Odpojovac panelu

Diskuze ohledně rozvodů, kabeláže, způsobů využití stávajících rozvodů, vhodných průřezů dle potřebného výkonu, plánování rozvodů, atd.
soami
Příspěvky: 548
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: Odpojovac panelu

Příspěvek od soami »

Pavel66
Příspěvky: 78
Registrován: pon lis 14, 2022 11:27 am

Re: Odpojovac panelu

Příspěvek od Pavel66 »

Dubi toho jsem si vedom pojistkovy odpojovac bez zateze.
Cipis uvadel jsem jak mi bylo doporuceno bezny jistic AC typ B mam .
cipis
Příspěvky: 4346
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Odpojovac panelu

Příspěvek od cipis »

Já mluvím o chrániči, ne jističi.
Jistič není typ B, jistič má charakteristiku B, což je vlastnost, jakým způsobem vypíná (Cčka jsou pomalejší, pak jsou třeba D, co se dávají k motorům, protože je tam šleha při zapnutí, kdy by ti B vylítlo, tak to D "ignoruje").
Chránič je typ AC (resp. bez ničeho), prostě standardní "starý" chránič. A pak je typ A a typ B, které se liší tím, jak moc zvládají tu stejnosměrnou složku.
Standardní chránič (tedy ten, co není A ani B) nebude fungovat korektně, možná také vůbec, ten stejnosměrný proud mu "ublíží".
A vzhledem k tomu, že to dáváš někam, kde je tuna vody, mokro a nahatí lidi, tak si nejsem jistý, jestli bych tam dával ten čínský ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
ospaly
Příspěvky: 52
Registrován: čtv črc 28, 2016 9:40 pm

Re: Odpojovac panelu

Příspěvek od ospaly »

Zdravím.
Ja iba doplním.... pre laika, aj napriek čítaniu prispevkov, je ťažké sa vyznať a tých informácii je toľko, že sa stráca.
P.S. ten Noark je pekný, ale pomerne drahý, dá sa pomocou DC ističa, kt je dimenzovaný cca 20% nad prúd v stringu (odporúčanie tu na fore, ale aj samotnými výrobcami ističov) bezpečne vypnuť string pod záťažou s vyražaciou cievkou. Ak áno, DC istič je trocha lacnejší, cca 20-25€ oproti 65€ za noark.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek