EPEVER TRACER10420AN blikající rámeček baterie

Diskuze o regulátorech EP Solar
deryld
Příspěvky: 45
Registrován: pát říj 21, 2022 3:21 pm

EPEVER TRACER10420AN blikající rámeček baterie

Příspěvek od deryld »

Ahoj,
neporadili byste někdo, co znamená na displeji epeveru blikající rámeček baterie? V návodu jsou uvedeny případy pouze s červeným indikátorem závady, ale to nemám. Bliká jen normálně zelená, a v noci ani ta ne, ale rámeček baterie bliká stále. Napětí baterie je v normě, baterie je nabitá. Ale i když nejsou všechny čárečky baterky na displeji, rámeček bliká.
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: EPEVER TRACER10420AN blikající rámeček baterie

Příspěvek od lzahradil »

pravděpodobně máš špatně nastavené napětí. Jeden epever AN co tu mám si nedokáže zapamatovat nastavení a po odpojení od baterie a znovu připojení naskočí ve stavu jako by vyjel z výrobní linky a je nutné jej nastavit. Naštěstí ho od baterky neodpojuju tak mě to problém nedělá a funguje normálně.
Když se to ale povedlo, než jsem přišel na to co je za problém, myslím že to dělalo přesně to co píšeš.
V defaultu má nastaven typ baterie na SEL. A tam nesedělo napětí podpětí/přepětí.
Moje baterie vyžadují USE.
Regulátor tak nedělal nic a čekal na to až připojím PC se SolarStation a uploadnu mu tam již uloženou konfiguraci.
Nebliká ti tam i ikona vykřičníku?
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
deryld
Příspěvky: 45
Registrován: pát říj 21, 2022 3:21 pm

Re: EPEVER TRACER10420AN blikající rámeček baterie

Příspěvek od deryld »

Ne, ikonka vykřičníku právě žádná nebliká
deryld
Příspěvky: 45
Registrován: pát říj 21, 2022 3:21 pm

Re: EPEVER TRACER10420AN blikající rámeček baterie

Příspěvek od deryld »

Ať už vyjedu načtení parametrů pro Lifepo4 či USE, u obou mi vyjedou stejné hodnoty, co jsem tam nastavil.
A napětí mi nevybočuje z toho, co mám nastaveno. Regulátor normálně funguje, žádný vykřičník či červený indikátor, jen prostě bliká rámeček. Když si dám start monitoring, tak mi vyjede stav baterie podpětí. Ale nevidím nikde v parametrech, že bych měl něco nastaveno tak, aby to udávalo podpětí. Např. mám 53,5 V aktuální napětí. Přitom mám nastaveno max. napětí na vypnutí 56 a nejnižší 48.
proasnet
Příspěvky: 349
Registrován: čtv kvě 27, 2021 12:06 pm
Lokalita: Rajecké Teplice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 14,5

Re: EPEVER TRACER10420AN blikající rámeček baterie

Příspěvek od proasnet »

deryld píše:Ahoj,
neporadili byste někdo, co znamená na displeji epeveru blikající rámeček baterie? V návodu jsou uvedeny případy pouze s červeným indikátorem závady, ale to nemám. Bliká jen normálně zelená, a v noci ani ta ne, ale rámeček baterie bliká stále. Napětí baterie je v normě, baterie je nabitá. Ale i když nejsou všechny čárečky baterky na displeji, rámeček bliká.
Doporučuji námahu s vyhledáváním na foru. Stále dokola se tu množí stejné otázky, kde už jsou dávno odpovědi
2x5kW paralel SML-5K jako ostrov se zálohou z DS, 5kWp, Lifepo4
deryld
Příspěvky: 45
Registrován: pát říj 21, 2022 3:21 pm

Re: EPEVER TRACER10420AN blikající rámeček baterie

Příspěvek od deryld »

Zkoušel jsem hledat na foru samozřejmě.
Zkusím tedy opět, i když kdybys napsal odkaz, bylo by mi to platnější a tento příspěvek bych smazal
deryld
Příspěvky: 45
Registrován: pát říj 21, 2022 3:21 pm

Re: EPEVER TRACER10420AN blikající rámeček baterie

Příspěvek od deryld »

Námahu jsem si dal na foru dvakrát, ale odpověď jsem nenašel.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek