Komunikace WT32-ETH01 V1.4 ESP32 s JK BMS na Android mobil

Diskuze, rady a návody ohledně HomeAssistant
mpcz
Příspěvky: 83
Registrován: sob kvě 14, 2022 1:27 pm

Komunikace WT32-ETH01 V1.4 ESP32 s JK BMS na Android mobil

Příspěvek od mpcz »

Zdravím. Komunikaci JK BMS na mobil Android se podařilo zdárně dokončit. V mobilu běží vlastní aplikace, která komunikuje s převodníkem u JK BMS přes tunel nebo veřejnou IP nebo přes port pro toho, kdo veřejnou IP nemá. Chodí to spolehlivě. Co se nepodařilo a asi se nepodaří nikomu, je možnost vycucnout z BMS některé registry, např. serial-number S/N. Je to proto, že tato varianta komunikuje s BMS přes tzv. 485 vstup/výstup BMS a tento vstup tato požadavky pravděpodobně nepodporuje. Zkoušel jsem to zleva-zprava, ale výsledek se nedostavil.
Lze tedy číst všechny provozní data z BMS, přepínat přepínače charge, discharge, balance, což považuji za nejdůležitější. Celé jsem to dal v mobilu na jednu stránku, to přepínání stránek se mi zdálo obtěžující a zbytečné.
Nepomohla ani komunikace s ústředím JIKONGu, což byla spíše nekomunikace, protože od nich se člověk nedozví vůbec nic. A to jsem ještě musel komunikovat přes mou čínskou firmu, protože na dotazy z EU a USA nereagují vůbec. Docela mě pobavila jejích oficiální stránka s formulářen na dotazy, která napíše vždy, že je přetížena, ať to zkusíme později, ale ve skutečnosti to tam padá přímo do koše a obsluhované to není vůbec.
Takže tudy ne. Proto jsem vytáhl z šuplíku ESP32 ve variantě s Ethernetem a BT a Wifi - WT32-ETH01 ESP32 Ethernet Development Board.
Bohužel se mi nedaří nic v této variantě ESP-32 spustit. Kód, který se např. ve ESP32 DEVKIT V1 WROOM-32 zkompiluje a běží v pohodě, v tomto WT-32-ETH01 se jen zkompiluje, nahraje, ale dál už nic. Tlačítko reset to nemá, manipulace s tím programovacím pinem není úplně jasná.
Abych se s tím zbytečně netrápil - má s tím WT32-ETH01 ESP32 Ethernet prosím někdo zkušenost, o kterou by se chtěl podělit? Nejlépe jakékoliv ověřené .ino + polopatický postup a pod jakým modelem ESP32 se to v Arduino IDE programuje. Pokud ano, díky. mpcz, 20may2023
mpcz
Příspěvky: 83
Registrován: sob kvě 14, 2022 1:27 pm

Re: Komunikace WT32-ETH01 V1.4 ESP32 s JK BMS na Android mob

Příspěvek od mpcz »

Zdravím, tak se to vyřešilo samo. Knihovna chtěla trošku poladit a už to frčí. Postup jsem měl správný. Díky, mpcz, 20may2023
mpcz
Příspěvky: 83
Registrován: sob kvě 14, 2022 1:27 pm

Re: Komunikace WT32-ETH01 V1.4 ESP32 s JK BMS na Android mob

Příspěvek od mpcz »

Zdravím všechny. Mám problém s přepínačem stavu BALANCE u JIKONG BMS. V komunikaci načítám a zobrazuji všechny stavy ostatních registrů správně a pravdivě. Ale přepnutí z ON na OFF přepínače BALANCE (oni tomu asi říkají EQUALIZE) nebo opačně se nedaří. Všiml jsem si, že v několika PDF výrobce se v čase měnilo označení registru, který obsahuje stav přepínače, což navozuje podezření na nějakou anomálii.
Odhaduji místo chyby: 1. výrobce změnil označení registru na něco, co není v PDF. 2. číslo hex registru mám správně, ale firmware tento registr neobsluhuje při komunikaci přes 485 / TTL. 3. číslo registru mám správně, ale parametr je jiný, než v PDF, 4. něco, co mě zatím nanapadlo.
Pokud se to nevyřeší, budu muset vše předělat na MODBUS, kde je ale všechno jinak. Třeba tam tento registr obsluhovaný bude.
Tedy prosím dotaz: pracoval někdo na komunikaci přes TTL ve vlastním vývoji a mohly by prosím poskytnout info, jaké je vlastně funkční HEX označení registru pro přepínač BALANCE ON/OFF? Popř. i v jiné komunikaci (MODBUS, Bluetooth), kde by šlo vyčíst alespoň náznak, jak to vlastně ti vývojáři JIKONGu myslí s tímto přepínačem? Díky, mpcz, 1jun2023
PetrV2
Příspěvky: 121
Registrován: pát úno 17, 2023 6:08 pm
Lokalita: Praha

Re: Komunikace WT32-ETH01 V1.4 ESP32 s JK BMS na Android mob

Příspěvek od PetrV2 »

Ahoj,
každopádně gratuluji k velkému úspěchu - s přepínáním těch 3 switchů (charge, discharge, equalize ;) ) se válčí už dost dlouho a podle (nejenom) https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 12#p204412 to přes sériový port (aka GPS aka "RS485") nejde a ty jsi to tedy dokázal.

A podělíš se? Jak už jsem dříve psal, nejde mi o mobily, ale o komunikaci s počítačem po drátě, respektive BMS-> tak krabička od Jikongu, co konvertuje UART na RS485 -> TCP (ethernet).

Zatím ses o poznatky nepodělil, samozřejmě nemáš žádnou takovou povinnost. Budeš to tedy prodávat? Nebo jde jen o to se pochlubit? ;)
Just PoC (proof of concept) "FVE" pro odzkoušení a doplnění si vzdělání
1x panel 180Wp, MPPT EPever 5415, EPever IPower+ 500-12, LifePo4 30Ah 12V, JK BMS, HomeAssistant
mpcz
Příspěvky: 83
Registrován: sob kvě 14, 2022 1:27 pm

Re: Komunikace WT32-ETH01 V1.4 ESP32 s JK BMS na Android mob

Příspěvek od mpcz »

Dík za gratulaci. Zatím není čím se chlubit.
Předpokládal jsem, že ten můj příspěvek je koncipovám jako prosba o pomoc, protože s tím BALANCE přepínačem bojuji již pár dnů a ne a ne se to zlomit.
I když se mi podařilo probojovat se až do centrály JIKONGu, odtud nečekám nějakou výraznou pomoc. Na 99 procent udělají to, že pouze pošlou 4 roky starý datasheet, který je navíc čínsky, popř., což je ještě horší, špatně přeložený v ENG a ten nejen, že neodpovídá skutečnosti, ale ani jednotlivé verze téhož nesouhlasí. Je to docela fuška se v tom vyznat. Asi to skončí na MODBUSu, ten se mi dobře osvědčil u vyčítání SMART elektroměrů. Jenže ani MODBUS verze předem negarantuje, že ten přepínač v MODBUS módu podporu mít bude. Jediné, co je jisté, je to, že v BT módu BALANCE podpora je. mpcz, 1jun2023
microlan
Příspěvky: 39
Registrován: pon kvě 09, 2022 8:47 am
Výkon panelů [Wp]: 2200
Kapacita baterie [kWh]: 14
Bydliště: Měnín

Re: Komunikace WT32-ETH01 V1.4 ESP32 s JK BMS na Android mobil

Příspěvek od microlan »

Mohl by jsi prosím alespoň stručně popsat jak jsi rozchodil tu komunikaci, jakým příkazem se dá pokyn pro odeslání stringu a jeho formát, stačí třeba výpis jednoho stringu.
microlan
Příspěvky: 39
Registrován: pon kvě 09, 2022 8:47 am
Výkon panelů [Wp]: 2200
Kapacita baterie [kWh]: 14
Bydliště: Měnín

Re: Komunikace WT32-ETH01 V1.4 ESP32 s JK BMS na Android mobil

Příspěvek od microlan »

Tak jsem odložil lenost a něco našel
http://www.jk-bms.com/Upload/2022-05-19/1621104621.pdf

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek