Stránka 1 z 1

Generátory

PříspěvekNapsal: stř úno 11, 2015 3:56 pm
od ota
Z SMS reportáží Petry Procházkové na lidovkách -proti tomu jsou naše problémy s fázovou regulací půlvln a přebytky v bojleru opravdu marginální....


6.2. 9:00

Největší hit na Ukrajině nejsou chytré telefony, ale generátory. Čím méně vyzařují teplo, tím lépe.

„Obchodníci berou objednávky na generátory na mnoho měsíců dopředu. I ve městech stovky kilometrů vzdálených od fronty je o ně rvačka (I tady se dost často kvůli nedostatku uhlí pro tepelné elektrárny vypíná elektřina). Vloni se jich prodalo v celé Ukrajině za 70 miliónů dolarů. Jak se blíží fronta, mění se požadavky kupujících - které tedy nelze vždy uspokojit. Chtějí, aby stroje byly co nejtišší a nevzbuzovaly pozornost okolí. A za velký nedostatek považují to, že vyzařují teplo - některé druhy zbraní se totiž na teplo navádějí a váš osvětlený dům se tak může stát nejen předmětem závisti méně majetných sousedů, ale i cílem pro nějakou raketu, co má ráda teplo,“ píše Petra Procházková, zvláštní zpravodajka LN, která cestuje po válkou sužované zemi.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/prochazkova-pise- ... ranici_ele

Re: Generátory

PříspěvekNapsal: čtv úno 12, 2015 7:35 am
od mobilik
Ach tak toto je smutne....
V 21 storoci riesit zalozne systemy a este davat pozor aby prilis nehriali a nevabili rakety.
Kam ten svet speje a najhorise je ze ukrajina je za rohom... :roll:

Re: Generátory

PříspěvekNapsal: čtv úno 12, 2015 5:30 pm
od brumlaj
Spěje ke stejnému vyvrcholení jako každá jiná civilizace v minulosti. Holt dodneška nás nejsou ochotni v mládí seznámit s tím, že zatím nikdy nevyhrál mozek, ale debil s větším klackem. Pokud dočasně zvítězil mozek, nebojoval s dost velkým debilem, případně ten neměl dost velký klacek, a v budoucnu se stejně ukázalo zač je toho loket. Bohužel.

Re: Generátory

PříspěvekNapsal: čtv úno 12, 2015 8:32 pm
od solárník
Já mám pocit, že to není tak horké. Kdyby vždycky vyhrál ten silnější, tak nás medvědi (nebo jiní mackové) už dávno sežrali. Hlavní a téměř jedinou devizou lidí je mozek, čímž chci říct, že jsme tak vysoko v Darwinově řetězci jen díky naší relativní "vychytralosti".

Blbé je, že dneska mají debilové daleko ničivější "klacky", než tomu bylo kdysi. Takže jeden takový debil stačí zlikvidovat spoustu protivníků.

Re: Generátory

PříspěvekNapsal: sob úno 14, 2015 6:37 pm
od Marx
brumlaj píše:Spěje ke stejnému vyvrcholení jako každá jiná civilizace v minulosti. Holt dodneška nás nejsou ochotni v mládí seznámit s tím, že zatím nikdy nevyhrál mozek, ale debil s větším klackem. Pokud dočasně zvítězil mozek, nebojoval s dost velkým debilem, případně ten neměl dost velký klacek, a v budoucnu se stejně ukázalo zač je toho loket. Bohužel.

Souhlas ve všech bodech. Dokonale to vystihuje přednáška od Koukolíka:
https://www.youtube.com/watch?v=Cvy5lJSHE5Q