Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: stř úno 01, 2023 7:39 pm

Odpojovac panelu

Diskuze ohledně rozvodů, kabeláže, způsobů využití stávajících rozvodů, vhodných průřezů dle potřebného výkonu, plánování rozvodů, atd.
Předchozí

Re: Odpojovac panelu

Příspěvekod soami » úte led 10, 2023 8:06 pm

?
soami
podporuje fórum

Příspěvekod Pavel66 » úte led 10, 2023 8:21 pm

Dubi toho jsem si vedom pojistkovy odpojovac bez zateze.
Cipis uvadel jsem jak mi bylo doporuceno bezny jistic AC typ B mam .
?
Pavel66

Příspěvekod cipis » úte led 10, 2023 8:25 pm

Já mluvím o chrániči, ne jističi.
Jistič není typ B, jistič má charakteristiku B, což je vlastnost, jakým způsobem vypíná (Cčka jsou pomalejší, pak jsou třeba D, co se dávají k motorům, protože je tam šleha při zapnutí, kdy by ti B vylítlo, tak to D "ignoruje").
Chránič je typ AC (resp. bez ničeho), prostě standardní "starý" chránič. A pak je typ A a typ B, které se liší tím, jak moc zvládají tu stejnosměrnou složku.
Standardní chránič (tedy ten, co není A ani B) nebude fungovat korektně, možná také vůbec, ten stejnosměrný proud mu "ublíží".
A vzhledem k tomu, že to dáváš někam, kde je tuna vody, mokro a nahatí lidi, tak si nejsem jistý, jestli bych tam dával ten čínský ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
SinusPro 2000 S, Epever 8420, 6420, 2x 4210, 5x 4415
3x CARSPA 2kW, 1x CARSPA 4kW (dva bojlery a žebříky, světla, chladničky, "lehké" zásuvky)
15 912 Wh staré olovo
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
?
cipis
Moderátor

Lokalita: blízko Brna
Chci prodávat energii a využít dotace: NE

Příspěvekod ospaly » čtv led 19, 2023 8:06 pm

Zdravím.
Ja iba doplním.... pre laika, aj napriek čítaniu prispevkov, je ťažké sa vyznať a tých informácii je toľko, že sa stráca.
P.S. ten Noark je pekný, ale pomerne drahý, dá sa pomocou DC ističa, kt je dimenzovaný cca 20% nad prúd v stringu (odporúčanie tu na fore, ale aj samotnými výrobcami ističov) bezpečne vypnuť string pod záťažou s vyražaciou cievkou. Ak áno, DC istič je trocha lacnejší, cca 20-25€ oproti 65€ za noark.
?
ospaly

Předchozí

Zpět na Rozvody, kabely, dimenzování výkonu