Kam investovat peníze?

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.

Peníze dám raději do

pravidelných záloh
2
6%
soběstačnosti a nezávislosti
32
94%
 
Celkem hlasů: 34

PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Kam investovat peníze?

Příspěvek od PavelR »

Expert neexpert. Ale sezen dneska remeslnika ktery udela smluvenou praci za smluvenou cenu ve smluvenem terminu. Nerikam ze takovy nejsou ale najit takovyho je fakt problem.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Kam investovat peníze?

Příspěvek od Roger »

Ja se nebavil o remeslnikach. V tom mas urcite pravdu (remeslnika totiz dneska dela povetsinou debil, co se neuchytil jinde), ja se bavil obecne.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Kam investovat peníze?

Příspěvek od Roger »

brumlaj píše:souhlas až na
Roger píše:Tvrdit treba ze vse umis lepe nez expert je samo o sobe blbost.
Nic takového jsem nenapsal. Já jen tvrdím, že "experti" na to se.ou, nebo se o žádné experty nejedná. Potvrzuje to již mým otcem vtloukaná životní moudrost: "každý ve svém profesním růstu postupuje až na pozici kterou už z různých důvodů není schopen zastávat. A na této pozici se křečovitě drží až do důchodu."
p.s.: nevkládej lidem do úst něco co neřekli, či nenapsali, případně se dej na novinařinu ;-) . Jo a koho volím zde na fóru není důležité.
Tady tvrdis
brumlaj píše:
Roger píše:A ono to i zak funguje v realu, clovek co vsechno umi neumi nic poradne ze jo :-) a pokud nahodou umi, zase mu to nikdo neveri. Vse ma 2 strany mince.
to sice neumí(pořádně), ale zatím nevím o případě, že by to neuměl asi 100x lépe než ten koho si na práci najme. Takže finančně vyjde lépe udělat si sám i když pomalu a nedokonale.
Tohle: umi(s) to 100x lepe nez ten, kdo se zivi touto praci.

Tak to gratuluji v programovani, genovem inzenyrstvi, detektivni cinnosti a vyrobe uzenin a v podstate dalsich 100 oborech lidske cinnosti (v obecne rovine je ten vyrok blabol). Anebo jsi to myslel jinak a ja to nepobral, to je take mozne :-) mozna jsi myslel, ze kdyz sis najal remeslnika, tak ti praci zfusoval, ale to je povetsinou o (z mych zkusenosti):
1) budto o spatne dohode anebo a to hlavne,
2) o spatne kontrole investora
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Kam investovat peníze?

Příspěvek od střídač »

Roger píše: Koho oloupila? Ty co dluzi a tech je vetsina, jiste ne :-) inflace vzdycky olupuje ty, co maji nasysleno, je to takovy maly prenos bohatstvi k chudym :-) to platilo i v 1953, jakkoliv to bylo svinstvo, tak zkratka oloupili prevazne bohate...
No strávil jsem na burzovních parketech nějaký ten čas: Tato zkušenost není přirozeně zárukou ničeho, leč přece jen nějaké poznatky lze zevšeobecnit.

Nové peníze vždy prostupují ekonomikou a to tak, že ti co jsou u peněz dřív bezrizikově vydělají. Jsou to vždy banky v monopolním postavení. Poslední u nových peněz vždy a za každých okolností tento rozliv zaplatí. Jednak rozředěním stávajícího množství peněz inflací a jednak znehodnocením svých úspor.
Tak a v tomto okamžiku zkus posoudit vliv nalití 200 mimiard korun do ekonomiky prostřednictvím zakoupení ojr jaký bude mít na stávající peníze (zjednodušeně). Jen neskonale pitomý pitomec může tomuto kroku žehnat, neb zaplatí to vždy a za každých okolností poslední v řetězci. Oněch spodních 10 milionů nemajetných. Ti poslední nejsou oni majetní, či policisté, hasiči, státní úředníci, lékaři a jinak monopolně postavení příjemci státních peněz. Jsou to vždy a za každých okolností nejméně vydělávající dělníci, důchodci a jiní odkázáni na drobty ze státního hodokvasu.

Ono myslet si, že důchodce co měl 100000,- Kč nasysleno a desetitisícový důchod se nějak rozšoupne ve svém utrácení je zvrácené. Případně že je převážně oloupen onen "bohatý důchodce".

Již od roku 2008 věštím dlouhotrvající deflaci navzdory všem inflačním zvěstem těch největších ekonomických a vládních analytických expertů všeho druhu. Tento krok CNB bude mít jen jeden dopad, krátkodobé pozdržení deflace. O to hlubší nakonec bude.

Ono myslet si, že když mám na rohlíky 10 korun a jeden stojí dnes dvě koruny, že si zítra za onu desetikorunu koupím šest rohlíků za dvěpadesát jak předpokládá CNB, je mírně řečeno směšné. Opět jen zopakuji, hodně rychle ke zdi.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Kam investovat peníze?

Příspěvek od Roger »

Tak ty vestis z repo sazby prichazejici dlouhotrvajici deflaci, joo? Noo, jednou jiste prijde, takze se urcite nepletes, ale od te vestby za 8-10 let, to zase neni zadny vizionar...

Ty tedy nesouhlasis s mym vyrokem, ze inflace "olupuje" bohate, nebo souhlasis nebo jak??

Zbytku moc nerozumim, nejsem ekonom a prijde mi to jako mlzeni. Zkus psat citelne priklady pro obycejny lidi a ne jak politici a novinari nebo v hadankach, abych to pochopil i ja.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Kam investovat peníze?

Příspěvek od brumlaj »

Roger píše: mozna jsi myslel, ze kdyz sis najal remeslnika, tak ti praci zfusoval, ale to je povetsinou o (z mych zkusenosti):
1) budto o spatne dohode anebo a to hlavne,
2) o spatne kontrole investora
přesně tak, k bodu 2 - pokud mám něco kontrolovat, musím vědět co a jak a dostáváme se do pravěké otázky zda byla dříve slepice, nebo vejce. Když už mám o práci povědomí a stojím řemeslníkovi celou dobu za prdelí aby něco nezkurvil, tak si to už udělám sám, je to levnější. a tím pádem je dost nabouraná Tvá doměnka o výhodnosti expertů......
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Kam investovat peníze?

Příspěvek od Roger »

Jenze muj vyrok byl obecny a ne uzce smerovany na zcela primitivni ukony remeslniku, ktere povetsinou zvladne kazdy jen teochu zrucnejsi, kdyz vi, jak se to dela a pak je to mozna i levnejsi a pak, v urcitych pripadech mas jiste pravdu, ale ne obecne. Ostatne slepy strevo si aky sam nevyoperujes :-)

A to hlidani by mel resit bod1) a kdyz mu nechci stat za prdeli tak tam mam webcam s pvr :-) na bodu 1) jsem jednou usetril 80000 na blbe koupelne v byte a bod 2) jak popisujes, viz predchozi veta, to zkoukne dozor a pak bud platis nebo neplatis a mas to (sice zku.veny ale) zadarmo :-)

Ver mi ze udelat si sam a vse si k tomu nastudovat dobre znam, je to mnohdy VELMI VELMI neproduktivni, skolikrat tam nechas vic casu nez kdyz to sectes tak se podivis, samozrejme jina situace je u duchodce a u studenta. Ty maji casu relativne dost :-)
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Kam investovat peníze?

Příspěvek od střídač »

Roger píše:Zbytku moc nerozumim, nejsem ekonom a prijde mi to jako mlzeni.
No když nerozumíš, tak jak poznáš mlžení.
Spíš to vidím jako: kdybych něco mooc pitomýho neplácl byl bych za pitomce, tak teda něco dám. A, nebo, že by přece jen srážka s blbce. Ale né, Roger přece není blbec. Tak to jsem teda úplně v koncích.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Kam investovat peníze?

Příspěvek od Frenky »

Střídači, neměli bychom pro pana Rogera založit vlastní vlákno ? Třeba já jsem Roger všude jsem byl a všechno znám. Trochu mi to připomíná jednu knížku od Ondřeje Sekory.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Kam investovat peníze?

Příspěvek od goodbie »

Brouk Pytlík??? :?:
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Kam investovat peníze?

Příspěvek od Roger »

No panove, s rozumem v koncich, dodnes jsem si myslel, ze cilem je usetrit a koukam ze kdyz si nekdo koupi za 60klacku centralu (aby mohl dobijet baterky treba, kdyz nesviti sluňicko) tak o nejakou racionalni ekonomickou kalkulaci vubec nejde :-) mozna jen spis vzdor, jak to nandam systemu?

Hlavou zed neprorazim... Tak to aspon zabalim do sebevzdelani? Jo jo stridaci, neco jako univerzita 3 veku :-)

Jak poznam mlzeni? Jednoduse tve odpovedi v hadankach stridaci, ze kterych je jasne, ze vlastne nevis a pak se pochlubis, zes predpovidal uz 2008 a dosud se to ani nenaplnilo.

Hele, to soudruh Stanley take predpovidat pad dvojcat a v 2010-2011 predpovedel pad velkeho meteoritu na Cinu (videl jsem video z 2011, kde toto tvrdi), no seknul se, bouchlo to do Ruska a moc velky ani nebyl... Myslim ze ma lepsi vysledky v predpovidani :-€))
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Kam investovat peníze?

Příspěvek od mypower.cz »

Roger, mate auto? Pokud ne, jezdite MHD, vlakem a busem. Pokud ano, tak nevim.. ja myslel ze cilem je usetrit a koukam ze si nekdo koupi za 100 klacku bouraka aby mohl jezdit na nakupy a nemusel mrznout na zastavkach, tak o nejakou racionalni ekonomickou kalkulaci vubec nejde :-) mozna jen spis vzdor, jak to nandam systemu?

Roger, mate barak? Pokud ne, drtite najem. Pokud ano, tak nevim.. ja myslel ze cilem je usetrit a koukam ze si nekdo koupi za dve mega barak, tak o nejakou racionalni ekonomickou kalkulaci vubec nejde :-) mozna jen spis vzdor, jak to nandam systemu?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Kam investovat peníze?

Příspěvek od mypower.cz »

Roger jedno jste zcela zasadne na tomto foru nepochopil. Cilem je predevsim odstranit zavislost. Decentralizovat. Cim vice, tim lepe. Usetrit neni az tak prioritni. Chapeme? Uz tu prosim nikomu netlacte vase ekonomicke rozvahy, ja bych rekl, ze to tu malokoho zajima. Strcte si vas cez treba fazi na jazyk a zemi do zadele. I kdyz nerikam ze nikoho to nezajima ohledne ekonomiky, ale tohle je forum o nezavislosti a sobestacnosti. Ne vzdy o honbe za nejnizsi cenou. Chapeme?
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Kam investovat peníze?

Příspěvek od Frenky »

Roger píše:No panove, s rozumem v koncich, dodnes jsem si myslel, ze cilem je usetrit a koukam ze kdyz si nekdo koupi za 60klacku centralu (aby mohl dobijet baterky treba, kdyz nesviti sluňicko) tak o nejakou racionalni ekonomickou kalkulaci vubec nejde :-) mozna jen spis vzdor, jak to nandam systemu?
Tady opravdu nejde o nabijení baterek ve sluníčkove elektrarně Rogere, FVE mám cca 1 rok. Řešil jsem opravdu jen nezávislost karavanu a pracovní problémy, kde elektrika není.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Kam investovat peníze?

Příspěvek od Roger »

To chapu, presto kdyz muj zivotni postoj bude rozezranost (koupe takoveho spotrebniho bazmeku, i kdyz si ho nacpes do nakladu) a nasledne prejdes na minimalismus a zmenu (snaha usetrit a odpoutat se od systemu), tak to je tedy vyznamny obrat, gratuluji.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Kam investovat peníze?

Příspěvek od střídač »

Roger píše:Hlavou zed neprorazim... Tak to aspon zabalim do sebevzdelani? Jo jo stridaci, neco jako univerzita 3 veku :-)
Drahý Roger,

možná by bylo vhodné se uvést. Stačí naznačit!! věk, vzdělání, současné pracovní zařazení, koníčky. Mne by upřímně zajímalo, co jsi za člověka, že musíš stále mít tu schapáckou akční pózu. Asi tě ta póza uspokojuje, potom je to v pořádku. Každý máme nějakou duševní poruchu. Jen by bylo dobré tě zařadit a následně s tebou i tak jednat.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Kam investovat peníze?

Příspěvek od mypower.cz »

To je vase domenka Rogere. Tak to mozna vnimate vy a sve z prstu vycucane zavery cpete ostatnim jako fakt, ze tak to je a basta fidli. Ja to vnimam jinak. Slova jako rozezranost i minimalismus jsou prave ono nepochopeni diky vasi nezkusenosti (treba s zivotem s uplne ostrovni FVE - vite totalni kulove) a neznalosti (zpusobu vnimani hodnot a snaze o dosazeni urcitych cilu druheho cloveka, ktereho vubec neznate).
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Kam investovat peníze?

Příspěvek od Roger »

Jisteze to je jen zjednoduseni, cerna a bila a real je vzdy na skale mezi tim... Neber me za slovo. Kazdopadne jsem vycitil, ze ho mrzi ze uz to slevnilo o 20KKc a mezi nami, jake jsou cile dotycneho jsem asi chybne vyhodnotil z toho mala prispevku to objektivne nejde.

Usmevne vsak je diskuse v tomto vlaknu o investicich o tom, ze si nekdo koupi elektrocentralu za 60000 ktera se da koupit (2kw) za 5500,- - otazku, jak investice dopadla jsem si odpustil, protoze jsem naznal, ze takova koupe cloveka frenka mrzela...

Jsem rentier Roger. Uz si muzu dovolit o vseho kecat. Zbytek na co se ptas, je relevantni k veci jak? Cloveka nehodnotim podle papiru :-) pokud jsem napsal kravinu, res konkretne. Nikdo neni neomylny.

A tolerance je prave o tom, respektovat neci nazor, i kdyz s nim nesouhlasim, ano?
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Kam investovat peníze?

Příspěvek od střídač »

Roger píše:Jsem rentier Roger.
No vida, přece se jen posunujeme. Opět, a stačí jen naznačit co je zdrojem rentierství. Dědictví, vlastní přičinění, investice...
Pokud se nestydíš, naznač vzdělání, alespoň obor.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Kam investovat peníze?

Příspěvek od brin »

Proboha co tu řešíte, vždyť kdyby nebylo lidí jako zdejší admin a dalších, nikdy bych se nedozvěděl spoustu zajímavých a zábavných historek. A že to pro finančně velmi gramotného není ideální investice? Co na tom? Pro ně to ideální investice je, protože je činí spokojenými. Naplňuje jim život. Stejně tak je vidět Rogere, že tobě něco v životě chybí. Nudíš se, protože zřejmě nemáš co dělat. I kdyby jsi skutečně byl rentiérem. Najdi si něco konstruktivního. Nemusí to být ani výhodná investice. Pokud se něčemu budeš věnovat skutečně do hloubky a s nadšením, pravděpodobně k tobě ty hodnoty přijdou samy. Nebo nedělej nic a nic nezkazíš, o nic nepřijdeš, ale taky nic nezažiješ.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek