Studer informacie

Regulátory Studer
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 449
Registrován: ned úno 12, 2017 9:32 pm
Reputace: 135

Re: Studer informacie

Příspěvek od Kobra23 »

Tak vydrž a ono se to zprovozní.
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Reputace: 49
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Studer informacie

Příspěvek od milhaus »

Charlie_XZ píše:
Kobra23 píše:Pokud jsi to dělal dnes a na kartě ještě nejsou data, které by byly přeneseny do cloudu Studeru, tak to dělá.
Zkus to zítra nebo pozítří.
Díky za reakci, už je to dva dny, každopádně úplně bych nečekal že absence dat je důvod proč by měla aplikace spadnout ...

Musí se někde něco nastavovat aby chodily kompletní data, na webu vidím dashboard, ale když kliknu na záložku datalogs, dostanu hlášku "Unfortunately there is no data" a jediný co tam je je položka "upload datalog files"

Mohu se kouknout do nastavení , zda je to dobře nastavené aby to ty data odesílalo...
Ale potřebuji sdílet tvoji instalaci... abych ji viděl.
Klidně přes SZ.
Mělo by to ale makat...
Charlie_XZ
Příspěvky: 50
Registrován: pon led 06, 2020 5:58 pm
Reputace: 5

Re: Studer informacie

Příspěvek od Charlie_XZ »

Tak data dotekly s třídenním zpožděním a aplikace přestala padat (data z prvního dne tedy z nějakého důvodu schází) , čekal bych tedy že firma jako je Studer bude mít ošetřený případ že nejsou data - nejsou grafy trošku lépe, ale co, už to funguje :)

Díky moc za reakce
Charlie_XZ
Příspěvky: 50
Registrován: pon led 06, 2020 5:58 pm
Reputace: 5

Re: Studer informacie

Příspěvek od Charlie_XZ »

Můžete prosím doporučit nějakou BMS která by podporovala CAN komunikaci kompatibilní se Studerem ?
Mám akumulátor skládaný z lifepo4 článků 120 AH 3P16S ...
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm
Reputace: 5

Re: Studer informacie

Příspěvek od dave »

Ahoj,

Rad by som sa spytal na nasledovny "problem"

Pridal som 4ty XTM 4000-48 a zaclo mi v apke / portaly ukazovat maly 0.01 - 0.02 kw odber z Gridu.
Mam samozrejme Elektromer z Grid ale ten ukazuje 0.

Ked vypnem ten 4ty XTM, tak ukazuje zase 0kw.

Robi to niekomu tiez?
Je to 2nd hand takze asi to nebude 100%

Skusal som aj Studer support ale ignore, neriesia nic

dik
bug.png
bol-St
Příspěvky: 305
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:20 am
Reputace: 28
Lokalita: Opavsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9375
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlučínsko

Re: Studer informacie

Příspěvek od bol-St »

Já mám 2 ks XTM a také mi aplikace pořád ukazuje odběr z gridu 0,02 KW. Ale v součtu za celý den je tam pak stejně 0.
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Reputace: 49
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Studer informacie

Příspěvek od milhaus »

Tento problém jsem popisoval , lepe řečeno dal jsem návod jak na úpravy měření na druhém fóru .
(Studer obecně- strana č.6.)
Naposledy upravil(a) milhaus dne čtv zář 01, 2022 1:16 pm, celkem upraveno 1 x.
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm
Reputace: 5

Re: Studer informacie

Příspěvek od dave »

@bol-St: ano realne netaha nic, ale prijde mi to nejaka HW chyba nejakeho komponentu v XTM, lebo ostatne 3ks to nerobia :sm1:
milhaus píše:Tento problém jsem popisoval , lepe řečeno dal jsem návod jak na úpravy měření na druhém fóru .
tak daj prosim link, pozrem nato , dik
Charlie_XZ
Příspěvky: 50
Registrován: pon led 06, 2020 5:58 pm
Reputace: 5

Re: Studer informacie

Příspěvek od Charlie_XZ »

Charlie_XZ píše:Můžete prosím doporučit nějakou BMS která by podporovala CAN komunikaci kompatibilní se Studerem ?
Mám akumulátor skládaný z lifepo4 článků 120 AH 3P16S ...
Má někdo tip prosím ? Našel jsem na aliexpress nějakou šíleně drahou BMS co by snad měla umět se studerem komunikovat, jak to řešíte vy, nikdo nemá skládanou baterku ?

Díky moc
bol-St
Příspěvky: 305
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:20 am
Reputace: 28
Lokalita: Opavsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9375
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlučínsko

Re: Studer informacie

Příspěvek od bol-St »

dave píše:@bol-St: ano realne netaha nic, ale prijde mi to nejaka HW chyba nejakeho komponentu v XTM, lebo ostatne 3ks to nerobia :sm1:
milhaus píše:Tento problém jsem popisoval , lepe řečeno dal jsem návod jak na úpravy měření na druhém fóru .
tak daj prosim link, pozrem nato , dik
Nastavil jsem to takto a ukazuje 0:
Ac-in.jpg
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Studer informacie

Příspěvek od brin »

Zdravím, uvádím do provozu jednu elektrárnu se Studery ze Secondsolu a mám dotaz. Jeden je jako nový, žádný problém, ale druhý má na desce zjevně odpálený jeden tranzistor a možná jsou chycené i další. Přemýšlím, jestli ho rovnou opravovat nebo ho zkusit zapojit a spustit i takto a opravit později, máte s tím někdo zkušenosti? V té kaskádě je těch tranzistorů hromada, selhání jednoho hádám není kritické. Přinejhorším ho odepíšu na náhradní díly a vezmu další...
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Studer informacie

Příspěvek od mobilik »

Ja by som ho radšej dal dokopy ako riskovať.

