Měření CO2, Tepltoy, Vlhkosti

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: Měření CO2, Tepltoy, Vlhkosti

Příspěvek od solárník »

martynko85 píše:V praci mame kalibrovany teplomer / vlhkomer.
Ještě se podívej, kolik má ten COMET toleranci v % RH :)
I nejlepší Sensiriony SHT31 mají +- 2% RH. Takže je to poměrně dobrý.

Nejlepší je ten test se solí ve velké 5l lahvi od okurek, nebo v malém akvárku.Tam to pak zjistíš úplně přesně.
PavelVe
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 07, 2022 11:46 am
Lokalita: Brno

Re: Měření CO2, Tepltoy, Vlhkosti

Příspěvek od PavelVe »

Ahoj,

pročetl jsem diskusi a musím říci, že jde zde opravu hodně vědomostí a zkušeností, fakt dobrá práce :yes: donutilo mě to se sem zaregistrovat, abych vám to mohl napsat.

Měření CO2 řeším už od roku 2015, ale nikdy jsem neměl dost času na testy, které zde provádíte. Prošel jsem své šuplíkové zásoby a našel poklad v podobě ZG01C, které je zde hojně opěvované jako dobrý senzor. Já ho přestal používat, protože hodně silně bliká a v noci to rušilo. Kupoval jsem ho někdy 2015 a už tehdy jsem koukal i na PROTRONIX ZG 106. Údajně podle popisu zde by v něm mělo být právě to ZG01C, tak se chci zeptat, jestli to zařízení taky v noci září nebo to mají nějak odstíněno?

Jinak včera jsem ten senzor zapojil aspoň mimo ložnici, tak i po letech zase krásně měří.
Kostěj
Příspěvky: 584
Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
Lokalita: Dobrovicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Měření CO2, Tepltoy, Vlhkosti

Příspěvek od Kostěj »

PavelVe píše:...protože hodně silně bliká a v noci to rušilo...
V práci jsem dostal na stůl externí čtečku přístupových karet, taky silně blikala, to bylo nesnesitelný. Rozebráno a kousek náplasti na LED (dvojitě) to opravil. Totéž s Kingem, každý stisk tlačítka doprovází ostré pípnutí. Přelepení otvoru v pípáku nastavilo snesitelnou úroveň, ani netřeba moc rozebírat, stačí dlouhá pinzeta. Fakt ty dizajnéry (designery?) nechápu.
wattman
Příspěvky: 58
Registrován: pon lis 15, 2021 9:07 pm

Re: Měření CO2, Tepltoy, Vlhkosti

Příspěvek od wattman »

V Kingovi kraval vypnout v nastaveni, ma to trochu podivny nazev - alarm.
PavelVe
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 07, 2022 11:46 am
Lokalita: Brno

Re: Měření CO2, Tepltoy, Vlhkosti

Příspěvek od PavelVe »

Kostěj píše:
PavelVe píše:...protože hodně silně bliká a v noci to rušilo...
V práci jsem dostal na stůl externí čtečku přístupových karet, taky silně blikala, to bylo nesnesitelný. Rozebráno a kousek náplasti na LED (dvojitě) to opravil. Totéž s Kingem, každý stisk tlačítka doprovází ostré pípnutí. Přelepení otvoru v pípáku nastavilo snesitelnou úroveň, ani netřeba moc rozebírat, stačí dlouhá pinzeta. Fakt ty dizajnéry (designery?) nechápu.
Jenže to bliká přímo v té měřící komoře a tu když přelepím, tak tam nepůjde vzduch a nebude to měřit :|
cipis
Příspěvky: 4357
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Měření CO2, Tepltoy, Vlhkosti

Příspěvek od cipis »

Na tyhle hovadiny funguje přes to hozená další krabička, v té si to může blikat jak chce. A nejen měřáky, čidla atd.
Hovada, co osazují modré vysokosvítivé LEDky, bych za trest před to posadil na půl dne. Když už něco musí svítit, tak to chce rovnou se soumrakovým čidlem, aby to mělo jas adaptivní, no jo, ale to je zase hafo peněz navíc.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
PavelVe
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 07, 2022 11:46 am
Lokalita: Brno

Re: Měření CO2, Tepltoy, Vlhkosti

Příspěvek od PavelVe »

cipis píše:funguje přes to hozená další krabička
To jsem zkoušel a ono to stejně svítí otvory ven, přes den to vidět není, ale v noci se ten záblesk prostě ukáže, světlo si cestu najde. Možná zkusím něco na 3D tisku, nějaký co nejčernější materiál, co snad trochu světla pohltí a dvojité stínění.

Šlo mi hlavně o zkušenost s tím ZG 106, jak to tam mají udělané.

LEDky občas ničím, občas přelepím - osvědčil se mi alobal přelepený izolepou.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek