Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: sob úno 04, 2023 9:35 am

Instalace FVE - plechova strecha bez hromosvodu

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Předchozí

Re: Instalace FVE - plechova strecha bez hromosvodu

Příspěvekod eman » pon led 23, 2023 2:06 pm

No já udělal tu blbost, že mám střechu z falcovaného plechu také bez bleskosvodu a panely mám přizemněné do domovního rozvaděče. Sice mi to připadalo jako blbost, ale veřejnost se shodla, že přizemněné být musí. Na bleskovod mám udělanu přípravu už od stavby před 15 lety, takže uvažuji, že bych na ty vývody chytil to uzemění panelů. Případně si chci dodělat bleskosvod sám, bez revize, protože jsem naněj předloni dostal neuvěřitelné nabídky..(50tis+ za dva svody). Jenom pro klid. Soused nedaleko dostal předloni přímý zásah a i se svodičema mu shořelo všechno mimo odporových spotřebičů, takže je to spíš o pojištění, než o uzemění. :)
?
eman

Příspěvekod cipis » pon led 23, 2023 2:10 pm

To jsi ale řekl dobře, s tím pojištěním. On dostal, protože měl všechno, kdežto ty bys nedostal nic, protože nic nemáš. A ještě dostaneš ceres za to, že tam máš něco bez revize. Takže plnění nula a pojistka navýšená nebo vypovězená.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
SinusPro 2000 S, Epever 8420, 6420, 2x 4210, 5x 4415
3x CARSPA 2kW, 1x CARSPA 4kW (dva bojlery a žebříky, světla, chladničky, "lehké" zásuvky)
15 912 Wh staré olovo
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
?
cipis
Moderátor

Lokalita: blízko Brna
Chci prodávat energii a využít dotace: NE

Příspěvekod eman » pon led 23, 2023 3:52 pm

cipis: No já blesko nemusím mít, protože mám kolaudováno ještě v době, kdy nebyl povinný a pojištění s tím počítá. Akorát při případném úderu, to půjde do země přes rozvody, takže následuje komplet reko elektriky a to se mi moc nechce. A pokud bych měl blesko bez revize, tak by musela pojištovna prokázat, že byl blesko nefunkční a byl příčinou požáru. Papír nedělá svod. To bych se s nimi soudil do konce civilizace. :D
?
eman

Příspěvekod tomas » pon led 23, 2023 9:13 pm

cipis píše:To jsi ale řekl dobře, s tím pojištěním. On dostal, protože měl všechno, kdežto ty bys nedostal nic, protože nic nemáš. A ještě dostaneš ceres za to, že tam máš něco bez revize. Takže plnění nula a pojistka navýšená nebo vypovězená.

Pokud na rodinném domě není oficiálně nic čemu se říká hromosvod, tak pojišťovna nemůže krátit plnění za chybějící revizi hromosvodu který neexistuje a v době podpisu pojistné smlouvy ani neexistoval. To už je riziko pojišťovny. Nikdo ji nenutí pojišťovat domy bez hromosvodu. Že to dělají od stolu je jejich problém.
Já znám zas případ domu z novým hromosvodem, revizí a vším a stejně škodu nikdo neuhradil, ani pojišťovna ani nikdo z hromosvodné loby která nesmyslnou instalaci nového hromosvodu majiteli domu vnutila.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
tomas

Předchozí

Zpět na Plánované elektrárny