Nastaveni Infini 3f 10 kW

Měniče InfiniSolar
Odpovědět
Lucano88
Příspěvky: 204
Registrován: pon srp 22, 2016 2:36 pm
Reputace: 5

Re: Nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od Lucano88 »

Proto to tak hrotím, protože vím, že to je kravina :)

Dnes ráno vyždímáno...
Nastavil sem parametry:
- Bulk voltage 52,5V
- Float Voltage 52V
- Battery cut-off 43,5V
- Battery re-discharging 46V

Uvidíme co to bude dělat.
Lucano88
Příspěvky: 204
Registrován: pon srp 22, 2016 2:36 pm
Reputace: 5

Re: Nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od Lucano88 »

Věděl by někdo, proč mi nevybíjí pod 47,5V?

viz: http://89.248.247.178:8080/emoncms/dashboard/view?id=1

cut-off mám nastaveno na 45,5V, coz je 3,03V na článek. Podle mě bych mohl jít ještě níž, na cca 44,5V?
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Reputace: 48
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od LIX »

Akože nevybíji? Odpojí sa ti baterka od infini, alebo čo? Pošli print screen jak si nadstavil, či sa ti to uložilo všetko aj :)
Lucano88
Příspěvky: 204
Registrován: pon srp 22, 2016 2:36 pm
Reputace: 5

Re: Nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od Lucano88 »

tady,
akorat Bulk sem dal na 53,2 a float na 53
cut off mam 45,5 a redischarge na 48.
Nicmene se mi zastavi vybijeni na 47,5V a pak uz to nevybiji...
na baterii sviti posledni dioda, takze by tam melo byt cca 25% kapacitypri tech 47,5..
v pondeli snad prijde soft na vycitani SOC, bez toho se to da jen odhadovat... :)

nicmene 47,5/15 = 3,16V na clanek a to mi prijde v pohode.
191660672_10222966306138591_8361024447545380847_n.jpg
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Reputace: 48
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od LIX »

Nechcem malovať čerta na stenu, ale čo ak v batérii klesá niektorý z článkov pod 2,7V že by to potom bms vypínalo. Lebo nič iné ma nenapadá, všetko máš nadstavené dobre. Každopádne by bolo dobré keby si si mohol zmerať každý jeden článok koľko má V keď je baterka vybitá. :dontknow:
Lucano88
Příspěvky: 204
Registrován: pon srp 22, 2016 2:36 pm
Reputace: 5

Re: Nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od Lucano88 »

To nemuzu, je to built-in :). Baterka ma vlastni BMS.
No, jestli neni problém v tom, ze infini je stavěné na olovo. Pod 48V uz rve, ze nizke napětí baterie, atd.
Pockam na sw na baterku, podivam se na soc. A pokud pri 47,5V bude okolo 20%, tak to nebudu řešit
Lucano88
Příspěvky: 204
Registrován: pon srp 22, 2016 2:36 pm
Reputace: 5

Re: Nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od Lucano88 »

Ahoj,
Dnes jsem si všiml a i z grafu jsem to vyčetl, ze kdyz vecer vybiju baterii na 47V a měnič nejakym zpusobem, mne záhadným..ji vycucne jeste o trochu více, ma snahu baterii nabijet z AC,ikdyz je nabijeni z AC zakázáno.
Nabíjí az po hodnotu re-discharge, dojde k vybíjení baterie, ukonci se na 47V a jakmile to o desetinku klesne, zacne znovu nabijet z AC. .

Ví někdo co s tim?
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od kodl69 »

Takhle stejně blbě se chová akspert, ale s povoleným dobíjením z AC. Řešením je AC odpojit. Ale ne pro každýho a dycky...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Lucano88
Příspěvky: 204
Registrován: pon srp 22, 2016 2:36 pm
Reputace: 5

Re: Nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od Lucano88 »

Ahoj všem,
věděl by mi někdo poradit prosím...

1)
cut-off discharge mám nastaveno 46,8V. Mám vyzkoušeno, že s tímto nastavením končím se svými LifePo4 200Ah@48V na cca 20% - dle BMS.

- ale stává se mi pravidelně, že každé ráno v cca 5:30 dochází k vypnutí a zapnutí elektřiny. Na měniči vždy chybí DS. Po chvíli se přifázuje a vše je OK. Blbý je, že to je každý ráno :). Možná to má spojení s tím, kdy najede MPPT regulátor, ale nevím proč dochází k odpojení od DS a znovu k přifázování.
- nicméně když baterie končí např s 30%, tak se tento problém nestává...
Netušíte někdo, proč se tomu tak děje? možná, že když nastavím RST kalibraci na R,S,T po 60W, tak by to mohlo pomoci?

2) Musel jsem dobít baterii přes AC a od té doby, ikdyž mám AC nabíjení vypnuto, stále dobíjí 1A. Nejsem schopen se toho zbavit... viz obrázek. Baterii to dobíjí cca 70W, zbytek je režie měniče. Měnič je momentálně bez záteže... Možná, že až připojím zátěž, tak se to srovná, ale čekal bych že na svůj provoz si vezme proud z baterií, protože RST kalibrace není nastavená....
- Zároveň i grafika na displeji tomu odpovídá...
1.PNG
2.PNG
3.PNG
20210919_201956.jpg
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Reputace: 48
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od LIX »

To dobíjanie nechápem, ale na tvojom mieste by som to prenadstavil aby sa menič prepínal pri tých 30%. Máš 16s?
Ešte by ma zaujímalo z akého dôvodu máš nastavené na Grid tie with backup, rýchlejšie prepnutie pri prepínaní z batérie na sieť? Možno by som vyskúšal znova uložiť nastavenie o nedobíjaní batérie zo siete.
Mne chvíľu trvalo než som tomuto meniču došiel na chuť.
Inak stala sa mi teraz s ním tiež blbosť nepochopiteľná.
Mal som na jeho výstup 230v pripojený malý menič 2400w s ktorým som nabíjal baterky a skúšal pri tom este aj záťaž 1500w a hodilo mi ho do preťaženia a odpojilo prívod ds do meniča. Zistil som to až večer keď mi v spálni nefungovalo svetlo. Čakal by som že sa pri preťažení prepne na ds, ale on to nespravil.
Lucano88
Příspěvky: 204
Registrován: pon srp 22, 2016 2:36 pm
Reputace: 5

Re: Nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od Lucano88 »

Hele, dobil to pres noc ne re-discharge a pak hotovo, smitec, prestal dobijet. Tak ja nevim...

Grid-tie with backup mam protoze, mam smlouvu o vykupu pretoku a mam legalni mikrozdroj, takze muzu byt stale prifazovan...
Lucano88
Příspěvky: 204
Registrován: pon srp 22, 2016 2:36 pm
Reputace: 5

Re: Nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od Lucano88 »

Ahoj,
tak si sem tam hraju s nastavením měniče, sledoval jsem to asi týden, abych našel ideální napětí pro baterie a.. z nějakého důvodu dobíjí 1A, ale co sem si všiml, je to tak od 6 večer do 6 ráno a já za boha nevím proč :).

vyzkoušel jsem snad už všechno, nejnovější SolarPower, atd... ještě přemýšlím, že měnič úplně vypnu a zapnu...
nastavení jak mám teď... Napadá někoho něco?

Jinak,máte někdo tyto měniče delší dobu? jaká je spolehlivost? Zatím musím říct, že kromě tohohle je vše OK.
solarpower.png
Flash
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 09, 2022 3:48 pm
Reputace: 0

Re: Nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od Flash »

Přeji všem krásný slunečný den,
zatím jsem diskuze jen sledoval. Ale už asi nastal čas se aktivněji zapojit. Patřím mezi ty zákazníky "oblíbené firmy Ekotechnik", která se snaží u mne doma už několik let rozchodit Infinisolar 10k 3f. Teď v březnu budu slavit 3 roky od objednávky. I díky zapojení asi jediného jejich šikovného technika se to povedlo alespoň trochu. To bohužel nastalo až potom co po jiném jejich technikovi opravoval chyby ČEZ a hrozil i odpojením, pokud se něco takového stane ještě jednou, o spáleném 3f čerpadle tlakové kanalizace při přehazování fází ani nemluvě.

Díky jejich "instalaci" jsem byl nucen se naučit o měniči a bateriích Pylontech US2000 víc než bych chtěl. Ponastavovat parametry aby elektrárna neodpojovala dům od sítě, náhodně nevypínala elektřinu v domě, místo aby zálohovala, což byl můj primární požadavek. Takže tady mohu případně sdílet nějaké zkušenosti, i když jich moc není. Ale začínám uvažovat, zda by nešlo obejít řízení celého infinisolaru a řídit nabíjení a vybíjení baterií externě.

Mám i druhé téma
Vím, že tady na fóru je víc takových zákazníků téhle "povedené firmy". Moje kamarádka z novin uvažuje o sérii článků o FVE a o firmách, co to montují (viz noví zlatokopové ... aneb montuje kdo ruce má, i když to neumí). Já jsem zatím nic neslíbil, protože ještě věřím, že to Ekotechnik dotáhne a nechtěl bych jim škodit takhle veřejně, zejména pokud je tam alespoň jeden šikovný člověk, co má snahu to napravit. Ale pokud se to nepovede, jsem připraven podat "zákaznickou zkušenost". Chtěl jsem se zeptat, zda by případně někdo další měl zájem, pokud by se tato série článků vydávala. Samozřejmě i Ekotechnik by se k tomu mohl vyjádřit. Zkušenosti s jinými firmami, i ty pozitivní, by se taky hodili ;-)

Omlouvám se za dlouhý text.
S pozdravem
Radek
Lucano88
Příspěvky: 204
Registrován: pon srp 22, 2016 2:36 pm
Reputace: 5

Re: Nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od Lucano88 »

Ahoj,
dneska ve vesnici bouchla jedna faze,... nicmene protoze svitilo a nabite baterie, tak jsme ze sice necucali, pak prijeli CEZaci, vypli privod a manzelka pustila vic veci naraz a pretizila fazi... takze skocil do overloadu... stridac sem restartoval, AC vystup stale mrtvo.

CEZ opravil, znova sem nastartoval stridac, AC vystup mrtvo, baterie nabiji jak z PV, tak z AC, ale AC vystup nic.
Na displeji AC vystup take nesviti.. nevim co s tim. neni tam nekde nejaka pojistka nebo tak neco, kdyz dojde k pretizeni faze?

Diky moc.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od tomas »

Něco podobného jsem také nedávno řešil, tuším že déle podržet startovací tlačítko, tím se chyba přetížení resetuje a zase to naběhne.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Lucano88
Příspěvky: 204
Registrován: pon srp 22, 2016 2:36 pm
Reputace: 5

Re: Nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od Lucano88 »

díky moc, to je přesně ono.
chose0108
Příspěvky: 22
Registrován: sob úno 09, 2019 6:46 am
Reputace: -3

Nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od chose0108 »

Zdravím všechny,
chtěl bych rozšířit baterie PylonTech US2000 plus ( 9,6kW) o baterii pylontech us3000c. Někdo říká že to nejsde někdo ano. Dík za radu
chose0108
Příspěvky: 22
Registrován: sob úno 09, 2019 6:46 am
Reputace: -3

Re: Nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od chose0108 »

Dobrý den,
mám FVE od INN... od 2018
18 x panely panel Amerisolar 275 Wp All Black
střídač InfiniSolar 3F 10kW
baterie PylonTech US2000B 9,6kW
jako měřící elektroměr je použit EASTRON SDM630-Modbus.
A teď k provozu .
Nemohu si stěžovat na FVE . Nějaký problémek sem tam ale vždy vše super jako např. hlučný větrák v měniči do týdne vyměněno.
Provoz je super. Měnič je nenažraný dost ale dá se. Eastron funguje bezva stále se snaží na každé fázi vyrovnat na 0, prostě všechno funguje. Koukal jsem i na Vaše fotky a nevím proč máte všichni Grid Tie with Backup III???? Ja mám povolené přetoky ale nastaveno Backup II, když se vybije baterka pod BMS tak se odpojí a všechno funguje, pak ji zapnu nabije se a žádne odpojování prostě nic. řídí to Innogy na dálku a vše funguje. Pak jsem hodím i foto nastavení měniče.
Měli jsme spotřebu +- 22 000 Kw a dnes 7-8000 KW. Ja jsem spokojen. Koupím ještě jednu baterku ale stále nevím zda přikoupím 3,6 nebo 2,4 Kw ke stávajicím 2,4 pylontech. Jeden tvrdí že to nejde jiný zase že jo, tak nevím
Lucano88
Příspěvky: 204
Registrován: pon srp 22, 2016 2:36 pm
Reputace: 5

Re: Nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od Lucano88 »

já mám také grid tie II, přetoky povolené.
Eastron mám taky, ale přemýšlím, že ho vyhodím... defakto tam k ničemu není, když jsou přetoky povolené?

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek