Elektricka / hybridni auta

Elektromobily, hybridy, elektrokola, elektroskůtry, řešení pro karavany, obytné přívěsy, maringotky, obytné automobily, mobilní domy.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od joseff »

Da se s elektromobilem jezdit normalne i s vozikem? Tzn. co to udela, pokud bych za nej zaprahl nalozeny vozik nebo jiny prives? Asi by razantne klesl dojezd, ze? Ma nekdo zkusenost s provozem elektromobil + vozik?
Uživatelský avatar
jose
Příspěvky: 277
Registrován: pon zář 12, 2011 2:25 pm
Bydliště: Kvasice

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od jose »

Nevím, o kolik stoupne spotřeba u auta se spalovacím motorem, taky záleží na hmotnosti nákladu, ale tipuju tak o třetinu až polovinu. Takže elektromobilu s přívěsem by mohl klesnout dojezd o třetinu. Můj odhad.
Měnič Xantrex XW6048; 0,5 baterie Tesla Model 3 (40 kWh)
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od SJM »

joseff píše:Da se s elektromobilem jezdit normalne i s vozikem?
Záleží na tom, který elektromobil máte na mysli - z hlediska výkonu motoru a baterií. Pro provoz na veřejných komunikacích by muselo být homologované tažné zařízení.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od PavelR »

jose píše:Nevím, o kolik stoupne spotřeba u auta se spalovacím motorem, taky záleží na hmotnosti nákladu, ale tipuju tak o třetinu až polovinu. Takže elektromobilu s přívěsem by mohl klesnout dojezd o třetinu. Můj odhad.
U spalovaku mam zkusenost s vozikem maximalne o 20-30%. A to jsem mel vozik pekne prelozenej. Dosahnout zvyseni spotreby o polovinu se me podarilo pouze jednou na trase Brno Praha a to bylo s plynem na podlaze. Coz se me nezda s vozikem realny kdyz uvazim max rychlost 80 u nekterych voziku 100kmh.

U elektromobilu to preci musi byt stejny. Jen se pohybova energie dodava jinym zpusobem.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od joseff »

SJM píše:
joseff píše:Da se s elektromobilem jezdit normalne i s vozikem?
Záleží na tom, který elektromobil máte na mysli - z hlediska výkonu motoru a baterií. Pro provoz na veřejných komunikacích by muselo být homologované tažné zařízení.
Nemam na mysli zadny konkretni elektromobil. Jasne, ze by muselo byt homologovane tazne zarizeni - ale to by snad nebyl problem, ne?
atom
Příspěvky: 436
Registrován: sob čer 02, 2012 8:22 pm
Bydliště: 580m n.m. na Vysočině

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od atom »

Konkrétní elektromobil to chtělo. Většina EM je velikosti nákupní tašky a tomu budou odpovídat i parametry tažného.
Tažné jde dát i na smárta, ale 35kg/300kg max. tomu odpovídá.
Dojezd půjde výrazně dolů, -20% to leda tak s prázdným vozíkem, to myslím bude o dost horší.

Aby to nedopadlo nějka takto: http://www.youtube.com/watch?v=gQSTMYNqBW8
2x Tristar / 17kWh v lithiu / 7,3kWp na střeše / 2xXTM-4000 / >31MWh :o / start 05/2012 s 440Wp.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od PavelR »

Atom: pravda toto me nedoslo. Elektromobily se delaj asi aji dost lehky tedy mensi dimenze brzd. Takze pripadny tazny bude tragicky tipl bych to jak u fabie. A na brzdenej vozik je jeste potreba Ecko.

Myslim ze spotreba se o tolik nezvysi. Zalezi tedy na stylu jizdy. Kdyz se vyuziva setrvacnost a nejede se brzda plyn tak to nebude tak zly.

Jinak video ... to je bomba toto bych chtel videt na vlastni oci....
i4wifi a.s.
Příspěvky: 73
Registrován: stř črc 25, 2012 8:20 am

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od i4wifi a.s. »

Elektromobily VW Golf CityStromer a polský FIAT 126p v pořadu na Stream.cz

http://www.stream.cz/nejnovejsi/meziply ... y-z-bazaru
i4wifi a.s.
Příspěvky: 73
Registrován: stř črc 25, 2012 8:20 am

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od i4wifi a.s. »

PavelR píše:http://www.sauto.cz/osobni/detail/peuge ... oFrom=list
Hledme hledme. Mirne jete eletromobily zacinaji mit cenu bliz realite.
Další nabídky na SAUTO:

Citroën C-ZERO 424 710 Kč
http://www.sauto.cz/osobni/detail/citro ... oFrom=list

Citroën C-Zero s přídavným topením; 2x nabíječka, 471 900 Kč
http://www.sauto.cz/osobni/detail/citro ... oFrom=list
i4wifi a.s.
Příspěvky: 73
Registrován: stř črc 25, 2012 8:20 am

Re: Elektricka / hybridni auta - VW GOLF

Příspěvek od i4wifi a.s. »

Jen pro zajímavost:

VW Golf CityStromer (1995) s LiFePO4 - 297 000 Kč (již prodáno)
http://www.ev-power.eu/docs/web/2014/VW ... Prodej.pdf
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od PavelR »

i4wifi: nikdy jsem nerikal ze je to neprodejny. Jen to ze je to pro nadsence. Tato veta ve videu taky padla. Proste to je porad 20 let stary.
Ve videu je jedna velka nepresnost je tam zmineno, ze olovene aku maji velkou zivotnost. Lifepo to je uplne o necem jinym.

Ty nabidky na sautu jsou jiz prijatelnejsi. Jakmile u me prijde na radu auto (co se investic tyce) tak za takovou cenu uz si elektromobil dokazu predstavit.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od Mikel »

Zdravim vsechny,
jen pro porovnani, tento tyden recenzovana verze Citronu Berlingo za cenu 654500,- bez DPH http://www.hybrid.cz/test-uzitkovy-elek ... o-ctyr-let
No a u nasich sousedu v Nemecku se tyto auta prodavaji za 14.277 € (393 089 Kc) bez DPH.
Jsou take nova a maji jich mraky skladem.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od gupa »

atom píše: Tažné jde dát i na smárta, ale 35kg/300kg max. tomu odpovídá.
Ne na každého smárta jde dát kula. Identifikuje se to přes TP, výrobce to tam musí nějak napsat a bez toho nejede vlak. Zeptám se který bod ve velkém TP a údaj musí být. Mercedes má hroznou komunikaci, jsem mu tam kvůli tomu psal aby to tam dopsaly, připadalo mi to, že odpovídá automat bez mozku. Známý si i vozík koupil že to půjde ale nakonec vozík prodává a smárt je bez tažného.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od PavelR »

Mikel píše:Zdravim vsechny,
jen pro porovnani, tento tyden recenzovana verze Citronu Berlingo za cenu 654500,- bez DPH http://www.hybrid.cz/test-uzitkovy-elek ... o-ctyr-let
No a u nasich sousedu v Nemecku se tyto auta prodavaji za 14.277 € (393 089 Kc) bez DPH.
Jsou take nova a maji jich mraky skladem.

Clanek pekny ale zase ty kecy. Dodávka po 4 letech provozu ma motor zraly na generalku? Co je toto proboha za blbost.
Pri zminovanem najezdu 40k rocne chce tedy autor clanku rict ze dodavky maji po 160000km motor hyn a musi na generalku, ktere se dnes jiz mimochodem nedelaji pac uz neni doba š120 ....
Na zivotnosti auta se nejvic podepisuje zpusob zachazeni. Pokud nekdo honi spalovak od studena a jezdi jak dobytek zivotnost zkrati, nastavaji drahe opravy a ekonomika provozu jde do haje. Pokud budu zachazet s elektormobilem taky jako dobytek tak se mu to taky nebude libit.

Takoveto lzi a polopravdy elektromobilum spise skodi v jinak dobre napsanem clanku.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od Roger »

gupa píše:
atom píše: Tažné jde dát i na smárta, ale 35kg/300kg max. tomu odpovídá.
Ne na každého smárta jde dát kula. Identifikuje se to přes TP, výrobce to tam musí nějak napsat a bez toho nejede vlak. Zeptám se který bod ve velkém TP a údaj musí být. Mercedes má hroznou komunikaci, jsem mu tam kvůli tomu psal aby to tam dopsaly, připadalo mi to, že odpovídá automat bez mozku. Známý si i vozík koupil že to půjde ale nakonec vozík prodává a smárt je bez tažného.
Ani nejsilnejsi skodovka nemela povoleny tazny, pry sportak a nechteli kazit vzhled...

A silny auto (110kw, silny brzdy) melo v TP omezeni na 650 kg (bezny limit vleku je 750 kg)...
JirkaK
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 27, 2012 1:38 pm

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od JirkaK »

Ono nejde ani tolik o výkon nebo brzdy, ale i o hmotnost (což je u sporťáků trochu v protikladu k tahání vozíku :-) ). Auto totiž pak musí ustát daleko víc, než když jede jen samo o sobě. Ono se to nezdá, ale i vozík s nějakými pitomými 4 pytli brambor dokázal autem (krátká Felicie) při intenzivnějším brždění dost slušně smýknout (pravda, byla mokrá silnice). Takže abych pravdu řekl, v reálu bych si moc neuměl představit něco tahat třeba za Smartem. Ono by to samozřejmě šlo, ale neměl bych z toho teda moc dobrý pocit :).
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od PavelR »

Mozna ze bude nejpodstatnejsi ta hmotnost. Ja mam vozik 750/1650kg auto samotne ma nejakych 1900kg ( zjisteno orientacne kdyz jsem jel pro uhli a vazili me s celym autem) :-D
Mohu potvrdit ze kdyz jsem tahl nejakych 700kg tak to bylo citit hlavne na akceleraci na brzdach jen trosku. Souprava se chovala klidne i na houpacich....
Veles
Příspěvky: 63
Registrován: úte čer 05, 2012 3:52 pm

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od Veles »

Ani nejsilnejsi skodovka nemela povoleny tazny, pry sportak a nechteli kazit vzhled...
A jak vysvětlíš, že na Škoda 100 a Škoda 120 sem tažné měl? V techničáku? A dokud jsem nedal do šrotu, procházelo to technickou?. Ano byl jsem omezen taženou vahou, ale to jsem i teď (stačí si přečíst předpisy). Takže laskavě nepiš nepravdy. Já toto fórum chápu jako místo kde se píší fakta ne dojmy, které někdo předkládá jako fakta, protože autobus.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od brin »

Taháním vozíků se docela dobře zabývají na fórech jachtingu, kde je vysvětleno co a jak se může tahat a za čím. A k čemu také potřebujete řidičák B+E apod. Pokud člověk jede opatrně, jde tunu táhnout i za škodovkou 105. Ale legální to asi nebude.
Veles
Příspěvky: 63
Registrován: úte čer 05, 2012 3:52 pm

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od Veles »

Jde jde o to jestli lze mít tažné za 105tkou nebo kolik za ní můžu táhnout? Něco podobného jsem řešil u Octávky, kdy jsem vybíral vozík a řešil kolik váží vozík + náklad a jaký poměr je pro mé použití výhodný(překvapivě váha vozíků lítá +-300kg). A mít možnost táhnout o nějaké kilo navíc se může hodit.

Takže lze mít tažné na 105tce legálně? ANO. Je ale omezena váha nákladu+vozík? ANO.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek