zatížení konstrukce

Montáže panelů na střechy, fasády, terasy, balkóny, konstrukce, háky, spojky, šrouby, upevnění, ukotvení, profily, odolnost proti povětrnostním vlivům
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: zatížení konstrukce

Příspěvek od tomas »

Nedávno jsem sehnal 12 kusů použitých plastboxů se sklonem 25°, a ty hliníkové profily a nerezové pásky vyrobil ručně až potom jsem našel v katalogu Renusolu že se dají objednat i samostatně ::facepalm:: . Dalších 12 kusů už bylo se sklonem jen 15° :( . Renusol ty plasboxy se sklonem 25° přestal vyrábět :( a vyrábí jen ty 15° které jsou vhodné tak akorát někde k rovníku. :evil: Ty 15° by měli mít například v GBC Solino s.r.o.
Dobrá by mohla být i ta betonová patka která plní funkci nosnou i zátěže http://shop.mypower.cz/betonova-patka-p ... tupnu-3086
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: zatížení konstrukce

Příspěvek od ota »

15 nebo 25 stupňů je minimální rozdíl
V kalkulátoru pvgis mi vycházelo pár % rozdílu.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: zatížení konstrukce

Příspěvek od rottenkiwi »

DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: zatížení konstrukce

Příspěvek od kodl69 »

pěkný, ale já bych to rád někde v evropě, a za jasně danou cenu. Ten sklon má ještě jeden důvod - z panelů líp odtíká voda, víc se opláchnou deštěm a nezůstává svinstvo u spodní lišty. Plastboxy teda asi nejde koupit. Pokud by někdo měl fotku nebo nákres, jak to má udělaný a jak zatížený, tak by mi to asi dost pomohlo.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: zatížení konstrukce

Příspěvek od tomas »

ota píše:15 nebo 25 stupňů je minimální rozdíl
V kalkulátoru pvgis mi vycházelo pár % rozdílu.
V celkové roční výrobě to asi dělá pár % a u elektrárny kde jde většina energie do sítě je to celkem jedno. Ale když to má být pro pokrytí vlastní spotřeby a tedy minimalizace letních přebytků a maximalizace zimní výroby, tak má sklon větší vliv, zvláště když na těch 15° bude ležet několik dní sníh.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: zatížení konstrukce

Příspěvek od DanoP »

kodl69 píše:pěkný, ale já bych to rád někde v evropě, a za jasně danou cenu. Ten sklon má ještě jeden důvod - z panelů líp odtíká voda, víc se opláchnou deštěm a nezůstává svinstvo u spodní lišty. Plastboxy teda asi nejde koupit. Pokud by někdo měl fotku nebo nákres, jak to má udělaný a jak zatížený, tak by mi to asi dost pomohlo.
Priklad zatazenia pre 25st ake sa pouziva pre konstrukcie TRIC Aero - pozri druhu cast navodu
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: zatížení konstrukce

Příspěvek od tomas »

TRIC Aero jsme také použili, je super když jsou panely ve třech a více řadách, ale pro jednu řadu nebo panely rozmístěné různě po střeše to je nevhodné, na to byl ideální ten plastbox. A také TRIC Aero potřebuje rovnou střechu, když má někdo střechu různě pokroucenou (spád do středu střechy a pod) tak je také vhodnější plastbox, než ty konstrukce podkládat a dávat složitě do roviny.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek