Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: stř kvě 12, 2021 5:47 pm


Willpower

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.

Willpower

Příspěvekod gupa » čtv črc 27, 2017 8:45 am

http://www.willpower-energy.eu/index.php/en/
Volný překlad přes googl.

Naší vize je, aby Evropa byla nezávislá na fosilních palivech, zejména na ropě a zemním plynu. Cílem je nahradit centralizované dodávky fosilních paliv pro vytápění, které představují více než 73% spotřeby fosilních paliv a odpovídají za 57% všech emisí CO2 v regionu EU-28. První doménou útoku je rezidenční vytápění, které představuje největší podíl na spotřebě energie (cca 40%).

Společnost Gensoric představuje první celosvětový systém využívání energie z kapaliny a CO2. Náš systém vůle umožňuje všem, aby vyráběli své vlastní palivo doma z okolních zdrojů: CO2, voda a elektřina. Jádro je technologie elektro-biokatalytických procesů, chráněná mezinárodními patenty, která přeměňuje atmosférický CO2 na metanol. Čistý a snadno ovladatelný methanový nosič energie může být skladován a používán pro vytápění nebo výrobu elektřiny. CO2 může být zachycen pravidelně z atmosféry nebo nepřetržitě zachycen z procesů přeměny.

Současný stav: zahájení pilotních zkoušek v roce 2016. Projekt vůle Gensoric je jedním z mála evropských inovačních mistrů, financovaných H2020 Stage 2 SME Instrument. Grant se používá v pilotních studiích v úzké spolupráci s partnery jako Skytree, Fraunhofer a Helmholtz Institutes (Německo). Prostřednictvím kombinace patentované technologie "elektrochemie při přímém zahřátí elektrod" a biokatalytické konverze CO2 na metanol se aktivita a výtěžek reakcí mohou zvýšit až na faktor 50 bez modifikace současných nejmodernějších enzymů.
Být v kontaktu

Nechte svůj e-mail a buďte aktuální.

Tento projekt obdržel finanční prostředky z programu Evropské unie pro výzkum a inovace Horizont 2020 v rámci grantové dohody č. 726539.

domů
Technika
tým
Kontakt
FAQ
Právní
Soukromá politika
Jestli Vám pomáhají informace z mypower.cz jako mně podpořte ho třeba dobrovolnou rychlou QR platbou. Pro 50,-, 200,-, 500,- a 1000,- podporu stačí kliknout na částku. Já za poslední rok 1x 200,-, 1x 50,-
Uživatelský avatar
gupa
 
Příspěvky: 1737
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm

Zpět na Soběstačnost

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: CC [Bot] a 0 návštevníků

Reputation System ©'