U AMPLOCu je to vyloženě způsobené zmagnetováním toho kruhového jádra (hystereze). Velký proudový impulz zmagnetuje to jádro a je to v pytli, nula se posune jinam.
Hallovo čidlo zcela jednosměrné jsem zatím neviděl, i Pololu0-30A měří na obě strany a nulu má na cca 100 AD dílkách převodníku.
S tou ochranou AD vstupů - pokud tam jsou ty Schottkyny, jak píšete, pak je to jen dobře. Ovšem bohužel naprostá většina amatérských "laborantů"

stejně nedává na vstup ani kondenzátor, natož pak nějaký odpor. Navíc nemůžete ten odpor zvyšovat nad nějakou mez, protože pak se dostanete do problémů se vstupní kapacitou převodníku a začnou zdánlivě nevysvětlitelné odchylky měření - při přepínání multiplexeru (=přepínače mezi AD vstupy) budete muset nechávat časovou prodlevu, aby se vám interní kondenzátor AD převodníku (na kterém ADC měří to napětí) opravdu nabil na hodnotu napětí na vstupu za tím vaším odporem, což rapidně sníží frekvenci vzorkování. Už teď s tím mají zdroje (čidla) o impedanci vyšší než 10kOhm nezanedbatelné problémy (bez jakéhokoli odporu).
Například následující pokus:
Mějme čidlo proudu s výstupní impedancí 20kOhm (stejné, jako bychom tam dali odpor), připojené na AD vstup 0. Provedeme trvalé vzorkování. Několik prvních hodnot bude blbě a pak se to ustálí a bude to měřit dobře (pokud se nebude hodnota měnit příliš rychle).
Pokus číslo dvě - vstup AD1 připojte na zem a proveďte stejné měření ale s tím rozdílem, že vzorkujete vstup AD0 na střídačku se vstupem AD1. Zjistíte, že hodnoty, naměřené na AD0 jsou úplně blbě a to podstatně nižší.
Proč? Protože se MUC CAP (interní kondenzátor ADC) nestačil po vybití na 0 po připojení na AD1 nabít na hodnotu napětí na AD0.