Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

marko250 píše:Nečetl jsem vše,ale líbilo by se mi automatické přebírání fotografií v přílohách. Kdybych je už nemusel před vložením zmenšovat, ať to servr vezme.
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=5251#p100974

Problemem neni ani tak prebirani, tedy pokud myslime totez, nahled se spocita z velke fotky vzdy a original je zachovan, nicmene inteligentnejsi hromadny upload by se hodil asi vice, coz mam v planu a hlavne otoceni fotky dle metadat ve fotce, ze jo.
marko250 píše:A taky by byla fajn známá oblast uživatele, který píše (Opavsko,Praha, prostě natvrdo okresy) v rámci diskuzí o svitu slunce a funkci fve mi to dost často chybí pro porovnání se svou fve.
Promyslim, tedka je na to pole v profilu, holt kdo to nevyplni ani u oblasti, tak u toho se nic nedozvime stejne tak.

Financni podpora fora vitana. Cim vetsi, tim vice casu tomu mohu venovat.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3341
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od marko250 »

S tou fotkou jsem myslel když vyfotím tak má 10MB a když ji takto načtu a dám načíst do příspěvku,tak se resetne stránka a je vše cos psal pryč.Musíš dát krok zpět,tím se vrátí text ,pak zmenšit fotku a pak už jde nahrát a vše je OK.Já vlastně ani nevím jak velké foto to veme.
Díky odkazu už vím ,ale včera jsem posílal kolem 8MB a taky to nevzalo.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

marko250 píše:S tou fotkou jsem myslel když vyfotím tak má 10MB a když ji takto načtu a dám načíst do příspěvku,tak se resetne stránka a je vše cos psal pryč.Musíš dát krok zpět,tím se vrátí text ,pak zmenšit fotku a pak už jde nahrát a vše je OK.Já vlastně ani nevím jak velké foto to veme.
Díky odkazu už vím ,ale včera jsem posílal kolem 8MB a taky to nevzalo.
Jako vezměme si to z jiné stránky: 10 mega fotka, to je jako opravdu příliš, to je celkem extrém. Jsou takové detaily opravdu potřeba? Já bych zase ze serveru nedělal úplně photoshop. Ono to taky stojí jakýsi strojový čas tohle přepočíst. Na tohle to ale není původně určeno. To není grafická aplikace, ale fórum. Je nutné fotky fotit na tak extrémní rozlišení? Kolik taková fotka má rozměr vůbec? 8000x5000? Za mých dob běžně pro orientaci stačilo 1024x768. Když příjdou gigapixelové foťáky, je nutné zapínat maximální rozlišení a odesílat na server kdejaký atom? Ke zvážení.
Uživatelský avatar
Lubik
Příspěvky: 437
Registrován: pon úno 15, 2021 10:04 pm
Lokalita: Praha
Bydliště: Praha

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Lubik »

Problém je že plno lidí neví jak velkou fotku jim mobil vyrobí a vůbec netuší jak upravit její velikost. Různé nepotřebné efekty nejsou problém, ale změna velikosti je často schovaná a nastavení dost omezené.
Panely 4x 280W , 4x330W Isolar 5kVA,48V 230 Ah
Franta2776
Příspěvky: 2389
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Franta2776 »

mypower.cz píše:
marko250 píše:S tou fotkou jsem myslel když vyfotím tak má 10MB a když ji takto načtu a dám načíst do příspěvku,tak se resetne stránka a je vše cos psal pryč.Musíš dát krok zpět,tím se vrátí text ,pak zmenšit fotku a pak už jde nahrát a vše je OK.Já vlastně ani nevím jak velké foto to veme.
Díky odkazu už vím ,ale včera jsem posílal kolem 8MB a taky to nevzalo.
Jako vezměme si to z jiné stránky: 10 mega fotka, to je jako opravdu příliš, to je celkem extrém. Jsou takové detaily opravdu potřeba? Já bych zase ze serveru nedělal úplně photoshop. Ono to taky stojí jakýsi strojový čas tohle přepočíst. Na tohle to ale není původně určeno. To není grafická aplikace, ale fórum. Je nutné fotky fotit na tak extrémní rozlišení? Kolik taková fotka má rozměr vůbec? 8000x5000? Za mých dob běžně pro orientaci stačilo 1024x768. Když příjdou gigapixelové foťáky, je nutné zapínat maximální rozlišení a odesílat na server kdejaký atom? Ke zvážení.
Spíš někteří starší mají se zmenšením problém a dnešní mobily dělají fotky s velkým rozlišením..Já tedy ne,ale fotku si musím poslat emailem otevřít v malování, změnšit, uložit a potom nahrát.Celkem opruz. Možná to jde i jednodušeji a to neumím.A kdyby se ty fotky změnšily na jeden formát ještě by jste ušetřil místo.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3341
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od marko250 »

Ale já to myslel právě tak,že servr tu fotku převezme jak je a sám zmenší do nastavené velikosti.Né že se má uplodovat jak je. :-)
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
Lubik
Příspěvky: 437
Registrován: pon úno 15, 2021 10:04 pm
Lokalita: Praha
Bydliště: Praha

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Lubik »

Na věku nezáleží, záleží jestli o tom člověk něco ví a nebo jen šimrá mobil. Příbuzný mi fotil rodinnou oslavu posledním aifonem a když mi je poslal tak mají kolem 300kB. Na mobilu dobrý a vytisknout se to nedá. Jestli jsou někde v paměti v lepší kvalitě netuší.
Panely 4x 280W , 4x330W Isolar 5kVA,48V 230 Ah
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Google: "google apps image resizer"
nebo třeba https://duckduckgo.com/?q=google+apps+i ... ypi&ia=web

:idea: :arrow:

https://play.google.com/store/apps/deta ... n_US&gl=US ?
Já tedy pravda nic takového nepoužívám, jen jsem to tu teď hodil jako link. Osobně používám photoshop ale to je moje profesionální deformace. Chápu, že řada lidí není tak zdeformovaná jak já a ráda by měla nějaké pomáhátka. Ať už na serveru nebo prostě aby to pro ně bylo co nejjednodušší. Já tomu rozumím, ale vidím to i z té druhé strany. Třeba jednou mi sem lidi budou uploadovat 100MB fotky a to abych počítal rozhodně jinde než na produkčním serveru, který odbavuje fórum. Přemýšlím nad tím i trošku jinak, z té druhé strany. Třeba když zde rozjedu hromadný upload a teď sem uživatel nahrne 15 takových fotek. Toš to jsme na 1.5GB grafických dat hned. Jako ano není to složité, ale nároky jsou na to rozhodně větší a je potřeba promyslet vícero scénářů, aby to server ustál, nebo aby se to počítalo prostě jinde, pokud by to z nějakého pohledu měl být problém. Zpracovat 1.5G grafických dat znamená mnohem více volné ram. Server tak může třeba i swapnout a to už není dobré vůbec.
marko250 píše:Ale já to myslel právě tak,že servr tu fotku převezme jak je a sám zmenší do nastavené velikosti.Né že se má uplodovat jak je. :-)
No a jak to asi udělá? Po uploadu zdrojové fotky ji zmenší. Jak jako převezme? Prostě mobil ji přesune na server a servere dělej si s tím co chceš. Jaký je rozdíl mezi převezme a uploadne? Žádný.

Dodam jeste jednu vec, ktera se ale asi nebude libit.. Sakra chlapi, vy si poridite ultra dobre mobily, co foti extra rozliseni a neumite to pouzivat? To je jak koupit si zavodni auto nebo SUV a neumet s nim jezdit. Ja nevim. Proste delat z fora fotoshop mi prijde proste divne. Ano jde to, ten server to vypocita, ale na to to fakt neni primarne urceno.

Jeste je jedna vec z druhe strany: Co jste chlapi ochotni do toho vlozit, abych treba pro konkretni ucty tady na mypower udelal prepocitavatko na neomezeny fotky? To jsem tu zatim nikde necet. Chapu, ze kazdy by chtel vse na kliknuti aby to za neho fungovalo samo, ale za tim kliknutim je jakasi prace a technika, ktera to vase blaho poresi. To je samozrejme doufam kazdemu jasne.
Franta2776
Příspěvky: 2389
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Franta2776 »

Současný mobil mám S21+5G.Nikdy jsme neměl horší a žádný jsem napřímo neplatil.Každý novější i když ho využiji tak z 10% je lepší, ten technologický posun je třeba na tom foťáku poznat.Vždy za body od operátora.Takových nás tady bude víc.
Prostě výborný stroj ve špatných rukách:)))))
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
jahodovák
Příspěvky: 1924
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od jahodovák »

Tak jsem se podíval na nastavení velikosti v mobilu a mohu navolit jen poměr stran a nejméně 13 mega,jiné nastavení tam není...jelikož fotky nikde neposílám,jen je stahnu do počítače,netuším zda je možno před odesláním je zmenšit...ano,je to problém s těma datama ale pokud se podíváte,tak už 4k je prý málo a bude zas něco lepšího,ono je třeba stále něco inovovat aby bylo zapotřebí kupovat nové věci a staré zahodit,jsem jen zvědav kam až se to podaří dostat než to bude stačit.Jen mám takový pocit,že to půjde zcela jiným směrem než si většina myslí,vše tomu nasvědčuje.
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Vysoke rozliseni je dobre na jine veci nez na vyfoceni treba propojek mezi baterkama, nebo stavu voltmetru behem zastineni mereneho panelu. Treba na tisk. Ale web i monitor je neco uplne jineho. Chapem se?
pete
Příspěvky: 72
Registrován: úte srp 04, 2015 9:19 pm

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od pete »

Myslím, že to jde elegantně vyřešit na úrovni prohlížeče v javascriptu, který fotku může zmenšit předtím, než ji uploadne na server. Zátěž spojená s přepočtem velikosti fotky tak zůstane na straně klienta a zmenšená fotka bude i rychleji odeslaná. Server už si jenom vygeneruje thumbnail.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

pete píše:Myslím, že to jde elegantně vyřešit na úrovni prohlížeče v javascriptu, který fotku může zmenšit předtím, než ji uploadne na server. Zátěž spojená s přepočtem velikosti fotky tak zůstane na straně klienta a zmenšená fotka bude i rychleji odeslaná. Server už si jenom vygeneruje thumbnail.
To je sice taky mozne, ale totez je mozne udelat na strane uzivatele napriklad vyse odkazovanou appkou ci vyssi inteligenci uzivatele pri porizovani fotek, ktere nejsou urceny pro tisk. Ja proste nejsem toho nazoru, ze by forum melo resit za uzivatele uplne vsechno. Treba do budoucna za nej i psat prispevky. S takovou tu zachvili budu delat alternativu youtube.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3341
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od marko250 »

Měl jsem na mysli to co píše >pete. V mobilu mám nejmenší volbu 12MP,standartně 48MP a jsem spokojen s tímto,protože fotím a mohu následně použít fotku v dobré kvalitě.Tohle uložím na disk do složek a následně různě používám.Tady na fóru ale narážím na limit, o kterém vím jen ze zkušeností na fóru a i přez to jsem teď nevěděl na kolik to mám zmenšit a po neůspěšném nahrání do příspěvku a automatickém smazání textu díky tomu se člověk zalekne,že to bude psát znova.Samozřejmě to už znám a jdu o krok zpět ,kdy naběhne text který zmizel a jdu znovu zmenšovat fotku a nahrávat.No a tady zase je pro mě nepříjemné to dablování fotek v PC dvou kvalit,abych nepřišel o původní kvalitu. Proto jsem se ptal jestli by to zmenšování nebylo možné vyřešit na Tvé straně,toť vše.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Samozřejmě vše je řešitelné. Otázka je, zdali je to opravdu nezbytně nutné. Například optimalizaci fóra pro mobily jsem považoval už za důležitou, proto jsem se tomu nějaký čas pověnoval. Otázku zmenšování fotek na serveru zatím za extrémně důležitou nepovažuju, neb uživatelé, kteří se pokouší uploadovat zbytečně extrémně velké fotky určené spíše pro tisk a nedokáží je zmenšit jsou počitatelní na půlce jedné ruky. Je to opravdu otázka. Mě to bude stát nějaký ne malý čas to vymyslet, vyřešit, zabezpečit, otestovat a kdesicosi. Pokud to budu považovat za prioritu, pak se na to podívám. Druhá varianta je, že vývoj tohohle někdo podpoří a já se tomu následně pověnuji.
Paulob
Příspěvky: 159
Registrován: čtv dub 28, 2022 8:52 am
Lokalita: Ostrava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5760
Kapacita baterie [kWh]: 14.4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Ostrava

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Paulob »

Pod adminem nevidím tlačítko pm tak napíšu sem snad to nebude vadit. Občas vidím na fóru reklamu že když nakoupím na místním shopu tak tím podpořím fórum. Ale nikde jsem nenašel jakým způsobem. Jako že má fórum procenta z prodeje nebo jen slevu na další věci u dodavatelů či jak? Ať vím jestli má pro mě smysl něco kupovat zde.
A ještě drobnost v popisu vlákna Akce a srazy je uvedeno osobní sekání. Předpokládám, že je to chyba a nikdo mě tam případně sekat nebude. :-D
3x380Wp,12x385Wp, 3s5p, jih, Victron 150/100 , Victron Phoenix a MP2 v sérii, oba 5000VA 48V, 4xpylontech us3000c,14.4kWh
PetrDubi
Příspěvky: 1347
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od PetrDubi »

Pod adminem nevidíš tlačítko pm, protože tam kde teď je internet nejspíš nefunguje - podivej se na ten nápis R.I.P. ;)

Ale nový admin je lzahradil a tomu napsat můžeš. A o nákupech přes místní eshop je tu vlákno s popisem jak to funguje a jsou tam i nějaký aktuality od současného admina.
Měj se :)
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Paulob
Příspěvky: 159
Registrován: čtv dub 28, 2022 8:52 am
Lokalita: Ostrava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5760
Kapacita baterie [kWh]: 14.4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Ostrava

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Paulob »

A sakra, tak to se omlouvám, jsem tu nový a nějak jsem si to nespojil, myslel jsem, že r.i.p. je tam právě za toho Filipa o kterém jsem četl ve vlákně o zachování fóra a netušil, že je to právě on. Teď si připadám jak blbec.
3x380Wp,12x385Wp, 3s5p, jih, Victron 150/100 , Victron Phoenix a MP2 v sérii, oba 5000VA 48V, 4xpylontech us3000c,14.4kWh

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek