Problém s Trakcnimi DEEP CYCLE bateriemi

Olověné baterie, údržba, servis, dobíjení, rady, tipy, návody ...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Problém s AGM bateriemi

Příspěvek od mypower.cz »

jo, takze ten 300W to vzdal .. hodil jsem tam 200W cartrend a jedeme dal...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Problém s AGM bateriemi

Příspěvek od mypower.cz »

mimochodem ty zarovky jsou topne teleso jako svina .. to se nezda .. ale 160W tedka a mam pocit ze kdybych to uzavrel a hnal teplo ventilatorem do mistnosti tak s tim i pritopim kdyz by bylo chladno :)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Problém s AGM bateriemi

Příspěvek od mypower.cz »

hmmm.. tak vidim ze BAT1 (ta prava baterka na 600W stridaci) je v pr*eli. Asi bude reklamace. Nebo co radite kolegove?

600W stridac je vypojeny, 200W jede a zarovky na leve baterii stale sviti.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Problém s AGM bateriemi

Příspěvek od mypower.cz »

Obrázek :(
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Problém s AGM bateriemi

Příspěvek od mypower.cz »

chapu to spravne ze jestlize 100Ah vydrzelo pri 8A 1 a pul hodiny tak jeji realna kapacita je ted 12Ah ?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Problém s AGM bateriemi

Příspěvek od mypower.cz »

takze asi takto:

Obrázek

"Konecna, vystupte prosim... "

Timto tedy oficialne poptavam NiCd baterie, nebo nejake jine vhodne.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Problém s AGM bateriemi

Příspěvek od mypower.cz »

patrne bych mel provest tentyz test i s temi ostatnimi - tentokrat asi jednotlive ...pac z neceho musim mit elektriku... tzn jedna nabita na test a 3 na provoz .. hmmm .. nastava trosicku krizove obdobi, ale jeste ze to neni v zime.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Problém s AGM bateriemi

Příspěvek od mypower.cz »

me tak napada.. jestli jsem k te kapacite na zaklade dnesniho mereni dosel spravne, tedy 12Ah / baterie. Znamena to ze jsem se naucil fungovat s 24Ah baterii na 220V rozvodech a kdyz ted baterie bud vyreklamuju, nebo nejak ziskam jinych 200Ah, ze nebudu vedet cim tech 200Ah spotrebovat? Ja se normalne s tema bateriema z FV1 dival na filmy, hrala mi celou noc muzika, jelo na to osvetleni. Mam to chapat tak ze mi 24Ah staci k zivotu pro nocni provoz v letnim obdobi? To by byl ale docela zajimavy poznatek.... :idea:
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am
Reputace: 3

Re: Problém s AGM bateriemi

Příspěvek od avatar »

No ta baterka pomalu a jiste umira. Takze trea pred pul rokem si mel cca 50Ah ted uz jen 24. Jinak dobrej test. Aspon vis cim to je. Na reklamaci to je pokud je tam nemas dlouho a nemas ve smlouve ze se na baterie to nevztahuje.

ALe urcite bych jim to otriskal o hlavu. U tebe sehnat bud baterie s luhem mas je ve sklepe takze pohodo nebo pak life-po ale tak i tak to bude velka castka...
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1222
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Reputace: 136
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Problém s AGM bateriemi

Příspěvek od Lui »

Normálne ma začína "strašiť" ,že tá batérka odišla....totižto ja mám v zostave cca 2500kg olova,keď mi to za rok skape,tak ma porazí...
Ale jedne vec by ma zaujímala-tá batérka je trakčná? alebo len klasická automobilová?
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Problém s AGM bateriemi

Příspěvek od mypower.cz »

LUI
>tá batérka je trakčná? alebo len klasická automobilová?
viz http://www.fg-forte.cz/cz/produkt/264-s ... 100dg.aspx
"FG12-100DG je gelový bezúdržbový akumulátor o napětí 12V a kapacitě 100Ah s dobou vybíjení 20 hodin. Je vhodný pro napájení cyklických aplikací a prioritně je navržen pro použití v solárních systémech. "

avatar
>ale tak i tak to bude velka castka...
tu castku vytriskam z FG Forte protoze na webu pisou neco uplne jineho nez je ralita. V opacnem pripade zajistim, ze uz zadnou AGM za tuhle cenu do solarnich systemu neprodaji. Uvidim jak se zachovaji pri reklamaci. Nejlepe tento tyden tam vlitnu hnedka pote co dostanu od realizacni firmy doklady o koupi baterii.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Problém s AGM bateriemi

Příspěvek od mypower.cz »

jinak chlapi diky moc vsem za pomoc, predevsim "JiriK"ovi, protoze tohle byl spousteci impuls kdy si vsimnul problemu s podezrele rychlym dobitim. Kdybych nemel mereni na mypower verejne, kdybych nemel vas, zdejsi komunitu, asi bych vubec nevedel, protoze zadny uceny z nebe nespadl a ja taky samozrejme nevim uplne vsechno a stale se ucim. V tomto si myslim ze mypower je hodne dobre sdiledlo informaci a myslim ze kdyby jsme ze zdejsich provozovatelu FV meli mereni na webu vsichni, dokazali by jsme si rychleji pomoci. Vic hlav vzdycky vic vedelo. Ted se to potvrdilo a ja jsem hodne vdecny zdejsi komunite. Moc diky kluci za pomoc. Jdu to nejak resit, protoze jako tragedie to neni, zil jsem i pred tim a FV2 zatim drzi i kdyz kdo vi jak dlouho jeste bude a ja jdu sehnat nejakou nahradu pokud reklamace ve FG nejake nedopadne.
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am
Reputace: 3

Re: Problém s AGM bateriemi

Příspěvek od avatar »

co bych u tveho systému ještě bral kolik ti o pravě vyrábí energie ve watech u grafu :) ja začnu s pořádným měřením a grafama až mi přídou ty dva testovaci panely.(snad tento týden)
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Problém s AGM bateriemi

Příspěvek od abrams »

Zdravi ,

upřímnou soustrast , ale já to tušil ! Další zklamání Vás nejspíš čeká s reklamací , mě před dvema roky řekli že na
chemické zdroje je záruka jen půl roku a už vůbec se nevztahuje na OPOTŘEBENÍ !!
Ze zkušeností vím že volovo je na PRD ! I kdyby by bylo posypaný zlatem tak to nic nezmění .
Mohu Vám jen poradit volovo pryč , jestli jsou ty další dva aku zdravější , tak je nechte jen jako zálohu nebo závaží
pod slunečník :-) . NiCD se do sklepa použít dají , ale smrdí z nich louh = furt větrat .
Já rozbil všechny prasátka a koupil LiFeYpo4 , kdybych to udělal hned po prvním volovu , tak těch LiFe mám
hromadu ;-) .

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Problém s AGM bateriemi

Příspěvek od mypower.cz »

avatar:
>co bych u tveho systému ještě bral kolik ti o pravě vyrábí energie ve watech u grafu
ja uplne vsemi 10ti.. uplne tim trpim ze tohle nevidim na grafu, porad ale nemam hotove mereni proudu.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Problém s AGM bateriemi

Příspěvek od mypower.cz »

http://www.fg-forte.cz/images/file/Vseo ... gFORTE.pdf

VI. Vady zboží

4) Prodávající poskytuje kupujícímu záruku za jakost zboží a to záruku za jakost staničních
baterií v délce trvání 12 měsíců, záruku za jakost trakčních baterií v délce trvání 12 měsíců,
záruku za jakost nabíjecích přístrojů v délce trvání 12 měsíců a záruku za jakost ostatního
zboží v délce 6 měsíců. V případě, že prodávající organizace bude provádět servis na
produktech, jež jsou předmětem smlouvy poskytne prodávající na základě zvláštní dohody
kupujícímu prodlouženou záruku za jakost v závislosti na typu produktu.
Těmito zárukami za jakost zboží přejímá prodávající závazek, že dodané zboží bude po výše
uvedenou dobu způsobilé pro použití ke smluvenému, jinak, k obvyklému účelu, nebo že si
zachová smluvené, jinak obvyklé vlastnosti.


----

tzn 6 mesicu? tos v tom pripade ale to info na webu o zivotnosti tech AGM baterii je dost klamave .. co s tim provedeme?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Problém s AGM bateriemi

Příspěvek od mypower.cz »

Vsechno je jinak .. Mam v mailu az ted kupni doklad na ty baterie a jsou to tyto....
to znamena trakcni...

To znamena zaruka 12 mesicu.. Nicmene kupovano v kvetnu minuleho roku .. Tak nevim jako ..
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Problém s AGM bateriemi

Příspěvek od abrams »

Jestli je tohle psáno černě na bílém tak to je jiná . Já v ruce nic takovýho neměl :-( . Sem si ty aku sháněl sám podle
parametrů co o nich psali na webu . První aku AGM mi vydržela 26 měsíců , druhá aku tekutá 8 měsíců a třetí aku AGM
9 měsíců . Pravda je že na reklamaci třetího aku sem se po zkušenostech s předešlími aku vyprd :roll: , páč sem už měl
první LiFeYPO4 . Mé osobní zkušenosti s volovem nejsou moc kladný , jestli komukoli volovo slouží spoustu let tak
smekám :-) .

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Problém s AGM bateriemi

Příspěvek od abrams »

Záruka 12 měsíců .. to je dost naprd , to jak můj DVR Panasonic co zkolaboval tři týdny po záruce :-( .
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek