SmartESS - data z cloudu v PC

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Uživatelský avatar
Archie
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 14, 2022 3:13 pm
Bydliště: u Kladna

SmartESS - data z cloudu v PC

Příspěvek od Archie »

Zajímalo by mne, proč někdo z moderátorů, adminů smazal kompletně vlákno mého příspěvku??? Nebyla to žádná reklama a lidem co používají SmartESS to ukázalo jak si zobrazit data nejen v mobilu, ale i na PC. viz screenshot níže z 8.2.2023 - to se tu dějí hezké věci... :roll:

Tak schválně, jak dlouho to tu vydrží napodruhé????

Ahoj,
apka SmartESS sice není úplně vyvedená, má spoustu nedodělků (i chyb.... třeba reset denní výroby v poledne :roll: ), ale pro měniče s Wifi modulem typu MPP Solar, Easun, Powland (funguje i Voltronic) je to jedna z mála věcí (bez domácího kutění Home assistenta apod.) jak se dostat k údajům z měniče z mobilu. "Hloupější" alternativou jsou apky WatchPower (Google Play hledat app Watchpower Wifi) nebo SmartClient (hledat smartclient for solar).
Apka SmartESS je z dílny Shenzhen Eybond Co., Ltd. (http://www.eybond.com/page222?_l=en).
Data z měniče se ukládají do jednoho datastore a s pomocí výše zmíných 3 app se k nim lze dostat. A od stejné společnosti je k dispozici i webové rozhraní, které umí zobrazit v podstatě vše (i víc) co je vidět v apce mobilní.
Dostupné je na URL http://www.dessmonitor.com a pro přihlášení se použijí stejné údaje jako jsou ve SmartESS (ty lze taky použít i pro přihlášení se v alternativních app WatchPower a SmartClient - všechny "koukají" do stejného datastore).
Dokonalé to není ani zde a první co je po přihlášení dobré udělat, je vybrat vpravo nahoře u ikony zeměkoule jazyk English (přesto, že stránka již v angličtině je) - teprve pak se všechny názvy prvků zobrazí korektně. V levém sloupci je seznam všech zařízení která jsou pod daným účtem evidována. Jsou tu k dispozici nejen všechny data která jsou vidět v mobilní app, ale navíc např.
- všechny jednotlivé informace v okamžik jejich přenosu do cloudu
- statistiky exportovatelné v .xls za den (s rozlišením na hodiny), měsíc (s rozlišením na dny), rok .....
a spoustu dalších údajů. Dataloger lze i smazat (nezkoušel jsem :lol: )

Screenshot původního vlákna:
Přílohy
SmartESS - data z cloudu v PC.JPG
Bye A.

12x 465kWp, ISolar SMX II 5.6, LiFePo4 6,4+16,4kW
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: SmartESS - data z cloudu v PC (někdo to smazal...)

Příspěvek od lzahradil »

Věř, že tvůj příspěvek žádný moderátor ani admin nesmazal. Jak jsi jistě postřehl, jsme zpět k 5.2.2023 !! Od neděle od rána doteď jsem ještě nespal. Došlo k hackerskému útoku a byla napadena celá naše vmware infrastruktura kde to v mžiku pohřbilo díky centrální správě vcenter i to, co není veřejně na internetu a slouží jen k uchovávání záloh. A pěkně s podmínkou a výhružkou zaslání 2 BTC :)

Blázni... Zítra napíšu víc. teď už sotva koukám tak se jdu prospat.
Z offline záloh ještě něco do rána vyprodukuju, tak se dorozjedou i další věci
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Uživatelský avatar
Archie
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 14, 2022 3:13 pm
Bydliště: u Kladna

Re: SmartESS - data z cloudu v PC (někdo to smazal...)

Příspěvek od Archie »

Sorry, to jsem nepostřehl, protože jsem jen chtěl jen použít ten link na Dessmonitor a nekoukal nazpět.
Takže omluva za podezření ;-)

Ad VMWare - o té díře se veřejně ví od minulého týdne a kdo nezáplatoval ..... ten může mít problém.
Bye A.

12x 465kWp, ISolar SMX II 5.6, LiFePo4 6,4+16,4kW
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 1200
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5520
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: SmartESS - data z cloudu v PC (někdo to smazal...)

Příspěvek od TomHC »

Archie píše:Ad VMWare - o té díře se veřejně ví od minulého týdne a kdo nezáplatoval ..... ten může mít problém.
Myslíš CVE-2021-21974?
MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh) BMS JBD-AP21S001-L21S-200A-B, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485 + UART). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi
mirekcafa
Příspěvky: 330
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: SmartESS - data z cloudu v PC (někdo to smazal...)

Příspěvek od mirekcafa »

Archie píše:Sorry, to jsem nepostřehl, protože jsem jen chtěl jen použít ten link na Dessmonitor a nekoukal nazpět.
Poradil bys jak ten Dessmonitor zprovoznit na PC. Nějaký postup pro blondýny? Je nutná registrace zařízení (připojení k wifi) ve SmartEss?
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
Uživatelský avatar
Archie
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 14, 2022 3:13 pm
Bydliště: u Kladna

Re: SmartESS - data z cloudu v PC (někdo to smazal...)

Příspěvek od Archie »

Ahoj,

DessMonitor je pouze a jen web rozhraní "koukající" na data která poslal měnič do cloudu. V PC nic neinstaluješ, jen se přihlásíš k tomu web rozhraní. Je to jen alternativa k SmartESS a výše popsaným app z mobilu.
Pro to aby to fungovalo musí samozřejmě být nejdříve vytvořený účet uživatele (je jedno jestli ze SmartESS nebo přímo na webu) a v něm zaregistrovaný (a propojený) měnič který tam ty data sype. Návod pro propojení měniče s cloudem se nejspíše bude lehce lišit podle typu měniče a jeho propojení na cloud, a nejspíše je výrobcem přiložený v krabičce u wifiny (tedy u mne byl). Jakmile propojíš měnič (wifi..) s cloudem, lze to spárovat už pomocí webu, nemusíš nutně mít app ve founu.
Jsou tam na to volby
AddDataLoger.jpg
Bye A.

12x 465kWp, ISolar SMX II 5.6, LiFePo4 6,4+16,4kW
mirekcafa
Příspěvky: 330
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: SmartESS - data z cloudu v PC (někdo to smazal...)

Příspěvek od mirekcafa »

Pokoušel jsem to zprovoznit, bohužel jsem si s tím neporadil. Požádal jsem čínana aby zařízení smázl, ten to smazal. Takže to zkusím znovu, než se do toho pustím nechám si rád poradit.
Situace je taková: měnič ten samý jako máš v podpisu SMX II 5,6. Chci to zprovoznit v PC které nemá wifi, má připojený internet z routru po kabelu.
Není mi jasné pokud to zařízení zaregistruju na Dessmonitou v PC jak se to propojí. Logika mi říká že bych tam měl nastavit wifi a to můžu jen přes SmartEss. Myslíš že když ho zaregistruju v PC tak se to spojí? střídač----PC---router--- a ten cloud? Rád bych to udělal na jistotu ať nedopadnu jako minule
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
Uživatelský avatar
Archie
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 14, 2022 3:13 pm
Bydliště: u Kladna

Re: SmartESS - data z cloudu v PC (někdo to smazal...)

Příspěvek od Archie »

Máš v tom trochu zmatek. Ten DessMonitor jen ukazuje data z cloudu, nekomunikuje s měničem napřímo. Aby to fungovalo musíš:

A) vytvořit si účet v cloudu - tady je jedno jestli ho uděláš z webu DessMonitoru, nebo SmartESS

B) přihlásit se k tomu účtu ze SmartESS

C) nastavit Wifi modul od měniče - to uděláš pouze tak, že se z mobilu spojíš wifi v mobilu s tím "dočasným" AP které modul vytváří - a pokračuješ ve SmartESS - na úvodní stránce SmartESS volba "WI-FI configuration" a v něm (tomu Wifi modulu) nastavíš k jaké wifi síti (název + heslo) se má jako klient připojit, aby pak měl přístup k Internetu (tudy pak bude sypat data do cloudu)

D) spárovat tvé zařízení s tvým účtem v cloudu - opět můžeš ze SmartESS nebo DessMonitoru

no a pak už jen koukáš na to co ti to tam posílá. Měnič posílá data 1x za 5 minut, SmartESS i DessMonitor tyto udaje pak zobrazují. DessMonitor toho ukáže trochu více než apka v mobilu.
Bye A.

12x 465kWp, ISolar SMX II 5.6, LiFePo4 6,4+16,4kW
mirekcafa
Příspěvky: 330
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: SmartESS - data z cloudu v PC (někdo to smazal...)

Příspěvek od mirekcafa »

Díky...už mi to trochu jede, nicméně koukal jsem na YT jak to tam předvádí(Dessmonitor) a připadá mi že tam má daleko víc možností než mám já. Pokud budu brát že device=měnič a dattaloger = wifi, tak mi to neukazuje parametry měniče které mi ukazuje např. Ipower NT u kterého asi zatím zůstanu. Znáš ten Ipower NT? Funguje ve Windows po USB kablu od tiskárny.
ipower.jpg
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
Uživatelský avatar
Archie
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 14, 2022 3:13 pm
Bydliště: u Kladna

Re: SmartESS - data z cloudu v PC

Příspěvek od Archie »

Dessmonitor ti ukáže jen to co pošle do cloudu tvé zařízení. Liší se to podle jednotlivých typů měničů, soudím z toho co vidím já a co kamarád s jiným typem.
Nicméně (melu to tu pořád dokola) je to jen web apka která ukáže v prohlížeči, to co SmartESS v mobilu.

IPower NT neznám, já si chystám monitoring měniče i BMS přes ESP32 do HAAS. Podobně jako teď tahám spotřebu baráku z powermetru s pomocí NodeRed/InfluxDB/Grafana
Spotreba.JPG
Spotreba.JPG (20.7 KiB) Zobrazeno 2298 x
Spotreba1.JPG
Bye A.

12x 465kWp, ISolar SMX II 5.6, LiFePo4 6,4+16,4kW
mirekcafa
Příspěvky: 330
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: SmartESS - data z cloudu v PC

Příspěvek od mirekcafa »

Můžeš vyzkoušet. Je na SMX II 5,6.....běží to na Windows po kabelu z tiskárny
https://drive.google.com/file/d/11AWEq5 ... MkLIY/view
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
Uživatelský avatar
Archie
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 14, 2022 3:13 pm
Bydliště: u Kladna

Re: SmartESS - data z cloudu v PC

Příspěvek od Archie »

OK, dík, vyzkouším.
Dle návodu to vypadá, že to komunikuje po RS485 (to USB zřejmě bude jen převodník USB/RS485) - což by mne zajímalo více, protože FV i měnič mám ve dvou budovách mimo obytný dům takže USB není pro můj případ úplně nej :-)
Bye A.

12x 465kWp, ISolar SMX II 5.6, LiFePo4 6,4+16,4kW
mirekcafa
Příspěvky: 330
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: SmartESS - data z cloudu v PC

Příspěvek od mirekcafa »

výhoda je, že je to on-line, žádný intervaly. Když by to šlo pustit z toho USB nějakým udělátkem bezdrátově do PC bylo by to supr, třeba na něco přijdeš, pro mě je tohle španělská vesnice.
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
DUGi
Příspěvky: 58
Registrován: stř lis 23, 2022 3:29 pm
Lokalita: Kosice

Re: SmartESS - data z cloudu v PC

Příspěvek od DUGi »

Ahojte, mam tiez tento datalogger a zaujimalo by ma ci existuje nieco (idealne pe HA) co by vedelo ziskavat tieto hodnoty. Da sa na to nejako pripojit a ziskavat realtime hodnoty ? alebo radsej skusit pripojit menic cez RS485 ? Aktualne mam menic pripojeny cez datalogger a pouzivam Dessmonitor, pre BMS mam ESP32 ktore taha data cez bluetooth / esphome do HA. Ale rad by som to mal v jednej appke a realtime ak sa da.
Este by ma zaujimalo, ziskali ste nejake tchnicke detaily k tomu modulu ? ako prebieha komunikacia ?
Menic 10kW - 2 x SOROTEC REVO VM-II 5,5kW paralel, Panely 5.4kWp - 14xMono HC AmeriSolar AS-6M120-HC 385Wp (2x 7S) juh,45stupnov, Baterky 30kWh - (16 x CATL 302Ah LiFePO4 + 16 x EVE 304Ah LiFePO4 ), 2 x JK BMS B2A20S20P 200A, RD
mpro
Příspěvky: 41
Registrován: úte kvě 31, 2016 2:11 pm
Lokalita: Jižní morava
Výkon panelů [Wp]: 1000/nové 4100
Kapacita baterie [kWh]: 3
Bydliště: Brno

Re: SmartESS - data z cloudu v PC

Příspěvek od mpro »

mirekcafa píše:Můžeš vyzkoušet. Je na SMX II 5,6.....běží to na Windows po kabelu z tiskárny
https://drive.google.com/file/d/11AWEq5 ... MkLIY/view
Tak jsem včera zkoušel a ani tuk. Nascanoval porty začal od 1do nevím a zelezlo vlevo menu na nepoužitelnost. Vic jsem z toho nedostal :(. Nejaká rada?
Ostrov: EASUN IGrid VX IV 5.6kW @48V(zatím 2kWh) + 10 x 410Wp
předchozí MUST PV18-2K HM,3KVA/2.4KW, 24V, 40A MPPT; 4x255Wp Benq panely, olovo 24V 170Ah
mirekcafa
Příspěvky: 330
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: SmartESS - data z cloudu v PC

Příspěvek od mirekcafa »

nainstaloval jsi tam i ten CH341ser?? mě to jelo na port 4
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
mpro
Příspěvky: 41
Registrován: úte kvě 31, 2016 2:11 pm
Lokalita: Jižní morava
Výkon panelů [Wp]: 1000/nové 4100
Kapacita baterie [kWh]: 3
Bydliště: Brno

Re: SmartESS - data z cloudu v PC

Příspěvek od mpro »

JJ nainstaloval. Pak jsem zkoušel i novější CH341 a nic :(.

Zajímavý je, že po zavření a otevření programu tam zustaly ty nascanované porty. Čekal jsem že nějak zvýrazní, který je aktivní ale nene..
Ostrov: EASUN IGrid VX IV 5.6kW @48V(zatím 2kWh) + 10 x 410Wp
předchozí MUST PV18-2K HM,3KVA/2.4KW, 24V, 40A MPPT; 4x255Wp Benq panely, olovo 24V 170Ah
mirekcafa
Příspěvky: 330
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: SmartESS - data z cloudu v PC

Příspěvek od mirekcafa »

zajímavý....já jsem to jen vyzkoušel, šlo mi to ale na všem s Windows 10 noťas, PC a včera tablet s Win.....máš SMX II?
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
Uživatelský avatar
ntvdriver
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 16, 2023 5:30 pm
Lokalita: Chrastava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 14500
Kapacita baterie [kWh]: 33

Re: SmartESS - data z cloudu v PC (někdo to smazal...)

Příspěvek od ntvdriver »

Ahoj, díky za příspěvek ohledně SmartESS pro PC, vše funguje, ale nejsem schopen anim v mobilní aplikaci ani v PC cloudové verzi najít spotřebovaní kWh.

Můžeš mě nějak navést ?

Děkuji.
Uživatelský avatar
ntvdriver
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 16, 2023 5:30 pm
Lokalita: Chrastava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 14500
Kapacita baterie [kWh]: 33

Re: SmartESS - data z cloudu v PC

Příspěvek od ntvdriver »

Archie píše:Zajímalo by mne, proč někdo z moderátorů, adminů smazal kompletně vlákno mého příspěvku??? Nebyla to žádná reklama a lidem co používají SmartESS to ukázalo jak si zobrazit data nejen v mobilu, ale i na PC. viz screenshot níže z 8.2.2023 - to se tu dějí hezké věci... :roll:

Tak schválně, jak dlouho to tu vydrží napodruhé????

Ahoj,
apka SmartESS sice není úplně vyvedená, má spoustu nedodělků (i chyb.... třeba reset denní výroby v poledne :roll: ), ale pro měniče s Wifi modulem typu MPP Solar, Easun, Powland (funguje i Voltronic) je to jedna z mála věcí (bez domácího kutění Home assistenta apod.) jak se dostat k údajům z měniče z mobilu. "Hloupější" alternativou jsou apky WatchPower (Google Play hledat app Watchpower Wifi) nebo SmartClient (hledat smartclient for solar).
Apka SmartESS je z dílny Shenzhen Eybond Co., Ltd. (http://www.eybond.com/page222?_l=en).
Data z měniče se ukládají do jednoho datastore a s pomocí výše zmíných 3 app se k nim lze dostat. A od stejné společnosti je k dispozici i webové rozhraní, které umí zobrazit v podstatě vše (i víc) co je vidět v apce mobilní.
Dostupné je na URL http://www.dessmonitor.com a pro přihlášení se použijí stejné údaje jako jsou ve SmartESS (ty lze taky použít i pro přihlášení se v alternativních app WatchPower a SmartClient - všechny "koukají" do stejného datastore).
Dokonalé to není ani zde a první co je po přihlášení dobré udělat, je vybrat vpravo nahoře u ikony zeměkoule jazyk English (přesto, že stránka již v angličtině je) - teprve pak se všechny názvy prvků zobrazí korektně. V levém sloupci je seznam všech zařízení která jsou pod daným účtem evidována. Jsou tu k dispozici nejen všechny data která jsou vidět v mobilní app, ale navíc např.
- všechny jednotlivé informace v okamžik jejich přenosu do cloudu
- statistiky exportovatelné v .xls za den (s rozlišením na hodiny), měsíc (s rozlišením na dny), rok .....
a spoustu dalších údajů. Dataloger lze i smazat (nezkoušel jsem :lol: )

Screenshot původního vlákna:
¨

Ahoj, díky za příspěvek ohledně SmartESS pro PC, vše funguje, ale nejsem schopen anim v mobilní aplikaci ani v PC cloudové verzi najít spotřebovaní kWh.

Můžeš mě nějak navést ?

Děkuji.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek