IDEA - Prostějov

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: IDEA - Prostějov

Příspěvek od avatar »

nebo lepsi regulátor Ten muj jde nastavit jakoli . Samozrejme ze cena je uplne jinde.....
Naposledy upravil(a) avatar dne stř srp 31, 2011 3:56 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: IDEA - Prostějov

Příspěvek od Toul »

A potřebují NiCd články speciální regulátor? Nelze použít i regulátor k PB/GEL aku? s tím že se sada nebude nabíjet na 15V ale na 14,8V?
mickey
Příspěvky: 6
Registrován: ned srp 21, 2011 7:49 pm

Re: IDEA - Prostějov

Příspěvek od mickey »

Já si myslím, že by to nemuselo tolik vadit. Snížila by se kapacita. To je mínus. A taky by nemělo být těžký změnit referenční napětí v měniči. Ale vrtej se do novýho měniče.
Spojaři všech zemí proletujte se !!!
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 98
Registrován: stř srp 17, 2011 11:25 am

Re: IDEA - Prostějov

Příspěvek od Martin »

Tomas: tak jsem to taky měřil, na DC vstupu do měniče mezi + a- je 30V AC, jinak jsem měřil mezi kostrou měniče, DC vstupy uzemňovacím kolíkem AC výstupu měniče, nulákem i fází AC výstupu měniče všechny možné kombinace a všude je 0V AC i DC, samozřejmě s výjimkou 230V mezi nulákem a fází.
Toul: taky Ti tak často spíná ventilátor chlazení na tom měniči? Psal jsem i do Deramaxu a p. Hnilica odpověděl, že je to normální, celkem mi to vadí, nedá se tam spát, ale když jsem větrák odpojil a začal večer ještě k ledničce svítit, měnič hlásil přehřátí. Asi tam dám nějaký supertichý větrák.
Avatar: v zimě to bude opravdu špatné, stačilo, když jsem vybil 90 Ah baterku a přišel letní deštivý týden a její nabití trvalo asi 5 dní. A to bylo v červenci, kdy je světlo od 5. do 21. hodin :-(
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: IDEA - Prostějov

Příspěvek od JiříK »

Pro JiříK: Já právě nechci hlídat spotřebu, ani mít plné akumulátory.
Můj cíl - Co nejvíc vyrobit. Vše vyrobené uložit. A spotřebovat. Je mi jedno jestli to spotřebuji za 1 nebo 10 hodin.

Proč hlídat spotřebu? Abych si neodrovnal baterky dřív, než by mi bylo libo. Mě je také víceméně jedno, za jak dlouho spotřebuju, co vyrobím. Prostě pak přepnu na síť. Jde o to, aby se ty baterky raz za čas nabily na 100%. Pokud budeš baterky držet pořád někde na dvaceti procentech, tak se jim to moc líbit nebude-ani těm NiCd.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: IDEA - Prostějov

Příspěvek od Toul »

Martin: Ano taky se mi spíná větrák poměrně často a hodně to ruší, pomohlo sundání krytky na větrák a výměna větráku za extrémě tichý, ale ještě pořešim otáčky, hučí to pořád dost:-( Možná by pomohlo snížit otáčky a dát ještě jeden kterej by foukal dovnitř tam co je otvor na sání.
Nikdy se mi nepřehřál a to jsem na něm měl i rychlovarnou konvici:-)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: IDEA - Prostějov

Příspěvek od mypower.cz »

me na tom 300W necistem cartrendu na ktery jedu uz snad vic jak pul roku od doby co mi nadobro umrel 600W cisty sinus, huci ventilator kazdou chvili a asi mu ho budu muset vycistit protoze zni uz tak nejak "zaneseně". Nicmene mam ho dole v rozvadeci, takze mi kraval je uplne jedno, pac ho o 2 patra vys neslysim. Sem premyslel ze bych do rozvadece namontoval nejaky vetsi tichy ventilator (klasicke pocitacove ventilatory do PC zdroju atd.) a ke stridaci hodil tak palcovy husi krk a navedl ho do otvoru po puvodniho ventilatoru. Tak bych chladil i cely rozvadec, nejen ten stridac. Nebo do stridace navest vzduch nasavany do rozvadece a ventilator by vzduch tlacil ven z rozvadece, ale prvni by byl chlazeny stridac na dne rozvadece a vzduch by sel vrchem rozvadece. Pripojit nejake tepelne cidylko, nebo to napajet primo ze stridace z vystupu na ten ventilatorek a je to v klidu myslim, nebo ne ? :idea:
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: IDEA - Prostějov

Příspěvek od Toul »

No podobnou myšlenku mám taky vyměnit 5cm origo větráček za nějaký 12cm tichý a nabastlit nějaký trychtýř. Obávám se že palcový husí krk by bylo málo. JEdnou jsem rozebral měnič hned po vypnutí a ty trafíčka vevnitř byly přeci jen teplý, takže dobré chlazení je potřeba!
Co myslíte vadilo by měniči kdybych ho dal na lodžii?:-) (mráz, asi i větší vlhko atd.)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: IDEA - Prostějov

Příspěvek od mypower.cz »

Toul píše:Obávám se že palcový husí krk by bylo málo.
No on ten ventilatorek na tom malem 300W neni o moc vetsi .. ja sem ten palec placl jen tak od oka :D . Ten ventilator je v podstate velky jak muj fyzicky palec (prvni clanek prstu jmenem palec) na ruce na delku .. tos tak nejak je velky v prumeru .. Samozrejme odpovidajici velikosti ten husi krk aby to melo co nejvetsi odtah to je jasnacka .. a nebo pak jak pisu cely vstup do rozvadece prohnat prvne stridacem a pak teprv dovnitr rozvadece a zas ven z rozvadece.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: IDEA - Prostějov

Příspěvek od drama »

Toul píše: Co myslíte vadilo by měniči kdybych ho dal na lodžii?:-) (mráz, asi i větší vlhko atd.)
Mráz by asi nevadil, ale problém by byl, kdyby měl teplotu rosného bodu, to by to pak špatně dopadlo. Záleží tedy na tom, jak je teplý tj. zda někdy nevychládá, když nejede. To by pak na něm mohla lehce zkondenzovat voda.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: IDEA - Prostějov

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,
i ten můj 2500W měnič je dosti hlučný , má dva 92mm ventilátory proti sobě . Zapnou se až při teplotě 45°C a vypnou
při 40°C . Při zátěží do cca 500W se uchladí konvekčně . Aby v létě netopil do místnosi , "horký" vzduch odvedu nad
střechu 110mm šedou odpadní trubkou .
Husí krk bych nedoporučoval k vedení tekutých médií , pokud by byla délka větší než půl metru . Protože prouděním
uvnitř vznikají silné turbulence bránící volnému pohybu média .
Na pokusy mám 600w Alpine měnič trapéz , beru jej i na cesty a vím že když "zmrzne" tak se nerozjede dokud nemá
alespoň cca 15°C :-( .

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek