TRACER TR-2210RN překračuje max napětí

Diskuze o regulátorech EP Solar
Baryk
Příspěvky: 123
Registrován: stř dub 04, 2012 11:52 pm

Re: TRACER TR-2210RN překračuje max napětí

Příspěvek od Baryk »

dracekvo píše:Baryk: jaké máte napětí na panelech a jaké je napětí na bateriích?
Možná jsem na to přišel. Když jsem měl zapojený PWM měnič po dobu reklamace, tak jsem zapojil panely paraelně (35V) a když měnič přišel, tak sem je tak nechal. Chová se naprosto normálně, žádné napětí nepřekračuje.
Ale, jak je zapojím sériově (70V), tak začně dělat přesně to samé. Asi se neumí vyrovnat s velkým rozdílem napětí mezi panelama a bateriemi. Mám 12V systém.

Skoro stejné jako vy 34V (2xpanel 17) SCHOT systém taky 12V bude to kus od kusu další co vám přišel je už pondělní kus ten můj bude páteční :D
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: TRACER TR-2210RN překračuje max napětí

Příspěvek od dracekvo »

Tak mi to dělá stále :( I když né už v takovém rozsahu jako při sériovém zapojení.
Ještě bude pokus přechodu na 24V a pak kdyžtak poletí do koše.
Baryk
Příspěvky: 123
Registrován: stř dub 04, 2012 11:52 pm

Re: TRACER TR-2210RN překračuje max napětí

Příspěvek od Baryk »

dracekvo píše:Tak mi to dělá stále :( I když né už v takovém rozsahu jako při sériovém zapojení.
Ještě bude pokus přechodu na 24V a pak kdyžtak poletí do koše.
JJ bylo mi doporučeno od výrobce přejít na 24V takže by mě zajímalo zda se to tím vyřeší
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: TRACER TR-2210RN překračuje max napětí

Příspěvek od dracekvo »

Kdyžtak dejte vědět, jestli pomoho. Abych nekupoval zbytečně měnic 24/12V. Díky
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1228
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: TRACER TR-2210RN překračuje max napětí

Příspěvek od Lui »

Mám také tušenie,že ten prechod na vyššie napetie nepomôže.... :?
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: TRACER TR-2210RN překračuje max napětí

Příspěvek od dracekvo »

Nevím, každopádně, tohle byl můj poslední pokus s něčím levným. Příště už si raději připlatím za kvalitu. Takže raději ani čínskej měnič se konat nebude. Našetřím si na pořádný, ale to až po přechodu na tristar.
prochazka85
Příspěvky: 221
Registrován: ned kvě 20, 2012 9:20 pm

Re: TRACER TR-2210RN překračuje max napětí

Příspěvek od prochazka85 »

dracekvo píše:Nevím, každopádně, tohle byl můj poslední pokus s něčím levným. Příště už si raději připlatím za kvalitu. Takže raději ani čínskej měnič se konat nebude. Našetřím si na pořádný, ale to až po přechodu na tristar.
:D touhle fazi jsem si taky prosel
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: TRACER TR-2210RN překračuje max napětí

Příspěvek od dracekvo »

Tak já si říkal, že maximálně nebude mít takovou účinnost, nebo nebude držet tak optimální MPPT, ale že bude dělat takovéhle věci, že z toho bude nepoužitelný solární systém jsem nečekal. I ten PWM měnič za pětistovku z číny fungoval líp.
Baryk
Příspěvky: 123
Registrován: stř dub 04, 2012 11:52 pm

Re: TRACER TR-2210RN překračuje max napětí

Příspěvek od Baryk »

A na jaké napětí to vyskočí ?
Předpokládám že se to děje když je například pod mrakem a najednou prosvitne sluníčko a jen když se baterie blíží konečnému vyrovnání tj. kolem 14.4V ?
Nebo jinak
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: TRACER TR-2210RN překračuje max napětí

Příspěvek od dracekvo »

Už jsem to psal vejš. Co jsem zkoušel, děje se to při plném osvitu i pod mrakem, dkyž se baterie blíží plnému nabití. Nějaký čas drží pěkně 14,4V pak by měl změnit režím, cca po 2 hod, ale místo toho co by měl dělat začně tancovat. Pustí tam proud podle klešťáku co to dá, přestřelí napětí třeba až k 16V (tím vypadne měnič), pak se odpojí, přestane proud dávat a za cca 5-10 vteřin to opakuje a takhle furt dokola.
Několikrát mi dokonce fungoval správně, že dobíjel a pak udržoval už jen 13,8V. Ale to bylo párkrát, víc zlobí jak funguje.
Naposledy upravil(a) dracekvo dne stř bře 27, 2013 7:13 pm, celkem upraveno 2 x.
prochazka85
Příspěvky: 221
Registrován: ned kvě 20, 2012 9:20 pm

Re: TRACER TR-2210RN překračuje max napětí

Příspěvek od prochazka85 »

mel jsem Tracer 3215RN a delal to samy, jak presel mrak pres slunce, tak mi to vylitlo na 32V a samozrejmne
to vyhodilo menic

pokud byl konstantni osvit, at slunecno nebo pod mrakem tak to fungovalo, ale pri nahlych zmenach
osvitu to haprovalo
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: TRACER TR-2210RN překračuje max napětí

Příspěvek od dracekvo »

Mě to dělá i při stálém osvitu právě :(
Baryk
Příspěvky: 123
Registrován: stř dub 04, 2012 11:52 pm

Re: TRACER TR-2210RN překračuje max napětí

Příspěvek od Baryk »

Tak to je divné a na kolik to vyskočí a jak dlouho to trvá ?
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: TRACER TR-2210RN překračuje max napětí

Příspěvek od dracekvo »

Proště udělá špičku někam k 16V, a přestane dávat. To celé trvá tak vteřinu. Pak chvilku čeká, a udělá to znovu. Bych to musel natočit na youtube, takhle se to blbě vysvětluje.
Baryk
Příspěvky: 123
Registrován: stř dub 04, 2012 11:52 pm

Re: TRACER TR-2210RN překračuje max napětí

Příspěvek od Baryk »

Tak to je podobné až na to že mě se to stane jen při tom roztaženo zataženo a nebo když se baterie blíží úplnému nabití a vypnu zátěž tak je to podobné.
Není to nic hrozného měnič se sám nahodí a zase jede vše o.k stává se maximálně dvakrát do týdne.
Je to divné a regulátor máš někde kde je teplo ? nebo v chladu ? Někde se tu řešili díry v dobíjení což bylo vyřešeno chlazením (větráčkem) možná by to vyřešilo i tohle pokud ho máš někde kde je horko
Vladon
Příspěvky: 196
Registrován: pát pro 21, 2012 10:38 am

Re: TRACER TR-2210RN překračuje max napětí

Příspěvek od Vladon »

nepomohlo by, ciste teoreticky, kdyz bude mit clovek vetsi kapacitu baterie (ne napeti) baterie i toto?
Netvrdim ze je potreba hned kupovat dalsich 100ah,ale pokud to jede treba na 12V 7,2AH baterku,tak verim ze s ni regl dokaze zacvicit :)

Ja mam EPSOLAR 3215, na tom 6 starych autobaterii paralelne a prozatim jedine na co si muzu stezovat je nedostatek slunce.
Je me samozrejme jasne, ze to asi nedela kazdej regl od EPSolaru,ale prozatim jsem u tohoto modelu v diskuzi na problemy nenarazil (tim netvrdim ze jsem se nemusel prehlednout).
Baryk
Příspěvky: 123
Registrován: stř dub 04, 2012 11:52 pm

Re: TRACER TR-2210RN překračuje max napětí

Příspěvek od Baryk »

Vladon píše:nepomohlo by, ciste teoreticky, kdyz bude mit clovek vetsi kapacitu baterie (ne napeti) baterie i toto?
Netvrdim ze je potreba hned kupovat dalsich 100ah,ale pokud to jede treba na 12V 7,2AH baterku,tak verim ze s ni regl dokaze zacvicit :)

Ja mam EPSOLAR 3215, na tom 6 starych autobaterii paralelne a prozatim jedine na co si muzu stezovat je nedostatek slunce.
Je me samozrejme jasne, ze to asi nedela kazdej regl od EPSolaru,ale prozatim jsem u tohoto modelu v diskuzi na problemy nenarazil (tim netvrdim ze jsem se nemusel prehlednout).

To já ověřím hned v létě ze současné kapacity 1x 180Ah bude 540Ah
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: TRACER TR-2210RN překračuje max napětí

Příspěvek od dracekvo »

Já mám 2x150Ah, tak nevím kolik by toho ten regulátor ještě chtěl.
Jediné řešení co mě napadá, je připojit např odporový drát se zátěží 10A a ten připínat pokud by mi napětí vylezlo přes 15V. Abych alespoň zabránil výpadku měniče, protože ten můj zpátky nenaběhne.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: TRACER TR-2210RN překračuje max napětí

Příspěvek od gupa »

Rychlý dotaz, byl vyměněn firmware?

Tracer update.JPG
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: TRACER TR-2210RN překračuje max napětí

Příspěvek od dracekvo »

Nebyl, nevím jak na to. U těhle to také jde?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek