nová vrtaná studna

Čištění vody, filtrace, čerpání vody, zařízení pro získání pitné vody, zachytávání a zpracování dešťové vody ...
eman
Příspěvky: 961
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: nová vrtaná studna

Příspěvek od eman »

Proutkaři těží z toho, že voda je vpodstatě všude, pouze v různých hloubkách, takže se prakticky nemůžou splést a inkasují za to peníze. Je to vlastně nejlehčí forma podvodu. Babička si taky objednala proutkaře na na vrt, označil místo, řekl 20m, vyvrtalo se 60m a i tak to není moc vydatné. Ale podvodník už byl za horama a dělal další "výzkumy".

Opravdu stačí znát hladiny nejbližších studní nebo ideálně vrtů, protože kopané studny jímají i povrchovou vodu a tu pít nechcete, pokud nebydlíte v národním parku.

Nejhorší je pověra o "pramenech". Té věří snad každý druhý. V reálu jde o zvodnělé vrstvy a vrt znich podtlakem saje vodu.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: nová vrtaná studna

Příspěvek od rottenkiwi »

U nas je v studni ropa, uz si vyberam tavu: jedno, dvoj hrbu alebo 4x4 ? :)

https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok ... -problemy/
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
jahodovák
Příspěvky: 1924
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: nová vrtaná studna

Příspěvek od jahodovák »

eman píše:Proutkaři těží z toho, že voda je vpodstatě všude, pouze v různých hloubkách, takže se prakticky nemůžou splést a inkasují za to peníze. Je to vlastně nejlehčí forma podvodu. Babička si taky objednala proutkaře na na vrt, označil místo, řekl 20m, vyvrtalo se 60m a i tak to není moc vydatné. Ale podvodník už byl za horama a dělal další "výzkumy".

Opravdu stačí znát hladiny nejbližších studní nebo ideálně vrtů, protože kopané studny jímají i povrchovou vodu a tu pít nechcete, pokud nebydlíte v národním parku.

Nejhorší je pověra o "pramenech". Té věří snad každý druhý. V reálu jde o zvodnělé vrstvy a vrt znich podtlakem saje vodu.
To je pouze v několika málo případech,znám firmu,která používá moderní techniku a vrtala 4 krát 150m vrty a voda nikde...je to jako se vším,někdy se i mistr tesař utne.
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Bydliště: Ondřejov

Re: nová vrtaná studna

Příspěvek od Ronn »

jahodovák píše:To je pouze v několika málo případech,znám firmu,která používá moderní techniku a vrtala 4 krát 150m vrty a voda nikde...je to jako se vším,někdy se i mistr tesař utne.
Tady na kopci taky 3x vrtali do 120m a nic... no, tak alespoň byl zdarma vrt pro TČ...
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= FVE2 SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE03 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge1 => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
FVE04 - 9,75kWp JolyWood 390 (SVV 80°/43°sklon) => SolarEdge2 => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
ChlapeczDediny
Příspěvky: 229
Registrován: sob říj 16, 2021 10:55 am
Lokalita: Juh BBSK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1700
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: nová vrtaná studna

Příspěvek od ChlapeczDediny »

Mňa to naučil strýko, vodu si na pozemkoch nájdem, len mam ešte problém s určením hĺbky, ale kvôli testom a učeniu si záhradu nerozkopem. Hlavně že som za dva roky odvodnil, čo stodesať rokov predo mnou majitelia nedokázali.
Ci tomu niekto verí alebo nie, funguje to. Ako sa hovorí, objektívna realita existuje nezavisle od nášho vedomia.
3s2p Amerisolar 285 1,7 kWp JJV, Epever 5420AN, 14s100p LiIon 18650 12 kWh + JK BMS 200A, Epever iPower 5 kW
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: nová vrtaná studna

Příspěvek od kodl69 »

Já jsem vodu našel, kde jsem potřeboval. Když máš pozemek 30m od potoka, kterej 5km odtud vytéká z přehrady na pitnou vodu, a za barákem kopec, tak je ta voda vlastně i tam, kde ji nechceš. Co mě trochu překvapilo, když jsem dělal základ na plot, tak bylo střídání zvodnělejch štěrkopísků s jílovejma "hrázema" ve stejné hloubce. ty jílový hráze byly +- rovnoběžně s potokem. Čekal jsem, že ten štěrkopísek bude všude.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
stano22
Příspěvky: 480
Registrován: ned čer 13, 2021 1:43 pm
Lokalita: SK-ZA
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6500
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: SK (ZA)

Re: nová vrtaná studna

Příspěvek od stano22 »

Teoria "voda je vsade, zalezi len ako hlboko" si trosku odporuje s tym, ze dvaja ludia nezavislo od seba urcia castokrat takmer rovnake miesto a plus-minus rovnaku hlbku vrtu a v tej hlbke ta voda nakoniec aj je. Na jesen som dal navrtat otcovi studnu v zahrade. Zial, cez vjazd sa dostane len pomerne lahka technika. Nasiel som firmu v okoli, co cez ten vjazd prejdu svojim "mensim" autom, ale vedia s tym vrtat len 20m. Zavolal som cez kamarata prutkara, prisiel pobehal, zabil kolik "tuto, 12-13m". Firma pred vrtanim poslala svojho prutkara, kolik som samozrejme vyhodil... typek prisiel asi pol metra vedla "tu, max 15m". Prisli, navrtali, v 13m voda. Sice vydatnost ie len cca 2m3/24h, ale na polievanie super. Nahoda? Neviem.
Franta2776
Příspěvky: 2389
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: nová vrtaná studna

Příspěvek od Franta2776 »

U nás cca 1km od Bečvy je 200m jílu a voda jenom co naprší.Nemá cenu vrtat,několik lidí zkoušelo a nic.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
eman
Příspěvky: 961
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: nová vrtaná studna

Příspěvek od eman »

Tak ideál samozdřejmě skála. Jíl je defakto hydroizolace, tam nic nevsákne.

Jinak to, že je proutkaření podvod bylo mnohokrát prokázáno, máte to na stránkách Sysifose. Ale vyvracet to lidem, je jako je přesvědčit věřícího...
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
jahodovák
Příspěvky: 1924
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: nová vrtaná studna

Příspěvek od jahodovák »

eman píše:Tak ideál samozdřejmě skála. Jíl je defakto hydroizolace, tam nic nevsákne.

Jinak to, že je proutkaření podvod bylo mnohokrát prokázáno, máte to na stránkách Sysifose. Ale vyvracet to lidem, je jako je přesvědčit věřícího...
Udělení ceny od spolku sisifos je nejlepší vysvědčení a pochvala pro lidi,kteří něco znají,jsou to jen teoretici,kteří vše dokazují vědecky většinou jen výpočty,které jsou založeny na doměnkách,které nejde prakticky ověřit.Věda je v mnoha směrech vcelku bezmocná tak se uchyluje jen k teoriím a skutek utek,případně pracují s hypotézou,která je ještě větší blamáž než to co popírají,doba se pomalu mění a začínají se měnit poměry a pro některé to bude dost kruté probuzení,není všemu tak jak je nám vtloukáno do hlaviček.Stačí si přečíst co říkaly vědátoři dříve a co dnes,ono v mnoha případech nás vede věda ne k lepším zítřkům ale naopak nás vede k záhubě,vidět to je skoro všude kolem,kdo chce to vidí a někteří přestože říkají že vidí,ve skutečnosti nevidí nic....škoda slov.
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: nová vrtaná studna

Příspěvek od PavelR »

eman píše:Tak ideál samozdřejmě skála. Jíl je defakto hydroizolace, tam nic nevsákne.

Jinak to, že je proutkaření podvod bylo mnohokrát prokázáno, máte to na stránkách Sysifose. Ale vyvracet to lidem, je jako je přesvědčit věřícího...

Rád bych souhlasil. Nevěřil jsem dokud mě to nebylo ukázáno a vyzkoušel jsem. tvl nevím jak je to možný ale ten kus větve fakt reagoval. :eek2:
Celkem mě to irituje. Narušuje mi to moje vnímání toho jak věci fungují. Že jsem to bral do pracek. Až mě budou příště říkat ať si vyzkouším něco z tohoto ranku pošlu je k šípku.
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: nová vrtaná studna

Příspěvek od kodl69 »

Nehledej v tom kouzlo, je to jenom interakce magnetickýho pole země a pohybující se vody, která funguje jako pohybující se vodič v magnetickém poli. Místo větve si klidně vem odizolovanej drát, bude to stejný ne-li silnější.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
mihlit
Příspěvky: 493
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: nová vrtaná studna

Příspěvek od mihlit »

To se mi taky nezdá jako vysvětlení. V jakých jednotkách a řádových hodnotách by to mělo být? Vzdálenost, objem, rychlost proudění, intenzita pole... Pro vydatnost pramene 3 m3/24h ~ 125l/h (lepší pramen) a pokud by se měli trefit do průřezu 1m2, to je rychlost proudění 0.03 mm/s Pro lepší číslo, tak při úvaze, že je to ne prostor vody, ale jen prosycený písek, kde je 90 % písek, tak tedy zhruba 0.3 mm/s a tam bude výsledek stále nula nic, za 20m stěnou skály/jílu/... Navíc, v případě založení na teorii pramene, který tedy teče od někud někam, měl by proutkař najít čáru a ne bod, ne?
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: nová vrtaná studna

Příspěvek od bublich »

PavelR píše:
eman píše:Tak ideál samozdřejmě skála. Jíl je defakto hydroizolace, tam nic nevsákne.

Jinak to, že je proutkaření podvod bylo mnohokrát prokázáno, máte to na stránkách Sysifose. Ale vyvracet to lidem, je jako je přesvědčit věřícího...

Rád bych souhlasil. Nevěřil jsem dokud mě to nebylo ukázáno a vyzkoušel jsem. tvl nevím jak je to možný ale ten kus větve fakt reagoval. :eek2:
Celkem mě to irituje. Narušuje mi to moje vnímání toho jak věci fungují. Že jsem to bral do pracek. Až mě budou příště říkat ať si vyzkouším něco z tohoto ranku pošlu je k šípku.
Ano,ukázaná platí.Měl jsem kolegu,který pomocí virgulí (dva do pravého úhlu zahnuté měděné dráty) našel cokoliv,např klukama zapomenuté štafle v řadové zástabě (nedokázal určit zda nalevo nebo napravo ale byly přesně na té úrovni),ukrytou 97 škatuly na staveništním bordelu (několikrát)i velmi drobné predměty když přibližně věděl kde jsou ukryté apod.Dělali jsme různé pokusy,já ani ťuk on měl dar.Tvrdil,že vše je to o tom se těch virgulí umět zeptat,bylo po sametu žádné návody nebyli.
Leta jsem učil.Pro odlehčení výuky jsem mezi klukama hledal podobné případy jako byl kolega.Stejné virgule,na dvoře vyrytá v šotolině 10m čára a v průběhu schovaná M12 matka.Kluk vzal virgule a šel s nima po čáře,měl jedinou instrukci v duchu kolegy aby myslel na tu matku.Za zhruba 8 let jsem jich pár našel.Některým to reagovalo docela razantně.Byly tací,kteří tu na různých místech ukrytou matku našli pokaždé.Mě to nereagovalo ani když jsem stál nad primerním kabelem do trafačky v zemi.Nechci se z nikým hádat toto je moje zkušenost.
Jsem skeptik ale u mne ukázaná platí.
eman
Příspěvky: 961
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: nová vrtaná studna

Příspěvek od eman »

jahodovák píše: Udělení ceny od spolku sisifos je nejlepší vysvědčení a pochvala pro lidi,kteří něco znají,jsou to jen teoretici,kteří vše dokazují vědecky většinou jen výpočty,které jsou založeny na doměnkách,které nejde prakticky ověřit.Věda je v mnoha směrech vcelku bezmocná tak se uchyluje jen k teoriím a skutek utek,případně pracují s hypotézou,která je ještě větší blamáž než to co popírají,doba se pomalu mění a začínají se měnit poměry a pro některé to bude dost kruté probuzení,není všemu tak jak je nám vtloukáno do hlaviček.Stačí si přečíst co říkaly vědátoři dříve a co dnes,ono v mnoha případech nás vede věda ne k lepším zítřkům ale naopak nás vede k záhubě,vidět to je skoro všude kolem,kdo chce to vidí a někteří přestože říkají že vidí,ve skutečnosti nevidí nic....škoda slov.
Luxusní, jak na fóru o FVE popřeš veškeré vědecké principy a postupy, jenom aby jsi zdůvodnil svoje vnímání světa. Máš 10 bodů za demagogii.

Mimochodem, stejně uvažuje i naše sousedka, která je děsně bio a všechny farmaceutické firmy jsou jenom podvodníci a chtějí nás ovládnout. Ale když onemocněla, tak rychle běžela do lékárny pro konvenční léky, které ty hnusné farma firmy vymysleli.
Naposledy upravil(a) eman dne čtv led 26, 2023 7:19 am, celkem upraveno 3 x.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
eman
Příspěvky: 961
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: nová vrtaná studna

Příspěvek od eman »

bublich píše:
PavelR píše: Rád bych souhlasil. Nevěřil jsem dokud mě to nebylo ukázáno a vyzkoušel jsem. tvl nevím jak je to možný ale ten kus větve fakt reagoval. :eek2:
Celkem mě to irituje. Narušuje mi to moje vnímání toho jak věci fungují. Že jsem to bral do pracek. Až mě budou příště říkat ať si vyzkouším něco z tohoto ranku pošlu je k šípku.
Ano,ukázaná platí.Měl jsem kolegu,který pomocí virgulí (dva do pravého úhlu zahnuté měděné dráty) našel cokoliv,např klukama zapomenuté štafle v řadové zástabě (nedokázal určit zda nalevo nebo napravo ale byly přesně na té úrovni),ukrytou 97 škatuly na staveništním bordelu (několikrát)i velmi drobné predměty když přibližně věděl kde jsou ukryté apod.Dělali jsme různé pokusy,já ani ťuk on měl dar.Tvrdil,že vše je to o tom se těch virgulí umět zeptat,bylo po sametu žádné návody nebyli.
Leta jsem učil.Pro odlehčení výuky jsem mezi klukama hledal podobné případy jako byl kolega.Stejné virgule,na dvoře vyrytá v šotolině 10m čára a v průběhu schovaná M12 matka.Kluk vzal virgule a šel s nima po čáře,měl jedinou instrukci v duchu kolegy aby myslel na tu matku.Za zhruba 8 let jsem jich pár našel.Některým to reagovalo docela razantně.Byly tací,kteří tu na různých místech ukrytou matku našli pokaždé.Mě to nereagovalo ani když jsem stál nad primerním kabelem do trafačky v zemi.Nechci se z nikým hádat toto je moje zkušenost.
Jsem skeptik ale u mne ukázaná platí.
Pravda. David Copperfield taky dokázal, že kouzla existují. Umí pomocí hadru nechat zmizet člověka nebo ho přepůlit.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
jahodovák
Příspěvky: 1924
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: nová vrtaná studna

Příspěvek od jahodovák »

Jo,jo,jsou mezi náma lidi,kteří nevidí ani nos mezi očima,těm nic nevysvětlíš.....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
jahodovák
Příspěvky: 1924
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: nová vrtaná studna

Příspěvek od jahodovák »

eman píše:
jahodovák píše: Udělení ceny od spolku sisifos je nejlepší vysvědčení a pochvala pro lidi,kteří něco znají,jsou to jen teoretici,kteří vše dokazují vědecky většinou jen výpočty,které jsou založeny na doměnkách,které nejde prakticky ověřit.Věda je v mnoha směrech vcelku bezmocná tak se uchyluje jen k teoriím a skutek utek,případně pracují s hypotézou,která je ještě větší blamáž než to co popírají,doba se pomalu mění a začínají se měnit poměry a pro některé to bude dost kruté probuzení,není všemu tak jak je nám vtloukáno do hlaviček.Stačí si přečíst co říkaly vědátoři dříve a co dnes,ono v mnoha případech nás vede věda ne k lepším zítřkům ale naopak nás vede k záhubě,vidět to je skoro všude kolem,kdo chce to vidí a někteří přestože říkají že vidí,ve skutečnosti nevidí nic....škoda slov.
Luxusní, jak na fóru o FVE popřeš veškeré vědecké principy a postupy, jenom aby jsi zdůvodnil svoje vnímání světa. Máš 10 bodů za demagogii.

Mimochodem, stejně uvažuje i naše sousedka, která je děsně bio a všechny farmaceutické firmy jsou jenom podvodníci a chtějí nás ovládnout. Ale když onemocněla, tak rychle běžela do lékárny pro konvenční léky, které ty hnusné farma firmy vymysleli.
Děkuji za pochvalu,vědu jako takovou vůbec nezatracuji,vždyt jejich věci často používám,jen nemám rád pavědu...a o lékařích ,ne všech mám taky svůj názor,některým nějaká jejich přísaha ,že budou léčit nic neříká a vic se věnují jen získávání prostředků od neštastných lidí,ještě jednou těch není asi většina,jen jsou více vidět.Osobně s nima nemám problém,protože jsem byl v jejich péči jen jednou a výsledek,jako bych tam nebyl,na otázky co to mohlo způsobit jen my nic nevíme....jedině kam chodím jsou zubaři,kováři už nejsou a nějak by se mi jejich praktiky nelíbily,přeji hezký den a hlavně zdraví.
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
soami
Příspěvky: 545
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: nová vrtaná studna

Příspěvek od soami »

Jak souvisí tvoje zuby s vrtanou studnou? Bude ji snad vrtat zubař svou vrtačkou? Spoustu zajímavých vláken zprasíte off-topic sračkama. Reaguji na tebe, protože ty jsi ve většině těch off-topic příspêvků.
jahodovák
Příspěvky: 1924
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: nová vrtaná studna

Příspěvek od jahodovák »

soami píše:Jak souvisí tvoje zuby s vrtanou studnou? Bude ji snad vrtat zubař svou vrtačkou? Spoustu zajímavých vláken zprasíte off-topic sračkama. Reaguji na tebe, protože ty jsi ve většině těch off-topic příspêvků.
nijak
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek