Dutinky pro solární kabely

Diskuze ohledně rozvodů, kabeláže, způsobů využití stávajících rozvodů, vhodných průřezů dle potřebného výkonu, plánování rozvodů, atd.
TomTomPB
Příspěvky: 18
Registrován: ned led 08, 2023 11:07 am
Lokalita: Příbram

Re: Dutinky pro solární kabely

Příspěvek od TomTomPB »

cipis píše:To bylo bez projektu, revize atd.? Vždyť se s tebou museli domlouvat, kde udělají prostup střechou a na tuně dalších věcí? Nebo jsi k tomu přišel jak slepý k houslím?
Vše 100% legální, zrevidováno, zapojeno do ČEZ s přetoky. Před instalací jsem firmě dal plán rozmístění panelů - to jsem si rozložil sám, protože cca rok před instalací FVE jsem sledoval střechu jak mi chodí stín od komína a podobně. Připravil jim místo na měnič a natáhl chráničku až pod tašku. Na prostupy přes parofólie jsem pedant, takže tyhle věci si raději dělám sám a věřím, že pečlivěji. Takže firma jen namontovala háky, dala panely a protáhla mou chráničkou kabely ze stringů. Zapojily do měniče a napojily se na můj kabel CYKY 5x4 z rozvaděče. Nic nesekaly, nevrtaly - tohle jsem si vždy připravoval sám. Proto přesně nevím kde mají konektory :( FVE funguje parádně k tomu nemám výtku, ale prostě mi začalo vadit, že tam není odpojovač a když už, tak jsem přidal i svodič no.
Takže dnes v noci to nalisuji, zapojím, zítra se ozvu živej :yes:
TomTomPB
Příspěvky: 18
Registrován: ned led 08, 2023 11:07 am
Lokalita: Příbram

Re: Dutinky pro solární kabely

Příspěvek od TomTomPB »

Hotovo, jsem živej. Bylo tam pár voltů. Díky za rady a tipy :)
cipis
Příspěvky: 4357
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Dutinky pro solární kabely

Příspěvek od cipis »

Gut :) Dej foto, ať vidíme, jaká je tvoje elektrárna.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Dutinky pro solární kabely

Příspěvek od lzahradil »

TomTomPB píše:
cipis píše:To bylo bez projektu, revize atd.? Vždyť se s tebou museli domlouvat, kde udělají prostup střechou a na tuně dalších věcí? Nebo jsi k tomu přišel jak slepý k houslím?
Vše 100% legální, zrevidováno, zapojeno do ČEZ s přetoky. Před instalací jsem firmě dal plán rozmístění panelů - to jsem si rozložil sám, protože cca rok před instalací FVE jsem sledoval střechu jak mi chodí stín od komína a podobně. Připravil jim místo na měnič a natáhl chráničku až pod tašku. Na prostupy přes parofólie jsem pedant, takže tyhle věci si raději dělám sám a věřím, že pečlivěji. Takže firma jen namontovala háky, dala panely a protáhla mou chráničkou kabely ze stringů. Zapojily do měniče a napojily se na můj kabel CYKY 5x4 z rozvaděče. Nic nesekaly, nevrtaly - tohle jsem si vždy připravoval sám. Proto přesně nevím kde mají konektory :( FVE funguje parádně k tomu nemám výtku, ale prostě mi začalo vadit, že tam není odpojovač a když už, tak jsem přidal i svodič no.
Takže dnes v noci to nalisuji, zapojím, zítra se ozvu živej :yes:
Snažím se v textu orientovat ale mám v tom nějaký zmatek.
Vytvoř vlastní téma s popisem své elektrárny ať víme jak to u tebe vypadá když se tu někoho na něco zeptáš.
Když máme třeba foto, lépe se radí než když věštíme z koule jak to u tebe asi vypadá.

Ale proč se neorientuju. Při příchodu na fórum jsi při registraci zvolil že energii neprodáváš a nevyužíváš dotace. O dotacích jsi psal že nevyužíváš, ale v posledním příspěvku píšeš že máš zapojeno do ČEZ s přetoky. Tzn prodáváš.

Jak to teda je ať víme ?

Rada k odpovědím: Věřím že tu chceš dále sdílet názory, tak pokud ti přetéká bazén, upusť jej a hlídej hladinu aby si tu nemusel znovu psát a šířit že zavlažuješ to co není třeba. "Zalévání je v době sucha proti pravidlům"
:yes:
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek