Termo kamera

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
bahora
Příspěvky: 59
Registrován: úte kvě 10, 2022 11:32 pm
Reputace: 5

Re: Termo kamera

Příspěvek od bahora »

lzahradil píše:Jakou verzi androida ma ta S61 ?
Ja jsem S60 pro běžné používání opouštěl proto že měla mizerné rozlišení foťáku, displaye a zaseklo se to s aktualizacema adroidu a některé appky které chtějí ideálně poslední verze už byl problém nainstalovat jinak než přes apk.
Podívám se ale telefon dorazil od Repasovníka vzorově resetnutý tak jako bys ho poprvé vybalil z krabice.
Vzhledem k tomu že jej budu používat pouze jako termokameru, tak SIM a wifi nikdy neuvidí, tím pádem bude do konce života stejně rychlý jako dnes! Nahrát tam aktualizace a další aplikace by znamenalo že ze super levné kvalitní Flir termokamery se stane nepoužitelný androidí šrot. Fotky tahám přes kabel.

hlásí se jako Android 9 březen 2020
Uživatelský avatar
h4nz3k
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 02, 2022 11:02 am
Reputace: 0

Re: Termo kamera

Příspěvek od h4nz3k »

A je to skutečně S61?
Na aukru má první fotku S61, ale druhá fotka reálného telefonu vypadá spíš jako S60.
ElektroEzs
Příspěvky: 1093
Registrován: stř zář 21, 2022 10:03 am
Reputace: 23
Lokalita: okolí Teplic
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5460
Kapacita baterie [kWh]: 14,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Termo kamera

Příspěvek od ElektroEzs »

Také jsem jeden objednal. Je to termokamera za super peníze:)
1: JZ 5460 Wp Ja Solar, MPPT 250/100, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + SmartShunt 500A

2: JZ 3600 Wp Canadian Solar, V 1800 Wp Canadian Solar, MPPT 150/70, MPPT 150/35, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + BMV700
Tomano79
Příspěvky: 83
Registrován: stř úno 19, 2020 6:28 pm
Reputace: 12
Lokalita: Bystřice pod Hostýnem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 16000
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Termo kamera

Příspěvek od Tomano79 »

Pánové, díky za tip, také jsem objednal, mizí docela rychle, včera 13ks, dneska už 9 :)
https://www.repasovnik.cz/mobilni-telef ... cerna.html
12 panelů východ, 24 panelů západ, 18 panelů jih Amerisolar, Victron Smartsolar 1x150/70 + 2x150/100 -Tr VE.Can, 3x Victron Multiplus I 48/5000, BMV 700, Color Control GX, Baterie Li-Ion 8x Tesla battery pack + SimpBMS, ET340, ostrovní režim s možností přepnutí na síť, spuštěno 27.4.2020, Wall box smart EVSE, e-Golf.
eman
Příspěvky: 820
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Reputace: 80
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Termo kamera

Příspěvek od eman »

Tak jste mě ukecali. :D

Teď koukám, že ta S61 má lepší konfiguraci, než můj současný telefon. :D
Naposledy upravil(a) eman dne ned pro 04, 2022 10:20 am, celkem upraveno 1 x.
luge
Příspěvky: 750
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Reputace: 36
Bydliště: SK

Re: Termo kamera

Příspěvek od luge »

ElektroEzs píše:Ahoj pouziva nekdo tuhle kameru:

https://m.aliexpress.com/item/100500359 ... 00248574_1

Popripade tip na nejakou jinou kameru. Chci neco na mereni instalaci i hotspotu na panelech. Diky
Pouzivam ju,som spokojny.
pave69
Příspěvky: 47
Registrován: ned čer 26, 2022 9:27 pm
Reputace: 1

Re: Termo kamera

Příspěvek od pave69 »

Tak jsem neodolal a jeden S61 si taky objednal. A hned se mi do tří dnů zaplatila - při termopohledu na dům jsem zjistil, že topí rozmrazovací kabel okapu. Firma, co mi ho tam tak před 10 lety dávala, popsala obráceně vypínač - takže zmáčknuté VYP bylo zapnuto. Za těch 10 let to muselo protopit hodně kWh a navíc, tím že jsem kabel při sněžení poctivě "zapínal" (tedy v reálu vypínal), tak to celé bylo nefunkční. :-((
Jediná útěcha je, že je to ještě spojené s termostatem, takže přes léto to netopilo (teda snad, jestli to taky nezapojili nějak jinak).
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Termo kamera

Příspěvek od rva »

Najde uplatnění všude možně.
Třeba aby člověk zaplakal, jak mu kuna rozhrabala izolaci - https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... na#p172592.
Nebo posouzení, že kabel do žumpy pohledově bez problému má vnitřní svod, i když je i uvnitř suchý:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... lo#p176366
Jo a od včerejška u nás kuna bydlí zase. Takže je nějakou dobu o zábavu postaráno.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Kostěj
Příspěvky: 576
Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
Reputace: 70
Lokalita: Dobrovicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Termo kamera

Příspěvek od Kostěj »

rva píše:Jo a od včerejška u nás kuna bydlí zase. Takže je nějakou dobu o zábavu postaráno.
Na stránce prodejců sirné svíce jsem se dočetl, že si jeden člověk pochvaloval, že se mu kunu podařilo definitivně vyhnat zapálením sirné svíce v "obytném" podstřeší. Obytném myslím pro kunu.
glottis
Příspěvky: 1914
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Reputace: 179
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Termo kamera

Příspěvek od glottis »

Kostěj píše:
rva píše:Jo a od včerejška u nás kuna bydlí zase. Takže je nějakou dobu o zábavu postaráno.
Na stránce prodejců sirné svíce jsem se dočetl, že si jeden člověk pochvaloval, že se mu kunu podařilo definitivně vyhnat zapálením sirné svíce v "obytném" podstřeší. Obytném myslím pro kunu.
Tak jeslti je obytne prostredi kuny nespojene s obytnym porstredim cloveka tak asi dobry :) Mozna by sel pouzit i generator ozonu. Krom kuny to i dezinfikuje a pozabiji i ruzne brouky a houby
ElektroEzs
Příspěvky: 1093
Registrován: stř zář 21, 2022 10:03 am
Reputace: 23
Lokalita: okolí Teplic
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5460
Kapacita baterie [kWh]: 14,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Termo kamera

Příspěvek od ElektroEzs »

Tak mi taky S61 od Repasovnika dorazil v poradku, hned sem promeril i zatepleni domu:) Verze andriodu v S61 mam 9.
1: JZ 5460 Wp Ja Solar, MPPT 250/100, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + SmartShunt 500A

2: JZ 3600 Wp Canadian Solar, V 1800 Wp Canadian Solar, MPPT 150/70, MPPT 150/35, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + BMV700
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm
Reputace: 23

Re: Termo kamera

Příspěvek od Quickyprd »

Jste mě dali brouka do hlavy s tou S61. Jste s ní spokojený? Hodí se i na tepelné mosty na stavbě? Ne že bych to potřeboval nutně, ale je to užitečná hračička a za ty prachy....díky. Už mám doma i geiger s Ali expressu a je zábava hledat kde je jaké záření, je to skoro k ničemu, ale je to zábava.
UTima
Příspěvky: 91
Registrován: ned zář 01, 2019 1:29 pm
Reputace: 3

Re: Termo kamera

Příspěvek od UTima »

Tak přesně jsem na tom stejně. Také by mě zajímalo praktické využití třeba i ty tepelné úniky.
Jsem se díval Cat 61 rozlišení termokamery 80x60. Novější Cat 62 pro 160x120 cena jednou taková třeba bazar na ebay. Viděl jsem několik srovnávacích videí, ale praxe je praxe.
1 x MPP PIP 5048MK (axpert - bez přetoků) + 12 x 330W CS + 16x280Ah - JK BMS + Solar Assistant - Home Assistant.
https://pvoutput.org/intraday.jsp?id=114933&sid=100171
cipis
Příspěvky: 4212
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Reputace: 454
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Termo kamera

Příspěvek od cipis »

Trubka skrz zeď 45 cm + 15 cm polystyren, je to nádherně vidět. Když jsem tu díru pokusně zapěnoval, tak to bylo za pár hodin poznat, navíc jsem přišel na to, že ta trubka je díravá, a jak jde kolem překladu nad oknem, tak se najednou na kameře objevilo, jak je ten překlad studený. Prvně jsem myslel, že je celý kout studený od té díry, ale ono to prochládá i skrz ten překlad. Tzn. budu muset trubku vysekat a znovu to zazdít, stejně jsem to chtěl udělat.
Pak jsem ještě koukal na stropy, vzhledem k tomu, že v tom reko bytě nemůžu zatím topit, tak zneužívám sousedy (drží se to vevnitř na 14 °C), co topí přes strop a stěny, no a jsou krásně ve stropě vidět betonové nosníky, jsou teplejší, než ty buchty mezi.
Doma trubka topení přes chodbu, "zaizolovaná", no svítí jak kráva, takže tu 30letou izolaci sundám a dám tam takové ty tubusové izolace, co mám všude jinde, ty jsou černé, samozřejmě, že přes to teplo také projde, tak je nad trubkou vidět, že je u stropu tepleji. Bojler také pěkně svítí.
Myslím, že za tu cenu to jde. Byť mě překvapuje, že je to jen 80x60, nevypadá to tak ...
Jediná výtka je vůči obchodu, posílají v infu o registraci heslo v textu, grrrr.

Edit: oprava chyby
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd.)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm
Reputace: 23

Re: Termo kamera

Příspěvek od Quickyprd »

Nemám Vás rád! jsme si řekl, že do konce roku si nekoupím již nic co nutně nepotřebuju a zase tři litry v loji...chjo :evil: Ale co děti mají hračky, tatínek bude mít také hračku...
cipis
Příspěvky: 4212
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Reputace: 454
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Termo kamera

Příspěvek od cipis »

:⁠-⁠D
Vsak jsi nic neporusil, tohle je prece potreba mit;⁠-⁠)
Sranda je i koukat na obleceni. A toho hrani, osahas nejakou vec nebo nekde chvilku postojis, jak se to tam pak dlouho drzi. Prodluzky, rozvadece, jistice, stykace, potrebice. Clovek nedela nic jineho, nez kouka, co jak vyzaruje:⁠-⁠D Za mesic se na to bude prasit :⁠-⁠) Za plnou cenu bych to nikdy nekoupil, navic je to tezke jak krava, ale jako zalozni telefon s extra bonusem ...
Co mi zatim nejde, tak zkalibrovat ten laserovy dalkomer, at delam, co delam, tak to furt tvrdi nulu :⁠-⁠(
Teplotu to asi meri dobre, na vlhkost je samozrejme potreba aklimatizovat, ta kvalita ovzdusi nevim, co to meri.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd.)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
Lubik
Příspěvky: 435
Registrován: pon úno 15, 2021 10:04 pm
Reputace: 18
Lokalita: Praha
Bydliště: Praha

Re: Termo kamera

Příspěvek od Lubik »

Měl jsem půjčenou kameru Flir, ale panely se mi moc nedařilo nasnímat. Když jsem byl kolmo nad panely tak jsem tam viděl svůj odraz a když snímal zešikma tak se mi tam odrážely vzdálené stromy. Pokud byly předměty matné tak kamera fungovala dobře. Je nějaký postup jak snímat skleněný panel?
Panely 4x 280W , 4x330W Isolar 5kVA,48V 230 Ah
sm@sh
Příspěvky: 60
Registrován: úte bře 29, 2022 9:16 am
Reputace: 2
Lokalita: PO-KE/SK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1000
Kapacita baterie [kWh]: 6,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Termo kamera

Příspěvek od sm@sh »

Kupil som tiez, ste ma presvedcili :) len strucne som to testoval. Akurat moj ma baterku kaput, takze nabit fotit a nechat tak.. za tu cenu ale nie je o com... uz chcu kolegovia v praci pozicat...
Na streche zatial 1kW na Smart Solar 250/60, EPever IP5000-42-plus, NARADA 125Ah pack by MIVVY/JBD. V stave rozsirovania na vyslednych 9,84kWp, Multiplus II 48V 5kW, Cerbo GX a 280Ah pack REPT/JK...
knopis
Příspěvky: 114
Registrován: úte říj 29, 2013 10:45 am
Reputace: 5

Re: Termo kamera

Příspěvek od knopis »

..i já si právě objednal s61ku :)
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm
Reputace: 23

Re: Termo kamera

Příspěvek od Quickyprd »

cipis píše::⁠-⁠D
Vsak jsi nic neporusil, tohle je prece potreba mit;⁠-⁠)
Sranda je i koukat na obleceni. A toho hrani, osahas nejakou vec nebo nekde chvilku postojis, jak se to tam pak dlouho drzi. Prodluzky, rozvadece, jistice, stykace, potrebice. Clovek nedela nic jineho, nez kouka, co jak vyzaruje:⁠-⁠D Za mesic se na to bude prasit :⁠-⁠) Za plnou cenu bych to nikdy nekoupil, navic je to tezke jak krava, ale jako zalozni telefon s extra bonusem ...
Co mi zatim nejde, tak zkalibrovat ten laserovy dalkomer, at delam, co delam, tak to furt tvrdi nulu :⁠-⁠(
Teplotu to asi meri dobre, na vlhkost je samozrejme potreba aklimatizovat, ta kvalita ovzdusi nevim, co to meri.
Přesně, za plnou cenu byla nejmín Fliro One za 7k, či něco z Ali, ale 3k to jo. Mám pasiv house, tak jsem zvědav kde to jak propouští, navíc otec právě zatepluje střechu novostavby, tak se to bude i doopravdy hodit, zda někde není nějaký tepelný most či mezera. Nemluvě o FVE, kabelech apod. A jak píšeš, pořád je to prostě náhradní telefon, Na dálkoměr mám klasický laser. Už se těším na soukromé Vánoce.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek