Názvosloví VN/NN a pojištění

Nezařaditelné
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm

Názvosloví VN/NN a pojištění

Příspěvek od honzasl »

VN mam na mysli jako silovy okruh 230V a NN jako 12V
Proboha, proč vytvářet vlastní názvosloví, když už dávno exisuje:

mn malé do 50V/50V
nn nízké do 1000V
vn vysoké do 52kV

Tohle není sranda. Doporučuji prostudovat zde:
http://www.utee.feec.vutbr.cz/files/pre ... if/BBZ.pdf

Admin edit: téma rozděleno od tématu Hybridní Ostrov 800Wp/5000W.
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Názvosloví VN/NN a pojištění

Příspěvek od mypower.cz »

honzasl píše:
VN mam na mysli jako silovy okruh 230V a NN jako 12V
Proboha, proč vytvářet vlastní názvosloví, když už dávno exisuje:

mn malé do 50V/50V
nn nízké do 1000V
vn vysoké do 52kV

Tohle není sranda. Doporučuji prostudovat zde:
http://www.utee.feec.vutbr.cz/files/pre ... if/BBZ.pdf
Inu.. :D Je to sice pravda .. ale tohle nazvoslovi plati v jinych sitich. Takovych sitich, ktere my tu neresime, tudiz tohle nazvoslovi jde tak nejak mimo nase rozsahy a je pro nas nepouzitelne. Z tohoto duvodu si myslim ze kolega ostrovnik si muze v podstate vymyslet nazvoslovi jake chce a VN a NN mi prijde jako daleko rozumnejsi v nasich rozsazich, nez mn a nn. Uz i kvuli tomu ze to na pohled je jasne. m a n lze snadno splest v a n uz vypada opravdu jinak. Vysoke je u me stejne tak 230 a Nizke je u me vse co je pod 230. Teda treba 12, 24, 48, vetsinou DC. I kdyz vim, ze nejake nazvoslovi v nejakych jinych sitich, je jine... :)

Na tech velkych sitich, at si maji energetici nazvoslovi jake chteji :D My velke site nemame a ani s nimi nic spolecneho nemame :D Primlouvam se za VN a NN. :D
Felix

Re: Názvosloví VN/NN a pojištění

Příspěvek od Felix »

:lol: No říkejte si tomu jak chcete ,ale elektrikaři vás budou prudit ;) Protože je to matoucí . A co takhle MON a VON :D
Malé ostrovní napětí a velké ostrovní napětí .. :)
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm

Re: Názvosloví VN/NN a pojištění

Příspěvek od honzasl »

ale tohle nazvoslovi plati v jinych sitich
A NE a NE a NE a NE!!!!!!!!!!!

Jaké jiné sítě?

Že se neshodnem na nějaké ekonomice, budiž, ale tady jde o bezpečnost a lidské životy! S tímhle přístupem můžou ostrovníci akorát tak vystupovat v TV Noha v ptákovi loskutákovi, ale ne seriozně fušovat do elektriky. Jednou už tady máme krásné české názvosloví, které naprosto přesně popisuje o co jde. Tohle zázvosloví je použité v normách a podle těch norem se dělají revize.

Takže ještě jednou milé děti, abyste to nezapoměly:

6 V, 12 V, 24 V, 48 V - malé napětí.
110 V, 230 V, 400 V, - nízké napětí.

Mimochodem, pokud si nějaký ostrovník koupí elektrický ohradník pro své stádo oveček, jak tomu napětí bude říkat? Mocinkymocinkynocinky velké napětí?
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2717
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Názvosloví VN/NN a pojištění

Příspěvek od kybos »

Jen nechte admina ať tomu říká vysoké napětí. Až jednou přijedou požárníci a on jim bude tvrdit, že tam má vysoké napětí, nechají mu tu chalupu v souladu s bojovým řádem vyhořet.
Bezpečné malé napětí by ovšem mohli hasit...
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Felix

Re: Názvosloví VN/NN a pojištění

Příspěvek od Felix »

Ne Voon , Velké ohradní ostrovní napětí :lol:

kybos : dobrá poznámka ;)
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Názvosloví VN/NN a pojištění

Příspěvek od PavelR »

Admin: do nazvoslovi bych se nerypal a pouzival zavedene. Je to jako kdyz dva cvakaji jeden UTP pokud to delaji standartne nemusi si nic vysvetlovat. Stejne tak by melo byt dodrzeno barevne znaceni vodicu coz taky asi nebude vsude idealni. Ja pouzivam co mam. Trebas origo kabely z panelu jsem vyndal a vse mam zlutym pac ho bylo hodne. Ale druhe by se v tom nevyznal.

on si nekdo popisuje kde ma jake napeti?
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Názvosloví VN/NN a pojištění

Příspěvek od JiříK »

Nutno souhlasit s Honzou. Názvosloví jest velmi nutno dodržovat. I laik, vzdělávající se v oboru elektro, vyhlášku č. 50 (postaru) studující, by to měl dodržovat. U mojí maličkosti je to jasné, prostě osoba znalá to bude pedantsky dodržovat a vyžadovat... Opravdu jde totiž o život.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Názvosloví VN/NN a pojištění

Příspěvek od mypower.cz »

Nekdy si pripadam jak v nejake dobe kdy se jeden snazi snad i myslet za druheho .. nevim... Tak asi takto:
honzasl píše:Jaké jiné sítě?
Pokud si pripojim k baterce zarovku a budu tomu rikat vysoke napeti, tak do toho lautr nikomu nic neni. Je to moje mala vlastni sit a hotovo. Plus a minus. Nema to absolutne nic spolecneho s jakymikoliv sitemi. Tak to vnimam ja a nikdo to zaplat panbuh neumi zmenit. Protoze to ani moc nejde :)
honzasl píše:Že se neshodnem na nějaké ekonomice, budiž, ale tady jde o bezpečnost a lidské životy!
Budte prosim v klidu. Me spojeni baterky se zarovkou ohrozuje jen a pouze muj zivot. Jak si s nim nalozim je ciste ma vec. Rozhodne ne nikoho jineho. Takze o ci lidske zivoty tu jde? O muj? O ten se s dovolenim postaram sam.

Pripadam si jak u blbych na dvorku. Ac nijak nenapadam zavedene nazvoslovi v nejakych odbornych kruzich elektroenergetiky, tak pro me interni ucely spojeni zarovky s baterkou a panelem, a stejne tak pokud si ja a kolega ostrovnik budeme rikat VN tomu cemu ostatni rikaji NN a vzajemne si budeme rozumet, tak do toho skutecne nikomu nic neni. :D Nechapu tedy ten cirkus kolem nejakeho nazvoslovi.

Velke Ostrovni Napeti a Male Ostrovni Napeti se mi dost libi :)

Mezi nama kdyz jsme tak u toho .. co je kteremu elektrikari do meho spojeni baterky se zarovkou a panelama ?

kybos: hasici a ma chalupa? A co by tu delali? A jak by tu vubec vyjeli? Budte trosku prosim nohama na zemi - v realite:) Tak nejak hasic skutecne vidi panel bez ohledu na to jak si pojmenuji VN nebo NN nebo LN, nebo ULN... myslim ze by reseni pozaru probehlo zcela standardnim zpusobem jako u beznych pozaru. Neobavam se toho. Mimochodem moc nechapu takovou tu debatu typu ... az ti to jednou vyhori, tak ti to hasici nebudou hasit.. no vite .. ja se ani priznam se na hasice nespoleham. Jediny na koho se totiz muzu spolehnout jsem ja sam.
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Názvosloví VN/NN a pojištění

Příspěvek od camel1cz »

To spolehani se sam na sebe se taky nesmi prehanet. Pristup: Ja si vsecko sam je s prominitim blbost. Stejne jako vsechno ridit "zhury".

Z toho nazvoslovi bych nedelal kovbojku, proste nekdo mene znaly pouzil spatny termin a nekdo vice znaly ho poucil - tvrdit, ze si tomu budes rikat jak chces je usmevne. Stejne jako se pouzivaji bezna slova v ustalenem vyznamu, tak se musi pouzivat i odborne terminy, pokud se mluvi odborne.
Jasne, muzes rikat pilniku rohlik, ale s nikym se nedomluvis. Stejne tak v elekteooboru.

Teda nevim proc je to tu samy flame - nemame tu troly? :-)
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
RCZf
Příspěvky: 305
Registrován: stř dub 10, 2013 5:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Názvosloví VN/NN a pojištění

Příspěvek od RCZf »

Obcas admina trochu nechapu. V jinem vlakne nekde psal ,že má svou chatu pojistenou. Vzdyt je to uplne zbytecne. Stejně mu pojistovna nic nedá ,když mu to lehne popelelem. Nedostane revizi ,kdyz to neni v souladu s platnymi predpisy. Ale co je vlastne revizakovi do toho co si kde jak zapojuje, vdyt je to jen jeho vec. Popravde opravdu mu do toho vubec nic neni - jen se pod to nepodepise. A tak je to se vsim.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Názvosloví VN/NN a pojištění

Příspěvek od mypower.cz »

RCZf píše:Obcas admina trochu nechapu. V jinem vlakne nekde psal ,že má svou chatu pojistenou. Vzdyt je to uplne zbytecne. Stejně mu pojistovna nic nedá ,když mu to lehne popelelem. Nedostane revizi ,kdyz to neni v souladu s platnymi predpisy. Ale co je vlastne revizakovi do toho co si kde jak zapojuje, vdyt je to jen jeho vec. Popravde opravdu mu do toho vubec nic neni - jen se pod to nepodepise. A tak je to se vsim.
Revize admina netrapi, protoze ty k zivotu ke svemu spojeni baterky se zarovkou nepotrebuje. Stejne tak jako je nepotrebuje ani ke svitilne ve svem kole, ani ke spoji od baterek pres DCDCmenic do notebooku. Dokonce ani zadnou stabilitu zadne distribucni site tim neohrozuje, protoze s ni neni naprosto nijak spojen. Az bude revizi potrebovat, svobodne se pro revizi rozhodne. Pokud pojistovna bude podminovat vyplaceni pojistne udalosti revizi, admin revizi zajisti, nebo najde jinou pojistovnu, ktera mu za to nastavi odpovidajici sazbu za pojisteni (vyssi, nizsi, stejnou, to uz je na pojistovne). Toto ale lze zjistit a dohodnout predem, netreba odhadovat jak to dopadne. Dopadne to tak, jak bude dohodnuto mezi mnou a pojistovnou. Pojistit lze cokoliv bez ohledu na revize/predpisy. Otazkou je mira rizika. Nic jineho pojistovny rekl bych nezajima. Samozrejme mira rizika muze byt tak velka, napriklad pri nedodrzeni norem, ze se na to pojistovna vykasle a nepojisti. To uz je otazka volby, nabidky a poptavky a dohody.

Nic neni cerne a bile .. neni treba hledat extremni limitni stavy... To co pisete je jeden z nich. Ja si od pojistovny nepojistuji jen vyhoreni chaty od FVE. Pozar od FVE je rekl bych to posledni co by tady mohlo nastat. To spis chata vyhori tim, jak tu soused pali v lete ruzne veci ze zahrady vedle dost husteho a zarostleho totalne proschleho pralesa kousek od me chaty, coz vzdycky tecu. Pojistovna me samozrejme vyplati v momente kdy mi napriklad vitr odfoukne kus strechy, nebo nejakou jinou pojistnou udalost. Pokud ne, ani pres to, ze takove pojistne udalosti spadaji do takovych, ktere jsou vyplaceny, tak pojisteni ztraci vyznam a pojisteni platit nema vyznam take, ze ano.. To je logicke :)

BTW proc hned myslite ze me zapojeni neni v souladu s platnymi predpisy? To je docela negativisticke :) Kde je psano, ze predpisy jsou dostatecne bezpecne? Jak vite ze u me na chate nepanuji jeste prisnejsi bezpecnostni predpisy nez ty, ktere jsou obecne uznavane ? :D

Nicmene uz jsme vybocili z tematu - tady se neresi adminova chata, ale hybridni ostrov nekde uplne jinde.. Tudiz diskuze o me dale muze pokracovat v jinem tematu, kdo ma zajem diskutovat, necht tema zalozi, rad pokecam :D Napriklad "pojistovnictvi", nebo "mira nezavislosti na systemu". Tady jsme vicemene s timto offtopic.

Chtel bych se ale zeptat, zdali pan majitel tohoto konkretniho hybridniho ostrova ma svou praci (svou FVE) nejak pojistenu, popripade za jakych podminek, a co na to pojistovna. U me tedy rikali ze zadne revize nevyzaduji. Nejsem spojen s DS, elektrinu oficialne nemam naprosto zadnou, krom te, ktera koluje v mem tele (napriklad pohnu rukou, mozek ji ovlada skrz elektrinu :D ), v citronech co mam v kuchyni a pak jeste v me FVE :). Je to vybaveni domacnosti.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Názvosloví VN/NN a pojištění

Příspěvek od brin »

Poslední offtopic: Bojím se, že jste nepochopil myšlení pojišťoven. Oni vás rozhodně předem neupozorní, že v případě montáže spotřebiče či výrobny, která nemá odpovídající doklady, nevyplatí pojistku. Ale přesně tak to bude. Budou se snažit vykroutit za každou cenu a pokud najdou cokoliv, co se jim nebude líbit a budou mít pocit, že by to mohlo uspět u soudu, nikdy nic neuvidíte a spláčete akorát nad výdělkem. Můžete se s nimi soudit, ale hádám, že ve vaší situaci to bude zbytečné, protože na to nebudete mít prostředky ani čas.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Názvosloví VN/NN a pojištění

Příspěvek od mypower.cz »

brin píše:Poslední offtopic: Bojím se, že jste nepochopil myšlení pojišťoven. Oni vás rozhodně předem neupozorní, že v případě montáže spotřebiče či výrobny, která nemá odpovídající doklady, nevyplatí pojistku. Ale přesně tak to bude. Budou se snažit vykroutit za každou cenu a pokud najdou cokoliv, co se jim nebude líbit a budou mít pocit, že by to mohlo uspět u soudu, nikdy nic neuvidíte a spláčete akorát nad výdělkem. Můžete se s nimi soudit, ale hádám, že ve vaší situaci to bude zbytečné, protože na to nebudete mít prostředky ani čas.
Jisteze, pak pravdepodobne nevyuzivate sluzeb pojistoven. Ja zatim verim v to, ze mi to k necemu je, tech 2K rocne, pokud zjistim, ze neni, pak po zbytek zivota usetrim 2K rocne :D Soudit se z nikym nebudu.. :) Bud to dostanu, nebo budu vylecen z reci pojistovacich agentu. Naopak ja zjistil, ze pri posledni pojistne udalosti mi pojistovna znacne vysla vstric, a tak mezi mnou a pojistovnou funguje urcita duvera :)

BTW ja zadnou vyrobnu nemam. To mate trosku popletene s temi licencovanymi. To jsou vyrobny. Tedy temi pripojenymi do DS. Tu ja doma nemam :) Popripade pokud mam ja doma vyrobnu, pak ma vyrobnu kazdy, kdo ma na kole dynamo a v aute alternator a v solarni kalkulacce solarni clanky :) To da rozum, ze jo :D
Ukonvej
Příspěvky: 39
Registrován: stř bře 26, 2014 10:34 am

Re: Názvosloví VN/NN a pojištění

Příspěvek od Ukonvej »

No tak to je teda poprask kvůli názvosloví. Nečekal jsem to, ale nepřekvapuje mne to. Mno VN v systému skutečně máme a jedná se o elektrický ohradník pro koně s napětím 10 kV. (ano čtete správně jde 10 000 jednotek pana Alexandra Volty). Ohradník je jištěný bleskojistkou a pojistkou na vstupu od baterie.

Naprosto chápu rozhořčení tzv. samozvaných odborníků na názvosloví, ale je mi to úplně jedno. Chyba byla opravena a to, že je tady paralelní vlákno, které zcela evidentně útočí na Admina, který na to má svůj vlastní názor je důkazem české nátury. Závist a znovu závist. Ty kecy o ochraně osob jsou úplně mimo, protože ani zbla nevěřím tomu, že má o mne nebo o kohokoliv jiného odborná veřejnost skutečně strach. No jo chcípla mi koza (rozuměj vyhořel rozvaděč), bože ať sousedovi chcípne taky. Věřím tomu, že dotyční diskutéři by měli z našeho požáru nebo požáru Adminova obydlí radost, protože konečně by došlo na jejich slova ne? Mýlím se? Jasně, že to popřou...

Pojistku mám akorát životní, aby když spadnu z koně rodina nezůstala úplně bez ničeho. Pracuji jenom já i když s naším životním stylem by jsem nemusel a mohl parazitovat na sociálních dávkách. Ale mě pracovat baví vydělávám dost a žena se stará o potomstvo. Je nesmírně osvobozující skutečnost, že už nám dva roky nechodí žádné faktury za nájem a energie. Celá naše rodina vystačí s 15 000 korunami měsíčně, máme se jako králové a jsou v tom zahrnutí i koně. Jsme soběstační, nepotřebujeme ničí pomoc a ani nemáme potřebu parazitovat na státu naopak půlka mého výdělku jde na daně. Máme pár opravdových přátel a ne jenom spoustu známých. Můj příspěvek na forum je z dobročinnosti, je díkem zdejšímu Adminovi a má být inspirací pro chudé mladé lidi a rodiny, které nechtějí žít v dluzích do konce života a od rodičů nedostali nic do začátku. Já jsem odešel o rodičů s batohem a 800 korunami v kapse a starám se o sebe a svou rodinu sám. Považuji to za své velké vítězství, protože jsem našel cestu a nemusím spát pod mostem nebo na ubytovně tak jako dřív. Toto forum k tomu nepřímo, ale přispělo díky Admine.

Takže pro mne za mne VN a NN či MN je mi to úplně jedno. Svůj úkol jsem splnil a je zde na foru další návod jak se osamostatnit i když nic nemáte a to dokonce ani práci. To co jsem tu napsal je všechno pravda a je to výsledek více než desetiletého hledání cesty ze zajetí krysího závodu k osobnímu štěstí. O duchovní obrodě se raději ani zmiňovat nebudu byl bych za blbce úplně. Tento životní styl a poznatky jsem si dovezl s dlouhého putování za koňmi centrální Asie (Kazach, Kyrgyz, Tajik) a snažím se jej aplikovat ve zdejších poměrech... A ono to funguje. Naše odpady a zatížení životního prostředí jsou oproti ostatním minimální a to vše bez ztráty pohodlí nebo omezování se na úroveň života v době kamenné. Naše domácnost neprodukuje žádný chemický odpad. Naše jurta se za 20 let rozloží na prvočástice. Pod jurtou je dál zachován život. Na pozemku probíhá rekultivace polnosti. Jediný problém jsou ty zasr... plasty, ale naše domácnost i tak produkuje jen jeden 80 litrový pytel plastů za 3 měsíce a odvážím ho na recyklaci. Kruci o tom má být podle mého vedena diskuze dlouhá jeden kilometr.

Toto forum díky bohu není jen pro samé odborníky a jsou tu i (obyčejní) lidé, kteří mají dost toho na jakých principech svět funguje a hledají cestu či naději jak z toho ven. Nějaké VN či NN či MN na tom nic nezmění. Až budu napojen na distribuční síť OK, ale to se už díky bohu nestane. Žádnou revizi ani pojištění nepotřebuji. Bezpečnost své rodiny si ohlídám sám a věřte, že mnohem nebezpečnější než můj rozvaděč jsou právě probíhající klimatické změny. Až mě vítr odfoukne dům postavím si bez obav nový a nebudu s tím nikoho obtěžovat a po nikom chtít ani korunu a ekologická stopa bude rovna 0. Mimochodem díky aerodynamice a promyšlenosti konstrukce jurta vydrží vítr o síle orkánu a máme to už potvrzeno vlastní zkušeností. A když nám jurta náhodou spadne budeme mít maximálně boule na hlavě. Pokud začne hořet utečeme, ohřejeme se u ohně a začneme znovu... Tak zdař bůh a přeji všem úspěch a osobní štěstí. UKO.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Názvosloví VN/NN a pojištění

Příspěvek od střídač »

Celou dobu četby jsem přemýšlel v čem bude problém. A ejhle,
Ukonvej píše:že mnohem nebezpečnější než můj rozvaděč jsou právě probíhající klimatické změny.
vysvětlení je vyjeveno. Zavedená pravidla poslat do háje a vzhůru za šťastnými a zářným zítřky se zachraňováním planety. Vidím, že si budu muset, ale až zítra, taky trošku zazachraňovat.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Názvosloví VN/NN a pojištění

Příspěvek od mypower.cz »

střídač píše:Zavedená pravidla poslat do háje ...
Prosimvas pane stridaci.. kde jste se tohle docetl a kdo to rekl ... Kdo posila zavedena pravidla do haje? Citujte...
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Názvosloví VN/NN a pojištění

Příspěvek od střídač »

Ukonvej píše:Takže pro mne za mne VN a NN či MN je mi to úplně jedno.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Názvosloví VN/NN a pojištění

Příspěvek od mypower.cz »

střídač píše:
Ukonvej píše:Takže pro mne za mne VN a NN či MN je mi to úplně jedno.
A rozumite prosim tomu kontextu?

U pana domaciho doma je mu to uplne jedno.. Nikoliv u vas doma, ani u kohokoliv jineho, ani kdekoliv jinde nez u neho doma na jeho vlastnim na ktere nema kdo co sahat jiny, nez on dotycny pan majitel sam .. Chapete to? Tu pointu?
Ukonvej
Příspěvky: 39
Registrován: stř bře 26, 2014 10:34 am

Re: Názvosloví VN/NN a pojištění

Příspěvek od Ukonvej »

střídač píše:
Ukonvej píše:Takže pro mne za mne VN a NN či MN je mi to úplně jedno.
postrádám slova poslat zavedená pravidla do háje. Sory, ale je mi to jedno neznamená, zavedená pravidla poslat do háje. Chcete slovíčkařit? Nemáte na mě nic lepšího? Co vytáhnete příště? Jaký je cíl příspěvku? Zdiskreditovat někoho? Nechápu o co jde. Chyba byla napravena, uznal jsem omyl. Zavedené názvosloví bude platit dál ať už Ukonvej bude existovat nebo ne. Je to trochu trapné nemyslíte... To se jeden Ukonvej přeřekne a hned budeme přepisovat normy? Já se nepovažuji za boha ani za tvůrce norem nebo předpisů. Je smutné, že kromě citace toho co se vám hodí nemáte co dalšího říci. UKO.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek