daň za elektřinu v ostrovu

Nezařaditelné
glottis
Příspěvky: 2366
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od glottis »

Nevim co doplnil ale ja tam rozpor nevidim. Pokud nakupuju z EU tak dph odvadi prodavajici a ja platim jen cenu bez dane a cesky FU mi nic nevraci ani mu nic neodvedu.
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 386
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od JirkaE »

eman píše: úte kvě 28, 2024 6:59 am Mě je úplně jedno, jak si to zdůvodníš. Tu pohádku musíš převyprávět FU a pokud se jim nebude líbit, tak to bude sakra drahá FVE. Navíc, pokud už se jim něco nelíbí, tak provedou celkovou kontrolu a to nechceš zažít. Vždy něco najdou a hlavně chtějí neskutečné hovadiny. A fa musíš mít 10let.
Prostě, kvůli 20-30tis nebudu riskovat 100-500tis. pokutu.

Aha, ty jsi ten příspěvek doplnil a vůbec nemáš ponětí, jak daňový systém v EU funguje. Tak to gratuluju, jestli s tím podnikáš. :D
Ano je to můj chléb :) (31let a již jsem pár kontrol zažil)
Věřím své účetní, že je vše O.K - ano ponětí nemám, proto mám účetní.
Mám německou/bavorskou účetní firmu. (na zdejší poměry dobrou a drahou firmu od 2011)
Vždy se poradím s účetní = rozhodně nechci problém s německým FÚ :dontknow: a myslím že nikdo, předpokládám že i pokuty budou v násobcích těch českých pokut.
Já to vysvětlovat nemusím, je to daňová poradkyně, se 100% zastoupením, včetně komunikace na FÚ, dopisy chodí ji, ona vysvětluje...
Já jsem jen malá ryba v hodně velkém rybníku :)

90% toho co nakupuji je z Česka nebo Slovenska bez DPH.
Čína, Španělsko, Polsko...
Vzhledem k tomu, že 90%-95% zde jsou privátní zákazníci v DE, kterým prodávám s 0% DPH od 1.1.2023, tak se u těch produktů DPH nikdy ani neobjeví.
DPH se tak zcvrklo na úplné minimum - protože FV je vlastně vše.
Bez DPH nakoupím, bez DPH prodám - takhle to teď tady je - tedy až na prodej firmám.

Firma platí 19% DPH jako dřív.
Česká firma s DIČ nakupuje s 0% DPH jen tam je jiný paragraf a dovětek jiná země EU - běžně posílám do ČR.
Jiný paragraf má ještě Švýcarsko - to už jsem taky zkusil - tam byli malé komplikace se Zollamt, ale taky vše dopadlo dobře, byla to firma s 0% DPH.

Ale Eman může svůj pohled vysvětlit, když má zkušenost jinou, myslím že to může být pro všechny ponaučení - nebo příklad.
Mám za to, že ŽL tady má mnohem více lidí...
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 400Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
mirekcafa
Příspěvky: 395
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od mirekcafa »

V rámci EU můžu nakoupit z jiného státu EU bez DPH pouze jako firma. Bavme se o 10 panelech. Ty panely bych měl mít následně ve svém účetnictví. Pokud je prodám, odvedu z rozdílu DPH. Pokud si je zamontuju soukromě na barák, mám je stále vedeny ve firmě jako skladem. Zbavit se jich účetně ze skladu jde jedině uvést při případné kontrole jako předváděčku (jak se píše výše) nebo prodej, nebo protokolem o likvidaci, spadly třeba z auta.
Nejjednodušší cesta je likvidace....jo, ještě třeba krádež nebo vandalismus z protokolem od policie
Naposledy upravil(a) mirekcafa dne úte kvě 28, 2024 8:50 am, celkem upraveno 2 x.
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 386
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od JirkaE »

mirekcafa píše: úte kvě 28, 2024 8:26 am V rámci EU můžu nakoupit z jiného státu EU bez DPH pouze jako firma. Bavme se o 10 panelech. Ty panely bych měl mít následně ve svém účetnictví. Pokud je prodám, odvedu z rozdílu DPH. Pokud si je zamontuju soukromě na barák, mám je stále vedeny ve firmě jako skladem. Zbavit se jich účetně ze skladu jde jedině uvést při případné kontrole jako předváděčku (jak se píše výše) nebo protokolem o likvidaci, spadly třeba z auta.
Nejjednodušší cesta je likvidace....
Ano, naprostý souhlas.
Ale simuloval jsem jiný příklad.

A znova se ptám....?

Co se stane, když to jako firma nakoupím třeba ve Španělsku a uvedu tam své DIČ, těch 10 panelů koupím bez DPH.


A pak ten výdaj - tu fakturu - nedám do výdajů.
Rovná se - zaplatím jinak, než z podnikatelskýho konta.
Prostě se to v tom účetnictví vůbec neobjeví.

Co se stane ? Bude to španělský FÚ dotazovat do ČR ?

Co bude následovat ? Kde je to riziko ? Od koho ?
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 400Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
mirekcafa
Příspěvky: 395
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od mirekcafa »

Jirko, nevím dlouho už nepodnikám takže nemám přehled, mám ale pocit když to zavedli, že firmy v celé EU musely podávat jednotný formulář o nákupu a prodeji. Teoreticky je možné, že když by ten tvůj nákup zahraniční firma přiznala v tom formuláři, (jako že ho přizná)tak je možnost že český FU ten údaj bude mít dostupný v EU databázi.
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
betmen
Příspěvky: 291
Registrován: stř led 11, 2023 2:54 pm
Lokalita: nedaleko od Trencina
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 2080 + 2400
Kapacita baterie [kWh]: 9,6
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od betmen »

ako pises, španielsky FU to bude dožadovať od CR, pretoze zo zakona o odvedeni vypalneho podnikatelskych subjektov si povinny to v CR zdanit...
jedna sa o to, ze španielsky predajca neodvedie dph za predany tovar a zdovodni to predlozenim vystavenej faktury na tvoje ICO a tym padom prenosom danovej povinnosti na teba.
to ze sa faktura neobjavi v tvojom uctovnictve neznamena, ze neexistuje.
napr u nas sa robia kontrolne vykazy dph (kazdy platca dph je povinny ich robit) a danovy urad si ich potom automaticky paruje. vystavena faktura vs prijata faktura. ak sa nezhoduju, tak mas v momente kontrolu.
cele sa to vola podvojne uctovnictvo...
stacionárny dom :
2080Wp JV, Siton210, 2x 100L Drazice
2400Wp JV, Must PV1800 VHM 5548, Calb 16 x 180Ah
pojazdný dom:
1 x 100Wp + 12V, 100Ah
prenosná elektraren :
homemade skladaci 2x60Wp + 12V, 75Ah olovo
mirekcafa
Příspěvky: 395
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od mirekcafa »

Ano říká se tomu kontrolní výkaz, nicméně s podvojným účetnictvím to nesouvisí
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 386
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od JirkaE »

betmen píše: úte kvě 28, 2024 8:50 am ako pises, španielsky FU to bude dožadovať od CR, pretoze zo zakona o odvedeni vypalneho podnikatelskych subjektov si povinny to v CR zdanit...
jedna sa o to, ze španielsky predajca neodvedie dph za predany tovar a zdovodni to predlozenim vystavenej faktury na tvoje ICO a tym padom prenosom danovej povinnosti na teba.
to ze sa faktura neobjavi v tvojom uctovnictve neznamena, ze neexistuje.
napr u nas sa robia kontrolne vykazy dph (kazdy platca dph je povinny ich robit) a danovy urad si ich potom automaticky paruje. vystavena faktura vs prijata faktura. ak sa nezhoduju, tak mas v momente kontrolu.
cele sa to vola podvojne uctovnictvo...
O.K. to už je vysvětlení, díky.
Sice si neumím představit to párování španělského FÚ a slovenského FÚ - obvzlášť proto, že někdo podává měsíčně, jiný čtvrtletně, ale smysl mě to dává.
Dobrá tedy - chápu, díky :)
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 400Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 386
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od JirkaE »

mirekcafa píše: úte kvě 28, 2024 8:42 am Jirko, nevím dlouho už nepodnikám takže nemám přehled, mám ale pocit když to zavedli, že firmy v celé EU musely podávat jednotný formulář o nákupu a prodeji. Teoreticky je možné, že když by ten tvůj nákup zahraniční firma přiznala v tom formuláři, (jako že ho přizná)tak je možnost že český FU ten údaj bude mít dostupný v EU databázi.
Ano, to již chápu, díky, to už je pro mě logické vysvětlení, nevěděl jsem o EU databázi :)
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 400Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
eman
Příspěvky: 1318
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od eman »

Koukám, že to za mě vysvětlili jiní. :) Dál to asi nemá cenu rozebírat.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
tomer
Příspěvky: 247
Registrován: čtv pro 17, 2020 3:16 pm
Bydliště: Senica

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od tomer »

To potom jedine asi tak, ze by napr Nemec kupil na seba, dajme tomu nejaky cas uskladnil a potom to predal na ebay..
Ale potom by nesiel asi velmi pod cenu toho, co nas miestny trh ponuka..

EDIT:
Alebo nestacil by kamarat z Nemecka? Ma balkon/terasu :D
cipis
Příspěvky: 4895
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od cipis »

Trochu nechápu. Mluví se, jak je stát neefektivní, jak by se správně mělo to a ano. A bude se teda vymýšlet, jak podvádět? No pak ten stát nemá být neefektivní ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
záloha čerpadla ve sklepě MP12/3000/120-16 + 100Ah 12V monbat
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 386
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od JirkaE »

tomer píše: úte kvě 28, 2024 1:12 pm To potom jedine asi tak, ze by napr Nemec kupil na seba, dajme tomu nejaky cas uskladnil a potom to predal na ebay..
Ale potom by nesiel asi velmi pod cenu toho, co nas miestny trh ponuka..

EDIT:
Alebo nestacil by kamarat z Nemecka? Ma balkon/terasu :D
To by asi stačil, ale přebere to břemeno na sebe... ;)

Nahoře je komplet jméno a adresa, popřípadě přidělené číslo pro instalaci do 800Wp, dole datum a pospis.
Pokud bych měl citovat z textu našeho formuláře, tak se jedná o čestné prohlášení :

Tímto potvrzuji, že požadavek na uplatnění 0% DPH podle § 12 odst. 3 UStG. je splněn.
To zahrnuje zejména:
- Jsem fyzická osoba a jsem provozovatelem fotovoltaického systému v souladu s výše uvedenými údaji.
- Systém bude instalován na obytné budově nebo v obytné budově (soukromé sídlo, obytná budova včetně hospodářských budov).
- Všechny zakoupené díly budou instalovány výhradně v tomto systému a jsou nezbytnými součástmi a komponenty pro provoz solárního systému.
Další doklady o instalaci v tomto systému mohu v případě potřeby poskytnout.
Jsem si vědom/a, že vědomě nepravdivá prohlášení mohou být trestná podle zákona a mohou vést k dodatečnému nároku na DPH.
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 400Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 386
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od JirkaE »

cipis píše: úte kvě 28, 2024 2:01 pm Trochu nechápu. Mluví se, jak je stát neefektivní, jak by se správně mělo to a ano. A bude se teda vymýšlet, jak podvádět? No pak ten stát nemá být neefektivní ...
To NEE... :D
Byla to čistá teorie, kdy jsem chtěl vysvětlit jeden detail s rozdílem DPH a čistě teoretická vlastní instalace a nákup bez DPH v zahraničí na firmu.
Nevěděl jsem a bylo mě vysvětleno, na teoretickém příkladu

Já mám jednu ze zmíněných variant, kdy instalace a nákup na firmu slouží jako předváděcí ohřev vody pro zákazníky.
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 400Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
cipis
Příspěvky: 4895
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od cipis »

To bylo na tomera, co si na jednu stranu stěžuje, jak je všechno státní blbé, a pak se vlastně snaží o podvod ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
záloha čerpadla ve sklepě MP12/3000/120-16 + 100Ah 12V monbat
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
tomer
Příspěvky: 247
Registrován: čtv pro 17, 2020 3:16 pm
Bydliště: Senica

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od tomer »

cipis píše: úte kvě 28, 2024 2:27 pm To bylo na tomera, co si na jednu stranu stěžuje, jak je všechno státní blbé, a pak se vlastně snaží o podvod ...
Podvod je DPH sama o sebe. Pretoze FO ako fyzicka osoba je bremenena s DPH..

Tu islo o to, preco sme "sudrzna EU" a Nemec nemusi platit DPH ale Slovak ano.

Nepotrebujem dalsie panely. Niekto tu spominal ze bez DPH sa da nakupovat vsade, preto ma zaujimalo, co je to naozaj mozne, LEGALNE a ak ano, tak legalne sa to vyuzit da, no ako vidim, neda sa to, ako neobcan Nemecka.

Tvoj prispevok voci mojej osobe je ako, ked kritizujes otroka, ze sa chce vymanit od otrokara a jeho korupcneho systemu. Len teraz nemam cas sa rozpisat, takze takto kratko :D
tomer
Příspěvky: 247
Registrován: čtv pro 17, 2020 3:16 pm
Bydliště: Senica

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od tomer »

Prave toto je v EU kamen urazu.
Neefektivita na nadnarodnej urovni, ked mame DPH od prakticky 0% do 27%
Potom mne je vyhodnejsie tankovat v HU, potraviny nakupovat v AT a do CZ sa chodit rekreaovat, z PL nakupovat material (napr FVE konstrukciu)
EU sa tvari, ze je "jednotna", pricom kazdy si robi co chce, napr Grecko falsovalo celu ekonomiku.
Rozdielne dane, megacorp typu FAANG si tu optimalizuje dane veselo atd atd
A ja ako obcan, ktory toto cele zivy (pretoze VZDY to plati koncovy zakaznik), je danovo najviac zatazeny, logicky hladam legalny sposob, ako a ci je vobec mozne, zminizovat moj naklad nakupny, co mi zakon defacto aj prikazuje (pretoze nemozem podnikat so stratou, to zakon zakazuje).

Je vyhladatelne, ako urcite megacorp nelegalnym sposobom skodia konkurencii (naked shorting, cellar boxing, cenovy dumping, atd) a sudcom je to jedno, oni sa na tom casto vezu tiez (insider info).. Cely tneto system, je tak korupcny a v prdeli, ze naozaj plati stare zname "kto nekrada inych, okrada svoju rodinu"..

PS: tak ako tu niekto spomenul, na paneloch sa DPH nejak extra neoplati cez firmu "optimalizovat", napr ja mam firmu tiez, ale nebavilo by ma riesit tieto triky, napr mat auto na firmu atd.. stresovat sa, ze na mna niekto nieco nasije.. Kaslem im na to, mne staci byt offgrid, to je parada..

PS2: system je tak extremne korpcny, ze existuju rozne odvetvia, kde sa neda ani zacat podnikat, mam taky pocit, ze odpad patri k jednemu z nich, pricom dovodom je, ze je to "tekute zlato", ale MSM a Eu hulaka, ako vela odpadu produkujeme, nikto nebude rezat konar sam pod sebou, cize tento chaos vyhovuje niekomu (mocipanom, oligarchom) a ludom staci chlieb a hry...
Keraj
Příspěvky: 303
Registrován: čtv dub 21, 2022 7:15 pm
Lokalita: Poblíž Hradce Králové
Systémové napětí: 48V

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od Keraj »

Tak všichni jsme si přeci rovni, jenom někteří jsou si rovnější....
To tu bylo, je a bude... a když se v tom moc vrtáš ještě jsi za to trestán.
16 panelů DHM-72L9-450 Wp = 7200Wp jih, sklon 17°
2 regulátory EPever Tracer 6415 AN = 6000W
Paralelní adaptér PAL-ADP-50AN
měniče 5 + 3 kW
EPever IP5000-42-plus-T a IP 3000-42-plus-T
135 + 135 + 230 = 500Ah LiFePo na 48V
3* BMS a Balancer Seplos
unicast
Příspěvky: 1408
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od unicast »

tomer píše: stř kvě 29, 2024 12:30 pm Podvod je DPH sama o sebe. Pretoze FO ako fyzicka osoba je bremenena s DPH..
To máš těžký. Lidi chtěj stát, ale nechtějí daně. Jenže stát si své prostředky na existenci jinak, než vydíráním svých občanů, získat neumí. Kdybychom se společně usnesli, že nechceme žádné veřejné služby a že ten stát zrušíme, ok, pak samozřejme můžeme zrušit i daně. Ale to tu bohužel 99 % lidí, často s naprosto iracionálním zdůvodněním, jak by si nás pak ty zlé korporace opekly a sežraly k večeři a že by druhý den po zrušení státu ani nevyšlo slunce, neakceptuje.


Takže pokud už tu nějaký stát je, musí se nějak financovat. Kde nic není, tam ani čert nebere, takže zbývají jen ti, co mají, čili ti ekonomicky aktivní. A pak už je celkem jedno, jestli se daní přijem, spotřeba nebo jestli se z toho udělá nějaký mix. Firmy neboli právnické osoby jsou právní fikcí, reálně si na ně nelze sáhnout, nedýchají, nepotřebují zdravotní péči, volební právo také nemají, jsou za nimi vždy nějakcí konkrétní fyzičtí lidé. Dává proto smysl, aby si ten stát financovali ti fyzičtí lidé.


K tomu, aby ses osvobodil od otrokára, nejdřív musíš říct "Já žádné "služby" toho vašeho státu nechci, jděte se s ním bodnout", dokud to neuděláš, zůstáváš pořád jeho o... o... občanem jsem chtěl přece říct (sakra, proč jen občan a otrok začínají stejným písmenem?)
tomer
Příspěvky: 247
Registrován: čtv pro 17, 2020 3:16 pm
Bydliště: Senica

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od tomer »

Stat by mohol zarobit aj inak, ako pomocou dani, napr, vyrobou.
Ale to by musel byt politik trestno-pravne zodpovedny za svoje ciny.
Tak ako je otec a matka zodpovedna za vychovu deti.
Tam ak idu do deficitu a dieta hladuje, bude trest a odobratie dietata.
Ak by stat pokazil niecop odobne, politik by mal ist sediet, zhabat majetok.
To by sme zili ako v raji na Zemi.

Korporace by nas neopekli, pretoze zakaznik je pan, ako by ma opiekla ktora korporacia? Apple? ťamťung? Ja mam penazenku, ja mam prachy, ja nimi mavam, ja ich nepotrebujem, ak nastavia cenu privysoko.

Mne by dane nevadili, ak by boli rozumne nastavene, co by bolo mozne, ak by sa nekradlo, stavim sa ze 10-15% by bohate stacilo na chod statu..

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek