Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: ned pro 04, 2022 6:30 pm


Jak nejlepe vyuzit nizky tarif (NT) z DS?

Diskuze, rady, nápady, postřehy v oblasti alternativních zdrojů energie, elektrorozvodů, elektrozařízení, regulace, komponent a úsporných spotřebičů.

Jak nejlepe vyuzit nizky tarif (NT) z DS?

Příspěvekod joseff » pát říj 07, 2011 8:52 am

JiříK: jake upravy jsi provedl, aby spotrebice jely jen v case NT?
?
joseff
 
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 8:55 am

Re: Jak nejlepe vyuzit nizky tarif (NT) z DS?

Příspěvekod JiříK » pát říj 07, 2011 3:38 pm

V prvé řadě jsem našel krabici 220V, kde jsou vedená světla. Ve věnečku rozpojil, připojil kabely se zástrčkou na straně světel, se zásuvkou na straně napájení od jističe. Pak jsem koupil programovatelné spínací hodiny, nabíječku 20A, měnič 150W, atd. Sehnal jsem vyřazené akumulátory z aut, nyní v počtu 7ks. Zástrčka z věnečku přijde do měniče, do zásuvky z věnečku přijdou spínací hodiny, do nich nabíječka. Hodiny se naprogramují dle spínání HDO. A svítí se, kdykoliv i při výpadku. Z baterek se svítí bez ohledu na to, jaký tarif zrovna teče ze zásuvky. A protože s jídlem roste chuť, šoupne se na baterky ještě kabel vedoucí do postarší UPS a už nám jede i TV. UPS je samozřejmě také přes spínací hodiny. Takže v čase NT jedou spotřebiče za UPS ze sítě.
Baterky z aut, většinou stáří 3-5 let, jsou ale po roce provozu KO. Takže chce to stálý přísun, pokud možno zadarmo. Jakmile by se ty baterky měly kupovat, ekonomický přínos jde do háje. To ostatní se zaplatí nejdéle do roku.
Vidět to revizák, tak vrátí papíry a požádá o provaz.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
?
JiříK
 
Příspěvky: 994
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech


Zpět na Elektroporadna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: CC [Bot] a 1 návštěvník

Reputation System ©'