Studer informacie

Regulátory Studer
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Studer informacie

Příspěvek od mobilik »

Tak je to tiež verzia 1.

Zmenil som tie parametre tak som zvedavý čo sa zmení.

Ďakujme za info.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Studer informacie

Příspěvek od mobilik »

Potvrdzujem po zmene parametrov sa mi aplikácia zrýchlila. Grafy v aplikácii nabehujú prakticky okamžite. Pred tým som čakal aj 5. sekúnd.
Samotná aplikácia tiež rýchlejšie nabieha a hlavne ešte som nemal výpadok.
Takže dík za návod na odstránenie problému. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od dave »

rado sa stalo ;)

Myslim ze niektori aj na starej verzii HW 1/2 , nemali tieto problemy teda neviem ci to su len niektore kusy alebo jak to je
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer informacie

Příspěvek od mopadzi »

mám HW ver 1.0 a jede to
ospaly
Příspěvky: 52
Registrován: čtv črc 28, 2016 9:40 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od ospaly »

Zdravím.
Aké ma pripojenie na FV pole VS70. Ja tam vidím MC4 konektor, ale bežný MC4 na 6mm mi tam nepasuje. Neviem, či je to nejaký špeciálny... nechcem tam nasilu skúšať niečo natlačiť. Vďaka.
rva
Příspěvky: 3521
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Studer informacie

Příspěvek od rva »

_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: Studer informacie

Příspěvek od mgx »

je tam sunclix, treba pozriet, niekedy byvaju v baleni 2ks
ospaly
Příspěvky: 52
Registrován: čtv črc 28, 2016 9:40 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od ospaly »

Ešte raz vďaka. Ako by bolo najlepšie na to napojiť CYA 10, je nejaká redukcia. Kvoli stratam som od panelov potiahol CYA 6 do rozvodnej skrinky s prepaťovkami T1 hneď pod strechou a odtiaľ do suterénu som dával CYA 10... ukončil som to prepaťovkami T2. Môžem dať za prepaťovkami CYA 6, ale je mi to ľuto, už som tam nacvakal CYA 10.
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: Studer informacie

Příspěvek od mgx »

MPPT aj menice sa len prizemnuju, na to bohato staci CYA10. Sposob pripojenia je jednoduchy, je tam na to skrutka s ockom. Ci odtial potiahnes CYA6 alebo CYA10 na centralnu svorkovnicu je imho tvoje rozhodnutie. Ja osobne na uzemnenie ktore ide zo strechy nedavam nic, hrozi vysoke riziko ze si zavlecies zvodovy prud tam kde nechces.
ospaly
Příspěvky: 52
Registrován: čtv črc 28, 2016 9:40 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od ospaly »

Zle sme sa rozumeli. Myslel som zapojenie stringu do regulatora. Na streche je original 6, ale pod strechou som už pokračoval 10. Uzemnenie mam vačšieho priemeru na HUS a prepojené v zemi s bleskozvodom (všetko podľa projektu). Tu spojku som našiel v elektro, klasická lisovacia trubková spojka, a zaizolujem to zmršťovaciou bužirkou. Vďaka.
P.S. Sunclix je na SK nedostatkový tovar :) , našiel som ho iba v conrade (inde ho mali iba na objednavku)
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: Studer informacie

Příspěvek od mgx »

ak beriem VS70, tak maximum na string je 13A. Tzn. ze uplne staci 6mm. Samozrejme, mozes skusit tam napchat 10mm2 vodic na 99% ho tam natrepes. Ak aj nie, orez zopar kablikov a mas vybavene.

k objednavaniu, farnell ich ma a na druhy max 3ti den ich mas v ruke. cena tretinova ako ujo konrád.

PV-C1M-C-HSG
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer informacie

Příspěvek od mopadzi »

máte někdo už VS70 od FAnga?
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
ospaly
Příspěvky: 52
Registrován: čtv črc 28, 2016 9:40 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od ospaly »

Vďaka za radu... je to tak, cena za Sunclix výborná a doručenie do 3 dni. Ešte raz vďaka.
ospaly
Příspěvky: 52
Registrován: čtv črc 28, 2016 9:40 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od ospaly »

Zdravím. Musím doplniť jedno info, aby som varoval ostatných členov. Objednal som na farnell, tovar došiel... ja som pozrel iba zbežne (konektory v saškoch) až po rozbalení, pred montážou som zistil, že su to iba prázdne plastové obaly, chýbajú kovové časti vnútri na samotné vodivé spojenie. Kontaktoval som ich pomoc. Trvalo to dlhšie, ale odpoveď je, že je to OK, že predávajú zvlášť obaly a zvlášť vnútrajšok. Na ich stranke ale o tom nie je zmienka, odporúčali ma, že je to v datasheete... tam to nie je samozrejme spomenuté, naopak v datashete sa píše, že material je Cu potiahnutý Ag. Zatiaľ som ich láskavo požiadal, nech mi pošlú obj číslo na vnútrajšok, nakoľko v datashete ani v popise som nenašiel odkaz na príslušenstvo (nerátam nejaké čiapočky a rozpojovanie). Podľa ceny sa rozhodnem, čo ďalej (pýtali sa ma, či chcem vrátiť objednaný tovar). Trošku som z ich postupu sklamaný, všetko trvá dlho, nakoľko help im robia Indovia, kt to následne komunikujú s farnell teamom..... Čakám ako sa to bude ďalej vyvíjať,ale ak neurobia nejaké pre zákazníka ústretové gesto, tak im pošlem foto z ich stránky, kde je na obrázku vidieť kovový materiál vnútrajška, datasheet, kde je popis vodivého vnútrajška, a aj samotný popis stránky, kde sa nepíše, že je to iba plastový obal. Je to UK firma, budem 5ahať za kratší koniec, ale skúsim. P.S. napokon ostane iba "ujo" Conrád.... začiatkom budúceho mesiaca majú naskladniť tovar.
ferrys
Příspěvky: 79
Registrován: stř kvě 15, 2019 12:39 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od ferrys »

Po upgradu na R684 mam problem, ze cas od casu se mi zrestartujou menice... XCOMCAN je v control modu, Pylontech 2000B pack... najednou dojde ke zvyseni SOC nad 94, ktere mam nastavene na end of charge, napeti prekroci max. co dava BMS a menice se resnou... uz nevim co s tim, asi bude downgrade... u packu s 3000c je vse ok... nesetkal jste se s tim nekdo ? diky
Přílohy
Obrázek WhatsApp, 2023-08-10 v 07.25.14.jpg
Obrázek WhatsApp, 2023-08-10 v 07.19.58.jpg
Obrázek WhatsApp, 2023-08-10 v 07.22.53.jpg
E2A, Studer 3xXTH 6000, 19kWp EXE Triton, 36kWh Pylontech
stasfurt
Příspěvky: 28
Registrován: úte lis 19, 2019 12:37 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od stasfurt »

Ahojte potrebujem poradiť.Ako nastaviť xtm??mám LG chem Liion 12s 156ah a treba nastaviť undervoltage?ide mi nastaviť min 48v ale ja potrebujem este menej.Viete poradiť ake hodnoty tam treba nastaviť ?? ďakujem
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Studer informacie

Příspěvek od milhaus »

stasfurt píše: sob říj 07, 2023 8:44 pm Ahojte potrebujem poradiť.Ako nastaviť xtm??mám LG chem Liion 12s 156ah a treba nastaviť undervoltage?ide mi nastaviť min 48v ale ja potrebujem este menej.Viete poradiť ake hodnoty tam treba nastaviť ?? ďakujem
parametr 1109 musí být níže než p.1110 , nebo p.1108.
stasfurt
Příspěvky: 28
Registrován: úte lis 19, 2019 12:37 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od stasfurt »

Ďakujem skúsim to.nastavil som 1109-37v,1110-40v,1108-40v.Po tomto nastaveni už nebliká 1krat červená dioda na menici a ani hláška 019.snáď to bude dobré.LG chem mi nabíja Outback flexmax 60 na 48v.
cihlar3
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 01, 2022 7:08 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od cihlar3 »

Ahoj, nemáte někdo zprovozněný monitoring například přes Grafanu? Zvažoval jsem pořízení dohledu od Solarmaxx, ale bylo mi řečeno, že jsem jediný, kdo to poptává a nevyplatí se jim vývoj pro tento typ střídače a ještě s nejistým výsledkem.
Koukal jsem, že tady bylo pár pokusů o vyčítání hodnot a jejich zobrazení. Chci se tedy zeptat, jestli se to někomu povedlo dovést k nějakému výsledku?
Jsem ochotný ve vývoji i nějak pomoci, nejen testováním, ale i finančně.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Studer informacie

Příspěvek od Frenky »

Můj pokus o vyčítání dat ze studeru je úspěšný již cca 10 let viz
http://95.85.214.80/index.html
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek