Obvod pro přepínání UPS na ČEZ

Bezpečné přepnutí ze sítě na ostrov a zpět, schémata, tipy, rady, návody
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Obvod pro přepínání UPS na ČEZ

Příspěvek od hurvayz »

Nabiječku jsem zacal pouzivat nekdy koncem leta a spokojenost. Napetove rele pri nizsim napeti aku nab. aktivovalo a jak vylezlo slunko s pozamraku se odpojila.
Na kratkodobe "vypadky " super. Pripinat ale ted je ztrata energie a chudak menic by furt hrcel.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3362
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Obvod pro přepínání UPS na ČEZ

Příspěvek od marko250 »

Problém těch nabíječek je bohužel hodnota účinnosti s měničem kolem 70%,spíše se pídím po změkčení toho přepnutí.Nemám klidné odchody z domu prostě.Nyní to mám(3f) na třech stykačích 2S+2R v sériovém zapojení hada,pro zvětšení mezery na dvojnásobek,ale jednou se už stalo že jeden zůstal viset a nevrátil se na DS.Buď tento systém ještě jednou postavím na vyšší zatížitelnosti(3x63A) s jinou značkou stykačů(kterou ale),nebo to budu muset překopat na jiné přepínání a tady už zůstává dvojice spínacích stykačů vzájemně blokovaných mechanicky+relé s časovým posunem a na pomocných kontaktech vzájemné blokování cívek.Pak mě ještě napadlo využití vačkového přepínače 1-0-2/ 64A co mám doma ,na které dám rychlý servopohon(Belimo lineární 16N/3,5s-100mm) a jen udělat ramínko s vůlema na cvaknutí do poloh přepínače při posouvání.To by nic nežralo,bylo by to předimenzované a oddělené,navíc se to řídí impulsem z jedné polohy do druhé a naopak. Tož odborníci co s těmi 7KW ,záškodníky v domě bohužel nepřevychovám :-) ?
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Obvod pro přepínání UPS na ČEZ

Příspěvek od abrams »

marko250 píše:Trošku to tady oživím s posunem času a zvýšením výkonů měničů.Funkci UPS na měniči bezpečnou nemám(ani zkoušet nehodlám) a tak se nabízí otázečka:"Jak elegantně, bezpečně ,automaticky,kontinuálně bez přerušení přepnout 7KW zátěž do domu mezi FV/DS navzájem?" Spotřebiče samozřejmě v tu chvíli jak odporové tak motorové.S jakými komponenty by to bylo proveditelné?
Zdravím ,

obecně s přepínáním jedoucí zátěže 7kW si málo co papírově poradí :shock: . Rozhodně nedoporučuji přepínat pod tak velkou parou . Je-li k řízení systému a ovládání silných spotřebičů užíván nějaké sofistikovanější řízení typu PLC , určitě při požadavku přepnutí zablokovat / odstavit siné spotřebiče :arrow: přepnout :arrow: odblokovat / připojit , ovšem pokud to předmětným spotřebičům nebude vadit .
U mě sem k řešení situace nutného přepnutí při větší zátěži (nad 3kW) zvažoval vícero možostí :
a) nad 3kW blokovat okamžik přepnutí :arrow: přepnout po poklesu odběru pod cca 2kW ,
b) nutnost okamžitě přepnout :arrow: zablokovat preventivně žrouty :arrow: přepnout :arrow: odblokovat ,
c) přepínací stykačový systém doplnit o detekci synchronizace sínusoid s přepnutím v nule :yes: . Jenže sem nic z toho nerealizoval :? přepínám povětšinou ručně jen při malém odběru a to párkrát do roka , používané přepínání funguje i pod parou bez synchronizace sínusoid :yes: a v neposlední řadě , čím jednodušší tím lepší :mrgreen: .

Odporové spotřebiče při přepínání nejsou natolik šemetné jako indukčtní , motory sebou mohou navíc v důsledku skokonvému posunutí fázového posunu pořádně škubnout :evil: což může nadělat pořádnou neplechu :hell: .

Elektronům zdar *cloud* / *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2719
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Obvod pro přepínání UPS na ČEZ

Příspěvek od kybos »

marko250 píše: Tož odborníci co s těmi 7KW ,záškodníky v domě bohužel nepřevychovám :-) ?
Jako nejschůdnější řešení v dané konfiguraci (výměnu PJ za bezproblémovou UPS nepředpokládám) v bezobslužném režimu se mi jeví podložení baterie nabíječkou jen na omezenou dobu velké spotřeby (tam by se dala snížená účinnost tolerovat) a po snížení spotřeby provést opožděné přepnutí na DS sadou mechanicky blokovaných stykačů a odpojit nabíječku.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Obvod pro přepínání UPS na ČEZ

Příspěvek od abrams »

marko250 píše:Problém těch nabíječek je bohužel hodnota účinnosti s měničem kolem 70%,spíše se pídím po změkčení toho přepnutí.Nemám klidné odchody z domu prostě.Nyní to mám(3f) na třech stykačích 2S+2R v sériovém zapojení hada,pro zvětšení mezery na dvojnásobek,ale jednou se už stalo že jeden zůstal viset a nevrátil se na DS.Buď tento systém ještě jednou postavím na vyšší zatížitelnosti(3x63A) s jinou značkou stykačů(kterou ale),nebo to budu muset překopat na jiné přepínání a tady už zůstává dvojice spínacích stykačů vzájemně blokovaných mechanicky+relé s časovým posunem a na pomocných kontaktech vzájemné blokování cívek.Pak mě ještě napadlo využití vačkového přepínače 1-0-2/ 64A co mám doma ,na které dám rychlý servopohon(Belimo lineární 16N/3,5s-100mm) a jen udělat ramínko s vůlema na cvaknutí do poloh přepínače při posouvání.To by nic nežralo,bylo by to předimenzované a oddělené,navíc se to řídí impulsem z jedné polohy do druhé a naopak. Tož odborníci co s těmi 7KW ,záškodníky v domě bohužel nepřevychovám :-) ?
Zdravím ,

dotaz : zmíněné stykače jsou konkrétně jaké ? Upravoval Jsi jim vzduchovou mezeru mezi kontakty ?
Motorizovaný přepínač 1-0-2 je z pohledu spotřeby nejlepší , ale nebude zřejmě tak rychlý jako stykač .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3362
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Obvod pro přepínání UPS na ČEZ

Příspěvek od marko250 »

3x Hager/ 25A 2S+2R a kontakty ponechané sériové,ani nevím jak se k nim dostat,je to modular.Jde to plastování šikovně rozebrat u modulárních stykačů?Celkem byla chybka vzít tyhle,měl jsem dát průmyslové otevřené a 40-50A a věřím,že by byl klid.Jenže v průmyslových zase těžko najít 2+2.Nějaký typ na odzkoušené?Jeden ten Hager odešel s prvním sepnutím na začátku a tehdy jsem jej otevřel spíše násilně kvůli zvědavosti jak vypadají kontakty,nic jim nebylo.Prostě to nebude spolehlivý stykač konstrukčně.S tou mezerou si ještě tedy pohraju.
Výměna PJ za jiný s 10 000W tak, aby to bylo ekonomicky vstřebatelné ,no nevím,ani ten PIP není ne ?PJ přede jako kotě zatím.
Zhazuji FV podle napětí jednotlivých článků baterie celllogery>relátko>relé co odpojí napájení stykačů,nešlo by tady před relé předřadit něco,co by hlídalo momentální vysoký odběr a až po jeho snížení by to rozpojilo.Baterky bych ještě posunul s hodnotou nahoru v low a bylo by.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
kodl69
Příspěvky: 7413
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Obvod pro přepínání UPS na ČEZ

Příspěvek od kodl69 »

píšu to furt dokola, stykače musí být s mechanickým blokováním, třeba 2x LC1D40 + mech blokování LAD9V2.
samozřejmostí je ještě blokování elektrické přes pomocné kontakty. Takhle to má prostě být a jakákoliv lidová tvořivost má téměř jistý výsledky....
není důvod motorizovat přepínač, stačí k výše uvedeným stykačům dodat západky LAD6K10M - pro 230V, pak to v klidu taky nic nežere, jenom při přepínání.
Záškodníky nechat aspoň dva dni potmě, ani se začnou chovat slušně - udělal to kamoš, když odjel na služebku, a vypadl chránič a nikdo ho dva dni neuměl zapnout. Od té doby má doma o privilegium víc...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2719
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Obvod pro přepínání UPS na ČEZ

Příspěvek od kybos »

marko250 píše: Výměna PJ za jiný s 10 000W tak, aby to bylo ekonomicky vstřebatelné ,no nevím,ani ten PIP není ne ?
Ve verzi 10kW jsem to nezkoušel. Používám PIP6048LC, což je 6kW verze již přes dva roky v režimu UPS, kdy za den i několikrát přepne mezi DS a baterií a zatím funguje bez problému. Faktem ale je, že nepoužívám surovou tovární verzi, ale poněkud jsem si jej poupravil pro své specifické potřeby.
Instaloval jsem ale i neupravený střídač PIP8048LC v 8kW tovární verzi , který v tomto režimu vydržel běžet jen 28 dnů a neustál to. Nevím, zda to byla jen smůla na mimotolerantní kus, nebo zda je to problém 8kW verze. V současné době se nachází v záruční opravě ve výrobním podniku, oprava "na koleně" a bez dokumentace se nezdařila. Zatím nevím o více exemplářích, aby se z toho dal vyvodit nějaký obecnější závěr.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Obvod pro přepínání UPS na ČEZ

Příspěvek od hurvayz »

Záškodníky nechat aspoň dva dni potmě, ani se začnou chovat slušně - udělal to kamoš, když odjel na služebku, a vypadl chránič a nikdo ho dva dni neuměl zapnout. Od té doby má doma o privilegium víc...
:shock:
To udělat doma, tak možná žiju sám. :roll:
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3362
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Obvod pro přepínání UPS na ČEZ

Příspěvek od marko250 »

Heh a dokážeš si představit tu krásnou soběstačnost hurvayz :-) :-) :-) .
Naposledy upravil(a) marko250 dne úte říj 20, 2015 7:34 pm, celkem upraveno 1 x.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Obvod pro přepínání UPS na ČEZ

Příspěvek od hurvayz »

Dokážu a má to jistě své pro..
ale... každý ví jak to je :D
(po týdnu tam něco schází)
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
rva
Příspěvky: 3559
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Obvod pro přepínání UPS na ČEZ

Příspěvek od rva »

marko250 píše: Zhazuji FV podle napětí jednotlivých článků baterie celllogery>relátko>relé co odpojí napájení stykačů,nešlo by tady před relé předřadit něco,co by hlídalo momentální vysoký odběr a až po jeho snížení by to rozpojilo.Baterky bych ještě posunul s hodnotou nahoru v low a bylo by.
Umí to třeba JLD404 = HB404 = ECPC404 http://www.aliexpress.com/wholesale?cat ... ext=jld404
Je k tomu třeba bočník a vybrat si verzi s vhodným napájením (já mám na 230V). Přepínání mám řešeno Axpertem, ale toto používám ke sledování stavu nabití baterie a spínání likvidace přebytků, když je baterie dostatečně nabitá.
Přílohy
JLD404AH-Eng.pdf
(394.31 KiB) Staženo 131 x
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3362
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Obvod pro přepínání UPS na ČEZ

Příspěvek od marko250 »

rva-pěkně dnes mě došlo to aktivní balancování od ní a v pátek mě Mendy volala,má tam fůru pěkných věcí,cenu ale oproti amíkovi ,kde jsem je objevil o moc nesundala.Ale doprava od ní fofr, platba 10.10(tři dny zápočet)-doma 20.10(den to drželo DHL s formuláři).
Můžeš mě objasnit zapojení? Už jak na mě Mendy spustila čínsky tak jsem se orosil :-) a ten manuál pro nás rusky odkojené nic moc no.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
kodl69
Příspěvky: 7413
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Obvod pro přepínání UPS na ČEZ

Příspěvek od kodl69 »

sis asi spletl SZ s fórem...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3362
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Obvod pro přepínání UPS na ČEZ

Příspěvek od marko250 »

Né nesplet jen se pěkně rva trefil a sz máš Ty. To přidržení výkonové špičky a pak odpadnutí po poklesu na DS by vyřešilo vše.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Obvod pro přepínání UPS na ČEZ

Příspěvek od pezizka »

kodl69 píše:píšu to furt dokola, stykače musí být s mechanickým blokováním, třeba 2x LC1D40 + mech blokování LAD9V2.
Dokáže mechanické blokování podchytit připečený kontakt :dontknow: Neznám, nezkoušel jsem, rok a půl jinak a porát OK :yes:
kodl69
Příspěvky: 7413
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Obvod pro přepínání UPS na ČEZ

Příspěvek od kodl69 »

ano dokáže, protože tyto stykače mají tzv nucené vedení - dokud nejsou kontakty od sebe, není kotva úplně nahoře a proto nejde sepnout ten druhý stykač, díky mech. i el. blokování. Že to pak nefunguje, je věc jiná, ale nejsou žádný ohnivý efekty a škody za desítky tisíc.
Navíc u patřičně dimenzovanýho stykače k takovýmu efektu fakt nedochází často, na rozdíl od hračkovejch instalačních stykačů, u nichž je jmen. proud pro zátěž AC-1 (odporová) a s provozem AC-3(rozběh motoru s kotvou nakrátko) nebo ještě horší podmínky, se v podstatě nepočítá.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Obvod pro přepínání UPS na ČEZ

Příspěvek od pezizka »

Potom to jistě smysl má a vidím to jako jedno z lepších řešení, používám systém dvou stykačů (spíš relé) připojujících oba zdroje s časovým zpožděním realizovaným obyčejným elytem, který funguje i při výpadku všeho :lol: Ale pravda jen 1kW :? Oba zdroje jištěny fíčky, a ještě neletěly ;)
rva
Příspěvky: 3559
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Obvod pro přepínání UPS na ČEZ

Příspěvek od rva »

marko250 píše: Můžeš mě objasnit zapojení? Už jak na mě Mendy spustila čínsky tak jsem se orosil :-) a ten manuál pro nás rusky odkojené nic moc no.
Mám to zapojeno - viz příloha. Kontakty relé si zapoj podle potřeby.
Podstatné je si vybrat jaké má být napájení, protože mám pocit, že pokud si objednáš na stejnosměrný proud, tak to stejně nemůžeš napájet z měřené baterie (snad to musí být galvanicky odděleno). No a na sobě to má dva nezávislé relé kontakty (asi skutečně kontakty, je slyšet, jak cvakají) a každý z nich si můžeš nastavit, kdy se má sepnout a kdy rozepnout a to dle času(nepoužitelné, nemá to v sobě hodiny, ale počítá čas do 100 hodin a pak znovu od nuly), dle stavu nabití baterie(SOC - měří proteklý proud jedním a druhým směrem - pro LiFePo výborné), dle napětí a nebo dle proudu (jde třeba při vysokém odběru odpojit přes stykač nějaký spotřebič, aby nevypadl měnič, nebo i při přepínání sítí počkat, až bude proud nízký)
Přílohy
JLD404.jpg
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3362
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Obvod pro přepínání UPS na ČEZ

Příspěvek od marko250 »

Tak pro všechny co by chtěli přepínat klasickým modulovým stykačem Hager 25A/230V AC (madebyFrance)-ZAPOMEŇTE :repair: :repair:
Použil jsem typ 2NO+2NC /třikrát pro 3f a namotal sériového hada jednotlivých fází,bez úprav vzduchových mezer.Na jedné fázi docházelo k přepnutí rozbíhající vodárny 1400W(náběh 4600W)+nějaká žárovková bižuterie a takto vypadají kontakty po měsíci né zrovna osluněného provozu.

http://img99.rajce.idnes.cz/d9903/11/11 ... .jpg?ver=0

http://img99.rajce.idnes.cz/d9903/11/11 ... .jpg?ver=0

Takže nahozen 1-0-2 a přepínání zase nanovo vymyslet :uh:
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek