Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
jahodovák
Příspěvky: 1926
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od jahodovák »

Máš pravdu,proto to ve světě vypadá jak to je,peníze na prvním místě,zdraví a lidi nikoho nezajímají,hlavně že to nese...pokud by opravdu práce nenesla bohatství,tak proč chodíš do práce....ono není vše tak jak nám říkají,po nás jen chtějí abychom na ně pracovali a oni se měli lépe,víc nám nedovolí,proto ta likvidace všeho co nám patřilo.Takže jsem zvědav co vymyslíš a jak se proinvestuješ k bohatství,samozřejmě ti to přeju a budu mít radost,pokud to dokážeš...ono se vždy najde nějaký dobrák,který tě o to velice rychle připraví....a když to nejde po dobrém,tak to zařídí,stačí se podívat kolem sebe jak to ted tady vypadá....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
jahodovák
Příspěvky: 1926
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od jahodovák »

ChlapeczDediny píše:
jahodovák píše:jediné co lze vybudovat je komunitní soběstačnost,nemusí to být velká společnost ale šlo by to
Souhlas, proto spolupracují s pár "sedláky" a nyní už do komunity patří i sestra s malým pozemkem a hospodářským stavením. Jistá specializace každého je výhodou. Ale co největší soběstačnost nutností.
Je třeba se podívat kolem a dělat něco,co budou ostatní potřebovat a co ty,dokážeš vyrobit lépe,nebo levněji,než ostatní a prostě to směnit přímo s výrobcem a ne přez vyčůrané překupníky,kteří na tom chtějí zbohatnout...i kolem nás je spousta pracovitých a seriozních lidiček se kterými je radost spolupracovat...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
kodl69
Příspěvky: 7402
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od kodl69 »

Já bych ani ty obchodníky neházel do jednoho pytle. Oni mají nějaký náklady na dopravu, skladování i na ten prodej. Problém je v tom, že díky globalizaci a s ní spojenými megakorporcemi, už i ty státy jsou pohůnci korporací. Podobně to funguje v malým: u nás na ulici dělali novej chodník, část kanalizace a tak. Před barákem mi nechali dřevěnej sloup s telefonníma drátama jak na divokým západě. když jsem se slušně zeptal, proč to není v zemi, tak prej Cetin si to nepřeje. A sloup vyměnili za novej dřevěnej.
Tak jsem se ho zeptal, na koho pozemku ten sloup stojí, dozvěděl jsem se, že samozřejmě na městským - tak jsem dotyčnýho úředníka poslal, kam patří. Cetin je mnohem větší pán než nějaký město s pár tisíci obyvateli. Přitom stačilo říct jednoduše: "nemáte na ten sloup ani věcný břemeno, nikde není zaznamenaný že tam je, my ho při rekonstrukci odstraníme, jestli chcete kabely v zemi, dejte je tam". Ale to by ten úředník musel aspoň z 10% dělat, to co má, stejně jako všichni úředníci, který znám. Tady nezbyde, než to nechat totálně zkrachovat, a začít znovu. Z čeho mám akorát obavy, že divokej západ proti tomu, co nastane, byl extrémní pohodovka...
Jo a k té svobodě: už dva roky jsem nebyla ani v termálních lázních na Slovensku, ani v Maďarsku, tj zlatí komunisti, to byla svoboda...
Kovidizmus rozdává nový stranický průkazy, a dotáhli to dál, co půl rokuse bude muset projevovat loajalita kovidizmu. Otřesný. A tady je to zdravotní pojištění - asi někdo konečně zjistil, jak odsud ty prachy elegantně dostat...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Franta2776
Příspěvky: 2409
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od Franta2776 »

chatař píše:Bohatství vzniká spekulací, lichvou, krácením daní, "optimalizací" mzdových a jiných režijních nákladů. Jediné, z čeho nevzniká bohatství je práce. :D
Si tu připadám ,jak na schůzi KSČ:))
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
jahodovák
Příspěvky: 1926
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od jahodovák »

Franta2776 píše:
chatař píše:Bohatství vzniká spekulací, lichvou, krácením daní, "optimalizací" mzdových a jiných režijních nákladů. Jediné, z čeho nevzniká bohatství je práce. :D
Si tu připadám ,jak na schůzi KSČ:))
ani ně nevadí,že jsi tam chodil....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od vlkazajac »

No, tí čo tvrdili, že práca oslobodzuje, si poriadne nabili držku. Potom ak tvrdím, že vlastnou prácou sa mám dostať k sebestačnosti, tiež sa hlásim k lanským snehom. Nakombinovať sa dá akákoľvek politická téza, aj proti sebe samému...

K tomuto :
"...Stačí vyrazit směrem na východ např: Ukrajinu a tam jsou vidět komunitní znaky v každé vesnici a kam to vede.(nikam se neposunuli). ..."
by som rád poznamenal, že Ukrajina si píli pod sebou konár vysokou mierou korupcie a opakovanými historickými chybami. To nevytiahne z bahna žiadna lokálna komunita.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
ChlapeczDediny
Příspěvky: 231
Registrován: sob říj 16, 2021 10:55 am
Lokalita: Juh BBSK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1700
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od ChlapeczDediny »

Franta2776 píše: např: Ukrajinu a tam jsou vidět komunitní znaky v každé vesnici a kam to vede.(nikam se neposunuli).
A proč by se měl člověk, komunita, lidstvo někam posouvat? Aby se jedinec měl lépe než ostatní a na jejich úkor?
Proč lidé nemůžou jen tak si žít?
3s2p Amerisolar 285 1,7 kWp JJV, Epever 5420AN, 14s100p LiIon 18650 12 kWh + JK BMS 200A, Epever iPower 5 kW
ChlapeczDediny
Příspěvky: 231
Registrován: sob říj 16, 2021 10:55 am
Lokalita: Juh BBSK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1700
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od ChlapeczDediny »

camel1cz píše:
ChlapeczDediny píše:Minimálně z důvodu povinného zdravotního pojištění, největší zlodejiny na lidech.
Proč je to zlodějina a jak by to mělo být lépe?
Protože si občan NEmůže vybrat, zda se pojistí nebo si bude zdravotní péči hradit sám. Ani si NEmůže vybrat, na jakou cenovou úroveň se pojistí a co už si bude hradit sám. A stát z daní NEgarantuje minimální nárok na minimální zdravotní péči a není možné se pojistit NEpovinně na "vyšší standard".
A o poskytnutí zdravotní péče nerozhoduje ošetřující lékař ale úředník pojišťovny. Pacient s lékařem NEmůže zvolit léčbu podle sebe s tím, že pojišťovna zaplatí standard podle pojištění a pacient zbytek.
3s2p Amerisolar 285 1,7 kWp JJV, Epever 5420AN, 14s100p LiIon 18650 12 kWh + JK BMS 200A, Epever iPower 5 kW
adambalko
Příspěvky: 19
Registrován: úte srp 02, 2016 4:22 pm

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od adambalko »

Primární problém je v tom, že zdravotní pojištění je ze zákona povinné. Čili naprosto postrádá smysl, aby ho provozovalo víc "firem". Protože je to X-krát aparát, baráky, systémy, IT, výplaty, reklamy!!!, nesmysly okolo.
Tady se prodrbe tolik peněz navíc, až to není hezké. A kdo to všechno platí....? :evil:

ChlapeczDediny píše:
camel1cz píše:
ChlapeczDediny píše:Minimálně z důvodu povinného zdravotního pojištění, největší zlodejiny na lidech.
Proč je to zlodějina a jak by to mělo být lépe?
Protože si občan NEmůže vybrat, zda se pojistí nebo si bude zdravotní péči hradit sám. Ani si NEmůže vybrat, na jakou cenovou úroveň se pojistí a co už si bude hradit sám. A stát z daní NEgarantuje minimální nárok na minimální zdravotní péči a není možné se pojistit NEpovinně na "vyšší standard".
A o poskytnutí zdravotní péče nerozhoduje ošetřující lékař ale úředník pojišťovny. Pacient s lékařem NEmůže zvolit léčbu podle sebe s tím, že pojišťovna zaplatí standard podle pojištění a pacient zbytek.
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od camel1cz »

ChlapeczDediny píše:
camel1cz píše:
ChlapeczDediny píše:Minimálně z důvodu povinného zdravotního pojištění, největší zlodejiny na lidech.
Proč je to zlodějina a jak by to mělo být lépe?
Protože si občan NEmůže vybrat, zda se pojistí nebo si bude zdravotní péči hradit sám. Ani si NEmůže vybrat, na jakou cenovou úroveň se pojistí a co už si bude hradit sám. A stát z daní NEgarantuje minimální nárok na minimální zdravotní péči a není možné se pojistit NEpovinně na "vyšší standard".
A o poskytnutí zdravotní péče nerozhoduje ošetřující lékař ale úředník pojišťovny. Pacient s lékařem NEmůže zvolit léčbu podle sebe s tím, že pojišťovna zaplatí standard podle pojištění a pacient zbytek.
Já to vidím jinak. Zrovna ZP mi přijde povinné naprosto právem.
Už jen proto, že si neumím představit nechat šetrilka co si neplatí ZP skapat na chodníku, protože si chtěl platit péči sám, ale teď zrovna nemá. Americký styl zdravotnictví je velké téma i v Americe a jsou tam silné hlasy pro reformu.

Druhá věc je to připojištění, ale to jde úplně mimo soběstačnost.

Ta negarantovanost péče... No, moje maminka měla vážnou diagnózu a podstoupila velice náročnou léčbu... To samé můj tatínek. Nejsem sociální případ, ale fakt bych nechtěl platit ani jednu z těch léčebných výloh. A že tu léčbu neměli garantovanou? No a co? Oni ji reálné dostali... A otec už v hodně pokročilém věku.

Nezlobte se, ale tahle kritika mi přijde hodně účelová.

Nemůže se vystavit riziku naprosto zničujících nákladů nebo morální pasti o neléčení bližních! Nemůžeme si ani připlatit za nadstandard. A ještě nám to negarantují... Hrůza!
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
cipis
Příspěvky: 4347
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od cipis »

Souhlasím.
A s tou garancí to vidím tak, že je právě garance, že nás nikdo nenechá skapat na tom chodníku.
Tedy je garance, že se někdo bude alespoň snažit nám pomoci.

Nicméně nadstandard bych zavedl všude, nejen takové ty příplatky za deluxe pokoj apod.
Asi jako u zubaře, také si tam radči připlatím za fotokompozit než tu standardní. A až nebudu mít na fotokompozit, tak holt standard.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
soami
Příspěvky: 551
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od soami »

Hlavně bychom to neměli nazývat pojištěním, ale daní. Kdyby to bylo pojištění, platil by každý stejnou částku. Dostupnost zdravotní péče je daná ústavou, ale nepíše se tam, že za stejnou péči zaplatí každý jinou částku. Solidarita je OK, ale bylo by vhodné používat správné pojmy.
Wero
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 30, 2021 1:28 am

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od Wero »

Problém zdravotnictví je ten, že takzvané pojišťovny jsou jen přerozdělovači zdravotní daně. Jelikož mají zaručený přísun peněz a o způsobu léčby rozhoduje stát, tak si ani nedokáží konkurovat. V ideálním případě by bylo zdravotnictví zcela odloučeno od státu. Pojišťovny by si konkurovali nejen cenou pojištění, ale i léčebnými postupy. V jejich zájmu by bylo vyléčení nemocných a ne udržování nemocí v chronickém stavu.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od PavelR »

to je zase co za výlev ...
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tak ani soběstačnost nám nepomůže

Příspěvek od PavelR »

kde je nejakej admin at da tomu volovi ban

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek