Bluetooth zabezpečení - připojení k libovolné BMS

informace, návody, rady a diskuze ohledně sortimentu mivvy ENERGY
mstr
Příspěvky: 4
Registrován: čtv led 19, 2023 9:52 am
Lokalita: Brno

Bluetooth zabezpečení - připojení k libovolné BMS

Příspěvek od mstr »

Lze prosím nějak zabezpečit přístup k BMS přes bluetooth, tedy z mobilního telefonu? Tak nějak náhodou jsem zjistil, že se mohu připojit k libovolnému BMS, pokud jsem v dosahu Bluetooth. Nastavení hesla v aplikaci je asi jen taková ojebávka, k ničemu to není.
Soban
Příspěvky: 3448
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Bluetooth zabezpečení - připojení k libovolné BMS

Příspěvek od Soban »

Pro spárování se dá většinou nastavit PIN. (Aspoň u mé se to dá.)

Jinak BT není nějak bezpečné, dá se to prolomit, ovšem zase dosah BT není velký takže doma reálné riziko moc nehrozí.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
mstr
Příspěvky: 4
Registrován: čtv led 19, 2023 9:52 am
Lokalita: Brno

Re: Bluetooth zabezpečení - připojení k libovolné BMS

Příspěvek od mstr »

Dik za odpoved, ale PIN se nastavit neda, to co se nastavuje, je cosi divneho, ale k dalsi komunikaci je to jedno.... pripojil jsem se z jineho telefonu po nainstalovani aplikace zcela bez problemu......

Chapu, ze BT neni uplne bezpecne, ale ze to jde tak snadno mne prekvapuje. Baterii mam v aute, realne riziko zneuziti tedy docela existuje.
glottis
Příspěvky: 2042
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Bluetooth zabezpečení - připojení k libovolné BMS

Příspěvek od glottis »

jako bohuzel to tak opravdu je. Nepises jakou BMS mas. JK BMS nejake piny/hesla umoznuje ale podezrivam je, ze to je resene jen v te apliakci. Kdyz se pripojim pres TB pres esp32, zadne heslo to nechce a muzu si s bms delat co chci.

U JBD si uz nejsem jistej co jde a nejde nastavit. U JBD snad jde treba vytahnout ten bt modul. U bms, ktera je dostupna bych o tom premyslel. U JK to asi nejde. u dalsich nemam zdani.

Ja mam baterie ve sklepe a mam problem se na ne pripojit sam :) tam pak je riziko minimalni.
mstr
Příspěvky: 4
Registrován: čtv led 19, 2023 9:52 am
Lokalita: Brno

Re: Bluetooth zabezpečení - připojení k libovolné BMS

Příspěvek od mstr »

Tuhle - https://www.mivvyenergy.cz/cs/pro-clank ... tooth.html, ale stejny BT asi pouzivaji vsechny ostatni podobne BMS. A ano, v aplikaci si taky mohu zmenit BT jmeno a nastavit heslo...jen je to jedno, pripojim se cimkoliv.

Vytahovat modul u zabudovane baterky v aute je trochu problem.....obcas se na ty udaje je dobre podivat. Nejde to resit treba vypinacem na napajeni BT modulu, predpokladam, ze cerveny vodic by pro tohle mohl jit pouzit?
Soban
Příspěvky: 3448
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Bluetooth zabezpečení - připojení k libovolné BMS

Příspěvek od Soban »

Taky jde o to zda se ta BMS dá přes BT ovládat a nastavovat, pokud ne tak že si někdo bude prohlížet data nevadí.

Jinak jak psaly i když změníš PIN na párování tak nikde není zaručeno že tam není nějaká díra a nedá se na to připojit i bez PINu, pochybuji že číňan bude u BMS řešit bezpečnost.

Jak už řekly prostě BT modul odpojit od napájení či úplně odstranit.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
glottis
Příspěvky: 2042
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Bluetooth zabezpečení - připojení k libovolné BMS

Příspěvek od glottis »

mstr píše:Tuhle - https://www.mivvyenergy.cz/cs/pro-clank ... tooth.html, ale stejny BT asi pouzivaji vsechny ostatni podobne BMS. A ano, v aplikaci si taky mohu zmenit BT jmeno a nastavit heslo...jen je to jedno, pripojim se cimkoliv.

Vytahovat modul u zabudovane baterky v aute je trochu problem.....obcas se na ty udaje je dobre podivat. Nejde to resit treba vypinacem na napajeni BT modulu, predpokladam, ze cerveny vodic by pro tohle mohl jit pouzit?
On ten modul je tam na dratkach no. Kdyz by te to trapilo muzes si vytahnout treba ten napajeci pin na vypinac :/ nic jineho me nenapada
mstr
Příspěvky: 4
Registrován: čtv led 19, 2023 9:52 am
Lokalita: Brno

Re: Bluetooth zabezpečení - připojení k libovolné BMS

Příspěvek od mstr »

Soban píše:Taky jde o to zda se ta BMS dá přes BT ovládat a nastavovat, pokud ne tak že si někdo bude prohlížet data nevadí.

Jinak jak psaly i když změníš PIN na párování tak nikde není zaručeno že tam není nějaká díra a nedá se na to připojit i bez PINu, pochybuji že číňan bude u BMS řešit bezpečnost.

Jak už řekly prostě BT modul odpojit od napájení či úplně odstranit.
Nedelam si iluze o bezpecnosti, jen bych zkratka necekal, ze to jde tak snadno. Tedy ze tam neni ani elementarni parovani pres PIN. A ze se neco takoveho pouzije bez varovani (od prodejce) zrovna v tomhle odvetvi. Treba u obytnych aut je to doslova casovana bomba.
sisdale
Příspěvky: 269
Registrován: sob črc 02, 2022 9:13 pm
Bydliště: středočeský kraj, 400 m n.m.

Re: Bluetooth zabezpečení - připojení k libovolné BMS

Příspěvek od sisdale »

glottis píše:jako bohuzel to tak opravdu je. Nepises jakou BMS mas. JK BMS nejake piny/hesla umoznuje ale podezrivam je, ze to je resene jen v te apliakci. Kdyz se pripojim pres TB pres esp32, zadne heslo to nechce a muzu si s bms delat co chci.

U JBD si uz nejsem jistej co jde a nejde nastavit. U JBD snad jde treba vytahnout ten bt modul. U bms, ktera je dostupna bych o tom premyslel. U JK to asi nejde. u dalsich nemam zdani.

Ja mam baterie ve sklepe a mam problem se na ne pripojit sam :) tam pak je riziko minimalni.
Ano, mohu potvrdit, JK BMS pouziva PINy jen v aplikaci. Pri komunikaci mimo aplikaci s BMS pres BT zadny PIN neni potreba a lze BMS take plne prenastavovat a ovladat i bez PINu. AntBMS to ma uplne stejne, PINy jsou jen pro legraci, vse lze delat bez PINu a samozrejme i prenastavenim, zapinanim/vypinanim MOSFETu. Kdyz je jeden klient pripojeny, druhy se nemuze pripojit. Vykopnout toho prvniho klienta by slo vyrusenim BT. Takze jedinou ochranou je dosah BT.
8.56 kWp - orientace JJV (160st.) sklon 23 st. - PERC, 72-half cut, bifacial
11 kW invertory - 2x Sorotec REVO II 5.5kW (aka Easun iGrid VE II 5.5kW) v paralelenim 1f zapojeni
33 kWh LiFePO4 baterie - cylindrical pack 100 AH a dve prismatic REPT 280 AH v 16-ti clankovem provedeni
plně elektrický dům, plná automatizace, 50+ ESP8266 + RPi, inteligentní vytěžovaní - samoučící prediktivní energetické rozvrhovaní
více v mém domovském vlákně zde
rva
Příspěvky: 3514
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Bluetooth zabezpečení - připojení k libovolné BMS

Příspěvek od rva »

No a já mám jednu JK-BMS která po mě v aplikaci začala vyžadovala heslo a nepodařilo se mi k ní připojit. Odložil jsem ji do šuplíku kde čekala až přijde její čas. Teď jsem zkoušel se k ní připojit přes ESPHome integraci. A nic. Nejde to. Log se zastaví někde na začátku komunikace a tam zůstane.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek