,, Probíjení" konstrukce panelů • Fórum | MyPower.CZ

Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: ned kvě 28, 2023 5:09 am


,, Probíjení" konstrukce panelů

Montáže panelů na střechy, fasády, terasy, balkóny, konstrukce, háky, spojky, šrouby, upevnění, ukotvení, profily, odolnost proti povětrnostním vlivům

,, Probíjení" konstrukce panelů

Příspěvekod v.pro » čtv dub 28, 2016 10:18 am

Zdravím, mám za sebou nemilou příhodu, kdy jsem lezl po hliníkovém žebříku na střechu abych ometl poprašek sněhu a ledu z panelů a když jsem se rukou chytil hliníkového profilu - konstrukce upevňující panely, tak jsem dostal ránu - respektive jsem ucítil poměrně ostré brnění. FV panely mám Poly 1x2m 280W v sérii 5 kusů koupené z druhé ruky cca 4 roky staré, tak mám obavu, zda nejsou poškozené a někde neprobíjí? Dále dodávám, že vše bylo mokré + namrzlé a to včetně střechy, žebříku, panelů i konstrukce. Co může být příčinou tohoto jevu? Na kabeláž jsem koukal, nikde žádné poškození, zástrčky řádně domáčklé - zajištěné, navíc umístěné pod panely.
?
v.pro
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte lis 03, 2015 10:41 am


Re: ,, Probíjení" konstrukce panelů

Příspěvekod Martin_fio » čtv dub 28, 2016 11:34 am

Zdravím,osobně bych hledal problém s chybějícím pospojování vodivých konstrukcí a spojením s evipotencílní sběrnicí a jejím zemněním. S největší pravděpodobností se pak přes kapacitní vazbu některého spínaného zdroje dostal nakonstrukci nějaký drobný potenciál.
Mě takto před lety nemile překvapil unikající proud z rozbrušovačky přes vodivý film z uhlíků. Úplně čítankově mi zkroutil ruce a nemohl jsem se odpojit a přitom proudový chránič nevypadl. Když jsem pak měřil, tak nepřekročil jednotky mA a tak chráníč správně nevypl.
Při vlhkých rukou umí dát pocítit i 12v přímo z autobaterie.
?
Martin_fio
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob pro 06, 2014 8:17 pmZpět na Konstrukce a upevnění

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Reputation System ©'