Sunways bezdrátová komunikace smartmeter- měnič

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Uživatelský avatar
marek0410
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 30, 2023 1:56 pm

Sunways bezdrátová komunikace smartmeter- měnič

Příspěvek od marek0410 »

Zdravím, řešil už někdo bezdrátovou komunikaci mezi smartmetrem a měničem? Dostal jsem se do bodu kdy není možné natáhnout další kabel na propojení. Měnič v garáží, smartmeter v domě, mezi sebou zahrada a jedno patro, není možné natáhnout další kabel. Od prodejce Sunwaysu mi teď poslali Zigbee, ale už v názvu má victron a obávám se že to tím pádem se sunwaysem nebude kecat. Teď zkouším Adeunis ARF868 MR, ale nedaří se mi to s ním zprovoznit. Neřešil jste už někdo něco podobného? Děkuji
machs
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 28, 2022 10:52 pm

Re: Sunways bezdrátová komunikace smartmeter- měnič

Příspěvek od machs »

marek0410 píše:Zdravím, řešil už někdo bezdrátovou komunikaci mezi smartmetrem a měničem? Dostal jsem se do bodu kdy není možné natáhnout další kabel na propojení. Měnič v garáží, smartmeter v domě, mezi sebou zahrada a jedno patro, není možné natáhnout další kabel. Od prodejce Sunwaysu mi teď poslali Zigbee, ale už v názvu má victron a obávám se že to tím pádem se sunwaysem nebude kecat. Teď zkouším Adeunis ARF868 MR, ale nedaří se mi to s ním zprovoznit. Neřešil jste už někdo něco podobného? Děkuji
Já to řešil přes dvě raspberry, jedno četlo data z měřáku a posílalo je přes lan na druhé, které četlo dotazy z RS485 a odpovídalo na ně datama která předtím přišly z prvního RPI.

Zkoušel jsem hledat nějaké převodníky z RS485 na LAN, ale většína funguje tak, že by se s nima nechalo nahradit to jedno raspberry. Něco co by dokázalo udělat síťový most pro RS485 jsem teda nenašel.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek