Stránka 1 z 1

Solax X3 hybrid G4 standby režim

PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2022 1:33 pm
od Autacek
Lze ve střídači nějak nastavit prahové hodnoty pro standby režim? Střídač se mi v noci samovolně přepíná do standby i při odběru 500W, baterie je přitom nabitá. Je to v pořádku, nebo je třeba někde něco změnit?

Re: Solax X3 hybrid G4 standby režim

PříspěvekNapsal: úte led 03, 2023 12:09 pm
od viprcz
Zdravím.
Narazil jsem na Váš příspěvek a reším momentálně stejný problém. Poradil byste mi prosím, pokud se Vám to podařilo vyřešit?
¨Děkuji Vilém Prajka

Re: Solax X3 hybrid G4 standby režim

PříspěvekNapsal: úte led 03, 2023 3:45 pm
od RSvorcik
Funkce HotStandby Seting zapnuto vypnuto

Re: Solax X3 hybrid G4 standby režim

PříspěvekNapsal: sob bře 04, 2023 4:23 pm
od lubobo
Řeším teď to samé a myslím si, že tohle je důvod:

Self-use
3) Solární energie je nedostupná a baterie potřebuje nabít: spotřeba se vykryje ze sítě a ze sítě se též může dobíjet baterie.
FV = 0, síť → zátěž + baterie
Baterie je nabitá: spotřeba se primárně vykryje z baterie. Není-li energie v baterie dostatek, zbývající spotřeba se dokryje ze sítě. Měnič přejde do úsporného režimu.


Podstatná je ta poslední věta. Mně to přesně odpovídá. Omylem se mi v noci při přepnutí na levný tarif začal ohřívat bojler z baterie a když baterie klesla na nastavené SOC 10%, začal se bojler ohřívat ze sítě. Přesně v tu chvíli se měnič přepnul do "idle módu". Když se ráno začaly panely vyrábět, tak se měnič přepnul zpět do normálního režimu.

Re: Solax X3 hybrid G4 standby režim

PříspěvekNapsal: čtv kvě 18, 2023 2:18 pm
od seltudymeldudy
Zdravím Vás.

Mám podobný problém jako zde jeden diskutující. Elektrárnu mám zprovozněnou teprve druhý den, ještě nemám vyřízené připojení od EGD a jsou tedy zakázané přetoky do sítě EGD.
V noci mi na měniči (Solax X3 Hybrid 8.0 G4) začne blikat modrá dioda, která v normálním režimu svítí trvale. Na displei měniče se objeví "Standby" a ani při plně nabité baterii nedodáva do domácí sítě nic. Veškerá spotřeba se kryje ze sítě EGD.
Dále mi měnič na displei i aplikace Solaxcloud ukazuje nereálné zatížení domácí sítě, zkoušeno a sledováno při zapnutí více spotřebičů.. navíc aplikace vůbec neukazuje spotřebu ze sítě EGD, ale reálně tam samozřejmně spotřeba je - sledováno na elektroměru. Vůbec mám pocit (podle aplikace), že soláry pouze nabíjejí baterii, pokud je baterie nabitá najednou je výkon celé elektrárny velmi nízký. Systém je nastaven v režimu Self-use. Instalace FVE 5,85, baterie Triple Power T58 (11,6 kWh)

O tomto nezvyklém chování jsem informoval i montážní firmu, která to přijede zkontrolovat. Nicméně mě to zajímá a rád mám o věcech přehled, navíc doufám, že se ukáže, že to je jen chyba nějakého nastavení...

Nedokázal by tedy někdo poradit?

Děkuji

Re: Solax X3 hybrid G4 standby režim

PříspěvekNapsal: pát kvě 26, 2023 10:04 am
od seltudymeldudy
Takže navazuji na svůj příspěvěk. Problém byl v nějaké chybě měřiče (mám tam CHINT Smartmeter), byl špatně zapojený nebo tak něco, takže měl špatné údaje a tím pádem měnič nepracoval podle požadavků sítě...

Re: Solax X3 hybrid G4 standby režim

PříspěvekNapsal: úte čer 06, 2023 12:01 pm
od Petr Žoha
Díky za info

Ahoj. Nevíte jak kompletně nebo pro určitě časove období smazat data ze solaxcloud