Aj keď si myslím že pokiaľ nebudu paralelne spojené tak sa nič neudeje a pôjde to.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
teapack
Příspěvky: 111
Registrován: ned říj 17, 2021 2:09 pm
Reputace: 4

Re: Studer informacie

Příspěvek od teapack »

Já měl taky jeden Studer se třemi odpálenými tranzistory. Při prvotní zkoušce, než jsem ho rozebral bez problému běžel. Teprve poté při vizuální kontrole jsem si toho všiml. Krom tranzistorů bylo nutno vyměnit i příslušné odporové sítě (odpor u vypáleného tranzistoru byl špatný). Výměna nebyla nijak složitá, jen to chtělo desku hodně prohřát.
Je tedy pravděpodobnost, že měnič bez problému pojede, ale vzhledem k tomu, že je to celkem snadno opravitelné, bych tranzistory vyměnil (plus ty odporové sítě).
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Studer informacie

Příspěvek od brin »

Tak měnič normálně jede. Až se k tomu dostanu, tak ho odstavím a opravím, ale zatím asi neřešit... Zřejmě mají docela velkou redundanci.
drcvach
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 26, 2016 1:06 pm
Reputace: 0

Re: Studer informacie

Příspěvek od drcvach »

brin píše:Zdravím, uvádím do provozu jednu elektrárnu se Studery ze Secondsolu a mám dotaz. Jeden je jako nový, žádný problém, ale druhý má na desce zjevně odpálený jeden tranzistor a možná jsou chycené i další. Přemýšlím, jestli ho rovnou opravovat nebo ho zkusit zapojit a spustit i takto a opravit později, máte s tím někdo zkušenosti? V té kaskádě je těch tranzistorů hromada, selhání jednoho hádám není kritické. Přinejhorším ho odepíšu na náhradní díly a vezmu další...
Ahoj, a to byly ty XTMka za 590Eur tj neodzkoušené nebo ty po kontrole za 790Eur? Jestli se vyplatí si připlatit?
Díky,
P.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Studer informacie

Příspěvek od brin »

Když jsem kupoval já, tak to ještě neměli rozlišené :) A byly ještě levnější.
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm
Reputace: 5

Re: Studer informacie

Příspěvek od dave »

bol-St píše:
dave píše:@bol-St: ano realne netaha nic, ale prijde mi to nejaka HW chyba nejakeho komponentu v XTM, lebo ostatne 3ks to nerobia :sm1:
milhaus píše:Tento problém jsem popisoval , lepe řečeno dal jsem návod jak na úpravy měření na druhém fóru .
tak daj prosim link, pozrem nato , dik
Nastavil jsem to takto a ukazuje 0:
Ac-in.jpg
dik skusim to...

BTW je nejaka moznost ked mam 4x XTM aby som si pozrel hodnoty kazdeho jedneho zvlast?

Pre zmenu:
Co mi niekto radil, ze treba vsetky odpojit a konfigurovat len ten jeden co robi problem.
Teda asi cez RCC priamo najst param "1605" a tam dat -4 ?

ak by to slo bez odpajania nejako bolo by to fajn , dik ;)
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Reputace: 49
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Studer informacie

Příspěvek od milhaus »

dave píše:
dik skusim to...

BTW je nejaka moznost ked mam 4x XTM aby som si pozrel hodnoty kazdeho jedneho zvlast?

Pre zmenu:
Co mi niekto radil, ze treba vsetky odpojit a konfigurovat len ten jeden co robi problem.
Teda asi cez RCC priamo najst param "1605" a tam dat -4 ?

ak by to slo bez odpajania nejako bolo by to fajn , dik ;)
Obávám se , že bez odpojení ze zběrnice -komunikace mezi XTM to nastavovat , nebo vyčítat nepůjde.
Není to ale nic složitého . Instalace přes RCC komplet OFF , potom pouze do jednoho XTM zapojit jen RCC a měřit a nastavovat.
Není potřeba odpojovat od baterií nebo něco podobně komplikovaného.
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Reputace: 96
Bydliště: Tatranska Lomnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Studer informacie

Příspěvek od mgx »

Ahojte, na studer portali uz nevidim data za vcerajsi den, len za predvcerajsi. Robi to aj niekomu inemu? Mam dve instalacie, robi to na oboch. Niekedy bol upload dat okolo polnoci a po 2hej rano somvidel data za vcerajsi den.Dnes (je 4.12) vidim len data za 2.12. Data za 3.12 natecu az zajtra.Len ci je problem len u mna, alebo apparatula v CH.
Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 449
Registrován: ned úno 12, 2017 9:32 pm
Reputace: 135

Re: Studer informacie

Příspěvek od Kobra23 »

Včerejšek dnes vidím normálně.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek