ako postavit dom za 30000 Ksč

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Re: ako postavit dom za 30000 Ksč

Příspěvek od Roger »

Uvaha: Kazdy hrabe protoze dnes jde vsechno koupit.
Drive neslo mnoho koupit tak nebylo potreba hrabat. Stejne tak nebyl brutalni prebytek spotrebnich kramu a takovy brainwashing v reklame.
Anebo je to blba dedukce?

Sent using Tapatalk
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: ako postavit dom za 30000 Ksč

Příspěvek od brumlaj »

Roger píše:Uvaha: Kazdy hrabe protoze dnes jde vsechno koupit.
Drive neslo mnoho koupit tak nebylo potreba hrabat. Stejne tak nebyl brutalni prebytek spotrebnich kramu a takovy brainwashing v reklame.
Anebo je to blba dedukce?
Ano, je to blba dedukce. Nejde vsechno koupit. Ale malo kdo si to uvedomuje. Mozna ma jen stesti, ze nechce vic nez to co je bezne na prodej. Takovych je nam lito.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Re: ako postavit dom za 30000 Ksč

Příspěvek od Roger »

Aha, tak proc tolik lidi travi vikend v hyper marketech? :-)
Bavime se o tom, PROC se lidi zmenili anebo o cem?
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: ako postavit dom za 30000 Ksč

Příspěvek od brumlaj »

Roger píše:Aha, tak proc tolik lidi travi vikend v hyper marketech? :-)
lide v hypermarketech dělím na dva typy
- ti kterym kolem bydliště ve vzdalenosti do 1 km byly postaveny nakupni centra - vysledkem bylo zavreni vsech obchodu v okoli, a pokud clovek chce jist a treba sirup ve skle, nema jinou volbu i kdyz je vylet do super hyper cokoli ztrata casu - drive na nakup stacilo 20 min., dnes pod hodinu je kumst se dostat.
- ti kvuli kterym zavrely puvodni kramy - bud maji nakupovani jako hobby - pro mne je to zvracene, ale kazdy jsme svym zpusobem jinak a ruzne trefeni. - nebo ti, kteri jdou po nejnizsi cene za kazdou cenu - i za tu, ze budou zrat piliny s otrubami a prikusovat bakelit. bohuzel teto kategorie je drtiva vetsina populace. Pomohla by osveta v TV podobne jako je potravinovy inspektor a jste to co jite, ale nedelam si iluze ze by zmena chovani byla masova.....
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
spider207
Příspěvky: 52
Registrován: pon zář 03, 2012 1:48 pm
Reputace: 0

Re: ako postavit dom za 30000 Ksč

Příspěvek od spider207 »

Aj kedysi sa hrabalo a nee ze neeee :) Rozdiel bol najma v tom preco sa hrabalo - efektivne vyuzitie prebytkov jedla (musty, sirupy, dzemy, kapusta, ...), zhromazdovanie materialu (nudza o mnohe vyrobky, materialy, suroviny, ..) kedze penazi nebolo a kazdy sa snazil co najviac usetrit = robit veci svojpomocne.
Dnes sa hrabe.. no vlastne preco? Asi je to in. "Ten ma tohle a ten ma jeste vic, a ja to chci taky se rve z plnych plic!"

Co sa tyka HM tak dnes je to trend ist na kavicku do marketu, potom vedla zmrzlinka, nakupit si saticky aby sme boli "in", decka medzitym odlozit niekde do kutika v obchode.. Ale co si budeme hovorit, je to o ludoch. "Jaky si to udelas, takovy to mas." :D
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Re: ako postavit dom za 30000 Ksč

Příspěvek od Roger »

Brumlaj a vsimnul jsi si ze ja jsem popisoval aktualni stav a nesoudil jsem? Nejdrive me odporujes a pak vlastne potvrzujes co jsem napsal.

Jen jsem vyhodnotil, proc tak masivne lidi hrabou: - protoze dnes jde vsechno koupit...
At uz prenesene nebo doslovne, takze shoda nebo ne?;-)

A stejne asi bude shoda, ze to hrabani a konzum narusuje mezilidske vztahy. Ale lidi takovi byli vzdycky, jen to drive nebylo tak videt. Ono nebylo videt spousta jinych veci, ktere dnes primo bijou do oci...

Ad HM: ty za to co lide kupuji moc nemuzou, ty prodavaji, co lidi chteji. Inspektoru mas habadej, mrkni na
http://www.stream.cz/adost
http://www.stream.cz/peklonataliri
...

Podle me je problem v tom, ze clovek je tvor vice mene hloupy, nenazrany :-) Staci se podivat na statistiku stesti nebo spokojenosti atp. Z Evropanu vyhrali paradoxne nejaky seversky stat a svetove vedou urcite nejaci indiani v busi :-) co tim chci rict bude snad pochopeno
ladin
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 12, 2013 10:10 am
Reputace: 0

Re: ako postavit dom za 30000 Ksč

Příspěvek od ladin »

spider207 píše:Na túto tému odporúčam Crash Course od Chrisa Martensona, tam je krásne vysvetlený tento (exponenciálny!) rast a kam to speje. A svetlé zajtrajšky to zrovna nie sú :sm1:
Video je opravdu velmi zajimave.... Dik za link. Velmi dlouhe a vyzaduje to soustredeni a premysleni a ne jen "pasivni konzumaci", ale fakt to stoji za ty tri hodiny. Jen mi tam chybi kapitola 20. Konci to tesne pred tim zaverem. :( Nepodarilo se mi ji na netu najit. Prosim, muzete sem dat odkaz i na zaverecne doporuceni.

Diky! Pekny den. L.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek