Axpert - uzemnění nosné konstrukce a rámu panelů

Měniče Axpert
bahora
Příspěvky: 59
Registrován: úte kvě 10, 2022 11:32 pm

Axpert - uzemnění nosné konstrukce a rámu panelů

Příspěvek od bahora »

Mám dotaz k měniči Axpert MAX a uzemnění nosné konstrukce a rámů FV panelů.

Panely mám monocrystal 108článkové EXE Triton, měnič není dle návodu galvanicky oddělen a nesmí se provozovat se uzemněnými PV panely. Předpokládám že je tím myšleno uzemnění PV panelu přes záponý DC pól, tedy mínus spojený se zemí?

Pokud mám monokrystal PV panel, tak předpokládám, že mohu v klidu uzemnit samotný rám panelu + nosnou konstrukci na zemnič svodiče 16mm2 svedený na zemnící pás domu.
sisdale
Příspěvky: 269
Registrován: sob črc 02, 2022 9:13 pm
Bydliště: středočeský kraj, 400 m n.m.

Re: Axpert - uzemnění nosné konstrukce a rámu panelů

Příspěvek od sisdale »

bahora píše:Mám dotaz k měniči Axpert MAX a uzemnění nosné konstrukce a rámů FV panelů.

Panely mám monocrystal 108článkové EXE Triton, měnič není dle návodu galvanicky oddělen a nesmí se provozovat se uzemněnými PV panely. Předpokládám že je tím myšleno uzemnění PV panelu přes záponý DC pól, tedy mínus spojený se zemí?

Pokud mám monokrystal PV panel, tak předpokládám, že mohu v klidu uzemnit samotný rám panelu + nosnou konstrukci na zemnič svodiče 16mm2 svedený na zemnící pás domu.
Ano, nesmi se primo uzemnit ani jeden pol PV na tomto menici. Ram panelu klidne uzemnit muzes. Pokud dojde k aktivaci svodice prepeti, tak to menici neudela dobre. Ale porad lepsi nez to nechat probehnout dale do AC out a do dalsich zarizeni.
8.56 kWp - orientace JJV (160st.) sklon 23 st. - PERC, 72-half cut, bifacial
11 kW invertory - 2x Sorotec REVO II 5.5kW (aka Easun iGrid VE II 5.5kW) v paralelenim 1f zapojeni
33 kWh LiFePO4 baterie - cylindrical pack 100 AH a dve prismatic REPT 280 AH v 16-ti clankovem provedeni
plně elektrický dům, plná automatizace, 50+ ESP8266 + RPi, inteligentní vytěžovaní - samoučící prediktivní energetické rozvrhovaní
více v mém domovském vlákně zde

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek