Studer informacie

Regulátory Studer
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Studer informacie

Příspěvek od mobilik »

Taktiež aj u mňa je to OK. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: Studer informacie

Příspěvek od mgx »

uz to naskocilo aj tu...
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Studer informacie

Příspěvek od mobilik »

Malé info, vyšiel nový update: Vydanie Xtender R684
kde je mimo iných opráv aj oprava na konci nabíjania u Li batérií a ďalšie veci.

R684 Software Release Content
VarioTrack (1.6.42)
• Bug fix:
o Added security for Version C and D of VT-40 (over-temperature).
o Improved fan detection for identification of VT-65 and VT-80.
o Reduced the fast-loop duration to prevent overrun.
Xcom-CAN (1.6.70)
• Added functionalities:
o Periodical 100% (BETA).
o Parameter to handle the current regulator Ki.
o Parameter to prioritize the AC-Coupling.
o New submenu for Xcom-CAN.
• Bug fix:
o Blocked at SoC for Backup in AC-Coupling only.
• Improvements:
o Added security for over-voltage.
o Improved behavior at SoC for end of charge.
BSP (1.6.38)
• Adaptation of parameters to match with Xcom-CAN.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
janzic
Příspěvky: 3
Registrován: pon zář 27, 2021 3:37 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od janzic »

Ahoj, Tak jsem to tady delsi dobu studoval a vzeslo mi par dotazu... Jsem cerstvym majitelem Studeru, system mam 3f system, baterie 22kWP s BMS komunikace nastavena, VT-80 zprovoznen....
Videl jsem, ze jsou dva pristupy jak nakonfigurovat, jeden je pres batery SOC for backup, druhy je pres Aux, muzete prosim nekdo popsat ktery je lepsi nebo k vhodnejsi k jakemu ucelu ?
Momentalne pouzivam BMS for backup, ale prestalo mi to chodit, mam tam 60 procent, ale i kdyz ma baterie 70 procent, tak se neustale nabiji a system nejede z baterie.
Funguje ve firmware vam nekomu tento pristup ke konfiguraci ?
Plan byl jednoduchy, nabijet ze slunce mezi 60-100 procent baterie a zbytek z distribuce....
Dekuji.
Honza
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: Studer informacie

Příspěvek od mgx »

Studer v sobotno-nedelnom update upgradol portal a odrezal cinske klony :). Uzivatel Fanga vidi = user has been disabled, contact studer technical support for assistance :)
Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 449
Registrován: ned úno 12, 2017 9:32 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od Kobra23 »

mgx píše:Studer v sobotno-nedelnom update upgradol portal a odrezal cinske klony :). Uzivatel Fanga vidi = user has been disabled, contact studer technical support for assistance :)
Jj, přesně jak jsem říkal. Akorát jsem jim nevěřil, že to zvládnou tak rychle.
Pokud někdo potřebuje něco originálního, napiste. Většina věcí je skladem.
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer informacie

Příspěvek od mopadzi »

platí to i pro konfiguraci origo XTM + klon VT-80?
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: Studer informacie

Příspěvek od mgx »

nie, zatial je len kontrola na urovni usera. Ak je tam 1 original XTM a zvysok klon-y, chodi to (zatial)
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Studer informacie

Příspěvek od milhaus »

Přesně , kontrola instalací a vše chodí . Včetně klonu XTH8000 ...zatím teda...
Stejně tak origo XTM a klon VT a portál jede normálně.
Budu sledovat... :))
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Studer informacie

Příspěvek od mobilik »

Dalo sa to čakať. Aj tak im to dosť dlho trvalo...
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: Studer informacie

Příspěvek od mgx »

V zasade je to od studeru chybne rozhodnutie (IMHO). Takto mali aky-taky prehlad o klonoch. Teraz ho stratia a nastanu 2 veci:

1) cinan si spravi svoj cloud -> cloud bude lepsi nez original (co neni vobec problem)
2) ludia si vyriesia svoje data a nebudu posielat nic ani do fang cloud ani do studeru. Vysledok rovnaky, strata znalosti a dat pre studer/fang.

Boj s cinou je narocny (viem o tom, robil som vyvoj pre SK firmu a cinania nas kopirovali s 1/2 rocnym odstupom) a jedine, co na nich plati je neustale inovovat tak, ze nestihaju. Pripadne ak ta skopiruju, mas uz novy produkt :)
eman
Příspěvky: 824
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer informacie

Příspěvek od eman »

Dovolím si oponovat. Studeru bude nějaká ztráta kopií víte kde...... Navíc, pokud se jim podaří vyřadit celý stroj, jako se to stává kopiím Victrona od Fanga, tak jsou vyzívaný. Nebyl to jejich byznys, nic ztoho nevytěžili, jenom cizí výrobky využívali jejich infrastrukturu.
glottis
Příspěvky: 1918
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Studer informacie

Příspěvek od glottis »

eman píše:Dovolím si oponovat. Studeru bude nějaká ztráta kopií víte kde...... Navíc, pokud se jim podaří vyřadit celý stroj, jako se to stává kopiím Victrona od Fanga, tak jsou vyzívaný. Nebyl to jejich byznys, nic ztoho nevytěžili, jenom cizí výrobky využívali jejich infrastrukturu.
Přesně tak. A kdo ví jaký je podíl těch klonů. Třeba si spočítali že ušetří ranec jen na tom že budou potřebovat polovinu serveru.
Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 449
Registrován: ned úno 12, 2017 9:32 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od Kobra23 »

Je potřeba se na to podivat i ze stránky toho, že neautorizovaný HW připojený na cloud mi může způsobovat nestabilitu cloudu a tím pádem to všem legálním uživatelům způsobuje nepříjemnosti.
Nadáváme pak na Studer a problém může být úplně někde jinde.
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: Studer informacie

Příspěvek od mgx »

jasne, necudujem sa im, spravil by som to iste, ale omnoho skor.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Studer informacie

Příspěvek od redcrown »

Kobra23 píše:Je potřeba se na to podivat i ze stránky toho, že neautorizovaný HW připojený na cloud mi může způsobovat nestabilitu cloudu a tím pádem to všem legálním uživatelům způsobuje nepříjemnosti.
Nadáváme pak na Studer a problém může být úplně někde jinde.
Ano, ale v tomto případě všichni víme, že to není ten problém. Zejména, pokud to pracuje na orig. FW.

Lze se na to ale dívat ještě z jiného úhlu. Představme si, že si člověk koupí použitá zařízení, kde na jednom je napsáno Studer, na druhém Steca, na třetím Fang. V době pořízení všechna tři zařízení fungují bezchybně. Nyní se Studer rozhodně některé zařízení odříznout. Funguje Steca? Předpokládám že ano.
Mě se nelíbí to, že si výrobce neumí pohlídat clony a uživatel aby zkoumal, co je který brand zač, jestli fake nebo prostě jen jiný koncernový brand. Prostě za svoji neschopnost trestá koncového uživatele. Mají si své produkty, vývoj a výrobu řádně zabezpečit a pak nemusejí způsobovat škodu koncovému zákazníkovi. Takové jednání neočekávám u špičkové švýcarské značky. Kdyby fakové produkty nepustili už od začátku do svého ekosystému, tak neřeknu ani píp.
Retrospektivní kroky netvoří dobrou kulturu.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Studer informacie

Příspěvek od mobilik »

Ono, keď to zoberieme s tej stránky, tak je to ešte v pohode, že ich iba odstrihol zo studer portálu. Victron rovno klony znefunkčnil ak si dobre pamatám...
Čo bolo bolo, bude len horšie...
PetrDubi
Příspěvky: 1327
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer informacie

Příspěvek od PetrDubi »

Jako chápu co tím chceš říct, kdybych měl klon a najednou mi přestal fungovat cloud pro originální výrobky, tak vy mě to taky naštvalo.
Akorát bych řekl, že to směřuješ špatným směrem - nadáváš na okradeného, že už ti nebude poskytovat služby, na které nemáš vůbec žádný nárok místo aby jsi nadával na zloděje, který ukradl celkový návrh a používá do něj ke všemu cizí (originální) fw (k čemuž určitě nemá souhlas Studeru) a na služby tě odkazuje k okradenému výrobci místo aby pro tebe udělal alespoň vlastní cloud, když už všechno ostatní ukradl...

A na závěr jedna taková myšlenka: tohle je web o nezávislosti. Kdyby se uživatelé klonů Studera vykašlali na cizi cloud originálního výrobce a použili vlastní nebo nějaké nezávislé řešení, tak by si ani nevšimli, že to ten okradený výrobce nějak omezil, protože by byli na něm naprosto nezávislí.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 449
Registrován: ned úno 12, 2017 9:32 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od Kobra23 »

Studer jim nikdy nic neposkytl. Klony vznikly reverzním inženýrstvím.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Studer informacie

Příspěvek od redcrown »

Já nenadávám na Studer protože by mě přestali fungovat klony. Zajedno mám většinu originál (4ks XTM a 5ks VT80) a navíc mám vlastní monitoring bez cloudu, což mě naprosto stačí. On ten jejich cloud není žádná hitparáda, ba dokonce bych řekl, že horší cloudovou službu už jsem docela dlouho neviděl.
Navíc na principu nic nemění, jestli jim někdo ukradl výrobní podklady, nebo jestli jde o reverse engineering. Pointa je ta, že není slušné poškodit koncového uživatele retrospektivně.
Mě to prostě vadí z principu, protože v dnešním globálním světě opravdu mnoho velkých výrobců vyrábí pod mnoha značkami a zákazník nemůže zkoumat, co je a není legální brand. To přeci nemůžou valit na koncového uživatele, to se na mě nezlobte.
Tím samozřejmě taky nesouhlasím s duševní krádeží, ale to je jiné téma.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek