Victron a pokles cen

Diskuze o regulátorech Victron
pibi
Příspěvky: 925
Registrován: ned led 01, 2023 6:17 pm
Lokalita: Východně od 3nce
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 14kWp
Kapacita baterie [kWh]: 28kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Victron a pokles cen

Příspěvek od pibi »

Hyp píše: pon srp 05, 2024 6:42 pm A multiplus II 48/5000 GX za 22 298 Kč s DPH

Q:
4) Koukám že to má jenom jedny svorky Takže k tomu jde připojit jen 1 pole FV? Kolik nejvíc Wp?
Ostatním tady vyčítáš, že nečtou a sám jsi líný si něco málo nastudovat?
K multiplusu se žádné pole nepřipojuje, připojíš jej na sběrnu 48VDC spolu s akumulátorem (akumulátory) a MPPt regulátorem (nebo regulátory) a klidně tam můžeš mít 1MWp.
7,5kWp JV, 3,75kWp JZ, 2 x Victron MP II 5kVA, 3 x SmartSolar 150/70, Smartshunt, Cerbo, 16x280Ah + 16X300Ah LiFePO4 + 2xJK BMS.
K levné elektřině se dostaneme jen vytrvalou prací a svým kapitálem. Vladimír List, Elektrisace Československa 1934
PetrDubi
Příspěvky: 1478
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Victron a pokles cen

Příspěvek od PetrDubi »

Hyp:
A podmínky fóra, které jsi odsouhlasil jsi četl? Já jenom když pořád mluvíš o tom nečtení.. :D
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68 a Victron 75/15 MPPT
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
gupa
Příspěvky: 2356
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Victron a pokles cen

Příspěvek od gupa »

PetrDubi píše: pon srp 05, 2024 7:48 pm Hyp:
A podmínky fóra, které jsi odsouhlasil jsi četl? Já jenom když pořád mluvíš o tom nečtení.. :D
Podmínky které tu měl kdysi Filip jsou pryč. ucp.php?mode=terms
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Victron a pokles cen

Příspěvek od Hyp »

Děkuji za odpovědi, na 1) a 3) nikdo neodpověděl. Vím co je Gx ale nemám odhad jakému rozsahu funkcí multiplus II 48/5000 GX odpovídá (v porovnání se samostatnými výrobky)

A na zbylou otázku, zda jde jeden multiplus II 48/5000 GX použít na on-Grid (přebytky do sítě), s ohledem na výkon střídače, může se někdo vyjádřit jak funguje ta legislativa v praxi?

Ps: Nimrat se v tom, kdo co četl nebo nečetl, mi přijde :uh: Každý může něco přehlédnout
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
Antrac1t
Příspěvky: 346
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 11
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Victron a pokles cen

Příspěvek od Antrac1t »

Hyp píše: úte srp 06, 2024 7:55 am Děkuji za odpovědi, na 1) a 3) nikdo neodpověděl. Vím co je Gx ale nemám odhad jakému rozsahu funkcí multiplus II 48/5000 GX odpovídá (v porovnání se samostatnými výrobky)
tak si to vyhledej a porovnej ty jitrnico, 5min cteni na offiko strankach victronu, kde je podbrobny popis vcetne datasheetu ke stazeni :uh: ... ale zacinas me cim dal vic bavit, neco jak Milos Knor v jeho zacatcich, ale ty bude nas mistni Jarda Tvor ...
string1 - 5.5kwp 3S4P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS
QuasarCZ
Příspěvky: 15
Registrován: úte pro 27, 2022 9:40 pm
Lokalita: Vsetín
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3800
Kapacita baterie [kWh]: 21
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Vsetín

Re: Victron a pokles cen

Příspěvek od QuasarCZ »

Hyp píše: úte srp 06, 2024 7:55 am Děkuji za odpovědi, na 1) a 3) nikdo neodpověděl. Vím co je Gx ale nemám odhad jakému rozsahu funkcí multiplus II 48/5000 GX odpovídá (v porovnání se samostatnými výrobky)

A na zbylou otázku, zda jde jeden multiplus II 48/5000 GX použít na on-Grid (přebytky do sítě), s ohledem na výkon střídače, může se někdo vyjádřit jak funguje ta legislativa v praxi?

Ps: Nimrat se v tom, kdo co četl nebo nečetl, mi přijde :uh: Každý může něco přehlédnout
Nechápu, proč jako mistr světa v investování řešíš stavbu FVE na foru nadšenců, snad si z těch svých ohromných investičních zisků můžeš elektrárnu koupit, alespoň Chvaletickou.

Burzovní eso a řeší jakési miliampéry a Smartsolar 100/15. Tak určitěěě :lol:
Zatím testovací na pergole: 3800 Wp; 21 kWh Lifepo; 2x Victron Multiplus-II 24/3000; Smartsolar 150/45 + Smartsolar 100/50; Cerbo-S GX
PetrDubi
Příspěvky: 1478
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Victron a pokles cen

Příspěvek od PetrDubi »

gupa píše: pon srp 05, 2024 8:00 pm Podmínky které tu měl kdysi Filip jsou pryč. ucp.php?mode=terms
Teď jsem na to koukal a evidentně to v tichosti zmizelo, ale ještě někdy v první polovině loňského roku to tam myslím bylo - asi způsob, jak tu potichu zlegalizovat diskuze ohledně prodeje elektřiny, dotačních elektráren a podobně, které byly zatím jenom na vedlejším fóru a odtud byli vždycky nekompromisně vytlačený..
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68 a Victron 75/15 MPPT
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Victron a pokles cen

Příspěvek od Hyp »

Antrac1t píše: úte srp 06, 2024 9:03 am
Hyp píše: úte srp 06, 2024 7:55 am Děkuji za odpovědi, na 1) a 3) nikdo neodpověděl. Vím co je Gx ale nemám odhad jakému rozsahu funkcí multiplus II 48/5000 GX odpovídá (v porovnání se samostatnými výrobky)
tak si to vyhledej a porovnej ty jitrnico, 5min cteni na offiko strankach victronu, kde je podbrobny popis vcetne datasheetu ke stazeni :uh: ... ale zacinas me cim dal vic bavit, neco jak Milos Knor v jeho zacatcich, ale ty bude nas mistni Jarda Tvor ...
5 min. čtení jsem měl a je jich tam moc a moudrý jsem z toho nebyl, ale jestli nechceš odpovídat anebo nevíš, tak tě nikdo nenutí…

Otázka to byla čistě pro informaci, budu se muset povídat na to, proč se na to ptám?

A že se někdo chová, já, jako 85% američanů, tak proto jsem burzovní esso? OK :-)

Chvaletice si nekoupím, protože za A nejsou na prodej a za B já už jedu čistě pasiv a nekonečnou rentu, FIRE :-)
Naposledy upravil(a) Hyp dne úte srp 06, 2024 2:27 pm, celkem upraveno 1 x.
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
Antrac1t
Příspěvky: 346
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 11
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Victron a pokles cen

Příspěvek od Antrac1t »

Hyp píše: úte srp 06, 2024 2:22 pm
Antrac1t píše: úte srp 06, 2024 9:03 am
Hyp píše: úte srp 06, 2024 7:55 am Děkuji za odpovědi, na 1) a 3) nikdo neodpověděl. Vím co je Gx ale nemám odhad jakému rozsahu funkcí multiplus II 48/5000 GX odpovídá (v porovnání se samostatnými výrobky)
tak si to vyhledej a porovnej ty jitrnico, 5min cteni na offiko strankach victronu, kde je podbrobny popis vcetne datasheetu ke stazeni :uh: ... ale zacinas me cim dal vic bavit, neco jak Milos Knor v jeho zacatcich, ale ty bude nas mistni Jarda Tvor ...
5 min. čtení jsem četl a je jich tam moc a moudrý jsem z toho nebyl, ale jestli nechceš odpovídat, anebo nevíš, tak tě nikdo nenutí.
tak pokud to nechapes tak potom to nedelej, nikdo te nenuti a hlavne nikdo te nenuti se neustale ptat, kor ted kdyz sam sis uvedomil, ze cteni ti dela problem a nechapes zakladni data v datasheetech, kde porovnani je na 20s
string1 - 5.5kwp 3S4P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Victron a pokles cen

Příspěvek od Hyp »

A jak na mobilu porovnám 10 různých výrobků, s desítkami parametrů? To si mám dělat na mobilu výpisky na papír nebo do Excelu nebo jak bych to měl udělat?

Když nechceš odpovědět, protože to nevíš, tak proč reaguješ? Není to OT?

Anebo když já položím otázku, tak to je proti nějakým pravidlům? Když se prokázalo, že není, takže proč v tom OT pokračuješ? Co tě štve?
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
Antrac1t
Příspěvky: 346
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 11
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Victron a pokles cen

Příspěvek od Antrac1t »

Hyp píše: úte srp 06, 2024 2:32 pm A jak na mobilu porovnám 10 různých výrobků, s desítkami parametrů? To si mám dělat na mobilu výpisky na papír nebo do Excelu nebo jak bych to měl udělat?

Když nechceš odpovědět, protože to nevíš, tak proč reaguješ? Není to OT?

Anebo když já položím otázku, tak to je proti nějakým pravidlům? Když se prokázalo, že není, takže proč v tom OT pokračuješ? Co tě štve?
to uz je tvuj problem ze jedes pres mobil i kdyz tam neni zadnej problem si to porovnat pres split-screen, ale opet hledat vymluvy nez reseni ... ja nedavam OT, kdyz se tazes na otazku tak ti odpovidam, rikam ti kde najdes podrobne info, ale ty ses proste olihen beznadeje
string1 - 5.5kwp 3S4P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Victron a pokles cen

Příspěvek od Hyp »

https://www.victronenergy.com/live/venus-os:start

Vidíš kolik toho hardwaru je?

A splitscreen na mým mobilu teda nejde, ty máš asi nějaký velký mobil, já mám pouhej iPhone dvanáctku pro

Takže i kdybych si vzal tablet tak porovnám si dva ale nj 20 nebo kolik tam toho je

Já neříkám že to nejde, já říkám, že jsem očekával, že někdo, má ten MultiII GX nastudovaný… To jsem neočekával, že mě bude někdo mentorovat, že si to neumím zjistit :-)
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
Antrac1t
Příspěvky: 346
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 11
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Victron a pokles cen

Příspěvek od Antrac1t »

vsak tam mas tabulku v ktere to mas, ale proste bud ses linej coz si nemyslim, ale jen jitrnice ... vsak to rikam jitrnice jak fik, ze ani split-screen na jablku nespusti :uh:
google -> iphone splitscreen
zabere ti to 30s a mozna se konecne neco noveho naucis
string1 - 5.5kwp 3S4P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Victron a pokles cen

Příspěvek od Hyp »

To si mám kvůli tomu instalovat jiný browser? Ne. Safari v mem iphonu to neumi, možná v tom největším
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
vk_1
Příspěvky: 336
Registrován: ned čer 28, 2015 7:31 pm

Re: Victron a pokles cen

Příspěvek od vk_1 »

Prosím pojďme zpátky k tématu. Dík

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek