Hliníkové pásoviny, různé délky a šířky

Máte k dispozici nabídku na výhodný nákup, ale prodejce tuto výhodnou nabídku poskytuje jen při větším odběru? V tomto tématu je možné se dohodnout ve více lidech a po dohodě více zájemců provést hromadný nákup.
bokser01
Příspěvky: 1316
Registrován: pon úno 07, 2022 2:43 pm
Lokalita: Okolí Pardubic
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7770
Kapacita baterie [kWh]: 14,4

Hliníkové pásoviny, různé délky a šířky

Příspěvek od bokser01 »

Ahoj solárníci :)

V práci předělávají komplet elektroinstalaci ve starém halovém areálu. Dnes jsem našel v rohu areálu dost slušnou hromadu s pásovinami různých šířek a délek ze starých velkých skříňových rozvaděčů :D Je to k něčemu? Napadlo mě zda by to třeba nebylo využitelné na sběrny baterií atd... Pokusím se další dny vyfotit. Pokud by byl zájem asi by nebyl problém nějaký den po práci to rozebrat a rozposílat po zájemcích. Vypadá to že je na vyhození ale radši se ještě poptám než to případně sbalím pokud je to tedy využitelné.
MUST 3KW 80A MPPT 24V/ 3,75kWp stringy 5s3P 200wp + 5s1P 150wp. 2 měnič MUST 3KW 80A MPPT 24V 4kWp stringy 2S4P 400wp bifacial + 2S1P 410wp Baterie 14,4KWh olovouhlik (6x JPC12-200), Celek tedy 7770Wp :yes:
cipis
Příspěvky: 4357
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Hliníkové pásoviny, různé délky a šířky

Příspěvek od cipis »

Samozřejmě se to hodí, viz. moje FVE :)

A co se týče sebrání, tak opatrně, jako ono v Barku za to také něco dostaneš, takže to má furt hodnotu a je to majetek firmy. Nehledě na případné prokázání ekologické likvidace. Třeba to má ve smlouvě instalační firma.

Jinak si myslím, pokud pořešíš "to papírování", tak by lidé mohli mít zájem.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek