Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Bomba ! Zase jsem o něco chytřejší. Zatím otestováno pro Debian9 na notebooku, ale na Debian10 nevidím žádné velké rozdíly. Ještě testnu skutečně na stroji s Debian10 a pak hned mypower.cz letí na VPS do datacentra místo aby běžel u mě v obýváku. Jdu pomalu otvírat šampaňské.

Očekávejte drobné výpadky dnes, nebo zítra, ale připravím si to tak, aby výpadky byly co nejkratší. Poslední přepnutí trvalo jen 10 minut.

:yes:
php.png
Samozřejmě chápu že výše uvedený screenshot většině nic neřekne, znalý však pozná, že se mi povedlo to co jsem chtěl, tedy dle odkazu s návodem výše rozjet různé verze PHP na témže stroji per Apache virtualhost. Teď si tedy v konfiguraci mohu selektivně vybrat, že vše co není mypower.cz poběží na PHP7.3 a vše co je mypower.cz poběží na PHP5.6, což je nutné kvůli staré verzi PHPBB.

:comp: :wood: :fuuu: :cheers: :handshake2: ::popcorn::
Dagus
Příspěvky: 1938
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Reputace: 202
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Dagus »

"Ne vse se zdarili" ale bože je slast, když to naskočí hned a ne po prvním kafi :D díky díky díky už teď :yes: :celebrate1:
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Dagus píše:"Ne vse se zdarili" ale bože je slast, když to naskočí hned a ne po prvním kafi :D díky díky díky už teď :yes: :celebrate1:
Jo... vcera vse pripravene a behem finalni synchronizace databaze mi chcipl ten nahradni server u me doma. Vubec nemel duvod. Pri pokusu o rychle spusteni uz na novem, kdy jsem proste nestihl dostatecne vse otestovat se mi zacal jeden script volat rekurzivne sam sebe donekonecna a ty volani volaly opet samy sebe kazde.
Uz jsem to objevil a zarazil, takze jako sranda s tim.
Clovek si to pripravuje, chysta, pipla a ono se to ze*ere tesne pred prepnutim. Murphyho zakony, klasika :))

Jeste tedy dodelam mereni, rozjedu replikacni slave servery, pac ty ted nemaji cerstvou databazi a snad uz to bude ok.

Jeste mozna nejake drobne vypadecky na rozjeti replikace budou.

Nicmene teda uz bezi mypower v serverovne a ne u me doma.

Podpora vítána.

Neb ted uz jedeme komercne a uz to nestoji jen cas ale i prachy.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Takze replikace je jaks taks funkcni, az na jeden slave (s4), ktery trosku zlobi, ale jelikoz dnes sedim za notebookem cely den a resim mypower.cz, tak pokracovani zitra.

Zatim prispel na FIO jen jeden uzivatel, druhy svou obvyklou dvousetkorunou. Treti, ctvrty a paty na MBANK, za coz vsem temto uzivatelum mnohokrat dekuji. Frenky ma grafy predplaceny, neb frenky take prispiva, takze tito budou mit mereni prioritne zprovozneno hned zitra vcetne meho mereni v mem vlastnim zajmu.

A ostatni, mno uvidime, asi to takova priorita zas neni. Data se kazdopadne zapisuji, ale jak vidim asi neni u ostatnich moc duvod kam spechat, krom tedy tech co prispeli, ci prispivaji. Zrejme to pro ostatni neni az tak hruzostrasne, coz samozrejme chapu a respektuji. :))

Kazdopadne jede to celkem schopne, az na par drobku kolem mereni a propoctu obrazku na homepage ve feedu. Nechavam na zitrek. Dnes uz si odpocinu.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Tak dámy a pánové, mypower.cz opět běží tak jako obvykle včetně měření a logování. Kdo používá microlog, má v grafech pouze malilinkaťoučkou dírečku, páč jak mi padl ten náhradní server u mě v obyváku nečekaně, jak jsem výše psal, tak o pár dat se přišlo. Není vina micrologu, ale vinou nezapisování virtualboxu, tedy na straně serveru, kdy microlog data odevzdal, server mu řekl OK je to v cajku, mám to podchycený, ale přitom kecal jak Palacký. Kdo ví v jakém stavu to v dané době bylo. Ale to už je teď jedno.

Kdo nemá microlog a neřeší si nějak buffering u sebe, má smůlu a má díru v grafech jako kráva. Bohužel s tím nic nenadělám.

Například frenkyho "drop" zcela vlevo:
frenky-drop.png
No a proč to trvalo jako tak dlouho? Jeden by si řekl, co ti na tom kuwa tak dlouho trvá, vždyť je to jen blbý fórum. No zdání klame a fórem to zdaleka nekončí.
mypower-web-schema.png
Tohle výše je starší verze schémátka co jsem si kdysi jen tak kreslil, teď do toho jsou ještě slave servery, což jsou běžné domácí PC, které ulehčují hlavnímu serveru, který řeší fórum a hlavní stránku. Například propočty wattstatistik nemůžou běžet ani v datacentru na hlavním serveru, neb je to výpočetně náročné a hrabe se to co 5 minut v čím dál větších archivních datech z logovaných FVE, které posílají data. Samozřejmě od konce a pouze pokud se výsledky výkonů už v daném dni zpětně nemění, pak to na to kašle, jinak by se to uhrabalo k smrti. Princip tu byl taky kdesi popsán, je to taková zajímavůstka.

Žádná prdel tedy.

Tak a teď se jdu věnovat komerčním klientům. Chudáci moji, mají odemě strašně málo odezvy.

Po 3denní makačce jdu tedy dále makat.

Maku zdar.

:eek2: :wall: :cheers: :handshake2: *fall* :))
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od JiříK »

Děkujeme.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Jako omluvenku za pripadne potize a motivaci k mereni primo pres mypower.cz, nejlepe pres MyPower Microlog jsem zvysil limit pocitani wattstatistik z 1600 dnu na 3650 dnu. Tedy z necelych 5 let na 10 let. Kdo ma tak dlouhy data na mypower, ma ted umerne tomu zajimave wattstatistiky.. :))

Moc vas neni. Inu kdo nemeril a neveril a odpadl, nemeril a neveril a holt odpadl :D Kazdeho problem. Jak si kdosi cosi.

Napriklad frenkyho historicke data jsem ale schopen spojit. Ja mam taky data mnohem delsi, nicmene bude to fuska. Ale i tak, moznosti se timto znacne zvysuji.

Vypocty netrvaji az tak dlouho, je to pekne zoptimalizovano. Coz me tesi. Taky to byla fura prace to vymyslet. Prave jsem to vyzkousel. Jsou to kvanta dat. Ale stoji to za to.

Limit 1600 dnu
wattstats1600.png
Limit 3650 dnu
wattstats3650.png
https://mypower.cz/fveinoutlist-mypower?srcsrv=mypower.cz

:celebrate4:

Na druhou stranu muzeme se domluvit, muzete vase historicka data nasypat na mypower a vyuzit potencialu mypower. Vypocty teoretickych maxim a dalsich veci urcite prijdou vhod. Zejmena pak zalohovani vasich dat :))
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Tak dnes proběhne ještě jeden výpadeček, někdy v noci. Budou na server přidány 2 další CPU. Fakticky to způsobí to, že se web zobrazí ještě dříve, než kliknete :D
Hovnival
Příspěvky: 11
Registrován: stř črc 14, 2021 10:54 pm
Reputace: 0

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Hovnival »

Zdravím, chci se zeptat, zda je v plánu mobilní verze fóra (responsivní zobrazení) ?

Jinak super!
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Hovnival píše:Zdravím, chci se zeptat, zda je v plánu mobilní verze fóra (responsivní zobrazení) ?

Jinak super!
Zdravím, časem určitě ano. Je to otázka podpory fóra od uživatelů, která je v současné době nevalná a tak je nutno se komerčně věnovat jiným projektům díky čemuž na mypower zbývá velmi málo času. Jen na nejnutnější údržbu.

Responzivita bude zřejmě pŕi přechodu z PHPBB na nové vlastní fórum, které bude vizuálně stejné, ale nezávislé na PHPBB a bude to vlastní jádro systému. Bude tak možno dělat větší kouzla, například mimo jiné stromová struktura příspěvků, hromadný upload příloh (a ne jen po jedné, jak to má současné staré PHPBB) atd. Není však teď absolutně čas to dokončit.

Vše je otázka podpory uživatelů.

Ad podpora- viz odkaz v podpisu každého mého příspěvku. Samozřejmě kupříkladu podpora typu 50 kč za rok je však naprosto bezvýznamná. Jedná se tu o několik měsiců fulltime programátorských prací.
Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 449
Registrován: ned úno 12, 2017 9:32 pm
Reputace: 135

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Kobra23 »

Hovnival píše:Zdravím, chci se zeptat, zda je v plánu mobilní verze fóra (responsivní zobrazení) ?

Jinak super!
Tak ona by nebyla potřeba, kdyby nebyla zrušena možnost čtení fóra přes Tapatalk. Tam to fungovalo vše skvěle.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Kobra23 píše:
Hovnival píše:Zdravím, chci se zeptat, zda je v plánu mobilní verze fóra (responsivní zobrazení) ?

Jinak super!
Tak ona by nebyla potřeba, kdyby nebyla zrušena možnost čtení fóra přes Tapatalk. Tam to fungovalo vše skvěle.
Podpora zrušena nebyla, Tapatalk asi změnil něco a očekával od webů, že se přizpůsobí. Tohle ale ani Kobra nezaplatí. Co si budeme povídat.

Navíc fórum potřebuje odbavit inzerentům alespoň reklamu. Z tohoto důvodu Tapatalk není žadoucí. Aby klofal obsah fóra, osekal ho o reklamu inzerentů a zobrazoval to uživateli, který nezaplatí nikdy nic a komerčně fórum nepodpoří. že jo.

To kobra jistě dobře zná, jaké by to bylo, dělat věci zdarma :mrgreen: bez pasivních příjmů. Ty je potřeba nejprve vybudovat.
Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 449
Registrován: ned úno 12, 2017 9:32 pm
Reputace: 135

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Kobra23 »

To je zajímavé, že u jiných fór, které používám cc 8 let to stále funguje. Funguje to i u nedávno vzniklého jiného fóra o FVE. Takže Tapatalk asi žádnou změnu neudělal.

Ano znám to, jaké je dělat věci zadarmo. Není to tak dávno, kdy jsem přivezl z Číny paletu zboží pro zdejší členy fóra. Celkem 74 kusů něčeho. To se jako podpora fóra nepočítá? Nejsou ti zdejší uživatelé právě ti, které pro ty inzerenty fórum potřebuje?
Kdybych to dělal jako obchodník, např. jako ti co jsou zde inzerenti, vydělal bych cca 20-60.000 Kč. Takže já mám předplaceno, nebo tu už někdo podpořil fórum takovou částkou?

Neměl bych problém poslat i finance, ale na to je tady moc málo informací, kde ty peníze skončí. Pokud má fórum oslovit investory, tak tady chybí každoroční rozvaha, výkaz zisku a ztrát, plánovaný rozpočet na příští rok atd.
Pokud se má jednat o sponzoring, je to to samé. Jestli o charitu, tak to samé opět.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Upřímě takových investorů tu Kobro typu tebe, kteří krom fůry řečí a hledání překážek, neudělali zhola nic užitečného, bylo více. Takových je mnoho. Dobrých a inteligentních investorů je jako šafránu. Jeden dokonce zlínský developer. Ale chovali se dost odtažitě. Spíše i z toho minima vyždímat pro sebe maximum. Tohle není dobrá cesta.

U jiných fór panují jiné podmínky a uživatelé mají třeba jiný businessmodel. nebo věci sponzorují z jiných aktivit. Stejně jako já fórum sponzoruji časově díky příjmům ze svého podnikání - https://cms-studio.net . Toho času je ale pak méně, než uživatelé tady chtéjí. Protože oni to maj zadara, ale já na to musím někde vydělat.

Nejhorší cesta je najít investora, který pak z mamonu začne vydírat a fórum zlikviduje.

Nejsem si jist, jestli není lepší cesta budovat sám, ale bohužel zdarma to nejde.

Je to na osobní setkání. Ale mnoha lidem po zkušenostech už nevěřím. A to i těm, kteří mají sílu fórum pozvednout mnohem zásadněji, než si toho byl dodnes (ne)schopen ty. Asi špatné zkušenosti.

Stěžovat si mi tady ale, že nefunguje Tapatalk, který pro fórum není žádným přínosem a to ani návštěvností, nevím. Se divím.

Ad přivezení věcí z číny... kobro, jako investor, či člověk s pasivními příjmy se zamysli a řekni mi, co to fóru přineslo? Krom ztráty příjmů z provizí z eshopu a částečného zasycení trhu, kdy jak fórum, tak ty si z toho měl kulové a kupu starostí. Tak jako toto je to investorské přemýšlení? Fakt jako? Opravdu? To mi padá brada. Promiň.
Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 449
Registrován: ned úno 12, 2017 9:32 pm
Reputace: 135

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Kobra23 »

Kolik by stálo ročně, aby ten Tapatalk znovu fungoval?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Kobra23 píše:Kolik by stálo ročně, aby ten Tapatalk znovu fungoval?
Těžko vyčíslit takto od stolu. Návštěvnost z tapatalku je naprosto mizivá a zanedbatelná. Tihle uživatelé investici nevrátí nikdy. Mnohem větší návštěvnost přichází z googlu.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Proč vlastně? Třeba už jen proto, že na tapatalku nemají a nikdy nebudou mít k dispozici zdejší eshop. Pasivní diskuze o kde čem, navíc bez dostatečného poolu pro zobrazování reklam inzerentům, ani investorům návratnost investice nepřinese nikdy.

Dalśí věcí je spoléhání se a přenášení funkčnosti na třetí stranu, tedy jinou platformu. Tohle nedopadne nikdy dobře, neb 3tí platforma vždy bude chtít shrábnout investici také.

Proto tu nejsou reklamy googlu ani seznamu. Zrušil jsem je a vypakoval doháje, parazity. Příjem oproti monetizaci googlem se zvýšil 8x. 8x, protože jsme v malých číslech. Google i seznam totiž webům dává bakšiš a sám shrábne většinu inzerentovy investice. Navíc zobrazuje reklamu debilně na základě retargetingu. Tedy koupíš si televizi a pak ještě měsíc vidíš reklamy na televize od stejného shopu. To ale už zákazníka nezajímá, neb televizi má, a tak na banner, který je placen od těchto služeb proklikem zcela logicky v drtivé většině případů neklikne. Zobrazování reklamy se tak naprosto míjí účinkem a je naprosto neefektivní. V případě, že si web řeší reklamu sám, má 100% inzerentovy investice a má možnost ji plně využít na další vývoj, rozvoj, přežití.
Uživatelský avatar
Lubik
Příspěvky: 435
Registrován: pon úno 15, 2021 10:04 pm
Reputace: 18
Lokalita: Praha
Bydliště: Praha

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Lubik »

Zdravím
Mám návrh. Nešlo ty dát na každou stránku takovéto rozbalovací menu nebo klikátko pro zobrazení nepřečtených příspěvků ?
Díky za přečtení
Přílohy
menu forum.JPG
menu forum.JPG (67.89 KiB) Zobrazeno 782 x
Panely 4x 280W , 4x330W Isolar 5kVA,48V 230 Ah
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Ony tam ty odkazy nejsou? Jakoze nektere jsou na hlavni strance diskuze, nektere v menu.

No je otazka jestli je nutne mit vse v menu. To menu pak bude kilometrové.
Přílohy
Screenshot_2021-09-02_182523.jpg
Screenshot_2021-09-02_182410.jpg
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od marko250 »

Nečetl jsem vše,ale líbilo by se mi automatické přebírání fotografií v přílohách. Kdybych je už nemusel před vložením zmenšovat, ať to servr vezme. A taky by byla fajn známá oblast uživatele, který píše (Opavsko,Praha, prostě natvrdo okresy) v rámci diskuzí o svitu slunce a funkci fve mi to dost často chybí pro porovnání se svou fve.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek