Solární panely mohou škodit více než uhlí

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Solární panely mohou škodit více než uhlí

Příspěvek od brumlaj »

PavelR píše:s tim prachem bych si nelamal hlavu. Jak jsem slysel v jednom dokumentu. "Zijeme na prasne planete v prasnym vesmiru." Nad prachem nelze zvitezit.
Ono ne každý má prostředky a koule hodit za hlavu, tedy nelámat si ji, tím že se odstěhuje do méně zatížených lokalit. Tak holt mne zajímá čím opravdu by bylo možno ponoci regionu.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Solární panely mohou škodit více než uhlí

Příspěvek od gupa »

honzaL píše:Pardon, na to jsem nepřišel já, ale je to dnešní článek v týdeníku EKONOM, který napsal pan David Tramba.
"První problém je, že se vyrábějí v Číně, kde je 80% energie z uhlených elektráren" .... klasická demagogie. Podle mne při podobných srovnání je spravedlivé započítávat pouze ekologickou zátěž z energie vyrobené ve steném typu zdroje.
"...emise vznikají při jejich výrobě. Konkrétně se jedná o fluorid dusitý a fluorid sírový ...
Máte někdo nějaké protiargumenty?
Ano ať ten pan David Tramba se raději živí něčím užitečnějším než tím, aby dělal z druhého blba. Pokud někdo jen konstatuje, že fluoridy jsou hroozně špatné, tak čekám jako první to, že ze svého života vyřadí všechny výrobky při kterém jsou postupy nutné pro jejich výrobu. Jsou zkrátka lidi, kteří chcou, aby neexistovaly nějaké prvky mezi nimi jsou snad všechny, protože jim v hlavě uvízla fixní idea bojovat proti nim nebo něčemu a hlavně otom psát kecy. A to se mi zdá abnormální vzhledem k pokroku a poznání co ssebou civilizace nese.

Pokud by totiž takové prvky na základě fluoru neměly být používány, tak ať pan David Tramba co šíří bludy se odstěhuje nejlépe na jinou planetu, protože šířit takové informace je podle mého názoru víc škodlivé než škodlivost sloučenin fluoru. Nebýt fluoru, tak by totiž takový člověk stál někde na stupínku v davu lidí a hlásal konec světa.

Zkuste se podívat naco se takové látky používají a co se znich vyrábí. A zkuste použít i jinou wikipedii než tu strohou českou a přepnout lépe na prvek jako takový. Za pomoci sloučenin fluoru se neobejdou nejen výrobci polovodičů, ale i jaderná technika typu elektrárna.

V podstatě je tato diskuze kničemu, protože nikdo ani neví, očem píše, není daný standard užitkovosti a škodlivosti.

Užitkovost nebo škodlivost solárních panelů bych přepočítával na jakési standardní koeficienty. Například panel dokáže omezit přemíru fotonu, který vlastně může za vznik skleníkových plynů a stím i úbytek ozonu, který lze opět vyrobit pokud se dokáže zachytit foton a vyrobit za jeho pomocí ozon.

Já si pomalu zvykám, že jsou novináři kteří se honosí svými pseudonymi a prostě dělají kšeft tím, že prodávají zajímavým způsobem informační brak.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Solární panely mohou škodit více než uhlí

Příspěvek od PavelR »

brumlaj píše:
PavelR píše:s tim prachem bych si nelamal hlavu. Jak jsem slysel v jednom dokumentu. "Zijeme na prasne planete v prasnym vesmiru." Nad prachem nelze zvitezit.
Ono ne každý má prostředky a koule hodit za hlavu, tedy nelámat si ji, tím že se odstěhuje do méně zatížených lokalit. Tak holt mne zajímá čím opravdu by bylo možno ponoci regionu.
chapu. tipl bych ostravsko?
Problem asi bude v tym ze tezky prumysl maji lidi "za barakem". V tomto pripade snad jen filtry, filtry, filtry a nebo zadny prumysl.... a doma nejakou pracku vzduchu.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek