Tesla Motors - petice

Elektromobily, hybridy, elektrokola, elektroskůtry, řešení pro karavany, obytné přívěsy, maringotky, obytné automobily, mobilní domy.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Tesla Motors - petice

Příspěvek od střídač »

Roger píše:Ta pracka vezme kolik cca? A kolik Ah mají v baterkách?
Roger sakra myslet, přece tady nebudeš platit za prosťáčka.

Pračka vezme na jedno praní ASI 1kWh (podle programu). Přitom největší část spotřeby je na ohřátí vody. Pokud máš teplou vodu z bojleru, je spotřeba na samotný pohon pračky ASI 300Wh. Tímto bych vypral i z baterky v autě a ještě ráno nastartoval.

Chlape takhle zarputilou povahu, to se jen tak nevidí. Ale má to i svůj půvab!
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Tesla Motors - petice

Příspěvek od mypower.cz »

Pracka Zanusi ZWF 1038 na 40st, 900 otacek.

PS: tohle uz je tak kriticky offtopic od "Tesla Motors - petice", ze to az hezke neni... ::facepalm::
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Tesla Motors - petice

Příspěvek od drama »

S dovolením přehodím výhybku zpět k tématu. Myslím si, že rozšíření elektromobilů brání především obavy z nízkého dojezdu typu "co když budu potřebovat někam dojet a nepůjde to", následně obava "co když nebudu moci nikde nabít" a v neposlední řadě "je to moc drahé".
Tesla Motors obavy z nízkého dojezdu v rámci ČR svými novými modely prakticky odstranila na druhou stranu cenu moc dolů netlačí :). Obavy ohledně nabití bude muset odstranit nějaká velká společnost typu ČEZ které se to v konečné fázi vyplatí, nebo stát, kterému se to vyplatí zase z jiného pohledu. Výhoda ČR je, že tyto instituce splývají :).
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Tesla Motors - petice

Příspěvek od Roger »

AUTO EL.: Myslim ze cena je prvni parametr pro vetsinu. Vetsina si totiz za 150-250K (aniz bych to schvaloval!) rada dokoupi druhe auto jako nakupni vozik. Ale muselo by se to VYPLATIT (porizeni i provoz=zivotnost baterek). Za 800 klacku si to elektrovozitko koupi leda snob ci nekdo kdo penize neresi a porsche / audi / ferrari nebo vrtulnik uz davno ma :-) a to rikam ze mam pomerne povedomi o tom, jak dokonale ma fungovat rekuperace atp.

Admin: perfektni prehled, diky.

Stridac: spekulovat o odberu nez se zeptat na zkusenost, to dela jen extra trida demagogu :-) stitkove hodnoty jsou - viz priklad s cerpadly a prvni post - no na draka, navic dnes pracky vzdy maji optimalni davku vody a tedy i ohrev se lisi klidne o 100% a me zajimalo spise v rovine: kolik tak potrebuju Wp na strese a AKU ve sklepe, abych mohl prat bez ohledu na slunce :-) teda treba v zime kdy peru nejvic, v lete jsem letos jeste nepral :-) a to mam pracku se susickou takze spotrebu muzu nasobit 3x...
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Tesla Motors - petice

Příspěvek od drama »

Pokud byste chtěl takový FV systém, abyste mohl prát v noci v zimě po několikadenním zamračeném počasí, tak budete potřebovat několik milionů. To Vy ale víte a jen tady trolujete. Tak toho nechte.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Tesla Motors - petice

Příspěvek od střídač »

Roger píše:Stridac: spekulovat o odberu nez se zeptat na zkusenost, to dela jen extra trida demagogu :-)
S tebou je vskutku kopec srandy. Nevím jakou mám zkušenost, ale já to tak dělám. A doplním i detaily. Mám předřadný bojler na 10l vody na elektrický ohřev. Tento se nahřívá z přebytků. No a když je nahřáto, tak se pere a zvládne to i 1200 Victron. Ona pračka pere v teplé a máchá ve studené. Jasný!

Až budeš potřebovat nějakou zkušenost ozvi se, rád méně zkušenému poradím.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Tesla Motors - petice

Příspěvek od mypower.cz »

drama píše:Pokud byste chtěl takový FV systém, abyste mohl prát v noci v zimě po několikadenním zamračeném počasí, tak budete potřebovat několik milionů. To Vy ale víte a jen tady trolujete. Tak toho nechte.
Nene, já to ještě poopravím.. :D

Pokud byste chtěl takový FV systém, abyste mohl prát v noci v zimě po několikadenním zamračeném počasí, tak budete potřebovat úplně stejně jako kdokoliv z nás tady na fóru, a k tomu jeden pořádný stykač, který vám přepne na síť v momentě když si vymlátíte baterky a budete nezbytně nutně potřebovat prát, topit, vařit a bourat zdi. Buď si to rozmyslíte, nebo ten stykač bude přeplý na ČEZ furt :D Holt každý dle jeko potřeb. Někdo ten stykač udrží od ČEZu dál i déle, někdo ne :D A nebo takový systém raději vůbec nekupujte a na fotovoltaiku zapomeňte :mrgreen: Ušetříte.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Tesla Motors - petice

Příspěvek od Frenky »

Taky asi budu trochu out off topic. Do prace dojizdin na elektrokole. Je to cca 25 km tam, 25 km domu, teda celkem 50 km denne. Protoze na elektroauto zatim nemam. Pokud jezdim kolmo, tak usetrim cca 2000 Kc za mesic. Nekdy proste prsi a nekdy se me taky nechce slapat. Tak proste nekdy autem jedu. Elektrokolo nejede bez slapani. Jezdil jsem na normalnim kole ale proste 50 se blizi a proste to neni co za mlada. Autem jedu 30 min (je to trochu dal po dalnici). Na kole jedu asi 1 hod 15 min. Na elektrokole jedu 45 min. Takze casove jsem cca skoro stejne. Jezdim li autem doktor nadava ze mam nadvahu, vysoky tlak a podobne. Ted mam tak o 10 kg min. No a kolo nabijim pres FVE a nebo v praci, takze vlastne nic neplatim. Elektrokolo ujede cca 75 km na jedno nabiti prumernou rychlosti cca 30 km/h.
No a elektroauto poridim na stari tak za 20 let, bude lepsi technologie, lepsi baterky, lepsi sluzby, teda pokud preziju to jezdeni na kole. Treba prijdu k urazu a budu jezdit na elektro krypl kare :-) Mel jsem moznost ridit elektroauto (pokus skoda) a je to celkem fajn. Prekvapil me odpich na krizovatce. Nez ostatni zaradili tak jsem byl davno pryc.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tesla Motors - petice

Příspěvek od PavelR »

http://www.sauto.cz/osobni/detail/opel/ ... oFrom=list

toto je peknej elektromobil. Teda pokud jde externe nabijet a spalovat pouzivat jen nouzove. nebo jen na topeni a klimu.
jete to byt kombik...
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Tesla Motors - petice

Příspěvek od Frenky »

mypower.cz píše:
drama píše:Pokud byste chtěl takový FV systém, abyste mohl prát v noci v zimě po několikadenním zamračeném počasí, tak budete potřebovat několik milionů. To Vy ale víte a jen tady trolujete. Tak toho nechte.
Nene, já to ještě poopravím.. :D

Pokud byste chtěl takový FV systém, abyste mohl prát v noci v zimě po několikadenním zamračeném počasí, tak budete potřebovat úplně stejně jako kdokoliv z nás tady na fóru, a k tomu jeden pořádný stykač, který vám přepne na síť v momentě když si vymlátíte baterky a budete nezbytně nutně potřebovat prát, topit, vařit a bourat zdi. Buď si to rozmyslíte, nebo ten stykač bude přeplý na ČEZ furt :D Holt každý dle jeko potřeb. Někdo ten stykač udrží od ČEZu dál i déle, někdo ne :D A nebo takový systém raději vůbec nekupujte a na fotovoltaiku zapomeňte :mrgreen: Ušetříte.
Taky mam doma kombinovany system protoze dva panely kdyz je slunicko tak fajne 2 kwh ale kdyz je skarede tak by lednicka umrela. FVE mi usetri 2/3 nakladu na elektriku. Ale to hlavni clovek se nauci co vlastne potrebuje a co ne. Nejvic ee jsem usetril tim ze jsem obesel vsechny spotrebice a zjistil jsem jake zrouty ee ma doma a za cely rok je ani jednou nepouzije a jsou porad v zasuvce a potich si zerou. Potvory jedny. Dalsim krokek byly zarovky a zarivky. Nahradil jsem ledkama a jsem spokojen. Takze setrit se da nejenom stavbou elektrarny ale take aktivnim a vnimavym pristupem k zivotu. :-)
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tesla Motors - petice

Příspěvek od PavelR »

V tom mas Frenky pravdu sam jsem byl prekvapen o kolik me spadla spotreba kdyz jsem misto vetsiny zarovek dal pouze usporky a to jeste zatim ne vsude. A ta hlavni uspora teprv prije ... v zime. Mesicne ted ze site beru pouze cca 55kwh zatim a to delaji z 90 procent dva sporaky a rychlovarka.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Tesla Motors - petice

Příspěvek od Roger »

Pavel: spotrebu mame cca stejnou okolo 50-60kW s tim, ze ja mam jen 10W Panylek :-)

Frenky: Setrit se da stavbou? Nee, to je investice a ted jde o to, jaka je navratnost. Setrit se da pouze tim druhym co pises... Ja jsem predchozich 15 let razil heslo: setrit mohu v duchodu, lide v produktivnim veku maji vydelavat :-)

A vymena tech zarovek - to je take jeden velky pru...., ted nesezenu zadne tepelne koule! Cim mam nahradit bouchlou 200W zarovku se zavitem E27?

Jinak at nejsme OT, na pozadnem elektroaute bych celou kapotu pokryl solarnimi clanky, smi se to? :-)
Naposledy upravil(a) Roger dne stř srp 21, 2013 9:40 pm, celkem upraveno 1 x.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tesla Motors - petice

Příspěvek od PavelR »

Roger píše:Setrit se da stavbou? Nee, to je investice a ted jde o to, jaka je navratnost. Setrit se da pouze tim druhym co pises... Ja jsem predchozich 15 let razil heslo: setrit mohu v duchodu, lide v produktivnim veku maji vydelavat :-)

A vymena tech zarovek to je take pru...., ted nesezenu zadne tepelne koule! Cim mam nahradit bouchlou 200W zarovku se zavitem E27???
No co takhle 5x40W mignon :-DD na co to mas? lihen kurat ?

Nebo halogen trubice ....

Edit: mas pravdu do stavby to je investice. a tu delam prave ted dokud vydelavam a na navratnost nehledim prave proto aby me v duchode ten barak nesezral a mel jsem penize na prasky a doktory :-D Hodnota penez klesa ....
Naposledy upravil(a) PavelR dne stř srp 21, 2013 9:42 pm, celkem upraveno 1 x.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Tesla Motors - petice

Příspěvek od Roger »

Na co to mam, na velkem dvorku, rozsvitim tam tak na 2 minuty kdyz potrebuji...

Mignon zarivka-to mam jako predelavat svetlo kvuli EU??

Jednu jsem urazil a dalsi uz maji tak 10 let a cekam kdy odejdou a nevim co tam mam dat, usporku z tezkymi kovy?

Mam v supleti halogen 500W ale ta spotreba a nutnost to predelavat....
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tesla Motors - petice

Příspěvek od PavelR »

Roger píše:Na co to mam, na velkem dvorku, rozsvitim tam tak na 2 minuty kdyz potrebuji...

Mignon zarivka-to mam jako predelavat svetlo kvuli EU??

Jednu jsem urazil a dalsi uz maji tak 10 let a cekam kdy odejdou a nevim co tam mam dat, usporku z tezkymi kovy?

Mam v supleti halogen 500W ale ta spotreba a nutnost to predelavat....
Tak vic ti neporadim. Ja to omezeni zarovek taky nechapu jsme snad vsichni svepravni a pokud prosvitim 5Mwh rocne a zaplatim je tak je to snad ok, ale co uz nadelame. Kdyz potrebuji halt to musim zkousnout a svetlo vymenit no....
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Tesla Motors - petice

Příspěvek od Roger »

No a substituce necim "sviti jako 150W sklenena banka" take neni mozna? Ty usporky co sviti jako 95W bCh tam daval asi nerad, nektere na to nazhaveni potrebuji treba minutu nez se rozsviti a na obalu to predem nezjistim
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tesla Motors - petice

Příspěvek od PavelR »

Roger píše:No a substituce necim "sviti jako 150W sklenena banka" take neni mozna? Ty usporky co sviti jako 95W bCh tam daval asi nerad, nektere na to nazhaveni potrebuji treba minutu nez se rozsviti a na obalu to predem nezjistim
zjistis u slusnych usporek pisou dobu nahrati nebo jedine drazsi led ale to uz je offtopic nechme toho.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Tesla Motors - petice

Příspěvek od Roger »

reakce na https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?p=21242#p21242
me zajima jedine: kolik me to jednmo upeceni chleba bude stat nakladu dnes.
Při cene kWh 2,44 Kc me to vyjde na 0,729924 Kc, pokud je mozne, ze pekarna spotrebuje jen 0,3 kWh vcetne rezie menice (myslel jsem ze podstatne vic, pekarna co ma aspoň 1,5kg kapacitu a cyklus 3,3 hodiny). Jasne, z FVE top mam "zadarmo", ale jaka je amortizace baterii na ten cyklus a kolik cini investicni rocni 20 lety odpis? Teda pokud menic a další komponenty vydrzi 20 let.
střídač píše:
Roger píše:Jedina vec co to muze zmenit jsou dotace a restrikce na emise. Oboje se davno deje.
Tato věta a z ní plynoucí názor mne utvrzuje v přesvědčení, že je na čase porušit veškerá předsevzetí a bez obalu a přísně ad hominem sdělit: jsi pitomec.
to ses ty a riznuty s demagogem, reagovat na vytrzeny text z kontextu :-) Napsat, v cem je vyrok nepravdivy, na to alde uz nemas anebo jsi vyrok nepochopil, ale to se uz nedozvíme, protože s terotristy, demagogy a hulvaty se nediskutuje :-D

A pokud si myslis, ze by se tyhle věci prosadily bez dotaci a restrikci, tak jsi i blazen a pokud tvrdis, ze uz se to nedeje, tak jsi navíc i ten terorista. Muj vyrok shrnuje fakticky stav, at se to lidem libi, nebo nelibi.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Tesla Motors - petice

Příspěvek od mypower.cz »

Roger píše:Jinak at nejsme OT, na pozadnem elektroaute bych celou kapotu pokryl solarnimi clanky, smi se to? :-)
Jak kapota, to nevim, ale strecha urcite ano, tam lidi davaji bezne naklady. Pokud tam tedy lze dat napriklad kolo, nevidim duvod proc by na strechu os.auta nemely jit solarni clanky.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Tesla Motors - petice

Příspěvek od Roger »

Strecha samotna je mala, když je tam šíbr, je to skoro nanic - ale az vyvinou plasticky panel, tak si umim představit kapotu ve tvaru panylku :-D

Bohuzel takove palky jake stoji ND v automotive, tuhle celou ideu předem zabijeji...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek