Neznámý dodavatel Lifepo4 v ČR

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Mex
Příspěvky: 668
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: Neznámý dodavatel Lifepo4 v ČR

Příspěvek od Mex »

Nevím, jestli to B-grade je přesně takhle definované.
Já to viděl i v provedení, že "je to všechno, co není A-grade".
Někteří prodejci třeba píšou, že to má jen vzhledové vady. O vnitřním odporu nic nepíšou.
Pokud by platilo, že je to prostě všechno, co je horší než A-grade, tak se do toho může schovat ledacos.
Matess
Příspěvky: 1656
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Neznámý dodavatel Lifepo4 v ČR

Příspěvek od Matess »

ano, ale zrovna nkon je za mě dost seriózní a informace uvádí...

B-grade cells are cells usually did not qualify as A-grade by the manufacturer. This may be due to optical imperfections, higher self-discharge, lower capacity and/or higher internal resistance. Unfortunately manufacturers don't tell which aspects or aspects are the reason to mark a a specific cell as B-grade. We have sold several and get seldom negative feedback. We tested several eve B-grade and one had about 2% lower capacity, the other ones we did not find a difference with A-grade cells. We don't advise B-grade for high performance electric vehicles but for home energy storage they will work fine. In case you get one which performs significant less than the others like lower capacity, high self-discharge or fast wear we will replace it. Take care that we don’t put a lot of trust in a simple test of a single cell, if you buy 16 cells and you test them and they are all 6% lower than expected then your test gives to low results. If you buy and test 16 and 15 cells give you 100% and one cells gives 5% lower results then we will replace one. When we buy cells the cells are tested for voltage and internal resistance. Also a couple of every batch are tested for capacity, and if one gives less than 100% capacity we test the whole batch and discard the bad ones or don't buy the batch at all. Lot of seller in china buy B-grade cells, test them, even swap qr-codes and sell the good looking and performing as A-grade cells. We believe our B-grade cells are the same as lot of A-grade cells from China, including the well known resellers there with good reputation. We give regular warranty on these cells (at least 2 year).
Mex
Příspěvky: 668
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: Neznámý dodavatel Lifepo4 v ČR

Příspěvek od Mex »

Jenže NKON není výrobce, ale jenom e-shop.
Takže neprodává baterky NKON, ale třeba baterky EVE. A na EVE záleží, jak to rozhodne a označí.

EDIT: psal jsem to ještě předtím, než jsi tam přidal ten anglický dodatek, kde je to taky tak napsané (že je prakticky nedefinované a záleží, jak to posoudí sám výrobce).
Naposledy upravil(a) Mex dne pát črc 12, 2024 12:13 am, celkem upraveno 1 x.
Valdano
Příspěvky: 310
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Neznámý dodavatel Lifepo4 v ČR

Příspěvek od Valdano »

Zdroj: Skutečný rozdíl mezi prizmatickými články LiFePO4 EVE Grade A a Grade B
Když jsme začali analyzovat trh s prizmatickými články LiFePO4, velmi rychle jsme si uvědomili, že pro maloobchodníky bylo pozoruhodně jednoduché prodat prizmatické články EVE Grade B jako články Grade A. Ve skutečnosti jediný způsob, jak technicky rozlišit mezi články Grade A a B, je přes databázi výrobců. Všimli jsme si obrovských konglomerátů, které berou články LiFepo4 Grade B, laserem odstraňují QR kódy a vydávají je za články Grade A. Tyto články se pak prodávají velkým maloobchodníkům, spotřebitelům a dokonce i korporacím po celém světě jako články Grade A.

Články Grade B jsou kategorizovány tak, aby se zabránilo jejich použití v automobilových aplikacích, například neuvidíte žádné použité v elektrických vozidlech, ale jsou vynikající volbou, pokud jde o skladování energie. Pokud hledáte technologii LiFePO4, ale nemáte rozpočet na články Grade A, pak články Grade B nabízejí perfektní alternativu.

Proč mají články Grade B tak špatnou pověst?
Domníváme se, že používání článků Grade B na celém trhu bylo poněkud poskvrněno nadšenci do baterií, YouTubery a DIY kanály – mnozí z nich nevědomky testovali nekvalitní, levné neznačkové prizmatické články. Vzhledem ke stavu některých článků, které jsme viděli testovat na kanálech YouTube, existuje vysoká pravděpodobnost, že ve skutečnosti nevědomky testovali články Grade C.
Matess
Příspěvky: 1656
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Neznámý dodavatel Lifepo4 v ČR

Příspěvek od Matess »

ano, je to eshop který to nezamlčuje, označí to, dá ti na ně záruku a pokud nějaký kus bude chodit jinak, tak ti to vymění. To je něco co od prodejce v číně nečekám.
Mex
Příspěvky: 668
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: Neznámý dodavatel Lifepo4 v ČR

Příspěvek od Mex »

Zatím jsem tam nikdy nic nebral a tak ani nereklamoval.
Ale reklamace někam do Holandska zřejmě nebude tak úplně bez problému, řekl bych. Nebo se pletu?

Ale pro pořádek: já je nechci pomlouvat. Naopak tam mám objednané baterky (resp. mám nastaveno, že mi mají poslat upozornění, až budou skladem, 80ks EVE 105Ah).
Jen jsem chtěl napsat, že to B-grade je podle mě hodně gumový termín.
Valdano
Příspěvky: 310
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Neznámý dodavatel Lifepo4 v ČR

Příspěvek od Valdano »

Mex píše: pát črc 12, 2024 12:29 am reklamace někam do Holandska zřejmě nebude tak úplně bez problému, řekl bych. Nebo se pletu?
U solidních prodejců napříč EU se to většinou obejde bez problémů, ale případ od případu může záležet na okolnostech. Problémy se mohou vyskytnout i při reklamacích u prodejců v ČR. Takže logicky mohou nastat nějaké problémy i při reklamacích v rámci EU i když jsou pravidla k tomu napříč EU většinou harmonizovaná.

Zdroj: NKON: Pravidla a podmínky
NKON píše:ZÁRUKA

36. NKON BV garantuje kvalitu výrobků do 24 měsíců od dodání.

37. Zákazník je povinen zkontrolovat dodané zboží ihned při převzetí. Pokud se ukáže, že dodaná věc je chybná, vadná nebo neúplná, musí zákazník tyto vady neprodleně písemně nahlásit společnosti NKON BV (před přistoupením k jejímu vrácení společnosti NKON BV). 1 měsíc po doručení společnosti NKON BV nahlásit písemně. Zboží musí být vráceno v původním obalu (včetně příslušenství a související dokumentace) a v novém stavu. Uvedení do užívání po zjištění vady, poškození vzniklé po zjištění vady, zatížení a/nebo další prodej po zjištění vady zaniká toto právo na reklamaci a vrácení částečně nebo úplně.

38. Záruka nebude uplatněna, když;

A) zákazník si dodané zboží sám opravil a/nebo zpracoval nebo jej nechal opravit a/nebo zpracovat třetí stranou (např. akumulátor).

B) dodané zboží bylo vystaveno abnormálním podmínkám nebo bylo s ním jinak neopatrně zacházeno nebo bylo zacházeno v rozporu s pokyny NKON BV a/nebo s návodem k použití na obalu.

REKLAMACE

39. Stížnosti na plnění smlouvy musí být plně a jasně popsány v přiměřené lhůtě, které nám byly předloženy poté, co spotřebitel zjistil vady.

40. Stížnosti, které nám budou předloženy, budou zodpovězeny ve lhůtě 14 dnů ode dne obdržení. Pokud má reklamace předvídatelnou delší dobu zpracování, odpovíme do 14 dnů potvrzením a uvedením, kdy spotřebitel obdrží podrobnější odpověď.

41. Pokud nelze stížnost vyřešit vzájemnou dohodou, jedná se o spor, který je předmětem řešení sporu. Nizozemské právo se vztahuje výhradně na smlouvy mezi podnikatelem a spotřebitelem, na které se vztahují tyto všeobecné podmínky/podmínky.

JURISDIKCE

44. Tyto podmínky se řídí v souladu s nizozemským právem a podléhají výlučné jurisdikci nizozemských soudů.
Pokud se vyskytnou problémy pak se prostřednictvím ČOI můžete obrátit na Evropské spotřebitelské centrum viz níže citace z webu ČOI.
ČOI píše:Evropské spotřebitelské centrum

Evropské spotřebitelské centrum ČR (ESC ČR) poskytuje informace o právech spotřebitelů na společném evropském trhu a bezplatně pomáhá a radí spotřebitelům v jejich sporech s podnikateli z jiných zemí Evropské unie, Norska a Islandu.

Financováno je Evropskou komisí a Českou obchodní inspekcí, při níž působí.

ESC ČR je členem sítě Evropských spotřebitelských center (ECC-Net).

CHCETE RADU ČI INFORMACI?
Navštivte web www.evropskyspotrebitel.cz, případně pište na ECCNET-CZ@ec.europa.eu nebo volejte na 296 366 155.

CHCETE POMOCI S ŘEŠENÍM KONKRÉTNÍHO SPORU?
Máte-li problém s podnikatelem z jiné země EU, Norska nebo Islandu, pošlete podklady a popis případu podle postupu zveřejněného zde
https://evropskyspotrebitel.cz/co-udela ... taktujete/
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Neznámý dodavatel Lifepo4 v ČR

Příspěvek od Hyp »

A co tohle - LiitoKala 12.8V 120Ah LiFePO4 Battery Up to 4000 Deep Cycles with Built-in 100A BMS
za 5650,- Kč - to je skoro za třetinu ceny https://www.aliexpress.com/item/1005006476173322.html


Btw podle viewtopic.php?p=154490#p154490 ty baterky v Cine vojizdi vlada? V elektrarne rozvodne nebo kde? Nebo jak tomu rozumet? Respektive proč je takový velký objem přeznačených článků? To už mi pochopitelnější přijde toto viewtopic.php?p=239115#p239115 Ale těm zmrdům co to laserem vypalují by měl někdo nasadit klepeta To je přeci jasný podvod



Treba jako na tomhle videu Jde vidět jak jsou ty původní body odstraněny
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
rva
Příspěvky: 3832
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Neznámý dodavatel Lifepo4 v ČR

Příspěvek od rva »

Klidně si objednej tu baterii z Číny. Nejde o tolik peněz a pokud odhalíš zásadní nedostatek, tak na ali otevřeš spor.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek