Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: ned pro 04, 2022 8:35 pm

Měnič

Pravidla fóra Zadání inzerátu

1) Zejména je potřeba vybrat správnou kategorii. Například pokud se jedná o prodej FV panelů, přidat inzerát do Bazar / Prodám / Fotovoltaické panely. Není-li rubrika jednoznačná, přidáme do Bazar / Prodám.

2) Vhodně zvolte název téma, aby bylo nejlépe na první pohled jasné o co v daném tématu jde. Například "Měnič PowerJack 3kW", "Zbytky montážního materiálu pro FV panely".

3) Nerozvíjejte v Bazaru nesouvisející diskuze na téma netýkající se původního prodeje. Pokud chcete diskutovat například o vhodnosti daného produktu, nebo podobném produktu, založte nové téma v Elektroporadně a do vašeho příspěvku vložte odkaz na původní bazarový prodej, aby byla zřejmá souvislost.

4) Nevkládejte další inzerát do existujícího tématu založeného jiným autorem inzerátu. Na váš nový inzerát vždy vytvořte nové téma. Důvodem je zejména možnost ukončení inzerce původním zakladatelem tématu.

5) Při nabídce nebo poptávce uveďte lokalitu kde se dané zboží nachází, případně odkud jej poptáváte.

6) Uvádějte cenu, v opačném případě se jedná o Aukci.

7) Neobávejte se téma pravidelně aktualizovat například při změně ceny, nebo prodání části komponent. Do tématu vložte nový příspěvek s informací co je prodáno či nakoupeno, co zbývá, nebo informaci o změně ceny.

8) Při dokončení prodeje či nákupu dopište jako poslední příspěvek informaci, že už bylo nakoupeno a nebo že je vše prodáno. Tato informace je důležitá pro ostatní jako fakt, že inzerát je už ukončen.

9) Souhlasím a jsem si vědom že v případě nerespektování pravidel může být inzerát smazán!

Více o pravidlech bazaru: viewtopic.php?f=15&t=4657

Měnič

Příspěvekod supermuz » pon srp 05, 2013 2:59 pm

Měnič darován.
Naposledy upravil supermuz dne ned zář 08, 2013 7:45 pm, celkově upraveno 3
?
supermuz

Re: Prodám Schüco solarní měnič SGI 3000 plus

Příspěvekod LIX » pon srp 05, 2013 3:49 pm

A ako funguje ked nema trafo? To ho tam v tej fabrike zabudli dat?
?
LIX

Příspěvekod PavelR » pon srp 05, 2013 4:25 pm

On to bude spis stridac nez menic...
?
PavelR

Příspěvekod Frenky » pon srp 05, 2013 4:39 pm

Poučte mě prosím jaký rozdíl je mezi střídačem a měničen. Doposud jsem si myslel, že to jsou dvě slova na jeden druh zařízení.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, AKU 48V LFP200Ah, 2x AKU DURATHON E4815. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http//95.85.214.80, http://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=3&t=4809
Frenky
podporuje fórum

Příspěvekod PavelR » pon srp 05, 2013 4:54 pm

Frenky píše:Poučte mě prosím jaký rozdíl je mezi střídačem a měničen. Doposud jsem si myslel, že to jsou dvě slova na jeden druh zařízení.

Inu podle me tedy:

menic ma dve casti

1 ten vlastni menic napr z 24 na cca 320V DC ( napr spinany)
2 stridac ktery toto napeti rozstrida na 230V AC at uz trapez ci sinus
nebo je v provedeni s 50Hz trafem ( velke, tezke, vetsi volnobezny proud)

beztransformatorovy stridac (mysleno pro FVE pripojene do site)

ma na svem vstupu panely zapojeny tak aby napeti dosahovalo vysokych hodnot ( viz prvni prispevek), tim padem stringy tecou jiz relativne male proudy. A toto vysoke napeti rozstrida na 230V AC sinus (ci 400V dle modelu).
Byva synchronizovan se siti do ktere dodava vyrobenou energii a bez ni nemuze pracovat. Neni k nemu mozno zapojit baterie jak u ostrovu.

Pokud se mylim opravte me...
?
PavelR

Příspěvekod Frenky » pon srp 05, 2013 5:06 pm

:D Dekuji za osvetu, clovek se uci cely zivot :read:
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, AKU 48V LFP200Ah, 2x AKU DURATHON E4815. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http//95.85.214.80, http://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=3&t=4809
Frenky
podporuje fórum

Příspěvekod vata » pon srp 05, 2013 5:37 pm

PavelR píše:menic ma dve casti

Zdravím, nechci kazit tohle vlákno, ale nedá mi to - ten obrovský toriod u Victronů (řada compact), to je trafo? Je to velké, těžké, (drahé), ale nemá to nijak velký volnoběžný proud...
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
vata

Příspěvekod PavelR » pon srp 05, 2013 5:56 pm

vata píše:
PavelR píše:menic ma dve casti

Zdravím, nechci kazit tohle vlákno, ale nedá mi to - ten obrovský toriod u Victronů (řada compact), to je trafo? Je to velké, těžké, (drahé), ale nemá to nijak velký volnoběžný proud...

Victron jsem zevnitr nevidel. Pokud je to velke a tezke :-) tak to urco bude menic pracujici primo na 50Hz. S tim volnobeznym proudem s toroidem to je mozna lepsi kor u takove znacky. Mel jsem na mysli takovy ty menice z ciny. Nekde to tu je probirano ze to ma vetsi spotrebu. Ale taky uzasnou vlastnost ze to jde kratkodobe brutalne pretizit ...

Edit: co se ceny toroidu tyce jsou drazsi nez EI trafa. Pokud ja potrebuji toroid napr kdyz jsem stavel zesilovac nechavam si navinout na zakazku u mistni firmy. Moc jsem ceny nezkoumal ale urcite to je lepsi nez po prekupnicich ....
?
PavelR

Zpět na Měniče napětí