Svislé vs horizontální uchycení nosných profilů

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
MPolak
Příspěvky: 11
Registrován: pát dub 01, 2022 5:08 pm

Re: Svislé vs horizontální uchycení nosných profilů

Příspěvek od MPolak »

cipis píše:Mel bys vychazet podle snehove mapy, kolik mas vlastne zatizeni na tech 2m2 plochy panelu.
Kolik mas? To nejvachrlatejsi je pouzitelne akorat do oblasti 1, mozna 2, jinde to pouzit uz nemuzes.

Ty jsi statik, ze muzes posoudit, ze to maji v datasheetu blbe a ze si to muzes pridelat jinak, nez oni pisou?

Pochybuji, protoze selskym rozumem je jasne, ze se ten panel bude prohybat nejen na delku, ale i na sirku a to jinak, nez kdyz to podlozis po cele kratke strane. Hlavne ty podelne profily toho panelu budou pevne oprene a ne, ze budou oprene o kratkou stranu, ktera se bude prohybat kolem tech dvou bodu.
Je sakra rozdil, jestli to bude oprene o dve usecky nebo o 4 body!
Sněhová mapa na internetu mi píše následující, ale nejsem si jistý, jestli chápu, co mi říká.. Zatížení sk odpovídá zatížení z dokumentu co jsem posílal?
Přílohy
zatizitelnost.JPG
snehova mapa.JPG
Diablo1st
Příspěvky: 1616
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Svislé vs horizontální uchycení nosných profilů

Příspěvek od Diablo1st »

Ak by ste mali základné rozmery strechy u žľabu a sklony na jednotlivé strany viem to na rýchlo buchnúť do Autocadu, aby sme získali lepšiu predstavu. Keď tak sz ;)
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
cipis
Příspěvky: 4330
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Svislé vs horizontální uchycení nosných profilů

Příspěvek od cipis »

To je vypocet na zemi, na to je jeste nejaka dalsi tabulka (hraje roli i sklon atd.), nejmensi je 75kg/m2, tedy 0,75kPa. Coz pak splni i to nejhorsi upevneni, to je uvadene do 1kPa. To o neco lepsi mas 1,2 a pak ty poradne 2,4 a 5,4.
On to totiz neni jen snih, ale i vitr, pak prichazi do hry i ty druhe parametry u tech panelu.

Kazdopadne bych to nepridelaval, jak pise kolega, v tech 4 bodech jen.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
MPolak
Příspěvky: 11
Registrován: pát dub 01, 2022 5:08 pm

Re: Svislé vs horizontální uchycení nosných profilů

Příspěvek od MPolak »

Diablo1st píše:Ak by ste mali základné rozmery strechy u žľabu a sklony na jednotlivé strany viem to na rýchlo buchnúť do Autocadu, aby sme získali lepšiu predstavu. Keď tak sz ;)
Našel jsem dokumentaci k domu, pokud to sedí s realitou, tak sklony střechy jsou 22° na všechny 4 strany. A rozměr přes okapy dle mapy.cz, v dokumentaci jsem to nevykoukal, je 13 x 10 m.
Diablo1st
Příspěvky: 1616
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Svislé vs horizontální uchycení nosných profilů

Příspěvek od Diablo1st »

MPolak píše:
Diablo1st píše:Ak by ste mali základné rozmery strechy u žľabu a sklony na jednotlivé strany viem to na rýchlo buchnúť do Autocadu, aby sme získali lepšiu predstavu. Keď tak sz ;)
Našel jsem dokumentaci k domu, pokud to sedí s realitou, tak sklony střechy jsou 22° na všechny 4 strany. A rozměr přes okapy dle mapy.cz, v dokumentaci jsem to nevykoukal, je 13 x 10 m.
Takto mi to cca. vyšlo.

Neviem, koľko panelov chcete, aby sa zmestilo. Ak by sa dali na ležato možno by ich tam tých 14ks vošlo, ale je to len odhad.
Přílohy
MPolak_6+4.jpg
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
MPolak
Příspěvky: 11
Registrován: pát dub 01, 2022 5:08 pm

Re: Svislé vs horizontální uchycení nosných profilů

Příspěvek od MPolak »

Diablo1st píše:
MPolak píše:
Diablo1st píše:Ak by ste mali základné rozmery strechy u žľabu a sklony na jednotlivé strany viem to na rýchlo buchnúť do Autocadu, aby sme získali lepšiu predstavu. Keď tak sz ;)
Našel jsem dokumentaci k domu, pokud to sedí s realitou, tak sklony střechy jsou 22° na všechny 4 strany. A rozměr přes okapy dle mapy.cz, v dokumentaci jsem to nevykoukal, je 13 x 10 m.
Takto mi to cca. vyšlo.

Neviem, koľko panelov chcete, aby sa zmestilo. Ak by sa dali na ležato možno by ich tam tých 14ks vošlo, ale je to len odhad.
Odpoledne vylezu na střechu a změřím ji přesně, když jsem tam lezl naposledy, tak mi to takto nevycházelo, ale je možné, že jsem měřil špatně. Takto by to určitě bylo lepší, kdyby se to tam vešlo. Dakážete mi poradit, jak daleko/blízko můžou být panely ke hraně střechy při mém sklonu střechy?
Diablo1st
Příspěvky: 1616
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Svislé vs horizontální uchycení nosných profilů

Příspěvek od Diablo1st »

Panely môžu hranu strechy aj presahovať, len to vyzerá strašne. Koľko plánujete panelov?
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
MPolak
Příspěvky: 11
Registrován: pát dub 01, 2022 5:08 pm

Re: Svislé vs horizontální uchycení nosných profilů

Příspěvek od MPolak »

Tak jsem změřil střechu úplně přesně a takto by to vyšlo, s tím, že panely jsou nakresleny jako přesně 2x1 a ne 2.1, 1.05 a spojky nejsou taky vloženy mezi panely. A podle nákresu by to asi tedy opravdu vyšlo. Ale panely budou končit 10cm nad koncem tašek. Dům je bungalov, takže to není velká výška k zemi, ale stejně, až napadne nějaký sníh a sesune se, tak asi přeskočí okap a bude mi padat přímo na auto, které parkuje u domu. Nebo byste řekli, že se bojím zbytečně? To byl důvod, proč jsem bral, že se mi ty 4 panely nahoru nevejdou, protože jsem spodní řadu nechtěl tolik sesunout dolů. V mém původním návrhu se víc využije šíře střechy, ale dole zůstane stále odestup od konce tašek cca 40 cm, ne 10cm.
Přílohy
realna_strecha_forum.JPG
Puvodni navrh s realnou velikosti strechy.JPG
MPolak
Příspěvky: 11
Registrován: pát dub 01, 2022 5:08 pm

Re: Svislé vs horizontální uchycení nosných profilů

Příspěvek od MPolak »

Jsem téměř rozhodnutý, za mě je nelepší Finální verze 1 (větší odstpy od krajů střechy) a můj dotaz, který jsem nadnesl v prvním komentáři je opět platný: lze na tyto střešní háky https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=47&t=3426 přidělat nosné profily svisle? Předem děkuji za praktické rady.
Přílohy
Final.JPG
Soban
Příspěvky: 3448
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Svislé vs horizontální uchycení nosných profilů

Příspěvek od Soban »

Kdosi tu psal že taky nechal panely od okapu dál, a zjistil že je to nahouby a že už by to tak nedělal...

Podle mě to na auto žuchne tak jak tak, akorát když bude větší odstup tak se to tam bude hromadit a pak žuchne větší hromada.

Podle mě udělat přístřešek nad auto.....
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Iamwonder
Příspěvky: 6
Registrován: ned říj 02, 2022 11:32 am

Re: Svislé vs horizontální uchycení nosných profilů

Příspěvek od Iamwonder »

Zajímal by mě výsledek a zkušenost tady u toho bungalovu. :)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek