Povinná revize kotlů nad 10kw

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od brin »

A tvrdím sakra něco jiného? Přečti si celou diskuzi. Říkám, že jsou mi ukradené nařízení a revize a podobné věci, hlavně když mi soused nebude smrdět do oken. A těch věcí, které se o to snaží je celá řada. Jak revize, zákaz starších kotlů, tak i možnost kontroly na místě apod. Jednoduše jsou páky. Pokud nebude člověk dělat bordel, nikdo si ho nikdy nevšimne a všem bude jedno, jestli má nebo nemá revizi.
Uživatelský avatar
petrzobran
Příspěvky: 145
Registrován: sob pro 07, 2013 5:41 pm
Bydliště: 8 KM východně od Brna

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od petrzobran »

brin píše: hlavně když mi soused nebude smrdět do oken. A těch věcí, které se o to snaží je celá řada. Jak revize, zákaz starších kotlů, tak i možnost kontroly na místě apod. Jednoduše jsou páky.
Jediná páka snad je zaplombování kotle - zákaz používání.
Ale tím se nic nemění koupí se novej kotel, splňující podmínky revize a vesele se topí dál
akorát to z onoho člověka vytáhne prachy za novej kotel a skutek utek
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od goodbie »

když budu topit eko peletama tuna za cca 6000Kč a uhlím za 3200Kč je jasný co si každý znás bez ohledu na eko ale sohledem své peněžence může dovolit
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od brin »

Jojo, máte recht. Ideálně nasadit 100% daň na uhlí a z toho dotovat plyn.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od fugas »

brin píše:Jojo, máte recht. Ideálně nasadit 100% daň na uhlí a z toho dotovat plyn.
?????????????????????????????????????

To by sloužilo k čemu přesně?Všechny kdo nemají prostředky na čistší a pohodlnější otop ,donutit pálit petky a staré boty?
Nedej bůh aby byli mimo pokrytí plynem.A co když o tu plynopupeční šňůru někdo prostě nestojí?
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od brin »

Nebo pelety.
luky
Příspěvky: 853
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od luky »

Technická poznámka k politické diskusi:
Limit pro provádění revize je 10kW PŘÍKONU. Tedy štítek s označením 9,99kW výkonu není dostatečný. Pokud budeme uvažovat o účinnosti 80%, je třeba mít kotel s výkonem pod 8kW.
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3341
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od marko250 »

Nemůžeš chtít po úředníkovi bivalenci o účinnost,od toho tam přeci je ten štítek :-).Já jim ukážu krbovou vložku 6kW a s úsměvem vyprovodím a popřeju ať jim taky lezou do domu takoví pitomci.Systém nastavený na sběr poplatků mě samozřejmě pod nos nejde a nejhorší je ,že nic neřeší se sociálně slabšíma topících čadivým stylem,kteří mi naopak do nosu lezou těmi smrady.Naštěstí se tito jedinci dokáží eliminovat sami,jako nyní jeden co proůvěroval dům i s tchýní vedle mě.Zbývá už jen jeden s hnědým uhlím a klasickým odhořívačem :-) .
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od kodl69 »

a musí být napojený na teplovodní topení - takže klidně 300kW horkovzduch pro vytápění haly je bez této kontroly (tam jsou jiný nařízení) a krbový vložky bez výměníku taky.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Trosecnik

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od Trosecnik »

Ahoj, taky něco přidám do placu.

V mé blízkosti je truhlář a ten vždy pálil bordel z výroby. Co to je za materiály si dnes umíte mnozí představit.

Renovoval barák a pořídil moderní kotelnu na tyhá paliva. V podstatě zplynovací kotel vhodný i na ty jeho zbytky. Účinost spalování kusového dřeva snad/údajně nad 90%.

Měl v nájmu pomocníka, kluka který mu pomáhal a v tom kotli i topil. Jenže tomu se nechtělo nikdy pořádně rozdělat oheň a tak čudil ještě hůř než když truhlář dřív pálíval ten binec. Navíc prostě ten systém a jak pracují další stupně spalování nepochopil.

Kluk to nějak nezvládal a vypadl, od té doby je klid, a ani nepoznáme co hrozná svinstva tam jsou pálena.

***

Můj soused býval za mlada automechanikem. Chtěl ušetřit na vyjetých olejích a tak si zřídil vstřikovací hlavici a prostě vstřikoval olejovou mlhu do barelu, který mu sloužil namísto zimních kamen.
To spalování bylo tak dokonalý, že by nepotřeboval ani komín.

***

Já jsem ve svých jednoduchých kamnech (v zásadě a oficielně dva stupně spalování - díky deflektoru, dnes někdo kvůli reklamě uvádí tři stupně spalování) s účinností spalování dřeva 78,5% při nominálním výkonu 5kW zkoušel v rámci testu také spálit kde co. Máme tu jednoho takového co když viděl hromady dřeva, tak také brblal že budu pořád čudit a pak když pořád chodil jestli topím nebo ne, když nevidí žádný kouř tak spustili něco o tom že ostatní musí topit petkama.
No prostě mi to nedalo, a tak jsem tam petku hodil a šel se dívat na komín. Pokud jedou (mají správnou teplotu, i proto jsem doporučoval ten líh při zakládání požáru v kamnech) všechny spalovací stupně mají správnou teplotu nepoznáte ani tu flašku. Jedině snad hadra zasmrdí, čadit nemusí.
Pak dost čadí (v kamnech a musí to podle mne zanášet komín) olej. Měl jsem zbytek oleje tak jsem jím polil piliny které jsem přiložil, nebo to byla hadra od oleje? Jak ale říkám soused co si udělal vstřikování oleje, tomu to nekouřilo a měl jen jeden stupeň spalování v jedné komoře.

Jinak jak jste tu probírali štítky. Štítek na mých kamnech (žádný kotel) měl být dělaný barvou, která se měla vypálit. Nestalo se tak a pravidelným úklidem ten štítek vzal dávno za své. Čistě náhodou mám jednak fotku, jednak jsem kamna reklamoval. V rámci reklamace jsem požádal o štítek nový, což bylo zamítnuto že ta možnost není, že dnes je tam navíc zejména kvůli Německu které již takové hovadiny vyžaduje.
Na tom štítku by měla být kromě účiinosti a CO2-hovadin uvedena také hodnota týkající se prachu. Tu je třeba sledovat. Já mám uvedeno cosi jako 30mg/m3 (snad při 13% kyslíku), ale je jasné že záleží na palivu, rychlosti průtoku atd/atp. Tedy i teplotě výstupu, délce komína... Neumím si představit že ten údaj o prachu by platil jen pro vývod z kamen, ani to pro jaký "normo" komín by měl platit.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

když už je tu řeč o pálení svinstev , krátím si "dlouhou" chvíli louskáním loňských vlašských ořechů - zas došli a cukroví bez nich nebude :( . Na veněk vypadají v pořádku , ale uvnitř buť plesnivý :? a nebo na mě čumí nějaká housenka :shock: ... no do riti :hell: co je to za haj*ly :eek2: . Asi mě zavřou za genocidu , až udělám pec tak ty svině proženu komínem :twisted: .

Sorry za OT .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Povinná revize kotlů nad 10kw

Příspěvek od kodl69 »

Základní chyba se stala už loni, mohlo by to fungovat i na jiný škůdce, ale jakýhokoliv hmyzu v ořeších se zbavíš tím, že je dáš na týden do mražáku, ale nejlíp už vyloupaný jádra ve skleničce. Pak ještě chvilku do mikrovlnky a uskladnit zavřené na suchém místě, a nebo zrovna v té mrazničce, jistě nežluknou ani za několik let.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek