Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: sob pro 03, 2022 2:11 pm

FVE v televizi, rádiu, novinách

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
PředchozíDalší

Re: FVE v televizi, rádiu, novinách

Příspěvekod LIX » stř bře 04, 2015 11:09 am

Tak pridám niečo aj ja. Projekt na nový solárny regulátor na ktorý som narazil na nete. https://www.kickstarter.com/projects/el ... ?ref=video
?
LIX

Příspěvekod tomas » stř bře 04, 2015 12:28 pm

hmm zajímavé, ale ten integrovaný 200mA balancér se mi nelíbí :? , jen do 24V :( a bez MPPT :evil:
Nevidím rozdíl s tímto:
http://www.ev-power.eu/SBM-CBM-1-1/Simp ... V-60A.html
tomas

Příspěvekod dracekvo » stř bře 04, 2015 12:46 pm

Hlavně že používají 24 bitový ADC převodník :D
dracekvo

Příspěvekod abrams » stř bře 18, 2015 10:27 am

Zdravím ,

... konečně pěkné a přehledné pojednání o ostrovních , hybridních a on-grid FVE .
http://www.solarninovinky.cz/?zpravy/2015031602/pohled-expertu-na-soucasny-legislativni-ramec-pri-budovani-novych-ostrovnich-a-hybridnich-fve-na-budovach

"Odborníci" typu ERU , čez a spol si pěkně překrucují skutečnosti ... já to vím dlouho , mnozí zde také , ale není nad vyjádření moudrých študovaných hlav které ví , a né žvásty dosazených pablbů ... :uh: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
abrams

Příspěvekod fugas » stř bře 18, 2015 11:35 am

Zdravím.
Proto tahám ještě jeden rozvod a všude budou ještě jedny zásuvky.V době hojnosti budou spotřebiče v solárních zásuvkách a v době temna prostě v síti.Žádné přisosávání atp.Stejně tak osvětlení-220V z DS + nezávislé DC.
Je to pakárna,ale jistota že se mě netýká nic,co panstvo vyšpekuluje a nebo jak si ta která paní ouřednice vysvětluje to nebo ono elektrické oddělení z fušérské dílny našich zákonodárců.Třeba až budu velký,odstřihnu je úplně.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
fugas
podporuje fórum

Příspěvekod Dreambox » stř bře 18, 2015 6:36 pm

3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
?
Dreambox

Příspěvekod petrs » stř bře 18, 2015 6:48 pm

...a splátková firma Cetelem....

A taky Homeless Credit..
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
?
petrs

Příspěvekod PavelR » stř bře 18, 2015 9:37 pm

dluh je nejhorsi vec na svete !
?
PavelR

Příspěvekod petrs » stř bře 18, 2015 10:01 pm

"Zlato to jsou peníze králů, Stříbro je penězi pro gentlemana, Barter to jsou peníze pro rolníky, ale Dluh to jsou peníze otroků"
?
petrs

Příspěvekod petrs » sob bře 28, 2015 10:51 am

Nedoporucuji slabsim povaham

https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE

http://naradi-ferda.cz/nasady-zahradnic ... 94166.html

...nekolik spojenych kusu na ometani radioaktivniho prachu z panelu...
?
petrs

Příspěvekod fugas » sob bře 28, 2015 11:23 am

Impérium :D :D :DTouha po nadvládě pár chamtivých jednoduchých hlupáků. Došly jim prachy,i ty cizí prachy.Za 200 let existence stačil tento "národ" rozfrcat ukradená nerostná bohatsví.Jejich nadutá existence pod vedením pár schovaných jedinců/rodin se chýlí ke konci a nic nejde podle plánu.
Proto jsou nebezpeční,proto od 2.světové rozpoutali mnoho okupačních tažení pod smyšlenými průhlednými zaminkami,většinu prohráli a zdrhli.Zanechali jen bordel a nepokoje a Evropa je nařadě.
Bohužel to nářadí na ometání panelů není zcela neaktuální.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
fugas
podporuje fórum

Příspěvekod gupa » ned bře 29, 2015 6:54 pm

No já bych tak rázný v názoru nebyl, o konfliktu vím, že prostě Rusko zajišťuje své pozice. Představ si, že jsem nedávno četl, že v milionové Podkarpadské rusi chcou místní Rusíni po Rusech ochranu a chcou svou zemi prohlásit za autonomní. Představ si, že za Košicemi bude Rusko! A tak to funguje, jak v 68, chce-li někdo ochránit své pozice, bude dělat cokoli aby se tak stalo a pokud Rusko zareaguje a vypracuje plán, je taková hrozba velmi reálná. No a teď ke komu se modlit, k Rusku nebo k USA, obě země nás mají jen za provincie, obě země v historii na ČSR kašlali. Rusku územně jde o pozice stejně jako Američanům.

V článku bylo, že v 92 Rusíni požádali oficiálně federaci Klause a Mečiara o připojení ke státu, jenže ti odmítli, protože si zrovna dělili republiku na dva ostrovy. Takže Rusíni na základě tohoto odmítnutí nyní požádali Putina.
gupa

Příspěvekod brumlaj » úte bře 31, 2015 4:24 pm

jen tak na okraj - je zajímavé jak firma jde proti ideji jmenovce, on propagoval proud střídavý, ona nám dnes pomáhá skladovat stejnosměrný. Jakoby se jmenovala Edison. Inu jsou to paradoxy.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
?
brumlaj

Příspěvekod fugas » úte bře 31, 2015 6:15 pm

gupa píše:No já bych tak rázný v názoru nebyl, o konfliktu vím, že prostě Rusko zajišťuje své pozice. Představ si, že jsem nedávno četl, že v milionové Podkarpadské rusi chcou místní Rusíni po Rusech ochranu a chcou svou zemi prohlásit za autonomní. Představ si, že za Košicemi bude Rusko! A tak to funguje, jak v 68, chce-li někdo ochránit své pozice, bude dělat cokoli aby se tak stalo a pokud Rusko zareaguje a vypracuje plán, je taková hrozba velmi reálná. No a teď ke komu se modlit, k Rusku nebo k USA, obě země nás mají jen za provincie, obě země v historii na ČSR kašlali. Rusku územně jde o pozice stejně jako Američanům.

V článku bylo, že v 92 Rusíni požádali oficiálně federaci Klause a Mečiara o připojení ke státu, jenže ti odmítli, protože si zrovna dělili republiku na dva ostrovy. Takže Rusíni na základě tohoto odmítnutí nyní požádali Putina.

Omlouvám se a pozdní reakci.Všiml jsem si příspěvku až s dalším příspěvkem.Politikaření sem určitě nepatří,ale na druhé straně,něco se chystá,něco se stane a my v tom bohužel snadno můžeme účinkovat.Tak proč nesrovnat úhly pohledu.
Nestojím ani na jedné straně.Tedy kdo není pro "pravici",nemusí být automaticky komunista a kdo nemává emerickým OTéčkům není automaticky proruský fanatik.Média nám neustále omýlají naše člensví v NATO a pak je naprosto logické že se tu prohání po ose takzvaní spojenečtí vojáci.Neustále se mluví o demokracii,ale na tak zásadní věc,jakou byl vstup do NATO se lidí nikdo neptal,například referendem.Za další,copak je to asi za rovnocené spojenectví?S našimi třemi vypůjčenými stíhačkami a tím zbytkem výzbroje můžeme posloužit maximálně jako užiteční idioti.Provincie,jak píšeš.
Jak a proč vše začalo na UA je věcí tisíce názorů a hlavně spekulací,protože skutečných informací se nám dostane možná s odstupem několika let.Ale jedno je jasné.Celou Evropou se prohání Ami ve výzbroji,ačkoliv "doma" jsou úplně někde jinde a už zase by se jim chtělo válčit a zase na cizí zahrádce.UA je výbornou záminkou.
Budují základny v Evropě,pro naši bezpečnost samozřejmě.Někteří emeričtí představitelé prý starostí o bezpečí v Evropě ani nespí :D
Nemohu si pomoci,ale jestli cítím agresi,provokaci a nebezpečí,pak je to ze strany těch "hodných".Že Rusko zabralo Krym je neprosto logické.Jenom velmi hloupý ovčák by si nechal nastěhovat smečku vlků za chalupu.
Prostě se mi zdá,že USA v posledních desetiletích té demokracie pod různými záminkami vyvezli mnohem víc,než je zdrávo a nevěřím jim ani nos mezi očima.
No,když jsem viděl,jak v srdci Evropy lidé v době míru mávají US obrněncům US vlajkami,udělalo se mi jaksi smutno...

Kdysi dávno se táta potkával s pilotem IL62,který lítal New York.Když se něco popilo a chlapi se ho vyptávali,jak že to vlastně chodí v zemi zaslíbené,tak prý říkal: Nenchte se mýlit.Američan,to je jenom takovej rusák ve fraku :D
fugas
podporuje fórum

Příspěvekod petrs » úte bře 31, 2015 6:43 pm

fugas píše:... už zase by se jim chtělo válčit a zase na cizí zahrádce.UA je výbornou záminkou.
Budují základny v Evropě,pro naši bezpečnost samozřejmě.Někteří emeričtí představitelé prý starostí o bezpečí v Evropě ani nespí :D
Nemohu si pomoci,ale jestli cítím agresi,provokaci a nebezpečí,pak je to ze strany těch "hodných".Že Rusko zabralo Krym je neprosto logické.Jenom velmi hloupý ovčák by si nechal nastěhovat smečku vlků za chalupu.
Prostě se mi zdá,že USA v posledních desetiletích té demokracie pod různými záminkami vyvezli mnohem víc,než je zdrávo a nevěřím jim ani nos mezi očima.
No,když jsem viděl,jak v srdci Evropy lidé v době míru mávají US obrněncům US vlajkami,udělalo se mi jaksi smutno...

Rozepsal bych se sahodlouhym prispevkem,nekterym by se to ale nemuselo libit.
Az budete mit chvili casu,vezmete si tuzku a obtahnete si obrys Severni Ameriky...
?
petrs

Příspěvekod fugas » úte bře 31, 2015 7:41 pm

Líbit nebo nelíbit.Je to jen názor,v podstatě vycucaný z propagandy pro naší zeměpisnou polohu.Jinde mají zase jinou propagandu.Každá doba měla,má a bude mít svoji podle momentální situace.
fugas
podporuje fórum

Příspěvekod rob.brno » pát dub 10, 2015 8:46 am

Nová zelená úspora má podporovat i FVE, ale ještě ne tento rok(pravděpodobně až od 2016):
- http://www.solarninovinky.cz/?zpravy/20 ... iny-schazi
- http://www.solarninovinky.cz/?zpravy/20 ... -se-na-cez

Mohlo by jít až o dotaci 50proc.nákladů, až do výše 50t kč. Předpokladem získání dotace asi bude, aby FVE instalovala osoba oprávněná. Byla by hrazena z prostředků za prodej emisních povolenek, tedy jinak než zelené bonusy.
?
rob.brno

Příspěvekod sitra » pát dub 10, 2015 9:35 am

Mi to tak nějak připomíná, když mám čerpat jako včelař 40-50% dotaci na nákup medometu a dalších pomůcek....
Spousta byrokracie, vrácené žádosti a výsledek je takový, že hodnota těchto věcí je u obchodníků o 80-100% předražena....
Mohl bych se i rozepsat, ale....

Mě bude stačit, ať mě nešikanují co můžu a nemůžu, jestli si nabíjím svojí APCku nebo vybíjím, ať nemusím za D25 platit 500Kč mesíčně a hlavně, když k nim náhodou něco přeteče, tak aby se z toho nepos.... :yes:
RT E2A, Certifikace ČFA, FVE experiment od roku 2015, zpracování projektové dokumentace Victron.
ostrov - Victron 3x Multiplus II 48/5000, Longi 16x455Wp, CERBO GX, GX Touch 50, Pylontech 5x US3000C...
?
sitra

Příspěvekod solárník » pát dub 10, 2015 9:47 am

To máš jak se zateplením domu. Když to udělám svépomocí, vyjde mne to dejme tomu na X korun. Když na to ale chci dotace, musím to zadat certifikované firmě, která si za provedení vezme 2,5 krát X korun. Stát mne zadotuje dejme tomu také sumou X korun a výsledek pro mne je, že místo X zaplatím ještě o polovinu víc. Alespoň takto mi vycházela kalkulace, když jsem se chystal zateplovat dům.

Čili suma byla, že bych zaplatil i při dotaci od státu o polovinu víc, než při svépomocném zateplení bez dotace. Pravdou je, že bych se mohl honosit dílem od certifikované firmy a prožít díky tomu několik myšlenkových orgasmů. Čili ony jsou některé dotace tak trošku k nepotřebě.
?
solárník

Příspěvekod rob.brno » pát dub 10, 2015 11:06 am

solárník píše:To máš jak se zateplením domu. Když to udělám svépomocí, vyjde mne to dejme tomu na X korun.
Čili suma byla, že bych zaplatil i při dotaci od státu o polovinu víc, než při svépomocném zateplení bez dotace.

U těch zateplováků to tak bylo, nejjednoddušší je vzít tři chlapy z dědiny, který to udělaj nejlíp v hodinovce v hotovosti na ruku :-)
Ale údajně už tu podmínku certifikovanosti nějak zmírnili.

Ovšem u technologií je to něco jinného, tč, soláry, panely se musejí koupit, tak jako tak(cena pro koncovýho zákazníka je stejná nebo i vyšší) a té práce už tam tak moc není, takže u technologií pokud si to nechci dělat sám se ZU vyplatí.
Úplně nejlépe je si to udělat certifikovaně sám sobě a ještě získat dotaci :-)

Pokud ta dotace od roku 2016 opravdu projde a budou rozumně nastaveny podmínky, bude to druhý obrovský boom FV na střechách, tak jak to mohlo být už od začátku(nebýt posranců ve vládě).
?
rob.brno

PředchozíDalší

Zpět na Soběstačnost