastně formulují návrhy zákonů a mají přímý kontakt stím co napíšou. Jsou tzv. v obraze.
Takže například tito lidé mohou za výklad směrnice a zato, že přesvědčily zákonodárce otom, že to tak Unie chce, ale v podstatě přepísknutí této harmonizace v "Českém pojetí výkladu nařízení EU" stojí každého Čecha velké peníze.

Pro zajímavost a mnoho lidí si ani neuvědomuje to plýtvání, jsou např. dotace na školení o čerpání dotací což je obrovsky ekonomicky ztrátové asi jako dát za akumulátor 5 měničů do série a čekat výkon.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
karel
Příspěvky: 113
Registrován: ned říj 07, 2012 3:30 pm

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od karel »

strycekjara píše:Zdravím všechny..Také se snažím vymanit se se svou rodinou z tohoto zasr.. systému.Takže: velká samota u lesa :home: , FTV-letos rozšíříme z 1,4KW na 6 KW+1KW vrtule,vlastní neregistrovaná studna(před rokem 1950),kupuji od kamaráda les 3400m2-6000Kč + náklady na převod,dále máme pozemek 8800m2-ovocný sad+1000m2 pole.Letos přijdou slepice,ovce,a kačeny.Kdo by se s tím pořád sekal.Letní přebytky el.energie využijeme na ohřev vody.V zimě kombinovaný bojler.Jediný náklad je zatím na dřevo 500kč/metr a jednou za tři měsíce 320kč-plynová bomba 10kg na vaření.Jinak co se dá tak využíváme kachláče(zavařování,přitápění,...).Pak teda ještě ten zmíněný"levný "benzín-zatím pracuji :lol: takže se tam musíme nějak dostat.Naštěstí pracujeme u stejné firmy takže se to vyplatí lépe než autobusem.Do budoucna mám už něco v plánu(ohledně výdělku(prací)) tak doufám,že i od toho se osvobodím (dělat někomu kokota v kolbence) a budu se moci starat o pole,sad,zvířata,zeleninu a mé dvě lásky(moje milá s dcerou).Souhlasím s předchozími vyjádřeními ohledně vyhazování peněz z okna(do kapes) od těch našich dobrodinců.Doufám,že to dopadne dle našich plánů a budeme samostatná jednotka(mimo zdravotního,sociálního a daní(BOHUŽEL)).V podstatě co potřebujeme máme(elektrika,teplo,voda)Takže všem přeji ať se všichni dostanete co nejdál od spárů tohoto zkorumpovaného státu.S pozdravem. Pavel.
Zdravím. Skvělé myšlenky, se vším souhlasím.Též se snažím vymanit. Již brzy to nastane. Najednou asi tak před 2 roky se to ve mně nějak šprajclo a hlavou mi šly myšlenky z úvodu vláka. A pak už to šlo samo - opuštění zaměstnání - odchod na volnou nohu - snížení životní úrovně ale ta svoboda je k nezaplalcení! postupné zjišťování co vše k životu nepotřebuji - zbavování se věcí, které generují jen starosti a finanční výdaje- zrušení všech finančních produktů ( na finanční poradce posílám psa) a omezení kontaktů ze státem na co nejmenší míru - no a pak už to šlo fofrem -koupě hájenky v lese (les, studna, samota), - vstup na toto fórum - a během dvou měsíců - bude FVE - á žádný ĆEZ, žádné plynárny, žádné Vodovody a kanalizace - a pak by mělo být pokračování - něco jako píše vata - zůrodněná mez - slepice,....a stále menší a menší potřeba služeb státu- na penzijní reforma jim kašlu - nejlepší penzijní reforma je nezávislost a snžení nákladů na minimum. Bohužel se zatím neobejdu bez auta - ze klienty je třeba jezdit, ale už máme koně a až bude soběstačnost v lese tak i auto nebude třeba...paráda. Bohužel to zdravotní a sociální asi zůstane - jinak všem s podobnými sny a cíli fandím. Karel
http://www.nezavislydum.cz - Váš průvodce na cestě k nezávislému a soběstačnému bydlení.
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od lwq »

Asi se to sem uplne nehodi ... Ale to je deme*t !!! :-(((

http://zpravy.idnes.cz/vystoupeni-prezi ... domaci_kop
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od vata »

Jo, poslouchala jsem to na půl ucha, ale toho jsem si všimla, že špatní jsou ti baroni, úplná osa zla. Že by se někdo zmínil o poslancích a eru, kteří boom obrovských FVE na úrodné černozemi umožnili, to jsem si nevšimla. Dneska jsem mimochodem v rádiu slyšela zmínku o tom, jak si firmy našly cestu, jak "obejít" zákon a připojovat FVE do 30kWp na střechách - prostě si jich postaví víc a připojují je postupně (a, usuzuje z tónu moderátora - mnou si přitom ruce a podle se chechtají). No, neumím si představit myšlenkové pochody tvůrců agenturních zpráv - zase tu máme pouze vyčůrané barony, inteligenci nebo poctivost zákonodárce ale jaksi nikdo mediálně šířeji nezkoumá.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
ace
Příspěvky: 98
Registrován: stř říj 26, 2011 10:55 pm

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od ace »

Doporučuji se podívat na dokument ČT o „velké energetice“. Mj. o připravovaném tunelu a chystaných dotacích pro dostavbu JE, o spalování úhlí a dotacích, které se nepochopitelně zahrnují do příspěvku na OZE atp.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... a-bilionu/
rob.brno
Příspěvky: 959
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od rob.brno »

Chudáci Chorvati, pakliže se jim podaří se nám vyrovnat :-(
A nebo, že bysme my Češi vyděli naši situaci u nás nějak špatně, zkresleně?

http://ekonomika.idnes.cz/srovnani-chor ... anicni_hro
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od gupa »

Také nám před referendem o vstupu do Unie věšeli unijní obrozenci bulíky nanos. Nyní to víme ale už je pozdě. Aj bych si nechal pas, aj bych ho ukazoval a celňákům, proclil co chcou, i ty FVE panely bych republice zasponzoroval kdyby chtěli, ale Unii patří n..... . Globalizace je kničemu. Když chci jít makat do zahraničí, nepotřebuji nato Unii, v mém oboru bych se tu stejnak neuživil. Chorvati jsou blázni jestli vztoupí do Unie. Budou ještě více chudí než jsou. EU totiž stojí prachy. A tisknout eura nejde do nekonečna.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
RobertPerry
Příspěvky: 11
Registrován: sob čer 01, 2013 9:32 pm

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od RobertPerry »

Duše K – Tentokrát nejen o Slunci, ale i o energetické a jiné soběstačnosti.Jaroslav Dušek zvolil pro svůj diskuzní pořad v Divadle Kampa téma Slunce. Jako hosta pozval Pavla Šicha, předsedu Aliance pro energetickou soběstačnost, zkušeného provozovatele solárních elektráren.http://www.ceskatelevize.cz/porady/1000 ... -o-slunci/
Diváky nadchlo povídání o projektu nezávislé farmy, kterou buduje Pavel Šich s přáteli a kolegy z projektu Aliance pro energetickou soběstačnost - http://www.alies.cz/ .