Kapanadze - rezonanční generátor

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od dracekvo »

No když už jsme u těch žárovek, tak zcela bězně jsem vysílačkou rozsvicel zářivky v garáži. Stačilo zajet autem dovnitř, zapnout zesilovač a zavysílat :)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od mypower.cz »

solárník píše:Dokud přede mne někdo nepostaví na stůl v reálu takovýhle funkční přístroj, tak si o Harry Potterovi budu myslet své, sorry. Zdůrazňuji v reálu, ne ve filmu, nebo na sestříhaném a možná i těžce retušovaném videu na youtube, kde jsou 220AC přívody umně schované někde za nohou stolu ;)
Nechci nicit zdejsi diskuzi, ktera se zvrhla v zesmesnovani misto podavani faktickych argumentu. Jen poznamka k vyse citovanemu - pripada mi to jako nazor zdejsiho rogera na ostrovni fotovoltaiku :) Tak pozor aby jsme se v nekterych vecech leckdy nemylili a nektere veci nezesmesnovali tak nejak uz pak ze setrvacnosti a to i neco, co by teoreticky mohlo fungovat, ale aktualni hranice fyzikalnich, ci jinych znalosti a zivotnich zkusenosti konkretniho opovrhujiciho jednotlivce z nejakeho duvodu rikaji ze to proste mozne neni. To se tyka cehokoliv, ne jen free-energy. Nikdy nerikej nikdy. A co hlavne.. nikdy nezesmesnuj, dokud si nejses opravdu jist. Fotovoltaikou si nekteri lide nejsou jisti dodnes a jsou tak zatvrzeli, ze i kdyz zijete bez DS jako treba ja nebo zdejsi Karel, a jeste par dalsich nejen v CR, nekteri vam proste budou tvrdit ze bez DS nezijete a hotovo. Tak ne no... :) . Ja si nejsem jist posledni dobou skoro nikdy.

Tolik ma vsuvka, nenechte se rusit a pokracujte :)

EDIT: jeste k tem videim na youtube dodavam svuj nazor: existuji dva typy videi. Jedny, ktere ukazuji ze to funguje, druhe, ktere ukazuji ze to nefunguje a pripadne kde jsou schovane draty. Existuje vsak nejake video, ktere jasne chytne dotycneho predvadejiciho pri cinu a jasnym dukazem a merenim prokaze, ze je do zarireni nekama jinama dodavana energie? Existuje takove video? Zatim slysim pouze dohady o tom, kde ty draty mohou byt schovane. Jsou to ale zatim pouze dohady. Uplne stejne jako ty, jestli to skutecne muze fungovat, nebo nemuze. Tot me vnimani free-energy. Mam k tomu rezervu, protoze nemam ani cas to vyzkouset, nebo objevovat. Nicmene nerikam ani ze to nemuze fungovat ani ze to fungovat muze. Proste nevim a jist si tim nejsem, protoze neni na zaklade ceho si tim byt jist. Me aktualni fyzikalni znalosti nejsou zcela uplne. A to nejsou u nikoho. Kdo tvrdi ze ano, dela ze sebe asi boha:)
Ondřej

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od Ondřej »

No co by si ta ruská státní televize bez Hulywódu počala :D

Přijde doba, kdy i skeptici poznají, že zesměšňovali pouze sami sebe. Potom jejich současný komenty budou sloužit už jen jako memento natvrdlosti. 8-)
Ještě upozorňuji, že to tu píšu pro hlavy otevřené (menšina). S názorama skeptiků samozřejmě počítám jen jako s "vatou" ve vlákně.

A kdo by rač študoval teorii od základu: http://www.free-energy-info.tuks.nl
Uživatelský avatar
jose
Příspěvky: 277
Registrován: pon zář 12, 2011 2:25 pm
Bydliště: Kvasice

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od jose »

Ondřej píše:Vtip je v tom, že i kdybych měl doma třeba 10kW zdroj, tak to prostě takhle otevřeně veřejně na netu nepřiznám a rozhodně nejsem sám.
Můj požadavek na podání faktických argumentů byl zakladatelem tohoto vlákna odmítnut. Proto si stojím za tím, že je toto slepá ulička a nedá se to použít pro napájení našich domovů.
Přirovnání k Rogerovi pokulhává, protože ostrovní systémy existují a můžeme se s nimi setkat. Generátory energie z ničeho jsou jen mlhou zastřené pokusy.
Měnič Xantrex XW6048; 0,5 baterie Tesla Model 3 (40 kWh)
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od fugas »

Ahoj ve spolek.
Můžete mi prosím lidičky někdo velmi polopatě vysvětlit,jak ta věc tedy funguje?

EDIT:Tedy polopatě a obecně :)
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od mypower.cz »

jose: Zakladatel tohoto vlakna je jeden, sam se problematice nevenuje tak ze by mel neco funkcniho, doma nic realneho nema a teprve se s tim sam (jak psal) seznamuje. Z tohoto bych zavery nedelal. Musis se obratit nejspise na nekoho kdo se tomu vice venuje a mozna se toho vice dozvis. Necekal bych moc ze ta informace dojde za tebou sama. Je ale vec kazdeho co poklada za realne, co ne a co bere s rezervou (co kdyby nahodou). U me v techto vecech prevlada rezerva. :)
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od drama »

Ondřej píše:S názorama skeptiků samozřejmě počítám jen jako s "vatou" ve vlákně.
Pokud mě paměť neklame, vata se také ohradila proti tomu maďarskému podvodníkovi, kterému tu taky leckdo věří/věřil, ale zas takhle generalizovat... :)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od mypower.cz »

fugas píše:Ahoj ve spolek.
Můžete mi prosím lidičky někdo velmi polopatě vysvětlit,jak ta věc tedy funguje?

EDIT:Tedy polopatě a obecně :)
Po lopate:

FV panel bere energii ze slunce.

Toto zarizeni bere energii z nekama jinama.

Tot cele. Zatim ale funkcni zarizeni jsou pouze na netu, takze se prudce spekuluje, jestli je to mozne, nebo neni, lide se znalosti soucasne fyziky to striktne odmitaji a vsude jsou dle vetsiny schovane kabely a baterie tudiz je to jasny podvod, ovsem nikdo zatim nedolozil kde ty baterie a kabely schovane jsou a jestli tam opravdu jsou. Takze vlastne neni jasno jestli to jede a nebo ne.
Ondřej

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od Ondřej »

"Generátory energie z ničeho" -energii samozřejmě nelze čerpat z ničeho. Tyhle zařízení ji čerpají ze substrátu/media pro vznik elektřiny, magnetismu (a dalších věcí), a tím je starej dobrej Éter. Musí se ale umět do něj vhodně šťouchnout a pak zachytit jeho reakci.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od fugas »

Nejsem tedy tak úplně fyzikář,ale odpověď z někama jinama mě tedy moc neuspokojuje ;)
Při pátrání po informacích o VE jsem se prokousal až ke stránce,kde pár nadšenců věří.A to v to,že když zavřou větrák do nekonečného tunelu,tak z vyrobeného proudění mohou odebírat větší energii,než vložili a že se tudíš přeměna nerovná jedné...Vydedukoval to jeden nadšenec z tohoto: Aerodynamický tunel jedné automobilky má 4Kw větrák,ovšem větrná el. umístěná za ním dává výkon přes 5Kw.
Tomu se podle mě nelze divit,protože rozpohybovaný vzduch má samozřejmě jistou setrvačnost.Příkon s výkonem se prstě po chvíli vyrovná.
Nebo z počátků letectví...Byli i tací,kteří věřili,že deštníkovitá potvora poletí na základě axiálního máchání deštníkem...
Nicméně,nebýt takových nadšenců,patrně by nevznikla spousta dnes už samozřejmých vynálezů.Neříkám tak,ani tak.Nicméně přestanu propadat skepsi,až mi někdo obecně vysvětlí,odkud je z někama jinama.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od fugas »

Ondřej píše:"Generátory energie z ničeho" -energii samozřejmě nelze čerpat z ničeho. Tyhle zařízení ji čerpají ze substrátu/media pro vznik elektřiny, magnetismu (a dalších věcí), a tím je starej dobrej Éter. Musí se ale umět do něj vhodně šťouchnout a pak zachytit jeho reakci.
Jak už tady někdo psal,staré dobré CB umí rozsvítit garáž.Zhltne na to ale 200W.
Navíc,pokud někdo umí do magnetismu v éteru správně šťouchnout a odčerpat z něj energii,připraví o ni někoho jiného.Tedy toho,kdo ji do toho éteru poslal.Síbíčkáře,poskytovatele internetu,nebo pilota letadla :) Je to tedy tak,jako bych se napíchnul na kabel v zemi někde uprostřed planiny?
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od dracekvo »

Tak když už jsme u toho kradení energie. Vím, že ohradníky se nesmějí tahat souběžně s VN vedením, protože i po vypnutí ohradníku by stále kopal. Souběžný dlouhý drát si je schopen v blízkosti VN naindukovat nějaké napětí. Ale kolik W se z toho dostane nevím. Nicméně, o žádnou volnou energii se nejedná. Protože pokud vypne elektrárna, tak končíte i vy.
Dále co mě napadá, existují nízkopříkonová bezdrátová čidla, která ke svému napájení využívají elmag. bordel co je ve vzduchu (mobilní sítě, wifi atd..)
Jenže pokud by na podobné systémy napájení přešli všichni, tak bude zbytečné provozovat elektrárny, takže se vypnou a rázem nebude svítit nikdo, protože nebude odkud tu "volnou" energii brát.
Uživatelský avatar
jose
Příspěvky: 277
Registrován: pon zář 12, 2011 2:25 pm
Bydliště: Kvasice

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od jose »

Tomu se říká Energy Harvesting (sklizeň energie) a je to dělané opravdu jen pro nízkopříkonová zařízení.
Měnič Xantrex XW6048; 0,5 baterie Tesla Model 3 (40 kWh)
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od fugas »

Tímto jsme u toho.Vždycky to vyžaduje někoho,kdo tu "volnou" energii zaplatí.Navíc těm,kdo vlnění využívají k nějakému přenosu dat,v podstatě nainstalujeme rušičku a jejich data na místo určení nedorazí.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od fugas »

jose píše:Tomu se říká Energy Harvesting (sklizeň energie) a je to dělané opravdu jen pro nízkopříkonová zařízení.
Například pro blikající zvířátka na mobilech puberťáků :D
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Ondřej

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od Ondřej »

:lol: Tady se jeden pobaví.
Nejedná se o žádný záchyt EM vln. 48kW EM záření v místnosti, by bylo přece jen trochu moc:) https://www.youtube.com/watch?v=CcCYvr-jQuQ
Éter, jako substrát pro vznik a existenci energie EM, jí může dávat nekonečně.

https://www.youtube.com/watch?v=N1AlJ3FeROk -tyhle videa s kravaťáckýma investorama byla samozřejmě sesmolena pouze pro pobavení joutuberů :lol: Myslíte, že ti, co je případně nakoupili pro svoje fabriky, se s tím budou chlubit v médiích?
Existují i tepelný zdroje, který už tajně používají i fabriky, kde mají velkou spotřebu třeba horké vody na výrobu. To mám z důvěrnýho zdroje. Budou se chlubit konkurenci?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od mypower.cz »

fugas píše:Tímto jsme u toho.Vždycky to vyžaduje někoho,kdo tu "volnou" energii zaplatí.Navíc těm,kdo vlnění využívají k nějakému přenosu dat,v podstatě nainstalujeme rušičku a jejich data na místo určení nedorazí.
No .. to neni az tak zcela presne .. Za volnou energii ja treba muzu povazovat to co mi sviti na strechu a diky cemuz ted pisu prispevek. Akorat ze tehle volne energii se rika mezi lidmi slunecni energie, nebo solarni, nebo jak kdo chce. No a ja nejak nenalezam nekoho kdo tu volnou energii zaplati. Komu ja za ni platim.. slunci? Podotykam .. za ENERGII, ne za stavbu systemu, pro prevod energie z jedne na druhou, lepe vyuzitelnou. Ale to jsme zase u neceho jineho :) Nebo komu je placeno za energii z vetru (pokud si ji ziskavame sami a nekupujeme ji od jineho), nebo z toho ze gravitace tahne vodu smerem dolu coz se da taky pouzit jako zdroj energie. V tomto pripade bych rekl ze volna energie je prave ona gravitace. Neco co neumime az tak dobre ovladat. Neco co je rekl bych blize tomu co se nazyva volna energie, akorat ze gravitace je trosku lepe prozkoumana. Zrusit ji neumime, ovladat ji neumime (asi), umime ji vyuzit skrze hmotu, kterou pritahuje, treba vodu.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od fugas »

Pak tedy zaujímám stejný postoj,jako mypower.Nechám si tedy rezervu.Ale teď jsme ve slepé uličce,protože pokud zařízení máš,tak nám ho neukážeš :D Zůstávám u panelů,případně větru.Že totiž svítí slunce a fouká vítr,to jsem schopen prokázat bez problémů :) Navíc to nemusím tajit a takové zařízení,jak ho popisuješ by mě rychle znudilo,když to neomezeně přeměňuje,aniž bych na tom měl co vychytávat.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od fugas »

mypower.cz píše:
fugas píše:Tímto jsme u toho.Vždycky to vyžaduje někoho,kdo tu "volnou" energii zaplatí.Navíc těm,kdo vlnění využívají k nějakému přenosu dat,v podstatě nainstalujeme rušičku a jejich data na místo určení nedorazí.
No .. to neni az tak zcela presne .. Za volnou energii ja treba muzu povazovat to co mi sviti na strechu a diky cemuz ted pisu prispevek. Akorat ze tehle volne energii se rika mezi lidmi slunecni energie, nebo solarni, nebo jak kdo chce. No a ja nejak nenalezam nekoho kdo tu volnou energii zaplati. Komu ja za ni platim.. slunci? Podotykam .. za ENERGII, ne za stavbu systemu, pro prevod energie z jedne na druhou, lepe vyuzitelnou. Ale to jsme zase u neceho jineho :) Nebo komu je placeno za energii z vetru (pokud si ji ziskavame sami a nekupujeme ji od jineho), nebo z toho ze gravitace tahne vodu smerem dolu coz se da taky pouzit jako zdroj energie. V tomto pripade bych rekl ze volna energie je prave ona gravitace. Neco co neumime az tak dobre ovladat. Neco co je rekl bych blize tomu co se nazyva volna energie, akorat ze gravitace je trosku lepe prozkoumana. Zrusit ji neumime, ovladat ji neumime (asi), umime ji vyuzit skrze hmotu, kterou pritahuje, treba vodu.
Příspěvek jsem vztahoval k popisovanému zřízení a slovo volnou jsem umístil do uvozovek.Čili jsem to myslel tak,že zapalcená energie není volná.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Ondřej

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od Ondřej »

Gravitaci má v režii Éter. Kdo chce, může si ji zrušit na stole v kuchyni. http://www.youtube.com/results?search_q ... ntigravity
http://search.seznam.cz/?q=lifter&aq=-1 ... n-HP&thru=

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek